dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Czy strop wytrzyma ? - jestem przerazony

    ...moj wykonawca wstawil na strop 11 palet z Silka, z czego kazda paleta wazy 1,1 tony. Strop jest gestozebrowy z keramzytobetou byl zalewany 10 dni temu.
    Ja sie pytam: czy bog go oposcil?
    On twierdzi, ze strop wytrzyma, ja w to mocno watpie. Czy mozna tak przeciazac strop ? Czy nic sie nie stanie?


    Po jaka cholere on mi funduje takie atrakcje....

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Mózg to chyba jemu służy za wypełnienie. Strop pewnie trzyma się na stemplach. Kazałbym zdjąć część i porobił zdjęcia - w razie peknieć,ugięć rekalamcja.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    jak postawili w miejscach gdzie są pod spodem ściany , jak połozyli na deskach to pewnie się nic nie stanie , a strop pewnie jeszcze jest podstęplowany , jak się odrazu nic nie zawaliło to chyba już nie powinno.

  4. #4

    Domyślnie

    strop - jak powszechnie wiadomo - ma "schnąć" i "wiązać" 28 dni jak kazdy beton - dopiero po tym okresie ma pełną wytrzymałość

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    jak postawili w miejscach gdzie są pod spodem ściany , jak połozyli na deskach to pewnie się nic nie stanie , a strop pewnie jeszcze jest podstęplowany , jak się odrazu nic nie zawaliło to chyba już nie powinno.

    ...jest jeszcze podsteplowany, ale pod spodem nie ma zadnych scian....szlag mnie zaraz trafi

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie też postawili silikaty (16 palet) na strop mon0olityczy po około 10 dni. Nic się nie stało (ale stawiali w takich miejscach gdze są ściany pod spodem, albo przy ścianach zewnętrzcnych)
    GG 5410889

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    wydaje mi się , że jak jest dobrze ( gęsto ) podsteplowany to nie powinno być problemu , pod warunkiem że stęple stoją na stabilnym podłożu i nic się nie zagłębi . Pooglądaj czy nic się złego nie dzieje, czy nie odkształcają się belki , czy nic nie pękło ale wydaje mi się że po 10 dniach wiazania betonu ma już jakąś wytrzymałość , a ciężar palet i tak we większości przenoszą stęple. Moi wykonawcy też stawiali na górze cegły i po 15 dniach zdemontowali cześć stępli ( robili ścianki działowe ) powiedzieli że jak się ma zawalić czy zepsuć to lepiej teraz niż później jak już bede mieszkał. Byłbym spokojny na Twoim miejscu , skoro nic się nie dzieje , to pewnie już się nie będzie działo.

  8. #8

    Domyślnie

    Też miałem takie obawy na moim stropie.
    Postawili palety z silikatami po tygodniu od wylania stropu. Nic się nie wydarzyło, strop
    był solidnie podstemplowany. Stemple stały na chudziaku. Ugięcia sie nie porobiły - strop
    prosty jak struna (wyszło przy tynkowaniu).
    Śpij spokojnie.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Jak kogoś Pan Bóg chce skarać, temu rozum odbiera....

  10. #10

    Domyślnie

    Rydzu, Szarus...pocieszyliscie mnie troche, mam nadzieje, ze sie to dobrze skonczy...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    picasso - spoko - 10 dni - swiat i ludzie. Jesli jeszcze podsteplowany - mozesz spokojnie spac. A te 28 dni.... och tak to wlasnie interpretuje sie cyferki. A o tym ze 75% wytrzymalosci ma sie juz po 7 dniach to sie nie zapamietalo ( a moze i juz po 3?)
    Mam w swojej chalupie strop fert 60 o rozpietosci 550 cm. na trzeci dzien juz wrzucilem na niego pustaki w bylo tego z kilka ton i zaczalem murowac sciany. Strop stoi po dzis dzien i jakos sie nie chce cholera zawalic
    Jak to mozliwe?
    Cuda czy co?
    zartuje sobie oczywiscie z tymi cudami - tu cudow nie ma
    A powiem ci jeszcze cos.
    Monolity jak i stropu Fert i podobne, podsteplowane, juz na trzeci dzien po wylaniu obciazana sa o wiele wiekszym ciezarem gdyz materialu do stawiania scian jest o wiele wiecej a scianki dzialowe powstaja na samym koncu, jak juz pojawi sie wiecha
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Samochopdami o ładowności 1 tony woża czasem 2 z tym,że nigdy nie wiadomo jak będzie -0 jeśli strop nadal "wisi" to tylko się cieszyć - jeśli poustawiali te palety chociaż z małym cieniem pomyślunku to też pewnie tragicznie nie było ale to nie jest normalna praktyka - miałęm kiedyś kontrolę PIPu i mandacik za ledwie przekroczone obciążenie
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    oj geno no coz - od tego sa by mandaty wlepiac
    a beton hmmm..... to czysta chemia i sa wykresy wytrzymalosci w zaleznosci od czasu wiazania i tu bym byl spokojny chyba ze stemple juz zdjete - to co innego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    Geno, nie wiem o co Ci chodzi.

    Mi konstruktor, który projektował strop (jest równocześnie inspektorem nadzoru) wprost "kazał" wrzucić palety na strop (w dziesiątym dniu), aby się chłopaki nie męczyły.
    GG 5410889

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Geno, nie wiem o co Ci chodzi.

    Mi konstruktor, który projektował strop (jest równocześnie inspektorem nadzoru) wprost "kazał" wrzucić palety na strop (w dziesiątym dniu), aby się chłopaki nie męczyły.
    Wszystko zależy ile tych palet i jaki strop. Też mam u siebie na budowie ostatnio palety na stropach ale to są akurat DZ5 - co do wytrzymałości w przybliżeniu podczas wiązania betonu tabelkę znam na pamieć ,żeby się czasem nie zapędzić także po ntych chyba 10 dniach to wytrzyamłośc pewnie będzie koło 75% - jedynie o co mi chodziło to ,żeby nie przesadzić koncentracją tych paletw w nieodpowiednich miejscach - bo rzeczywiście sytuacji dokładnie nie znam to może się z tym wyrokowaniem zapędziłem...


    P.S. Pewnie jak bede pracował 20 lat to mnie rzeczy bedzie mnie szokować ale pracuje dopiero 3
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #16

    Domyślnie

    A to się może zgadzać.

    Ja dostałem od konstruktora rysunki, gdzie można postawić palety na stropie (a palety ciężakawe - tak gdzieś 1,4 tony jedna - było ich 16).
    GG 5410889

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    U mnie bylo jeszcze szybciej bo w sumie już 5 dnia od zalania 6 palet silki rozłożyłem na ścianach stropie ale w miejscu gdzie pod spodem były ściany konstrukcyjne i to jeszcze maksymalnie na wysokość 3 bloczków.
    W twoim przypadku nie masz się co obawiać jak dobrze było podstęplowane i sam strop się trzymał po zalaniu to i więcej jeszcze wytrzyma.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    U mnie bylo jeszcze szybciej bo w sumie już 5 dnia od zalania 6 palet silki rozłożyłem na ścianach stropie ale w miejscu gdzie pod spodem były ściany konstrukcyjne i to jeszcze maksymalnie na wysokość 3 bloczków.
    W twoim przypadku nie masz się co obawiać jak dobrze było podstęplowane i sam strop się trzymał po zalaniu to i więcej jeszcze wytrzyma.

    No dzisiaj to ogladalem....chyba faktycznie spanikowalem - strop sie ma w jak najlepszej kondycji, nic sie nie dzieje, zadnych odksztalcen nie zauwazylem. Kierownik budowy potwierdzil - jest ok.

    Jaki sie z tego moral plynie:
    stawiajcie palety na stropie, a robota pojdzie szybciej

  19. #19

    Domyślnie

    miałem ten sam dylemat, u mnie na monolicie po trzech tygodniach położyli pełno palet z maxami, były stemple, nic się nie stało

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowniczy40

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    do usuniecia
    Ostatnio edytowane przez budowniczy40 ; 28-06-2017 o 12:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony