dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 120
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 2388
  1. #741
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mavo

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    6

    Domyślnie tani a dobry

    po przeczytaniu w ostatnim muratorze artykułu o systemie firmy z Piły,obejrzałem stronę internetową,byłem w firmie na śląsku ,nie szukam dalej ,określą wam ile dokładnie bedzie kosztował,załatwia wszystkie papiery i dają w standardzie to za co normalnie płaci się krocie np.okna z drewna,no i ceny,na końcu dostajesz klucze i przywozisz meble,zbudowali już 50 domów ,jak pisze dziennikarz w muratorze,czyli nie "chała".
    pozdrawiam wszystkich budujących "się"

  2. #742

  3. #743

    Domyślnie Re: tani a dobry

    Cytat Napisał mavo
    po przeczytaniu w ostatnim muratorze artykułu o systemie firmy z Piły,obejrzałem stronę internetową,byłem w firmie na śląsku ,nie szukam dalej ,określą wam ile dokładnie bedzie kosztował,załatwia wszystkie papiery i dają w standardzie to za co normalnie płaci się krocie np.okna z drewna,no i ceny,na końcu dostajesz klucze i przywozisz meble,zbudowali już 50 domów ,jak pisze dziennikarz w muratorze,czyli nie "chała".
    pozdrawiam wszystkich budujących "się"
    mavo, dawaj ich www albo telefony

  4. #744

  5. #745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    Cytat Napisał _Beti_
    witaj
    my z mężem także będziemy budować dom własnymi siłami bez kredytów z małą pomocą fachmanów, wiele rzeczy zrobimy sami8 i z pomocą rodziny, ( zaglądnij do dziennika ) ale za Chiny Ludowej nie zmieścimy się chyba w 120 tys


    Beti ja jak ogladalam Twoje wyliczenia itd, ze dotychczas tak malo to bylam prekonana ze kto jak kto, ale Ty to się napewno zmiescisz...

    Pozdrawiam szczegolnie tych czyniacych rzeczy "niemozliwe" albo zamierzających tak czynic

    Aida, ja zamierzam czynić rzeczy niemożliwe ZACZYNAM BUDOWAĆ DOM!

  6. #746

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze chodzi o firmę ESC.
    http://www.esc.pila.pl/

    Ogladałem ich domki postawione w Pile i sa ok. Proste i tanie.
    Był juz o nich kiedys wątek na forum.
    pzdr

  7. #747

  8. #748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aida77
    [color=darkblue]Jaki watek?nie moge nic znalesc
    Aida : Twoje zyczenie jest dla mnie rozkazem

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...809&highlight=

    pzdr

  9. #749
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Beti - ty z takim udzilem pracy rodzinki i takimi cenami za materialy jakie masz - jak ty sie nie zmiescisz w 120 to ja w ogole nie wybuduje domu!
    Co do domkow ESC to uwazam, ze firma wykonuje swietna robote. I powinno byc tego wiecej. Nie dosc, ze tanio- to funkcjonalnie i estetycznie. A takie osiedle wyglada znacznie lepiej niz zlepek 20 roznych domow - kazdy o inne elewacji. uzo takich paskudztw sie widuje pod Poznaniem...
    Ja w kadym razie popieram ich inicjatywe. jabym miala kase i odpowiednie doswiadczenie to bym sama taka firme zalozyla

  10. #750

    Domyślnie

    Cytat Napisał iga9
    Ja w kadym razie popieram ich inicjatywe. jabym miala kase i odpowiednie doswiadczenie to bym sama taka firme zalozyla
    iga9 zacznij działać a kasa sama się znajdzie. Pomysł świetny.
    ________________________________
    pozdrawiam,
    duende
    Dziennik przeBudowy
    komentarze do dziennika

  11. #751

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bikerus
    Cytat Napisał Aida77
    [color=darkblue]Jaki watek?nie moge nic znalesc
    Aida : Twoje zyczenie jest dla mnie rozkazem

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...809&highlight=

    pzdr
    POczytałam...nie wiem czemu się nie wyszukiwał hmnm, czyli jednak cos pod 200 000...tak sadziłam, ehh szkoda że nie jakies 170 000 i nie blizej Ale ogólnie spox

  12. #752
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    iga nie pochlebiaj mi mam nadzieje że dom będzie tani a solidny ale to dość trudne bo w miarę jedzenia apetyt rośnie niestety zobaczymy na jakiej kwocie zaczynam sie w tym roku bo ma do rozdysponowania około 60 tyś

  13. #753
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Beti - tym rosnacym apetytem to prawda. Ale nie wiedze powodu, dla ktorego mialoby sie wam nie udac - po tym, co opisujesz w swoim dzienniku

  14. #754
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mavo

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    poczytałem trochę,nie mam jednak czasu na "studiowanie " budownictwa,nie mam zdrowia na stresy : ukradł cos wykonawca czy nie?,dlaczego 40 kg kleju a nie 30?musze zarabiać pieniądze na dom i to jest dla mnie jedyne wyjscie - budowa na
    gotowo,panele,kafle,kolory,armatura.Wiem juz ile zapłacę na konću i nikt mi nie powie :szefie trzeba jeszcze dołożyć 20 tys. bo coś tam.
    pozdrawiam wszystkich

  15. #755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Witaj mavo!
    Widać, że wcale nie odrobiłeś zadania domowego
    Przyjmujesz postawę: umawialiśmy się - więc ma być!
    Można. Każdy wykonawca, który napotka problemik po poprzedniej ekipie, lub własny drobny błąd poprzedniego etapu zamaskuje go szybciutko "klejąc w gównie". Powód? BO NA DZIESIĄTEGO MA BYĆ! Inwestor to takie zwierzę, które będąc np. stomatologiem czy filatelistą natychmiast wychwytuje WSZELKIE błądy wykonawcy i zmusza go do ich usunięcia. I to pomimo konieczności zarabiania na potrzeby inwestycji!
    Odrób lekcje. Poczytaj to forum. Zobacz gdzie i kiedy MUSISZ być, żeby pooglądać istotne punkty wykonawstwa.
    Albo zgódź się na bylejakość, długi etap rozruchu połączony z kosztownym usuwaniem usterek, potoczny "fajans" zamiast porcelany w najlepszym, opłaconym gatunku.
    Pozdrawiam Adam M.

  16. #756
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mavo

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    zakładam,że jesteś budowlańcem,w przeciwnym razie znasz się jak każdy Polak na wszystkim,polityka,zdrowie itd. i nie chcę Cie absolutnie obrazić.Oddaję samochód do mechanika,pralkę naprawia mi serwisant od pralki,dom zaś ma budować firma budowlana.Ja nie znam sie na tym,jestem handlowcem, mimo,że już jeden dom "wybudowałem",trwało to 7 lat i nie zapomnę tego.Wybudowanie domu jest trudniejsze od wyrwania zęba,czy wycięcia wyrostka robaczkowego,czemu zatem nie ma poradnika pt. "sam wyrwij ząb", są jednak dziesiatki poradników "sam wybuduj". odrobiłem lekcje i to dużo wczesniej niż Ci się wydaje
    pozdrawiam wszystkich

  17. #757
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Oby tak było.
    Ja naprawdę (jak chyba wszyscy w tym miejscu) życzę Ci dobrze.
    Przysłowia są mądrością narodów, a ja tylko o tym, że naprawdę "oko pańskie konia tuczy"
    Znajomość kilku fachów to grzech? Nie mam wyrzutów sumienia!
    Pozdrawiam Adam M.

  18. #758

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Przysłowia są mądrością narodów, a ja tylko o tym, że naprawdę "oko pańskie konia tuczy"
    potwierdzam w 100%.
    Fachowiec zakładał nam podłogówkę niedawno i zrobił to bardzo dobrze, ale nie wiedział, że papa izolacyjna jaka jest u nas 'gryzie' się ze styropianem i nie dał pomiędzy folii. My przypadkiem zapytaliśmy czy nie będzie się styropian utleniał czy topił i posprawdzali, popytali, i zmienili.
    Gdybyśmy się nie pojawili na budowie w odpowiednim czasie, najprawdopodobniej po kilku latach musielibyśmy poprawiać podłogi...
    Warto dopilnować własnej budowy, nawet, jeśli nie jest się budowlańcem i nie zna się na rzeczy.
    ________________________________
    pozdrawiam,
    duende
    Dziennik przeBudowy
    komentarze do dziennika

  19. #759
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robinfr

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Projekt Baba Jaga Archetonu

    Witam
    A ja mam zamiar wybudować za 120 tys zł i sie wprowadzić i mam nadzieje ze mi sie to uda bo wkoncu wychodzi 1667 zł za m2 powierzchni netto. Takze nie jsest zle. Oczywiscie pomijam koszty przyłaczy wody, pradu i kanalizacji, działke mam 1920m2tylko sam dom no i garaz z tyłu

    A wy co o tym sadzicie? Uda mi sie?

    Pozdrawiam
    Robert

  20. #760
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mavo

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    adam,oczywiście masz rację.Tyle tylko,że ja wybrałem dom tzw.systemowy,zrealizowano ich już kilkadziesiąt,zatem technologie są sprawdzone,rozmawiałem też z mieszkańcami tych domów,nie jest to projekt indywidualny,firma realizuje mi dom w/g standardowego projektu,w/g sprawdzonych technologii,ot i tyle.Budowanie samemu kosztowało by mnie zbyt dużo czasu,nerwów i .....chyba /z doświadczenia wiem/ pieniędzy.
    a Wam "niech się mury pną do góry" pozdrawiam

Strona 38 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony