dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 120
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 2388
  1. #921
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darpil

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    anstak, przyjrzałem sie temu zdjęciu jeszcze raz bardzo uważnie, to co tam widać to widać na każdej budowie w Polsce. Nie dostrzegłem tam smietnika. Rozbabrana robota i to wszystko. Tak samo jak w każdym innym miejscu (biuro, dom) wszystko co zaczęte i nie skonczone będzie źle wygladało. Może Ty jesteś zmęczony samym faktem tego, że tam nic się nie dzieje? Ale to juz inny problem.
    D.

  2. #922
    Guest

    Domyślnie

    Naskakujecie na Anstak, ale ja sobie pozwolę się ustosunkować
    Ja chyba jestem z tych nienormalnych, którym zależy na przestrzeni publicznej i braku syfu... Tak jest po prostu przyjemniej i bezpieczniej. Zgadzam się, właśność jest ważna i to bardzo, ale ja osobiście staram się pamiętać, że obok "mojego kawałka nieba" ktoś ma swój. I to jak ja korzystam ze swojego ma duzy wpływ na to, czy on sie dobrze czuje na swoim. I vice versa. Dlatego strasznie mnie irytuje wieczny budowlaniec bałaganiarz . Nie mam nic przeciwko temu, że buduje długo, ale to że robi sobie naokoło smietnik mnie drażni straszliwie. I nie tylko mnie - wrednych ma ludzi w okolicy, współczuję mu bardzo...
    Nie jestem snobem, nie jeżdżę lexusem i nie mam zamiaru. I nie chciałabym mieć sąsiada, który ma w nosie mnie, ale za to toleruje wszystko i wszystkich łącznie ze swoim bałaganem, czyli wszystko mu wisi... Ja już wolę takich upierdliwych i zaangazowanych

  3. #923
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    "Przestrzeń publiczna - wszelkie miejsca dostępne powszechnie i nieodpłatnie, fizyczna przestrzeń w której może znaleźć się każda jednostka społeczna.

    Przykładami przestrzeni publicznych są drogi i ulice, place miejskie czy różne stale dostępne budowle i budynki stanowiące własność publiczną. Przestrzeniami publicznymi są też zwykle różne formy krajobrazu przyrodniczego stanowiące własność państwową lub gminną."

    Żródło: wikipedia



    Może się niektórym przyda...

  4. #924
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    "Przestrzeń publiczna - wszelkie miejsca dostępne powszechnie i nieodpłatnie, fizyczna przestrzeń w której może znaleźć się każda jednostka społeczna.

    Przykładami przestrzeni publicznych są drogi i ulice, place miejskie czy różne stale dostępne budowle i budynki stanowiące własność publiczną. Przestrzeniami publicznymi są też zwykle różne formy krajobrazu przyrodniczego stanowiące własność państwową lub gminną."

    Żródło: wikipedia



    Może się niektórym przyda...
    To, że napisał o tym ktoś w Wikipedii, nie dowodzi, że w polskim prawie funkcjonuje coś takiego. Oznacza to, że np. nie można komuś wytoczyć procesu z powodu "psucia przestrzeni publicznej".

  5. #925

  6. #926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    ...........kontynuując...... bardziej przeszkadza mi zażygana winda, burdy nocne piętro niżej i pierdzący w wannie sąsiad.
    To zakłóca MOJĄ przestrzeń. I to mogę zmienić - więc zmieniam.
    Przeszkadza mi również beznadziejna głupota kierowców, pijane nastolatki i narkotyki sprzedawane na boisku szkolnym mojego dziecka. Tego zmienić nie mogę.
    A Bóg po to daje rozum, aby odróżnić jedno od drugiego: to co zmienić mogę i to czego się zmienić nie da.
    Lubię porządek, ale świata nie zmienię ....

    P.S mojej sąsiadce "działkowej" nie podoba sie pies, który biega na MOJEJ działce, za MOIM ogrodzeniem. Jej pewnie też zaburzam przestrzeń..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #927
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Sąsiad "z problemami" to, okazuje się, okaz dość popularny

  8. #928
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Z powyższej definicji wynika jasno, że prywatna działka budowlana nie jest przestrzenią publiczną.
    Fakt. W takim razie, jeśli chodzi o psucie przestrzeni publicznej, to bardzo mi przeszkadza wiele powszechnych, acz chorych zachowań:
    - plucie na chodnik
    - sikanie w miejscach publicznych
    - wyrzucanie petów i śmieci z okien samochodów
    - wszelkie przejawy wandalizmu

    Myślę, że takie zachowania dużo bardziej psują przestrzeń (ogólną ) niż nieskończone domy.

  9. #929
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Poza tym ja uwazam ,ze budowa nawet małego domku z pieniazkami ponizej 200000 zł nie ma sensu. Polski krajobraz jest niestety pełen takich nieodpowiedzialnych inwestorów.
    witam czuję się wywołany do tablicy...
    buduje domek o powierzchni użytkowej 86m2 na dzien dzisiejszy domek wygląda tak:




    Koszty:
    papiery 5 000
    przyłącze prąd. 4000
    robocizna 14 000
    materiały 52 000

    Razem : 75 000 (wyliczenia zaokrąglone)

    przyłacze wody, kanalizy i gazu będzie kosztować 15 000

    pozostało by mi 110 000 na wykończenie...trzeba by być szalonym żeby nie wystarczyło...

    Jak do tej pory moje wydatki pokrywają się z założonym kosztorysem.
    Planuję zakończyć budowę ogólnym kosztem około 160 000 w zależności na jakie rarytasy się skuszę przy wykończeniu...

    A i buduję w Wieliczce więc ceny nie najniższe...

    Widać jak różne ludzie mają wyobrażenie o budowaniu, kosztach, a to przecież zależy od bardzo wielu czynników...

    pozdrawiam

  10. #930

    Domyślnie

    Brawo Macio
    Popieram cie, przeciez kazdy buduje dla siebie wg wlasnych potrzeb, oczekiwan i mozliwosci finansowych.
    Dla niejednego przedmowcy pewnie to bedzie "kurnik" (przepraszam cie Macio ) ale ja uwazam ze nawet najmniejszy domek jest 1000 razy lepszym wyborem niz mieszkanie w blokowisku. Dla mnie to sa po prostu klatki dla ludzi . I niech mi nikt nie mowi ze nie kazdego stac na dom. Bo jezeli stac kogos na zakup mieszkania o wartosci ok 200.000 to rowniez stac go na domek o podobnej a moze nawet i wiekszej wielkosci.
    Trzeba tylko po prostu chciec.!!!!!!!!!!!

    Kulczyk czy Gudzowaty to pewnie nie zabraliby sie za budowe domu majac na to i po 10 mln zł. No bo przeciez jak mozna "srac" za przeproszeniem do klozetu za 10.000 zł Trzeba miec taki za 100.000 zł

  11. #931
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie Ile za materiały do stanu surowego otwartego?

    Witajcie! Mam wycenę robocizny, teraz zastanawiam się ile będą kosztowały materiały na mój dom do stanu surowego otwartego:

    - powierzchnia netto (po podłodze z garażem) 180m2
    - materiały: siporex ; dachówka ceramiczna (pow.dachu 262m)

    Z góry dziekuje za pomoc..

  12. #932
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar macio
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    W sobotę był u mnie kolega z forum po stęple...pyta :
    -ile powierzchni ma ten dom?
    odpowiadam:
    -proszę zgadnąć...

    -wygląda na jakieś 120m2...
    -
    a ja na to:
    - 86 m2 użytkowej, 101 po podłodze...

    a on na to:
    -




    pozdrawiam

  13. #933

    Domyślnie

    Cytat Napisał shago
    napisze prawdziwa herezję, za 100 000 pod klucz da sie ale dużo samozaparcia. domek letnistkowy o powierzchni 70 m2 to da rade z przytupem za ta kwotę. z drugiej strony kupując tanio i wybierając siatkę na ogrodzenie a nie klinkier mozna sporo ugrac. było nie było. miałem na budowę 200 000. na początku kombinowałem że za to sie wprowadze. dom raczej niewielki. słoneczko z horyzontu. tyle że z pełnym podpiwniczeniem. mam 2 garaże również. i powiem tak. obecnie robie ogrodzenie. kombinowane siatka plus 15 słupków klinkirowych. działka 11 arów. i jak nic wychodzi mi z bramami wjazdowymi (2 i furtką) koszt około 12 tys. do zrobienia pozostały panele i płytki, schody drewniane, kominek i zabudowa poddasza. na dzis wydałem blisko 195 tys. a starałem sie mocno oszczedzac. dla porównania stan surowy zamknięty kosztował mnie 120 000 zł. potem poszło juz "gładko". tynki 13 tys, wylewki 6 tys, instalacje 27 tys.,wełna na poddasze 5tys, oceiplenie i elewacja 6 tys. i mnóstwo pierdół których nie zlicze tu teraz
    Ja zbudowałem Paprotkę z Horyzontu, wielkość jak Słoneczko. 120 stan surowy, 160 reszta. Kredyt 200, reszta się musiała znaleźć. Ogrodzenie z wąskich klinkierowych słupków budował ojciec, teść robił sztachety, a malowała cała rodzina.Ogrodzenie 60 m z bramą przesuwaną to koszt 9tys zł.
    Nie ma to jak swój własny dom.

  14. #934
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zoldrak

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Jest to chyba moja pierwsza wiadomosc na tym forum więc prosze na mnie nie krzyczeć za bardzo

    Dojrzeliśmy razem z żoną do pomysłu aby wyprowadzic sie ze swojego mieszkania i postawic coś własnego - kiedys takie plany wydawały sie nam marzeniem ściętej głowy - teraz stają sie bardziej realne - ciekawe skąd taka zmiana.

    Niestety nie stać nas na duzy, dom w pięknej okolicy, plany mamy wiec takie że jesli zaczniemy bedziemy budowac całkowicie po kosztach

    Działke mamy malutką bo 5a, ale darowanemu koniowi nie zagląda sie w zęby - jest dośc wąska, prostokątna wiec to ogranicza ilosc domów które mozna na niej postawić.

    Jak mówiłem chcemy dom postawić jak najtaniej, bedzie więc on parterowy, bez podpiwniczenia i udziwnionego drogiego dachu.

    Projekt który wybraliśmy, jest troszke zmodyfikowany juz przez pracownie (tzw wersja D) w niej garaz jest powiekszony o kotłownie mająca niecałe 8m, całosc przykryta jest tym samym dachem, w naszych planach kotłownie zaadoptowalibysmy na dodatkową sypialnie dla nas do której wchodziło by sie z pokoju dziennego. Domek po zadoptowaniu kotłowni bedzie miał 101 metrów pow mieszkalnej i 20 metrowy garaż

    A sam projekt (wersja B) wygląda tak:

    Front:



    Tył:



    Rzut:



    Co sądzicie o nim?? Czy była by szansa wybudowac go i wykonczyć za 150 tyś zł ?? Przy załozeniu ze zdecydowaną większosc prac wykona sie samodzielnie. Dodam jeszcze że w granicy działki są wszystkie media.

    Czekam na wszelkie wasze uwagi i sugestie !!

    Pozdrawiam

  15. #935
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba ten dom! Myślę, że 150 tys. wystarczy.

  16. #936
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    vib

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    195

    Domyślnie

    tu masz praktycznie identyczne projekty z innych pracowni:
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sloneczny/rzuty.php
    http://www.dom-parterowy.pl./rzuty.p...ria=dm&id=dm11

    generalnie te 2 (a teraz ten Twoj) to tez moi faworyci

    Pzdr.
    vib

  17. #937
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wilcza75

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zoldrak
    Czy była by szansa wybudowac go i wykonczyć za 150 tyś zł ?? Przy załozeniu ze zdecydowaną większosc prac wykona sie samodzielnie. Dodam jeszcze że w granicy działki są wszystkie media.
    warto powalczyć
    W 2005r., gdy sam zaczynałem budowę, powiedziałbym nawet - bez trudu

  18. #938
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zoldrak

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilcza75
    Cytat Napisał Zoldrak
    Czy była by szansa wybudowac go i wykonczyć za 150 tyś zł ?? Przy załozeniu ze zdecydowaną większosc prac wykona sie samodzielnie. Dodam jeszcze że w granicy działki są wszystkie media.
    warto powalczyć
    W 2005r., gdy sam zaczynałem budowę, powiedziałbym nawet - bez trudu
    a dzisiaj??

  19. #939
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    czytam was od kilku dni i wreszcie zdecydowałam sie coś napisać
    po pierwsze niektórzy z was podali ekstremalne przypadki gdy np ktoś zaczął budować domu, i moim zdaniem porzucił budowę w stanie faktycznie fatalnym ( postawienie parteru i części poddasza, lub wybudowanie domu z częściowym zadaszeniem ) moim zdaniem sa to bardzo rzadkie przypadki, ponieważ jak ktoś buduje dom to chce przynajmniej zakończyć budowę stanem surowym, i nie mówcie mi że stan surowy tez was razi bo takich domów jest bardzo dużo w mojej okolicy, bo kogo stać żeby zamieszkać w jeden sezon, chyba tylko tego kto wziął kredyt 200-300tyś
    Przecież oczywistym jest że większości ludzi rozkłada budowę na etapy
    Na przykład
    jeden rok stan surowy
    drugi okna instalacje tynki ocieplenie
    a trzecie prawdziwa wykończeniówka
    Ja tak właśnie planuję i co powiecie mi że mój stan surowy was razi
    no sory ale mój stan surowy mnie zachwyca a nie razi
    Ile pracy, serca i oszczędności rodzinnych włożyliśmy i wkładamy w ten dom to tylko my wiemy
    Dla tych którzy mnie nie znają zapraszam do dziennika
    zbudowaliśmy dość spory dom z piwnicą ( jakieś 180m2) za na prawdę nie olbrzymie pieniądze
    i wierze że mały dom 100m2 można wybudować za 150 tyś, ale ogromną harówą, tysiącami wyrzeczeń a i kombinowania w tym tez sporo
    aha chciałabym wspomnieć jeszcze o bałaganie budowlanym, mnie syf i malaria też by wkurzały , ale na budowie niestety idealnego porządku nie da sie utrzymać, tu gruz tu deski tu śmiecie i niestety tak będzie przez jakiś czas
    podsumowując jak nie weźmiesz kredytu to budujesz kilka lat i nic na to nie zrobisz, jednak trzeba szanować sąsiadów i utrzymywać porządek na działce
    a ze niekiedy zdążają się ludzie bałaganiarze do potęgi to tylko mi pasuje współczuć, bo co zrobić prawo własności górą.

  20. #940

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zoldrak

    Co sądzicie o nim?? Czy była by szansa wybudowac go i wykonczyć za 150 tyś zł ?? Przy załozeniu ze zdecydowaną większosc prac wykona sie samodzielnie. Dodam jeszcze że w granicy działki są wszystkie media.
    Developer oferował mi dokładnie taki sam dom (minimalnie mniejszy, bo 94 metry uzytkowej) za 250 tys zł wraz z działką 800m.
    Działka musiała kosztować ok 50 tys zł plus zysk developera ok 40 tys zł to daje jakies 160 tys zł za stan developerski - wszystko oprocz podłog, kafelek, białego montarzu, drzwi wewnatrz.
    Materiały w zasadzie jedne z lepszych : Porotherm, cermiczna dachowka Roben, rury w systemie Kisan.
    pzdr

Strona 47 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony