dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie

    Interesuje mnie sprawa - JAK TANIO I SZYBKO ZBUDOWAC DOM. Nie mam za duzo pieniedzy, wiec na wille nie bedzie mnie stac. Moze znajdzie sie ktos taki, kto wskaze mi tani material, ale za to zdrowy i cieply, za pomoca ktorego to bede mogl wzniesc nieduzy i sprawny dom. Interesuje mnie rowniez sprawa, kto moglby tanio taki dom wzniesc!!! Prosze o odpowiedzi z sensem i bez zadnych rzeczy smiechu wartych.

  2. #2

    Domyślnie

    Co to znaczy dla Ciebie tanio 100 000 zl , 300 000 zl ?
    A szybko?
    Ps.
    To nie jest nasmiewanie sie, lecz na tak postawione pytanie raczej trudno cos odpowiedziec.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Młody dnia 2003-01-05 22:08 ]</font>

  3. #3

    Domyślnie

    Tanio, tzn 100.000 - 150.000 PLN

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    to rusz tyłek i przejrzyj to forum a nie czekasz na gotowe podpowiedzi

  5. #5

    Domyślnie

    Szczytno jeśli chcesz tanio to:
    - prosty projekt /stodoła z dwuspadowym dachem/ o małej pow. użytkowej,
    - dwie ręce które potrafią coś zrobić + przyjazna rodzina chętna do pomocy,
    - długi urlop, wolne weekendy, najlepiej jeśli budowa jest blisko obecnego miejsca zamieszkania,
    - prace skomplikowane wykonuj przy pomocy jednego fachowca, któremu zapłacisz o niebo mniej niż brygadzie. Pomocnikiem będziesz TY,
    - najszybciej, najprościej to gazobeton na zwykłe spoiny.

    Jak tak robiłem i jestem happy.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Ważne są solidne podstawy. Jeżeli nie chcesz wydac dużo kasy, to musisz wiedzieć tyle samo lub więcej niż twoi wykonawcy. WIęc przed toba nauka i lektura. Murator, nasze forum i trochę innej literatury. Ale warto!!. Oczywiście musisz mieć sporo czasu. Bo: albo pracujesz na budowie
    albo pracujesz na budowę
    Powodzenia!!!!!

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrze - gazobeton, niech bedzie z Solbetu, bo na Ytongu sie przejechalem. Ale czy to, czy to, po przeliczeniu kosztow okazuje sie drogie i dla osob niepelnosprawnych /jest nas dwoje/ niezdrowe. Okazuje sie ze duzo tanszy i lepszy ostatnio staje sie keramzytobeton w wersji trojwarstwowej. Co sadzicie o tym?
    W ostatecznosci dla biednych inwalidow moglby tez posluzyc THERMOMUR w wersji TH - 300. Czy znalazlby sie ktos kto podalby cene sredniego domu wykonanego w tej technologii?

  8. #8

    Domyślnie

    szczytno - keramzytobeton i to ściana trójwarstwowa - to technologia na którą ja się napaliłem. Wg moich obliczeń wybudowanie średniej wielkości domu systemem gospodarczym (stan surowy zamknięty) powinienem sie, a raczej na pewno zmieści się w kwocie o której pisałeś. Pozostaje jednak trudne zadanie - otóż tzreba wybrać jakąś firmę produkującą bloczki keramzytobenowe. I tutaj mam dylemat: Optiroc który jest b. drogi , czy Mszczonów dużo tańszy. A pytanie do Ciebie - czym chcesz ocieplać: wełną, czy styropianem?

  9. #9

    Domyślnie

    stan surowy zamknięty ?- to przecież ledwie połowa kosztów domu, wykończeniówka jest najbardziej czaso - i kasochłonna. Jeśli stan surowy za 150 tys., tzn. na gotowo "normalnie" - 300 tys.
    DJ

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A cóż jest niezdrowego w betonie komórkowym !?

    A wracając do tematu - najtaniej wychodzi właśnie BK luba Max + styropian. Dach dwyspadowy, kryty blachodachówką. Najlepiej taka "stodoła" 10x10 bez podpiwniczenia i garażu. Okna plastikowe.

    Materiał na stan surowy zamknięty (ze stolarka okienną i drzwiową) powinien kosztować ca 60 tys, podstawowa wykonczeniówka (instalacje, wylewki i tynki) ca 40.
    Reszta zależy od fachowców jakich znajdziesz, ile pracy sam włożysz, itp...

    Jeśli sie przyłożysz to powinno wystarczyć. Oczywiście pod warunkiem, że masz uzbrojoną działkę.
    Jasiu

  11. #11

    Domyślnie

    Zdecydowanie popieram Jasia.
    Dobrze prawi.
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    100 000-150 000 to bardzo niewiele, chyba, że dobierzesz kredyt. 50000 to dasz za samą działkę, chyba, że uzbrojoną ziemię już masz W tym wypadku spiesz się bo po wejściu 22% VAT od 1,05,2004 za tą kwotę nie dasz rady. Bartek

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mam do dyspozycji zbliżone środki (ok. 150 k wraz z kredytem)

    Wykończeniówkę (bez umeblowania i wyposażenia) skalkulowałem na 12-18 tysięcy dla domku 109m2. Ale jest to najprostsze z możliwych wykończenie: ściany i sufity malowane emulsją, podłogi mozaika i terrakota, ściany kuchni i łazienek glazura. Glazura i terrakota z gatunku niedrogich - za 30-35 złotych/m2 da się wybrać estetyczne.

    Szybkie ściany robi Praefa z prefabrykatów keramzytowych. Tyle, że nie są tanie. Wychodzi jakieś 200 złotych/m2 ścian bez ocieplenia. Dom stawiają w 2 dni. Do tego więźba dachowa Eraga, kolejne 2 dni. Na średniej wielkości dom więżba ta kosztuje 12-20 k. Droższa wersja zawiera strop drewniany.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć bardzo stary wątek, bo zastanawiam się, jak to się w ciągu 6 lat zmieniło.

    Moja koncepcja na wybudowanie taniego domu to dom w technologii szkieletowej, drewniany, tzw. kanadyjczyk, najlepiej na płycie fundamentowej...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #15

    Domyślnie

    u mnie to wygląda tak: koszt domu = koszt materiałów+własna robocizna w całości. nie wiem czy to szybko (zaczęlismy w kwietniu, teraz mamy SSZ+ocieplenie poddasza i część kartongipsów na poddaszu) ale tanio napewno o ile wogóle dom może być tani w budowie projekt jak w stopce.(bez kosztów działki bo ta już była).
    a i ....dom na płycie fundamentowej jest postawiony.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    A ja się przekonuję po raz kolejny, że z trójcy:

    tanio

    szybko

    dobrze

    ...możliwe są na raz tylko dwa określenia, czyli albo:

    tanio i szybko, albo
    tanio i dobrze, albo
    szybko i dobrze...

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PlugStudio

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Koszt zależy od kilku spraw:
    - wielkość
    - materiały, technologia
    - wykonawstwo
    - cena nieruchomości

    Sam budynek można zbudować np. za 50 tys. zł i to bardzo oszczędny. Oczywiście nie będzie to rezydencja tylko mały funkcjonalny domek.
    Przygotowaliśmy serię takich budynków. Nie wiem czy mogę podawać linki, ale można zacząć od wpisania w wyszukiwarce "PS-micro-30-15-V1" albo poszukać strony na Fb "dom za 50 tys.".
    Ostatnio edytowane przez PlugStudio ; 12-09-2012 o 11:00

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tadeusz82

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Gdy przymierzałem się do rozpoczęcia budowy przeszukałem pół internetu w poszukiwaniu porad. Chyba najbardziej zainspirował mnie ten artykuł http://artelis.pl/artykuly/961/Jak-w...y#.UzLDcvl5OEc Nie jest on stricte o budowie domu, ale pozwala na stworzenie pewnego trzeźwego spojrzenia na to jak powinno się planować budowę.
    Teraz, gdy jestem już w trakcie pudowy własnego domu to powiem szczerze, że da się zaoszczędzić. O dziwo determinantom przy budowie domu (przynajmniej w moim przypadku) jest czas. A czemu własnie czas? Jeżeli nie masz czasu na nic to zlecasz i "się robi". Nie mówię tutaj o siedzeniu cały dzień na budowie i stawianie samodzielnie cegły po cegle (chociaż jak tak zrobisz to będzie jeszcze taniej ) Postarajcie się zorganizować wszystko tak, aby móc porównać ceny, popytać, kto co zrobi taniej (ale i dobrze). Postarajcie się samodzielnie kupować i zamawiać materiały. Wszystko to może złożyć się na spore oszczędności.
    Po prostu staraj się robić i organizować jak najwięcej rzeczy samodzielnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony