dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 120
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 2388
  1. #1521
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jezzmam
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Czy moglibyście mi scharakteryzować beton komórkowy??
    Czy to dobry materiał budowlany?? jak z wilgocią ?? jak z ciepłem ??
    Będę Wam bardzo wdzięczna.

  2. #1522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jezzmam
    Czy moglibyście mi scharakteryzować beton komórkowy??
    Czy to dobry materiał budowlany?? jak z wilgocią ?? jak z ciepłem ??
    Będę Wam bardzo wdzięczna.
    Wybudowałem dom z betonu komórkowego (Ytong) i uważam że to dobry wybór. Wigoci w domu brak, ściana jest ciepła w dotyku.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #1523

    Domyślnie

    ocencie który projekt jest najtańszy w realizacji budowa metodą gospodarczą z yutonga najtansze materiały
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...94&sid=5#rzuty
    http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&ogolne=1
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/index.php

    Dziękuję

  4. #1524

    Domyślnie

    Nina - ze względu na brak stropu, tani dach.

  5. #1525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Potwierdzam, Nina wydaje się być najtańsza w realizacji.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  6. #1526

    Domyślnie

    ja też uważam że nina jest najtańsza a co do wyglądu no cóż pałac to to nie jest ale zastanawiam sie też nad tym projektem z garażem chodzi mi o rozbudowe góru w póżniejszym czasie mieszkam w kawlerce wiec wszystko bedzie lepsze a co sądzicie o tym projekcie bedzie dużo droższy od niny
    http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1
    dzięki za wszelkie informacje dobrze wiedzieć że można na kogoś liczyć

  7. #1527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anher1968
    ja też uważam że nina jest najtańsza a co do wyglądu no cóż pałac to to nie jest ale zastanawiam sie też nad tym projektem z garażem chodzi mi o rozbudowe góru w póżniejszym czasie mieszkam w kawlerce wiec wszystko bedzie lepsze a co sądzicie o tym projekcie bedzie dużo droższy od niny
    http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1
    dzięki za wszelkie informacje dobrze wiedzieć że można na kogoś liczyć
    zamierzasz wykorzystać poddasze? Nina się do tego nie nadaje.
    Różnica w kosztach? sądzę, że w granicach 10-20%.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  8. #1528

    Domyślnie

    to jak sądzicie w jakiej kwocie się zmieszcze z niną robiąc wszystko sam od ścian na dachu i wykończeniówce skończąwszy liczy się materiał bo nawet ogrzewanie sam bede robił móiwe o stanie surowym zamkniętym zależy mi na oszczędnościach dziękuję

  9. #1529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anher1968
    to jak sądzicie w jakiej kwocie się zmieszcze z niną robiąc wszystko sam od ścian na dachu i wykończeniówce skończąwszy liczy się materiał bo nawet ogrzewanie sam bede robił móiwe o stanie surowym zamkniętym zależy mi na oszczędnościach dziękuję
    wg mnie 150 tysięcy
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  10. #1530

    Domyślnie

    Warto pomyślec o przynajmniej częściowym oddzieleniu kuchni i salonu w słonecznum i z500. Można sporo zaoszczedzić na sytali doprojektowując ściankę nośną. Obecna rozpiętość nakazuje wzmocnienie stropu stalą. Jest to dość drogie.

  11. #1531
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Przyznam, że nie przyglądałem się projektowi tak szczegułowo ale jeśli mowa o doprojkektowaniu ścianki (jeśli nośna to raczej ściana) nośnej to niestety nie da się tak at choc ponieważ nośna ściana musi być posadowiona na ławie więc i tę trzeba doprojkektować a czy to w następstwie przyniesie wymierne korzyści na stali to już raczej wątpię.

  12. #1532

    Domyślnie

    Znajomy architekt zapewniał mnie, ze tak- mimo doprojektowania ściany nośnej wychodzi sie na plus. Zależy to również od rodzaju fundamentów, jak słusznie zauważyłeś, wiec trzeba rozpatrywać indywidualnie kazdy przypadek. Napisałam o tym, ponieważ jest jakaś szansa na zaoszczedzenie kasy, warto o tym pomysleć zastanawiając sie jak tanio wybudować dom.

  13. #1533
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ropuch

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    ja jestem na etapie stanu surowego otwartego ( z dachem z dachówki ceram )+ chudziaki wewnątrz
    dom powierzchnia brutto 170 mz garażem
    na razie wydałem łącznie 80000
    a gdzie reszta
    Ropuch

  14. #1534
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Jak narazie to idzie mi chyba dobrze z oszczędzaniem...Za ziemie dałem 5tys. za 2.5ha. Projekt indywidualny właśnie trzymam w ręku (dom, budynek gospodarczy,instalacje)- 2.6tys.Mam nadzieję że z resztą też będzie dobrze...
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  15. #1535
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    A jak daleko masz media od granicy działki ?

  16. #1536

    Domyślnie

    AMP dzieki z odpowiedź.
    Ja jednak mimo wszystko postawię na swoje i podpiwniczę chyba cały domek, ponieważ w chwili obecnej jest nas czterech (żona, kochana 13 miesieczna córeczka Otylia i moja teściowa , oraz ja).
    Więc mimo trzech sypialni (9-12 m2) i jednego pokoju gościnnego ok. 27 m2, to muszę mieśc miejsce na biuro, żona na siłownię, a gdzieś musiałbym też schować rowerki, zabwki itp. mojej córeczki.
    Chyba zrezygnuję z kominka na rzecz tej piwnicy (może troche zaoszczędzę ).
    Co o tym sądzisz????
    Czy nie jest to czasem zamiana warta świeczki.


    Mam jeszcze jedną prośbę. Możesz rzucić okiem na mój projekt i powiedzieć z czego można zrezygnować lub co zrobić inaczej żeby jeszcze coś zaoszczędzić.

    -----------------------------------
    "Zawsze miejcie nadzieję - Jan Paweł II".
    "Wiara czyni cuda - więć ja wierzę, ze się uda"

    Myślałem przez chwilę, że piwnica ma być dla teściowej
    A teraz na poważnie:
    Dom w mojej ocenie ma dobry układ, część mieszkalną mamy bardzo podobną. Ze względu na wielkość rzeczywiście dobrze będzie wykorzystać cześć "pod domem".
    Też bym zrezygnował z kominka - kilka-kilkanaście tysięcy w kieszeni, ale żona bardzo chce, zresztą coś w tym jest - wieczór, wino,...

    Ja osobiście pozostawił bym układ tak jak jest, pytanie natomiast mam, od której strony świata będzie wjazd na działkę, a i gdzie schody do piwnicy - wydaje się że jedyne miejsce to pomieszczenie nr 10. Tyle, że będzie trochę kolidować z WC (nie rezygnowałbym z drugiego WC (kilka osób, kilka pokoleń - wiem z doświadczenia, że dwa WC są OK)
    - a może zamienić miejscami WC i pomieszczenie nr 10? tylko że wtedy to miejsca starczy tylko na okrągłe schody - i będzie problem co kolwiek po nich znieść.
    Scianę salonu przesunął by aby zrównała się z linią kuchnia/garaż - koszt nie wiele większy, a salon będzie bardziej ustawny.
    Powinniście też sprawdzić, czy Gmina ma aktualny Plan Przestrzennego Zagospodarowania Terenu, jeśli nie to wystąpcie o Warunki Zabudowy (czy jakoś tak) - my mamy dom parterowy (projekt), a dach o nachyleniu jak do takiego z użytkowym poddaszem (konsekwencja zapisów w PPZT)

    Wjazd na działkę:
    jeśli od północy - sypialnia nr 5 - okno na wsch.ścianę - lepiej doświetli pokój, i nie będzie on tak zimny

    Jeśli od innej strony to pomyślimy
    "W każdej organizacji jest ktoś kto wie o co chodzi, taką osobę należy usunąć"

  17. #1537
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staszek budowniczy
    A jak daleko masz media od granicy działki ?
    Mam praktycznie na granicy tzn prund, woda i TPSa.
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  18. #1538

    Domyślnie Można, ale ....

    W okolicy Grójca postawiłem. Dużo mi pomagali lokalni cieśle. Wszyscy tu wszystkim pomagamy. Jeden ma trak, inny wyrabia pustaki etc... Jeśli potrafisz żyć z ludźmi to bez żadnego problemu za te pieniądze wystawisz ładny dom. aha, ja np. termę, piec kupowałem za grosze z Allegro i wszystko sprawuje się calkiem dobrze. Dodam, że wiele rzeczy jestem w stanie sam sobie pospawać, naprawić, wymienić tylko to co na prawdę jest konieczne. Jeśli jednak możesz zarobić w tym czasie pieniądze to może być to lepsze, ponieważ to że ja tanio postawiłem, a Ty więcej zarobiłeś i postawiłeś drożej to nie znaczy nic - bilans wyjdzie podobny...
    Pozdrawiam

  19. #1539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Re: Można, ale ....

    Cytat Napisał HERMES
    W okolicy Grójca postawiłem. Dużo mi pomagali lokalni cieśle. Wszyscy tu wszystkim pomagamy. Jeden ma trak, inny wyrabia pustaki etc... Jeśli potrafisz żyć z ludźmi to bez żadnego problemu za te pieniądze wystawisz ładny dom. aha, ja np. termę, piec kupowałem za grosze z Allegro i wszystko sprawuje się calkiem dobrze. Dodam, że wiele rzeczy jestem w stanie sam sobie pospawać, naprawić, wymienić tylko to co na prawdę jest konieczne. Jeśli jednak możesz zarobić w tym czasie pieniądze to może być to lepsze, ponieważ to że ja tanio postawiłem, a Ty więcej zarobiłeś i postawiłeś drożej to nie znaczy nic - bilans wyjdzie podobny...
    Pozdrawiam
    Nie kazdy ma znajomych z trakiem i wyrabiających pustaki (żużlobetonowe?), no i nie każdy jest "złotą rączką" wyposażoną we własne narzędzia.
    Mógłbyś podać kilka konkretów? co wybudowałeś w okolicy Grójca? "za te pieniądze" czyli za ile?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  20. #1540

    Domyślnie

    Radzę rzucić okiem na ''świeże'' kosztorysy projektów muratora Nie tak dawno Mały D06 kosztował co nie których ok. 120 tys. Teraz cena 168 tys oczywiście bez vat. Niedługo tanio będziemy mówićj ak zmieścimy się w 200 koła [oczywiście za domek do 100 m2] Tragedia

Strona 77 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony