dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 120
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 2388
  1. #761

    Domyślnie

    Cytat Napisał mavo
    Tyle tylko,że ja wybrałem dom tzw.systemowy,zrealizowano ich już kilkadziesiąt,
    Mavo : Bedzie ci budowało "ESC" z Piły ???
    Bierzesz pod klucz czy cos zmieniasz ?
    pzdr

  2. #762
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Robinf, to zależy jaka powierzchnia domy, jaki projekt, materiały i wyposażenie. Może się udać, a może też zabraknąć drugie tyle.

  3. #763
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mavo

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    bikerus:tak esc z Piły,ich partner na Śląsku wg ich systemu,dodaję rolety,zmieniam kibelki na wiszące i kabinę prysznicową,reszta mi wystarczy,na marmury mnie nie stać /jeszcze ,he,he/
    pozdrawiam ogół

  4. #764

    Domyślnie

    Mavo witaj, tez mnie zaciekawił artykuł i ta firma z piły ale uznałam, ze sa za daleko, jak napisałeś o partnerze ze śląska to nabrałam nadziei..Mozesz mi napisac cos więce? Mozna ich znaleść w internecie>> tych ze śląska?Nie wiesz czy jest możliwość postawienia samego stanu surowego?

    Pozdrawiam Aida

  5. #765
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mavo

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    są na stronie www.esc.pila.pl pod kontakt-region śląski,wiem ,że nie budują samych stanów surowych,tylko wszystko na gotowo,tak jak esc,ale z tego co się orientuję to są to ceny dużo odbiegajace od tych księżycowo "rynkowych",mam gwarancję cenową,co do grosza wiem ile będzie kosztowała chata w momencie podpisania umowy,okazuje się ,że można
    pozdrawiam

  6. #766

    Domyślnie

    Dzieki mavo, kurcze szkoda ze tylko pod klucz bo ja wolalabym sobei sama wykonczyc, uwielbiam ten dreszczyk emocji przy wybieranieu, projektowaniu itd

    A w jakiej odległosci mieszkasz od tego odziału? Nie wiesz do ilu km budują ?

  7. #767

    Domyślnie

    Witam, Mavo czy mógłbyś podać nazwę wybranego projektu oraz koszty wykonania przedstawine przez firmę? Czy budują także według projektów innych niż swoje? Pozdrawiam

  8. #768
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    wątki się troche tu pozmieniały ale wciąż o kosztach wiec zapytam też
    zaraz zaczne budowe domu z14 z pracowni Z500.pl podwariant 1 powierzchnia netto 145m kw + garaż 22m kw. dom bedzie budował moj ojciec. generalnie wsztstko bedzie robił on oprócz dachu, przyłączy i instalacji. na pewno cała wykończeniówka to dla mnie tylko koszty materiałów , ale do rzeczy. czy 240 kpln wystarczy? ludzi których pytałem odpowiadają, zresztą sam ojciec też, że bez szaleństw ale da się zrobić. ale wiecie co mnie martwi? biore 100% na kredyt (wycena bedzie po mojej myśli - rozumiecie...), ale czy bank nie wyskoczy mi z textem " Prosze pana za takie pieniądze nie postawi pan takiego domu...." i kredyt zostanie odrzucony.... co Wy na to? orintujecie się w temacie?
    pozdro for all
    świercz

  9. #769
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Świercz, na moje oko powinno wystarczyć. Projekt wygląda ta tani w realizacji. Skoro będzie robił Twój tata, to jesteś do przodu kilkadziesiąt tysięcy, które byś wydał na robociznę.

    Ja też wziąłem kredyt i wyszedł mi kosztorys na ok. 220 tysięcy, z tym że ok. 50 tysięcy władowałem przed wzięciem kredytu, zrobiłem za tą kasę fundament, parter i strop. Teraz weszła ekipa i skończyła mi stan surowy otwarty. Kosztował mniej niż 100 tys. Z kredytu zostało mi 120 tysięcy na wykończenie. Musi wystarczyć

  10. #770

    Domyślnie

    Poszukaj takiego banku, który nie będzie robił problemów. Są takie banki na szczęście
    pozdrawiam

  11. #771
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał delor
    Poszukaj takiego banku, który nie będzie robił problemów. Są takie banki na szczęście
    pozdrawiam
    no własnie... działkę braliśmy w bphu - raczej nie było żadnych problemów, choć nie wszystko było standardem tzn. kupowałem działke letniskową całoroczą (za pół roku bedą przeinwestowane na buduwlane, ale to jeszcze...) ale nie wiem jak bedzie z domem bo to większa kasa i znów w dokumentach widnieje dom letniskowy całoroczy z możliwością zameldowania, ale i to mnie nie martwi raczej to co pisałem wcześniej. wiec pomyślałem że złoże dokumenty do 2-3 banków - nie wiem czy wszyscy bedą chcieli oryginały dokumentów- z tym może być może problem.... zobacze.
    pozdrawiam i dzieki!
    świercz[/img]

  12. #772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    swierszcz nie wymagaja oryginałów oryginały do wzglądu a oddajesz kserokopiekopie. jedyny oryginał to zaświadczenie o zarobkach musi być na oryginalnych druku banku. mu tez brlaismy na działke w BPH, a teraz GE lub mBank. kompletujemy dokumenty i zoabczymy co bedzie

  13. #773
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    a dlaczego teraz nie w bphu?
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  14. #774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    bo nie wiadomo co bedzie z bph poza tym maja wysokie oprocentowanie najnizsze jakie mi zaproponowano to libor 6 m+ 1,25 marzy

  15. #775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał świercz
    a dlaczego teraz nie w bphu?
    mnie niestety ta fuzja nieokoi. Też ich braam pod uwagę, ale jakoś nie bardzo ufam...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #776
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    no własnie to może odrazu dac sobie z nimi spokój i udać sie gdzie indziej....
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  17. #777
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał świercz
    no własnie to może odrazu dac sobie z nimi spokój i udać sie gdzie indziej....
    Na szczęście inny bank przebił ich ofertę TO mi łatwiej odpuścić. Teraz to już mają takie promocje , że aż żal, ale nie chciałabym oberwać po "procentach" za 2-3 lata...a nic nie wiadomo...Trochę mi szkoda tego banku, bo to co się wokół niego dzieje jest niesprawiedliwe..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #778
    ELITA FORUM (min. 1000)
    świercz

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.794
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał świercz
    no własnie to może odrazu dac sobie z nimi spokój i udać sie gdzie indziej....
    Na szczęście inny bank przebił ich ofertę TO mi łatwiej odpuścić. Teraz to już mają takie promocje , że aż żal, ale nie chciałabym oberwać po "procentach" za 2-3 lata...a nic nie wiadomo...Trochę mi szkoda tego banku, bo to co się wokół niego dzieje jest niesprawiedliwe..
    a no masz racje, ale chyba sami tego chcieli... rok, dwa i wyjda na prostą z klientami.
    a jakiz to bank cię tak zaoferował???
    Dziennik: 1 2 Komenta: 27

  19. #779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał świercz
    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał świercz
    no własnie to może odrazu dac sobie z nimi spokój i udać sie gdzie indziej....
    Na szczęście inny bank przebił ich ofertę TO mi łatwiej odpuścić. Teraz to już mają takie promocje , że aż żal, ale nie chciałabym oberwać po "procentach" za 2-3 lata...a nic nie wiadomo...Trochę mi szkoda tego banku, bo to co się wokół niego dzieje jest niesprawiedliwe..
    a no masz racje, ale chyba sami tego chcieli... rok, dwa i wyjda na prostą z klientami.
    a jakiz to bank cię tak zaoferował???
    Kredyt Bank 2,15 % w szwajcarach.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #780

    Domyślnie

    To naprawdę świetne warunki!!!!
    Jak to Nefer zrobiłaś? Chyba masz strasznie duży wkład własny.

Strona 39 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony