dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Żarówki softone?

    nigdy jeszcze takowych nie kupiłam.. jakie dają światło? Czy taka żarówka dawałaby cieplejsze światło? mam lampę z mlecznym kloszem (białym) i mleczną zwykła żarówkę - co daje w sumie bardzo zimne światło. Czym to światło "zmiękczyć"? poradzcie...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: Żarówki softone?

    Cytat Napisał NatkaB
    nigdy jeszcze takowych nie kupiłam.. jakie dają światło? Czy taka żarówka dawałaby cieplejsze światło? mam lampę z mlecznym kloszem (białym) i mleczną zwykła żarówkę - co daje w sumie bardzo zimne światło. Czym to światło "zmiękczyć"? poradzcie...
    Zarowki softone to tradycyjne zrodla swiatla. Jest to zarowka mleczna z odpowiednia barwa filtra wewnetrznego, odpowiednio dobranym zarnikiem i gazem .Daje rzeczywiscie swiatlo miekkie w kolorze od bezu do czerwieni. Sa takze barwione w innych kolorach. Jest to zarowka dajaca swiatlo ozdobne, nie nadaje sie do lamp biurowych, oswietlenia lazienkowego, kosmetycznego, ekspozycyjnego. Ma maly wspolczynnik wiernosci oddawania barw Ra. Podkresla barwe pomieszczen szczegolnie tych utrzymanych w cieplych barwach. Uwaza sie ,ze jest to tzw swiatlo relaksacyjne.
    Zarowka o ktorej piszesz, ze masz u siebie , to prawdopodobnie zarowka ze swiatlem zimnym o wysokim Ra np.tzw. "kryptonowa" lub "ksenonowa". Daje duzo wiecej swiatla przy tej samej mocy co zarowki ze swiatlem cieplym. Zarowki Soft eliminuja efekt olsnienia, ale trzeba wiedziec , ze to zrodlo swiatla nie bedzie zrodlem unwersalnym we wnetrzu.Nie nadaje sie np do czytania .
    Problem oswietlenia to najczestszy problem przy aranzacji wnetrz. Najczesciej dobor zrodel i opraw jest niestety kwestia przypadku lub widzimisie niz przemyslana realizacja celowego projektu. Wklada sie jedynie halogeny bo ladne, instaluje swietlowki kompaktowe bo tanie w eksploatacji bez zastanowienia jaki efekt koncowy bedzie porzadany .

  3. #3

    Domyślnie Re: Żarówki softone?

    wow jestem pod wrażeniem :) Czyli żarówka softone (w odcieniu beżowym) ociepli troszkę mój salon? (nie zamierzam czytać przy niej :)

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: Żarówki softone?

    Cytat Napisał NatkaB
    Czyli żarówka softone (w odcieniu beżowym) ociepli troszkę mój salon? (nie zamierzam czytać przy niej
    Tak jest, masz racje. Cieple swiatlo , zabarwione filtrem bezowym da poswiate w tym kolorze na oswietlone przedmioty. Tak wiec szczegolnie dobrze odbijajace powierzchnie o zimnych kolorach jak jasne blekity, fiolety, czyste biele zostana zlagodzone. Mozna tez odwrotnie zrobic - zastosowac softony z zimnym filtrem.Najlepiej cieply efekt soft widac na lampkach niskich z abazurem, kinkietach lub lampach podlogowych.Zarowek soft tone nie nalezy mylic z zarowkami kolorowymi to zupelnie inne zrodla.
    PS Klosz Twojej lampy /matowe szklo/ nie ma nic wspolnego z efektem olsnienia, ani nie zmieni tez efektu soft tonow.

  5. #5

    Domyślnie Re: Żarówki softone?

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Tak jest, masz racje. Cieple swiatlo , zabarwione filtrem bezowym da poswiate w tym kolorze na oswietlone przedmioty. Tak wiec szczegolnie dobrze odbijajace powierzchnie o zimnych kolorach jak jasne blekity, fiolety, czyste biele zostana zlagodzone. Mozna tez odwrotnie zrobic - zastosowac softony z zimnym filtrem.Najlepiej cieply efekt soft widac na lampkach niskich z abazurem, kinkietach lub lampach podlogowych.Zarowek soft tone nie nalezy mylic z zarowkami kolorowymi :lol: :lol: to zupelnie inne zrodla.
    PS Klosz Twojej lampy /matowe szklo/ nie ma nic wspolnego z efektem olsnienia, ani nie zmieni tez efektu soft tonow.
    wiem, wiem :) salon mam w odcieniach beżowo-piaskowo-"wengowych". Sciany są w kolorze mleka z kawą, a lampa jest stojąca, pałąk zakończony szklaną kulą. Niestety jedyną jej wadą jest to zimne światło. Dzięki Wojtku, wypróbuję ten softone :)

  6. #6

    Domyślnie Re: Żarówki softone?

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Zarowki softone to tradycyjne zrodla swiatla. Jest to zarowka mleczna z odpowiednia barwa filtra wewnetrznego, odpowiednio dobranym zarnikiem i gazem .Daje rzeczywiscie swiatlo miekkie w kolorze od bezu do czerwieni. Sa takze barwione w innych kolorach....
    Kiedys kupiłem zarówki Philipsa Softone, które wg mnie swiecą "naturalnie" czyli bez widocznej zmiany kolorów w pokoju.
    Choc faktycznie odcien swiatła jest cieplejszy od zwykłych zarowek.

    Pozdr, JASK

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: Żarówki softone?

    Cytat Napisał jask
    Kiedys kupiłem zarówki Philipsa Softone, które wg mnie swiecą "naturalnie" czyli bez widocznej zmiany kolorów w pokoju.
    Choc faktycznie odcien swiatła jest cieplejszy od zwykłych zarowek.

    Pozdr, JASK
    Calkowicie sie zgadzam , zaznaczylem to niesmialo w ostatniej wypowiedzi, ze nie nalezy utozsamiac soft tonow z kolorowymi zarowkami.
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie Re: Żarówki softone?

    Cytat Napisał jask
    Kiedys kupiłem zarówki Philipsa Softone, które wg mnie swiecą "naturalnie" czyli bez widocznej zmiany kolorów w pokoju.
    Choc faktycznie odcien swiatła jest cieplejszy od zwykłych zarowek.
    i dokładnie o to mi chodziło. Wczoraj zarówki zakupiłam i faktycznie - światło jest "cieplejsze" :)

  9. #9

    Domyślnie

    Z soft-ami kolorowanymi mozna sie pobawic jak ma ktos kinkiety oswietlajace tylko sciane za kinkietami i rozmieszczone sa w roznych miejscach w pomieszczeniu. Przy zielonkawej zarowce pieknie kwiaty wygladaja, rozowa dodaje glebi obrazom i meblom mahoniowym naprzyklad.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony