dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 120
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 2388
  1. #1721

    Domyślnie Re: dom tani

    Cytat Napisał an-bud
    projektuję sobie dom 80 m2 zastanawiam się nad wykorzystaniem kostek słomy 60 cm u-0.13 stan surowy 20tyś zł
    Moim zdaniem laika będzie to składowisko wszelkiej swołoczy pełzającej, biegającej, skaczącej itp A tak gwoli ciekawości, bo pierwszy raz o tym słyszę - kostki słomy mają być budulcem podstawowym ścian ??

  2. #1722

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madeleine
    No właśnie, jak to jest z garażem? Jakiesą zalety garażu przyklejonego do bryły głównej? I czy nie lepiej, aby dach nad przyklejoonym garażem był dwuspadowy - wtedy można wykorzystać pomieszczenie nad nim?
    U mnie wybór projektu z "przyklejonym" garażem był po części motywowany niewielkimi rozmiarami działki - oddzielnie stojący drugi budynek za domem zmniejszyłby obszar "rekreacyjny"

    I faktycznie zrobiłem tak jak napisałeś/aś - nanieśliśmy do projektu poprawkę w postaci doprojektowania nad garażem dodatkowego pomieszczenia, zawsze się przyda jako np. suszarnia na pranie.

    A inne zalety? Zdania są podzielone, ale ja np. chcę mieć przejście bezpośrednio z garażu do domu, co w przypadku oddzielonego garażu wymagałoby budowy tajnego, podziemnego przejścia

  3. #1723
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Pamiętać należy jednak o tym, że garaż wybudowany jako budynek wolnostojący jest inaczej (dużo drożej) opodatkowaną nieruchomością.
    Zanczy to ni mniej ni więcej, że za garaż będziemy płacili może nawet większy podatek niż za dom.

  4. #1724

    Domyślnie

    Kamionkal, zakładam niestety brak tajemnego przejścia oraz poddasze użytkowe.

    A czy w takim razie lepszy (czyt. tańszy w budowie i eksploatacji oraz bardziej komfortowy - tu przenikające spaliny) jest garaż doklejony do budynku (dach obojętnie - jedno- czy dwuspadowy), czy przykryty jednym dachem z resztą domu, tak, że dach nie ma żadnych uskoków? Bo że dach tańszy w takim wariancie - to jasna sprawa, ale co jeszcze się liczy?

  5. #1725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kero
    Pamiętać należy jednak o tym, że garaż wybudowany jako budynek wolnostojący jest inaczej (dużo drożej) opodatkowaną nieruchomością.
    Zanczy to ni mniej ni więcej, że za garaż będziemy płacili może nawet większy podatek niż za dom.
    Święta racja. Mój tato tak ma i płaci dużo więcej podatku właśnie za ten garaż. Ja będę mieć w bryle. Udało nam się go ciekawie doprojektować. A przy tym to średnia przyjemność biegać zimą np. z zakupami.

  6. #1726

  7. #1727

    Domyślnie

    Kiedyś jak nie było kostek słomy radzono sobie tak: "Cztery Kąty" luty 1999


  8. #1728
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Chciałem powiedzieć, że sprzedałem mieszkanie więc ten wątek jest jak najbardziej dla mnie Na szczęście termin wyprowadzki odroczony i mogę spokojnie czekać na ustabilizowanie się cen.

    A co do tanich domów - http://www.domfort.pl/?p=szczegoly&id=264

    może komuś się przyda. W moim regionie wyceniają to na 140 000 PLN brutto bez mebli i wyposażenia AGD.

    Poprawka - bez sanitariatów

  9. #1729

    Domyślnie

    A co powiecie na taki gliniany domek? http://www.naturalnydom.com/ (to nie reklama)

  10. #1730
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    putusia

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    dzień dobry mam ogromna prośbę wiem że to wszystkich nudzi ale chcę namówić męża na budowe domu jednak on ciągle że nas nie stać jeden z waszych forumowiczów podał link do strony z domem który mi się spodobał i na pierwszy rzut oka wygląda na tani strop drewniany , czy możecie coś powiedzieć o kosztach budowy tego domu mysle o zrobieniu najpierw dołu a kiedys góry zlikwiduje jeden komin . bede wdzieczna za wszelkie sugestie dotyczące budowy tego domu
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/rzuty.php

    budowa systemem gospodarczym prosze doradzcie

  11. #1731

    Domyślnie

    Jeden komin możesz zliwidować, ale wtedy pociąga to za sobą pewne zmiany:

    I wariant - likwidujesz komin przy salonie
    a wtedy kotłownia jest zgodna z projektem, a ty nie masz kominka

    II wariant - likwidujesz komin w kotłowni a wtedy:
    1. robisz ogrzewanie elektryczne
    2. robisz ogrzewanie kominkowe (DGP lub płaszcz wodny)
    3. pompa ciepła
    4. ogrzewanie solarne
    Niestety ogrzewanie 3 i 4 jest zdecydowanie droższe niż budowa komina. Dodatkowo masz niewentylowany garaż, a powinien, a może nawet musi być.

    III wariant - likwidujesz komin przy kuchni
    wtedy nie masz wentylacji

    Można zlikwidować kominy wentylacyjne, ale wtedy trzeba zainstalować wentylację mechaniczną. Sprawdź jakie są koszty.

    I jeszcze jedna ważna sprawa. Jeśli w przyszłości zamierzasz zaadaptować poddasze, to pomyśl, gdzie będzie tam łazienka, bo ona też musi mieć wentylację.

    Kominy wentylacyjne można stosunkowo niedrogo wykonać z pustaków wentylacyjnych wmurowywanych w ścianę. Jak tak będę miała

    Pozdrawiam

    PS. Zauważyłam, że łazienka i WC też nie mają wentylacji

  12. #1732

    Domyślnie

    M@riusz_Radom

    http://www.domfort.pl/?p=szczegoly&id=264

    W tym maleńkim domku są aż 4 kominy

  13. #1733
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Mirkan - jeden można zlikwidować (ja zamierzam budować bazując na innym projekcie)

  14. #1734
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Ja twierdzę, że można absolutnie spokojnie zlikwidować komin trzykanałowy w kuchni i zastąpić go kratkami wentylacyjnymi (aneostaty) zamontowanymi w suficie. od których wyprowadznie robi się rurą spiro.
    Rzeczywiście WC i łazienka nie posiada wentylacji co uznać należy iż projektant to abnegat w swojej dziedzinie. Dlatego dla zwentylowania tychże można postąpić identycznie jak podaję wyżej. Dodatkowo można w łazience zastosować dodatkowy kanał wentylacyjny wspomagany wentylatorem.

  15. #1735
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirkan
    M@riusz_Radom

    http://www.domfort.pl/?p=szczegoly&id=264

    W tym maleńkim domku są aż 4 kominy
    Pewnie projekt był sponsorowany przez producentów systemów kominowych .
    W tego typu małych domach można zastosować wentylację mechaniczną. W przypadku wentylacji mechanicznej wyciagowej problemem są pomieszczenia kotłowni i salonu z kominkiem.
    Problem ten znika, gdy zastosujemy wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną.
    Logicznym uzupełnieniem takiej wentylacji jest odzysk ciepła - rekuperator.
    Jeżeli jednak zrezygnujemy z kominów wentylacyjnych (na etapie projektu), to w dużej części możemy przeznaczyć uzyskaną oszczędność na zakup nowoczesnego systemu wentylacji. Koszty eksploatacyjne (oszczędność na ogrzewaniu) w krótkim czasie zrekompensują poniesiony dodatkowy nakład inwestycyjny.
    Dodatkowym aspektem jest to, że wentylacja mechaniczna działa wtedy chcemy i z taką intensywnością jaką chcemy, czego nie można powiedzieć o wentylacji grawitacyjnej, nawet najlepiej wykonanej.

  16. #1736
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    No widzicie, mądrych ludzi to aż miło posłuchać (poczytać) Piszcie więcej bo będę robił projekt indywidualny na bazie : http://www.domek.net.pl/mur_cieply_z...eply_front.htm i rad byłbym przekazać kilka uwag architektowi

  17. #1737
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    No widzicie, mądrych ludzi to aż miło posłuchać (poczytać) Piszcie więcej bo będę robił projekt indywidualny na bazie : http://www.domek.net.pl/mur_cieply_z...eply_front.htm i rad byłbym przekazać kilka uwag architektowi
    Jeżeli w tym domu ma być ogrzewanie gazowe, to proponuję zrezygnować z tradycyjnego komina. Zastosuj kocioł z zamknietą komorą + przewód powietrzno spalinowy, zwłaszcza jeżeli pomieszczenie kotłowni ma pełnić również inne funkcje (pralnia).
    O wentylacji pisałem już wyżej.
    Poza tym, to ładny i zgrabny domek. Nie powinien być trudny i drogi w budowie.

  18. #1738
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    putusia

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja chciałam przenieść ten garaż tak jak ten pan proponuje z prawej strony wówczas bedzie jeden komin do ktłowni i do kominka zlikiwdować spiżarke i zrobić wejście do garażu przez kuchnie a jak sadzicie czy jest to tani projekt w realizacji,

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/rzuty.php

  19. #1739

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    ...
    Poza tym, to ładny i zgrabny domek. Nie powinien być trudny i drogi w budowie.
    Bo nie jest

  20. #1740
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    putusia

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    ja chciałam zrobic tak jak anher1968 proponował czyli zlikiwdować spiżarnir przenieść garaż koło alonu i zrobić wejście do niego przez kuchnie . wówczas byłby jeden komin do kominka i do kotłowni w której bedzie piec na węgiel co sądzicie o takim rozwiązaniu a jak sadzicie jest to tani dom w budowie
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/rzuty.php

    dziekuję ze chcecie jeszcze dyskutować z kimś bo to pewnie bardzo denerwuje ale co ja mam zrobić jestem nauczycielką i nie znam się na tym mąż wraca przed świetami a ja chciałabym zaskoczyć i zasypać argumentami że ten albo jakś inny projekt jest tani w realizacji ze nas stać na niego a może macie jakieś inne projekty gdzie na dole bedą dwie sypialnie strop drewniany bo najtańszy tak wyczytałam nie trzeba zbrojenia do niego a to dużo pieniedzy kosztuje czekam z nie cierpliowścia na wszelkie sugestie :D

Strona 87 z 120

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony