dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 120
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 2388
  1. #1121

    Domyślnie

    Gdy wiosną kalkulowałam koszty budowy to wyszło mi, że wystarczy 250 tys. w tym była kwota 25 tys na nieprzewidziane wydatki. Liczyła wszystko z klamkami, gniazdami elektrycznymi, wyłącznikami itp. Teraa kwota ta wzrosław do ok. 350 tys. Ciekawe ile wyjdzie gdy rozpocznę budowę na wiosnę. Strach się bać.

    Czasem zastanawiam się, czy to my sami - inwestorzy - nie sprawiamy, że ceny materiałów i robocizny tak szybko rosną. Bo skoro wszyscy wokół powtarzają, że po nowym roku ceny wzrosną o kolejne 20%, to niby dlaczego producenci, hurtownicy, firmy budowlane mają nie żądać wyższych cen. Przecież wszyscy odbiorcy są na to przygotowani i takie są ich oczekiwania

  2. #1122

    Domyślnie

    to ze Tobie wyszlo 350 tys nie znaczy ze kazdemu potrzebna podobna kwota, przeciez Ty nie napisalas jaki dom(metraz)z czego budowany i w jaki sposob wykanczany, a ze ma drozec to prawda(podobno od lutego)oczywiste ze to my inwestorzy napedzamy machinę podwyzek.pozdrawiam

  3. #1123

    Domyślnie

    Dom ma 159 m.kw. pow. użytkowej i jest całkowicie podpiwniczony (patrz zdjęcie obok). Do tego budynek gospodarczy o pow. ok. 55 m.kw. Materiały: bloczki betonowe, beton komórkowy, ściany działowe murowane, stropy i schody żelbetowe wylewane, docieplenie styropian, kryty dachówką ceramiczną.
    Robocizna za stan surowy przykryty dachem z orynnowaniem to 51 tys.

    Wykończenie bez żadnego szaleństwa: glazury, terakoty, panele - na pewno nie te najtańsze z wyprzedaży, ale też nie luksusowe. I przy tych elementach tylko materiał, bo robocizna własna

  4. #1124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Samo podpiwniczenie i budynek gospodarczy podnosi koszt budowy o minimum 50-70 tysięcy.

  5. #1125

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Samo podpiwniczenie i budynek gospodarczy podnosi koszt budowy o minimum 50-70 tysięcy.
    z tym sie zgodze, a do tego jeszcze robocizna 51 tys, u mnie wszystko stawia tescio(z wyjatkiem dachu za ktory musze zaplacic 4 tys)wiec duzo taniej mi wyjdzie.pozdrawiam

  6. #1126

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że 51 tyś za robociznę za stan surowy za taki dom to bardzo drogo. No ale może u ciebie takie ceny? Popatrz na moje podsumowanie i zrozumiesz moje zdziwienie. Ponad 100% masz drożej.
    A własciwie to 135 % drożej.

  7. #1127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Wydaje mi się, że 51 tyś za robociznę za stan surowy za taki dom to bardzo drogo. No ale może u ciebie takie ceny? Popatrz na moje podsumowanie i zrozumiesz moje zdziwienie. Ponad 100% masz drożej.
    A własciwie to 135 % drożej.
    Wszystko zależy od rejonu, niestety. Ja za robociznę przy fundamentach zapłaciłem 6000 a jak szukałem ekipy do wymurowania ścian to się okazało że na wschodzie kraju murarze chcą ok. 4000 za kondygnację, czyli mniej niż za fundamenty mimo że roboty więcej. Problem w tym tylko że już są zajęci i nie bardzo chcą wyjeżdżać jak mają robotę na miejscu ale jak ktoś się buduje w takim rejonie to się nie dziwię, że robocizna wychodzi 100% albo i 200% taniej.

  8. #1128

    Domyślnie

    wlasnie buduje sie na wschodzie(lubelskie) u nas w rejonie murarz za kondygnacje bierze 5tys to nie jest az tak strasznie, dach z postawieniem krokwi od 4tys do 6tys. pozdrawiam

  9. #1129

    Domyślnie

    ja z lubuskiego

    strasznie ciekawe te Wasze wypowiedzi!
    narazie wystawilam dzialke jedna na sprzedaz i mysle, mysle, mysle...

  10. #1130

    Domyślnie

    Lubuskia a Lubelskie mala roznica
    poczytaj dobrze a bedziesz miala odpowiedz: normalne ze budowa zalezy od rejonu i wykonczenia(takie zycie)ale siedziec i myslec hmmm....to nic nie pomoze, trzeba ostro dzialac do dziela. pozdrawiam

  11. #1131

    Domyślnie

    zrobilam pierwszy krok Wystawilam jedna dzialke na sprzedaz Od tego czy pojdzie i za ile, duzo zalezy bo chcialabym zeby wystarczylo na stan surowy ( troche moge dolozyc )
    Ale im dluzej mysle tym bardziej jestem ,,za" Juz taka jestem ze musze myslec A moj maz jest od napalania i bujania w oblokach ja jestem od zarabiania i glowkowania
    I choc w pierwszej chwili jego pomysl wydawal mi sie poroniony to im bardziej w to wchodze tym wydaje mi sie bardziej realny.
    w koncu nie musimy wybudowac domu w ciagu dwoch lat. Najlepiej pasowaloby nam wprowadzic sie za 4 lata kiedy jeden syn bedzie w liceum, a drugi skonczy podstawowke. ( nie musieliby szkol zmieniac)

  12. #1132
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maks23

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Re: Tanio wybudowac dom

    Witam

    Jestem na etapie stan surowy otwarty buduje dom w Zielonej Górze
    Dom pow. użytkowa 120m Na dzień dzisiejszy wydałem 70tyś
    20tyś ekipa
    50tyś materiały
    Myślę że za 100tyś będzie ciężko ale mieszkać się już da
    Pozdrawiam

  13. #1133

    Domyślnie

    Zielona Gora to moj rejon, bo ja z Gorzowa Wlkp

  14. #1134

    Domyślnie Re: Tanio wybudowac dom

    Cytat Napisał maks23
    Witam

    Jestem na etapie stan surowy otwarty buduje dom w Zielonej Górze
    Dom pow. użytkowa 120m Na dzień dzisiejszy wydałem 70tyś
    20tyś ekipa
    50tyś materiały
    Myślę że za 100tyś będzie ciężko ale mieszkać się już da
    Pozdrawiam
    jestem pod wrazeniem, ale prosze o wiecej konkretow np. z czego budowales i jak dlugim okresie, moj domek ma 106 m2 uzytkowej wiec chyba dam rade postawic stan surowy otwarty za 70 tys mam nadzieje pozdrawiam i obiecuje ze bede sledzil Twoje poczynania

  15. #1135

    Domyślnie

    no wlasnie , z czego?

  16. #1136

  17. #1137

    Domyślnie

    a mojej zonie jak sie podoba.. uuuu ..a moze i bardziej, a tak naprawde bardzo milutki projekt ale na nasza dzialke za duzy pozdro

  18. #1138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Witam! Trudno porównywać koszt wybudowania poszczególnych domów jeśli podana jest tylko powierzchnia użytkowa, a nie np.netto tzn.po podłogach lub wymiary domu. Powierzchnia użytkowa jest przeróżnie liczona. Każde biuro projektowe inaczej bierze pod uwage garaż, pom.gosp. itd. czasem wlicza te pomieszczenia do pow. użytkowej, odlicza hol itp. itd..

  19. #1139

    Domyślnie Re: Tanio wybudowac dom

    Cytat Napisał maks23
    Witam

    Jestem na etapie stan surowy otwarty buduje dom w Zielonej Górze
    Dom pow. użytkowa 120m Na dzień dzisiejszy wydałem 70tyś
    20tyś ekipa
    50tyś materiały
    Myślę że za 100tyś będzie ciężko ale mieszkać się już da
    Pozdrawiam
    My tez zmieścimy się blisko tej kwoty ,ale nasz dom jest z piwnicą. Chociaż na rekord bzynia nie miałam szans ,na sama piwnicę wydaliśmy 25 tys.
    apo domek ładny tylko szkoda ,że garaż jest w bryle domu
    Jeśli sądzisz ,że kobiety to słabsza płeć ,popróbuj przeciągnąć kołdrę na swoją stronę

    http://www.3kwadrat.pl
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106412
    http://mojefotki.galerie.superfoto.pl/

  20. #1140

    Domyślnie Re: Tanio wybudowac dom

    Cytat Napisał cyla
    Cytat Napisał maks23
    Witam

    Jestem na etapie stan surowy otwarty buduje dom w Zielonej Górze
    Dom pow. użytkowa 120m Na dzień dzisiejszy wydałem 70tyś
    20tyś ekipa
    50tyś materiały
    Myślę że za 100tyś będzie ciężko ale mieszkać się już da
    Pozdrawiam
    My tez zmieścimy się blisko tej kwoty ,ale nasz dom jest z piwnicą. Chociaż na rekord bzynia nie miałam szans ,na sama piwnicę wydaliśmy 25 tys.
    apo domek ładny tylko szkoda ,że garaż jest w bryle domu
    jak zmiescisz sie w 70tys za stan surowy,to juz jest niezle- bede mial gorzej poniewaz material szarzuje w gore az strach a co do mojego podpiwniczenia to jest jedynie zasluga mojego tescia, on wszystko nakreca pozdrawiam

Strona 57 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony