dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie domku

    Czym najlepiej ogrzewac domek jednorodzinny. W prawie kazdym projekcie jest zaprojektowany kominek czy jest to dobra rzecz do ogrzewania całego mieszkania czy lepiej zamontowac kocioł na opał. Jakie macie rozwiazania w swoich domkach.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    kominek moze i fajna sprawa , ale jako dodatkowe ogrzewanie, bo trzeba gromadzić drewno, palić , czyścić, troche tego pilnować, ciezko sobie to wyobrazić jak sie pracuje poza domem od 8 do 18:00 , jak dla mnie ogrzewanie zasadnicze musi być bezobsługowe , a jako dodatkowe i rekreacyjne rto kominek jak najbardziej.

  3. #3

    Domyślnie

    No, nie do konca: są piece na jakies pelety, ekogroszek, lub na mial z zasobnikiem i podajnikiem slimakowym i ukladem regulacyjnym, umozliwiające bezobslugową prace przez 2..3 dni, ale taki piec kosztuje zwykle grubo ponad 10.000 Pln.
    Kominek (na drewno) z kolei może byc z wężownicą i grzać wodę w obiegu CO/CWU. Taki uklad daje dużą, kilkunastogodzinną bezwładność. Ale też wymaga obecności przez całą zimę, bo jak wyjedziesz, to mróz może wysadzić to w cholere.
    Generalnie gaz, olej, elektryka oferuja bez porównania lepszą bezobslugowość.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prechair

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem się na piec z podajnikiem na eko groszek ze zwiekszonym zasobnikiem (270 kg)- wystarcza na tydzień. Kominek jest ale tylko na dogrzewanie w chłodniejsze letnie dni jak wczoraj.
    Remontuje kostke.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam piec gazowy na gaz ziemny. Maszyna praktycznie bezobsługowa. Zaprogramowany piec pracuje dając pełny komfort użytkowania.
    Notomiast kominek - miło nastrojowo ale kto robi kotłownie w salonie.
    Kominek jest fajny ale ja napaliłem na wigilię i już.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał prechair
    Ja zdecydowałem się na piec z podajnikiem na eko groszek ze zwiekszonym zasobnikiem (270 kg)- wystarcza na tydzień. Kominek jest ale tylko na dogrzewanie w chłodniejsze letnie dni jak wczoraj.
    Jak możesz to napisz jaki masz piec i ile kosztował - jesli możesz oczywiście

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prechair

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam piec HEF 25 kW z podajnikiem 270 kg. Ogrzewam dom ok. 200 m2 oraz wodę- bojler 200l. Oprócz tradycyjnego sterownia mam "radiówkę" EUROSTER. Mogę teraz po dłuższym okresie użytkowania powiedzieć że to był najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać. Jestem zadowolony. Przy wygodzie prawie jak w gazówce mam dużo niższe koszty miesięczne. Zapłaciłem za wszystko z montażem niecałe 11 tys.
    Remontuje kostke.

  8. #8

    Domyślnie ogrzewanie...

    Witam.....
    a czy ktoś ma dowiadczenie z ogrzewaniem elektrycznym akumulacyjnym ??
    jestem aktualnie na etapie wyboru projektu a więc czas równiez zaplanować ogrzewanie.
    niestety najprawdopodobniej jedynym źródłem energii na działce będzie prąd.. no może ewentualnie LPG... ale co jest lepsze ?? oszczędniejsze... tańsze ??


    pozdrawiam
    Piotr

  9. #9

    Domyślnie

    Witam

    Kominek spoko bajer ale zastanów się czy zawsze jak będzie zimno na dworku będziesz w nim rozpalał. Moim zdaniem kocioł na opał gdzieś w kotłowni jest najpewniejszy.
    Pozdro

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony