dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 120
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 2388
  1. #1381

    Domyślnie

    to akurat wiem ze YTONG i BK to to samo tylko roznia sie firmami (nazwa firmy) - hehe , powiem szczerze ze nie wierze w ocieplanie styropianem , poniewaz wtedy sciana nie oddycha - jest hermetycznie zapakowana - i boje sie ze moze para sie skraplac na murach budynku;/ - jak ocieplac to chyba lepiej welna mineralna!!!

    ale to jest tylko moje zdanie

    pozdrawiam))
    Marzenia należy spełniać )))

  2. #1382

    Domyślnie

    Ad rofmaniak. Poczytaj sobie ile powietrza (i za tym idzie pary wodnej) dyfunduje przez ściany. Okazuje się, że od 0,5% do 3%.
    Też byłem kiedyś fanem ścian jednowarstwowych z BK. Teraz mnie to tylko śmieszy
    Ściany oddychające to zręczny chwyt marketingowy i nic więcej.
    Dom ''oddycha'' przez sprawną wentylację i nie da się tego z żadnej strony ominąć.
    Co do ocieplenia wełną czy styropianem to zasada jest taka sama. Wg mnie oczywiście. Z pewnością trochę więcej przeniknie przez ścianę ocieploną wełną niż styropianem, ale jakby nie było jest to dosłownie kropla w morzu.
    Pozdrawiam
    Tomek

  3. #1383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zamieścić w tym wątku pewne moje dzisiejsze przemyślenia.

    Odwiedziałm dziś Castoramę.... można tam znaleźć:

    ładny gres podłogowy za 25zł/m2(był też po 60zł/m2) ,
    fajne płytki ścienne za 20zł/m2(były też po 80zł/m2) ,
    drzwi wewnętrzne za 200zł (były też po 600zł),
    zewnętrzne antywłamaniowe już za 800zł (były też po 3000zł),
    ubikację kompakt do łazienki za 300zł (widziałam podwieszany za 3500zł),
    panele po 17zł/m2 (były też po 60zł za m2)
    parkiet klepka po 50zł/m2 (były tez po 150zł/m2)
    luksfery po 14 zł za sztukę -można samemu zrobić super dużą kabinkę prysznicową w łazience za 1000zł (można też kupić kabinę prysznicową za 2000 lub więcej)

    i tak bez końca......
    da się wybudować i wykończyć mój dom za 200000zł.....da się i za 400000..... i za więcej......
    to wszystko zależy od nas samych
    Pozdrawiam, Smoczyca.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #1384

    Domyślnie

    Dokładnie. Trzeba po prostu poświęcić trochę czasu i poszperać. Znam ludzi, którzy za duża kasę kupują rzeczy w pierwszym lepszym sklepie czy hurtowni. Czasm można trafić naprawdę dobry towar w niskiej cenie. Oczywiście nie chodzimi mi o tandetę i kupowanie taniochy kosztem jakości. Sensowne wydawanie kasy wymaga trochę czasu, ale czy zarabianie nie?

  5. #1385
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Zupełnie się z tobą zgadzam. Ja właśnie tak robię 24 B/K + 15 stropian ściana naprawde ciepla okolo 0.21 U
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  6. #1386

    Domyślnie

    czy ktos robil porownanie koszkow budowy BK a ceramika (porotherm a max)?
    szukam dzialki (do 2000m2) w poludniowo wschodniej czesci Lodzi

  7. #1387

    Domyślnie

    Vitja-ja kupilam na swoj przyszly domek pustaki z keramzytu w Wieruszowie. Z tego postawila swoj dom tez moja corka i jest b. zadowolona. Jest w nim cieplutko, a budowa poszla szybko, wiec ja tez zdecydowalam sie na ten material. Zakupilam 31 stycznia i cena pustaka 24x49 wynosila 5.97 brutto, transport gratis do 100 km.Pozdrawiam-Renata
    renata

  8. #1388
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar buka
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś jest teraz na etapie wyboru okien to Oknoplast ma promocję do 15 lutego dają ok 40 % rabatu. Myślę,że warto się nad nimi zastanowić.
    Pozdrawiam

  9. #1389

    Domyślnie

    Cytat Napisał maximus.
    Witam wszystkich

    Jak przeglądam co tu napisaliście to dochodzę do wniosku, że dom 230m z garażem za 400000zł jest nierealny; no chyba, że sam stanę z kielnią na ścianie. Moja chałupka nie będzie tania - lukarny 6szt ite sprawy, dach dość skomplikowany. PRojekt indywidualny ale architekt znajomy ( zrobił po taniości)

    Błagam - może znajdzie się jakiś dobry człowiek, który mnie pocieszy i stwierdzi, że ta kasa która mam ( wróć - nie ja ją mam lecz mój bank w lwiej części) spokojnie wystarczy na mój domek.

    No bo jaka alternatywa - mieszkanie w bloku za 6000zł za metr czy dom.

    Pozdrawiam wszystkich ale najbardziej optymistów.
    Kasa, kasa, to zależy na co chcesz ją wydać. Nie wiem jak wielką masz rodzinę, ale jeśli nie powyżej 6 osób to zastanów się czy potrzeba ci 230 m do ogrzania, sprzątania i tak dalej. Zwłaszcza, że już sam garaż zwykle jest niezłym pomieszczeniem gospodarczym.

  10. #1390
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    No mało kto buduje dziś takie gmachy no może wiątynia opatrzności
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  11. #1391

    Domyślnie

    Cytat Napisał buka
    Jeżeli ktoś jest teraz na etapie wyboru okien to Oknoplast ma promocję do 15 lutego dają ok 40 % rabatu. Myślę,że warto się nad nimi zastanowić.
    Pozdrawiam
    Warto zastanowić się nad faktyczną ceną a nie nad wysokością rabatu
    Czyż nie może sie zdarzyć, że w jednym sklepie z rabatem zapłacisz więcej niż w drugim bez rabatu
    Słowo rabat i promocja to taki sygnał alarmowy
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  12. #1392

    Domyślnie

    Witam !

    Pochodziłem trochę po składach i wycenili mi strop Fert na dom 159m2 jakieś 8000 tys no i plus drut 3000. No i? Nie wiem ale te ceny są z upustami.Strop Leiera.
    Czy ktoś może wie czy pustak Leier jest dobrym pustakiem ? Mam dylemat czy budować z niego dom. Cena 30-stki do ś cian zewnętrznych to 3,02 szt
    Pozdrawiam!

  13. #1393

    Domyślnie

    Cytat Napisał maximus.
    Witam wszystkich

    Jak przeglądam co tu napisaliście to dochodzę do wniosku, że dom 230m z garażem za 400000zł jest nierealny; no chyba, że sam stanę z kielnią na ścianie. Moja chałupka nie będzie tania - lukarny 6szt ite sprawy, dach dość skomplikowany. PRojekt indywidualny ale architekt znajomy ( zrobił po taniości)

    Błagam - może znajdzie się jakiś dobry człowiek, który mnie pocieszy i stwierdzi, że ta kasa która mam ( wróć - nie ja ją mam lecz mój bank w lwiej części) spokojnie wystarczy na mój domek.

    No bo jaka alternatywa - mieszkanie w bloku za 6000zł za metr czy dom.

    Pozdrawiam wszystkich ale najbardziej optymistów.
    Myślę, że realne, ale.... kwestia wyborów na każdym etapie.

    My budujemy 217 m2 z garażem i liczę, obliczam na każdym etapie.
    Myślę, że jest szansa za 400 tys., gdy działka już jest w posiadaniu. Można pewnie taniej, a można i drożej. Co kto lubi i na co go stać.

    pozdrawiam

  14. #1394
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar buka
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Warto zastanowić się nad faktyczną ceną a nie nad wysokością rabatu
    Czyż nie może sie zdarzyć, że w jednym sklepie z rabatem zapłacisz więcej niż w drugim bez rabatu
    Słowo rabat i promocja to taki sygnał alarmowy
    Krzysztofik, chciałam ci wczoraj odpowiedzieć, że nie ma się co uprzedzać do rabatów, bo jeżeli ktoś daje 40 % to może chociaż o 5 % będzie taniej niż u konkurencji. Niestety masz racje, po porównaniu ofert jeszcze u trzech innych producentów okazuje się, że ta była najdroższa i to średnio o 1000 zł.
    Pozdrawiam

  15. #1395

    Domyślnie

    Cytat Napisał buka

    Krzysztofik,.....Niestety masz racje,.....
    Przyzwyczaiłem sie, ja mam zawsze racje
    Pozdrawiam.
    Po przeczytaniu czegokolwiek z Forum należy zapytać fachowca patrząc mu głęboko w oczy

  16. #1396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    i do tego jaki skromny
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #1397

    Domyślnie Tani domek

    witam !
    pragniemy zamieszkać w swoim małym domku .Podoba nam się dom z archonu Pod kasztanem
    http://www.archon.pl]/index.php?act=...m3f0189cacbfe2
    Proszę o informację odnośnie kosztów zbudowania tego domu ,tak by móc w nim zamieszkać.Wszelkie dane pozwolą nam racjonalnie ocenić nasze możliwości i podjąć jakąś decyzję.Dziękuję.

  18. #1398

  19. #1399

    Domyślnie

    Witam!
    Agdula jeśli to do mnie ,to tam czytam i śledzę na bieżąco,ale szukam jeszcze i tu informacji ,bo wszystkie porady ,wskazówki itp mają wielkie znaczenie ,gdy się chce mieć,swój domek ,tylko ogranicznikiem są pieniądze ,i jak tu pogodzić marzenia z rzeczywistością
    Pozdrawiam marzycielka

  20. #1400

    Domyślnie

    Witam,
    Postawiliśmy dom 120 m2 - stan surowy zamkniety - koszt 90 000. Więc 100000 to niestety za mało na całkowite wykończenie domu. W sumie na budowie oszczędzaliśmy. Zbudowaliśmy dom Muratora - C39 Gwarny

Strona 70 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony