dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 120
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 2388
  1. #681

    Domyślnie

    arqu..ja o słoneczku nie oisałąm, chociaz projekt mi chodzi po głowie od dawna.. Kosty, to baaardzo chętnie, ale to jak bedziemy pewni, ze to to Szkoda czasu na projekty chwili...
    Kurcze ciekawe t co piszesz ale mnei czas nagli bo poc8ąg mam niedlugo..

    Chyba się pożegnam i wroce do tematu po niedzieli)
    Teraz się za auto - kupowanie zabieramy pierwszy etap do wyboru dzialki, domku



  2. #682
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Jedna uwaga - "powiększenie o metr w każdą stronę" to nie jest drobna zmiana tylko praktycznie nowy projekt - trzeba wszystko na nowo liczyć, przebudowywać konstrukcję dachu... - nie warto. jeśli już gotowca to z minimalnymi zmianami a najlepiej wcale.

    Była kiedyś dyskusja, czy taniej budować parterówkę czy z poddaszem o tej samej powierzchni użytlkowej i jakoś konsensusu nie było, bo w parterówce więcej wydajesz na dach i fundamenty tudzież więcej idzie w korytarze, w poddaszowcu zaś płacisz za duperele typu stropy, schody (tu też jest strata powierzchni użytkowej, i to x2!), ściany nośne i tracisz powierzchnię pod skosami.

    "Stodoła" oprócz tego że nie grzeszy urodą zewnętrzną (ale można ją trochę stuningować jakimiś detalami) to ma jeszcze malusie pokoiki, 10 m to naprawdę mało, obecnie wraz z komputerem i rybkami zajmuję pokój 10 m i on jest autentycznie malutki, nawet łóżko porządne nie wejdzie (a jak wejdzie to już niewiele więcej)
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  3. #683

    Domyślnie

    Nie ma możliwości,by dom z użytkowym poddaszem był tańszy w budowie od parterowego o takiej samej powierzchni UŻYTKOWEJ. Rozróżniajmy CAŁKOWITĄ (po podłogach) od UŻYTKOWEJ.
    Być może do pewnego momentu /stan surowy otwarty/ może się zdarzyć,że tak jest. Dach,fundamenty są dużo droższe. Gdy policzymy CAŁKOWICIE wykończony dom nie ma takiej możliwości .Zakładam domy do 150m powierzchni zabudowy,a więc 90% budowanych.Pójdę na noże z każdym kto twierdzi inaczej

  4. #684
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    Nie ma możliwości,by dom z użytkowym poddaszem był tańszy w budowie od parterowego o takiej samej powierzchni UŻYTKOWEJ. Rozróżniajmy CAŁKOWITĄ (po podłogach) od UŻYTKOWEJ.
    Być może do pewnego momentu /stan surowy otwarty/ może się zdarzyć,że tak jest. Dach,fundamenty są dużo droższe. Gdy policzymy CAŁKOWICIE wykończony dom nie ma takiej możliwości .Zakładam domy do 150m powierzchni zabudowy,a więc 90% budowanych.Pójdę na noże z każdym kto twierdzi inaczej
    To będziesz musiał pokonać 90% inwestorów, bo tylu jest przekonanych, że wybierając z poddaszem użytkowym wybrali wariant tańszy.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  5. #685
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    Nie ma możliwości,by dom z użytkowym poddaszem był tańszy w budowie od parterowego o takiej samej powierzchni UŻYTKOWEJ. Rozróżniajmy CAŁKOWITĄ (po podłogach) od UŻYTKOWEJ.
    Być może do pewnego momentu /stan surowy otwarty/ może się zdarzyć,że tak jest. Dach,fundamenty są dużo droższe. Gdy policzymy CAŁKOWICIE wykończony dom nie ma takiej możliwości .Zakładam domy do 150m powierzchni zabudowy,a więc 90% budowanych.Pójdę na noże z każdym kto twierdzi inaczej
    Osobiście też się przychylam do tego twierdzenia
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  6. #686

    Domyślnie

    Trzeba budować nie z poddaszem, nie parterowy tylko z pięterkiem
    Byłem dzisiaj u architekta - mówie że musi być dach dwuspadowy 20 do 45 stopni, bo tak mam w warunkach zabudowy. Architek warunki zabudowy poczytał i stwierdził ze może być i płąski - więc zamiast poddasza będzie pięterko

  7. #687
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Tylko w razie czego to ty będziesz rozbierał ten dach a nie architekt więc lepiej się upewnić zawczasu w starostwie.
    Pięterko dobra sprawa, płaski dach też, tylko trzeba go porządnie odwodnić bo w roztopy jest niezły zalew - przerabiamy to teraz w robocie...
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  8. #688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    Cytat Napisał Nefer
    I zamiast "centrlanego kominka" masz centralnie usytuowaną kotłownię. No to kocioł cuchutki musi być .... ale są takie technologie... podobno
    Czyli żle? Myslalam ze centralna kotlownai to tez ok no to mnie tym zabiłas...hmmm kurcze a wydawał nam sie idealny...
    Kocioł i ten cały bałągan może hałasować i to nieźle. Kotłownia jest obudowana z trzech stron, ale stoi ... w miejscu spiżarki
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #689

    Domyślnie

    areq uwazam ze przegioles
    to bez sensu co napisales
    nie bede argumentowal bo nie chce mi sie ;;;wystarczy logika

    pozdro

  10. #690
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Co do Słoneczka to tak, ale tylko wersja DUŻA - różnica w kosztach nie wydaje się szczególnie powalająca, za to jest dodatkowy kibelek, i pokoje jakieś sensowniejsze. Co do centralnej kotłowni to ktoś wyżej pisał, że są ciche piece z zamkniętą komorą spalania, jeśli to działa to dlaczego nie?
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  11. #691

    Domyślnie

    Cytat Napisał holusio
    areq uwazam ze przegioles
    to bez sensu co napisales
    nie bede argumentowal bo nie chce mi sie ;;;wystarczy logika

    pozdro
    W którym miejscu to przegięcie?
    Czy rozróżniasz powierzchnię użytkową od całkowitej?
    Czy zdajesz sobie sprawę,by uzyskać 140m2 użytkowej w domu z użytkowym powierzchnia całkowita musi miec koło 180m2-a to wszystko trzeba wykończyć co nie?
    U mnie ze 152 całkowitej - 135użytkowej odpada tylko 17m2.Za te 17m2 i tak musze zapłacić.
    Owszem wydałem więcej na zasypkę i dach.Ale reszta już taniej.Nawet fundamenty mam w cenie porównywalnej z PUż gdyż nie mam ścian nośnych wewnętrznych.
    Czy wiesz ile w domu z poddaszem odpada powierzchni użytkowej ze względu na komunikację/schody i spadek połaci dachowej?
    Czy wiesz ile kosztują schody,okna dachowe i ocieplenie dachu?
    Ile drożej wychodzą instalacje...że w domu z użytowym poddaszem najczęściej są DWIE łazienki,w parterowym przeważnie jedna.
    I mówię o standardzie normalnym,żeby było jasne oraz budowaniu przez firmę lub systemem półgospodarczym. Jesteś Entuzjastą taniego budowania i czytam Z UWAGĄ posty które piszesz, i z Tobą nie sposób jest polemizować, gdyż i tak wiesz najlepiej ,że Twoja jest racja i koniec.
    Ważną rzeczą jest info: dom na gotowo z pełnym wykończeniem!!! bez płotów i kostek brukowych na zewnątrz itp

  12. #692

    Domyślnie

    powierzchnia uzytkowa 137

    powierzchnia . 118 m2

    chyba az tak duzo mi nie odeszlo?

    a mnie mozna nie sluchac to tylko posty i moje doswiadczenia i tanie budowanie jest mozliwe choc u mnie wyszlo 1700 /m2 wiec nie popadam w skrajnosci

    moj sasiad ma parterowke o 20 m2 wieksza i kase wydal wieksza no i dzialki mu wiecej ubylo dach byl drozszy o 60 % w fundamenty wlal 2 razy wiecej betonu elewacja tez wyszla proporcjonalnie drozsza i mowi ze troche blokowo mieszkaniowo mu wyszlo bo nie ma azylu na pieterku



    no to tyle paplaniny ktora moglaby byc wieksza ale po co .

    i nie ma co sie zbyt podniecac przeciez kazdy z nas ma swoj swiat prawda

  13. #693

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak piszesz,nie ma sensu się podniecać
    Zauważ,że nie skrytykowałem Twoich racji,tylko uważam,że jak kto się przy swoim uprze.......ze mną jest podobnie
    Oglądałem ten DW01 który masz w planach i faktycznie za dużo tam nie odejdzie,ale przy takim kącie dachu....
    Sąsiad wydał więcej bo ma 157 użytkowej jak napisałeś o 20m2 więcej.
    napisałem w moim poście ,że dotyczy to domów do 150m2 zabudowy,a więc góra 120-125m2 użytkowej.Przy domach parterowych np.200m2 użytkowej różnica zmienia się diametralnie na korzyść cenową 200m2 z PUż.Nie jest się w stanie zredukować kosztu dachu licząc po 150zł/ m2/na gotowo dachu z więźba, w stosunku do dachu domu PUż o tej samej powierzchni...poza tym nie wyobrażam sobie w tym momencie dwuspadowego dachu na 200m2 parteru,pozostaje kopertówka lub pseudo kopertowy/droższy znacznie/

  14. #694
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Jeszcze taka drobna refleksja - to że sąsiad wydał więcej nie znaczy wcale, że musiał tyle wydać - wystarczy że np. fundamenty zrobili mu "z zapasem", użył droższych materiałów konstrukcyjnych czy wykończeniowych - ja na remont kapitalny mieszkania 56 m wydałem w całości ok. 10,000 z czego 3,000 poszło w okna - znajomi za tyle samo urządzili kuchnię... Parterówka wcale nie musi być stodołą, jest wiele ciekawych rozwiązań, także takich mocno nowoczesnych (choć nie zawsze tańszych )

    A czy ktoś CHCE mieć pięterko czy też nie to już jest zupełnie inna sprawa
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  15. #695

    Domyślnie

    to moj pierwszy dom,moze ostatni a wybralem go ze wzgledu na srodek i debilizm budowlany zrobic bledy w tym domku to bylby wyczyn
    potrzebowalem duzego salonu(i udalo sie 40m2 ) i sypialni u gory poniewaz wiem jakie mam teraz potrzeby po kilku latach w bloku i defakto stosunkowo niewiele czasu spedzamy w domu...


    wiadomo ze jeden potrzebuje 120 a drugi 200 metrow ale trzeba pamietac czy na tych wielkich metrazach zamiast dzieci bedziemy hodowac powietrze...

    to refleksja po godzinach rozmow ze znajomymi i klientami ktorych obsluguje...

  16. #696

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropi
    Tylko w razie czego to ty będziesz rozbierał ten dach a nie architekt więc lepiej się upewnić zawczasu w starostwie.
    Pięterko dobra sprawa, płaski dach też, tylko trzeba go porządnie odwodnić bo w roztopy jest niezły zalew - przerabiamy to teraz w robocie...
    Rozbierał nie będę - zacznę budowę jak dostanę pozwolenie. A zmienić skos dachu mogę, bo warunki zabudowy mówią o dwuspadowym, ale w innym punkcie jest ze dach moze być inny jeśli dom będzie w luce budowlanej - a to mnie dotyczy, moja działka jest odtatnią niezabudowaną a po mojej stronie ulicy większosć domów ma dachy płaskie. Po drugiej stronie ulicy są dwuspadowe. A to że dach (i cały dom) trzeba porzadnie wykonać to oczywistość. Źle wykonany płaski będzie przeciekał, źle wykonany dwuspadowy odfrunie z wiatrem.

  17. #697

    Domyślnie Styropian oraz materiały dociepleniowe

    Witam wszystkich

    Przegladam to forum od jakiegoś czasu i chcę się z wami podzielić moim doświadczeniem.

    Pare tydodni temu zaczołem szukać materiałów na ocieplenie domu, zacząłem od lokalnego rynku , ale wszysyko było pioruński drogie. Pewnego dnia mój syn powiedził mi: "a może przez internet?" Zaśmiałem się i zapytałem jak to będzie materiały wartośći ok 6000zł przez internet?? Nie darady. Ale po kilku dniach syn przychodzi do mnie i pokazuje mi na internecie bardzo tani styropian, zaskoczyło mnie to ale pomyślałem dlaczego nie i zadzwoniłem do firm ogłaszajacych sie na aukcjach internetowych.jest tam pare firm ale po rozmowie telefonicznej jedna firma zwróciła moja uwage. A była to firma "ARIS". Napisalem im maila z ilościa, a po 15 minutach dostałem wycene. Cena była tak niska że aż mnie zamurowało. Zapytałem sie a jak z transportem i płatnościa? Otrzymałem odpowiedz że TRANSPORT GRATIS NA TERENIE CAŁEGO KRAJU I PŁATNE PRZY ODBIORZE. pomyslałem rewelacja! no i zamówiłem. Po 4 dniach transport przyjechał do mnie na budowe i wszystko sie zgadzało. Polecam firme ARIS wszystkim ocieplającym swoje domy!

    Pozdrawiam

  18. #698

    Domyślnie Re: Styropian oraz materiały dociepleniowe

    Cytat Napisał Adam Sikora
    Witam wszystkich

    Przegladam to forum od jakiegoś czasu i chcę się z wami podzielić moim doświadczeniem.

    Pare tydodni temu zaczołem szukać materiałów na ocieplenie domu, zacząłem od lokalnego rynku , ale wszysyko było pioruński drogie. Pewnego dnia mój syn powiedził mi: "a może przez internet?" Zaśmiałem się i zapytałem jak to będzie materiały wartośći ok 6000zł przez internet?? Nie darady. Ale po kilku dniach syn przychodzi do mnie i pokazuje mi na internecie bardzo tani styropian, zaskoczyło mnie to ale pomyślałem dlaczego nie i zadzwoniłem do firm ogłaszajacych sie na aukcjach internetowych.jest tam pare firm ale po rozmowie telefonicznej jedna firma zwróciła moja uwage. A była to firma "ARIS". Napisalem im maila z ilościa, a po 15 minutach dostałem wycene. Cena była tak niska że aż mnie zamurowało. Zapytałem sie a jak z transportem i płatnościa? Otrzymałem odpowiedz że TRANSPORT GRATIS NA TERENIE CAŁEGO KRAJU I PŁATNE PRZY ODBIORZE. pomyslałem rewelacja! no i zamówiłem. Po 4 dniach transport przyjechał do mnie na budowe i wszystko sie zgadzało. Polecam firme ARIS wszystkim ocieplającym swoje domy!

    Pozdrawiam
    U mnie ze styropianem było tak (kupowałem miesiąc temu):
    Pytam się w "swojej" hurtowni po ile będą mieli dla mnie. Odpowiedź: 140zł. Sporo za dużo. Nie widze nawet pola do negocjacji. Sprawdzam w internecie. Hurtownia Mega1000 (sprawdzona juz przez forumowiczów) - styropian tej samej firmy co w "mojej" hurtowni za 95zł. Idę z tą ceną do hurtowni która ma najlepsze ceny styropianu w okolicy (co gdzie mają najtaniej ustaliłem juz przed budową), a oni wykonuja kilka telefonów do producenta i sprzedają mi za 96zł. I jeszcze przeprosili, ze nie moga dać tych 95zł.
    pozdrawiam
    Konrad

  19. #699
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    To są bardzo cenne wskazówki - nieługo zacznę poszukiwanie materiałów więc na pewno się przyda. Osobiście bardzo mi się podoba sposób "na lokalną hurtownię" ale oba są godne polecenia.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  20. #700

    Domyślnie

    ehh a ja po powrocie zaczytalam się i widze że znowu na tapecie temat z poddaszem czy parterówka
    No i ja znowu mam te same dylematy.... bo wczesniej nastawiona na salon plus pokoik na dole a sypialnie na pietrze, teraz widze, że z 50 m2 na dole zrobiło mi się 65m2, jeden pokoj poza salonem to bedzie w sumie nawet na poczatek o jeden za malo planując wykanczanie poddasza na potem.

    Więc opcja dwa pokoje plus salon i reszta na potem. I co mam? Kolo 80 m2 bo więcej zeszło na komunikacjw na parterze...No i sobie uswiadomiłam, że brakuje tylko jednego pokoju na dole i po co mi poddasze...

    No a wersja 2 pokoje plus salon i reszta na potem jest chyba zdecydowanie droższa niz parterówka po kwadracie z lekkim stropem do 100m2? Jak sądzicie? Przy takiej powierzchni, mozna chyba jakos sensownie i centralnie ulokować kominek.

Strona 35 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony