dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    @dyfer - czym palisz?

    mam SASA 23kW z dużym otworem u góry paleniska (nie będe określał czy to górne czy dolne spalanie) bo czytając posty widzę różne na ten temat wypowiedzi. Obserwuję takie zjawisko w moim kotle jeśli komora paleniska jest zasypana to spalanie odbywa się głównie za pionową przegrodą (tą co ma otwór u góry) jeśli komora nie jest zasypana i widać szczelinę u dołu to mimo że u góry jest otwór to płomienie są zasysane w dół i za tą płytę. Z Waszych postów już wiem jaka jest budowa kotła z dolnym i górnym spalaniem i dochodzę do wniosku że te kotły można określić jako hybryde jednego i drugiego typu. Budowa wskazuje na górne a sposób spalania na dolne. Defro na początku też robił w górnej części duży otwór teraz widziałem że zmniejszyli tak na oko to jakieś 10/6 cm. Ale w Zębcu i Hefie widziałem że komora pal. ma otwór w dolnej tylnej części paleniska a u góry otwór zamykany klapą którą otwiera się na czas załadunku żeby nie dymiło się z kotła. I w tym przypadku sądze że te kotły są kotłami z dolnym spalaniem.

  2. #22

    Domyślnie

    Sposób palenia jest decydujący. Jeżeli mimo obecności dziury na górze całe paliwo się nie rozżarza, a spaliny uchodzą dołem, to mamy dolne spalanie.
    Czekam z niecierpliwością na odpowiedź dyfera na pytanie ghostta: jak wygląda stałopalność z otworem nie zatkanym i zastawionym cegłami.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoo
    @dyfer - czym palisz?

    Obserwuję takie zjawisko w moim kotle jeśli komora paleniska jest zasypana to spalanie odbywa się głównie za pionową przegrodą (tą co ma otwór u góry) jeśli komora nie jest zasypana i widać szczelinę u dołu to mimo że u góry jest otwór to płomienie są zasysane w dół i za tą płytę.
    taak tylko jest 1 problem jak mam malo zasypane i mam otwarta klapke to po otwozeniu dzwiczek tez plomien wychodzi tylko dolem
    natomiast jak odworze drzwiczki wymiennika to widze ze dym wychodzi glownie przez dziure
    winika z tego ze po otwarciu dzwiczek zaladunkowych plomien zawsze leci dolem zarowno w twoim jak i w moim kotle natomiast wynik tej obserwacji nijak ma sie tego co sie dzieje w piecu jak zamkniete sa dzwiczki
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  4. #24

    Domyślnie

    Odświeżam temat!

    Jakie macie opinie na temat SAS-ów?

    Konkretnie mam na mysli SAS uwt 23kw, czym palicie, które spalanie preferujecie dolne czy górne i jaki macie czas od załadunku do załadunku?
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  5. #25

    Domyślnie

    odświeżam
    mam ten sam piec - jak doświadczenia po ostatniej zimie? jakie masz ustawienia? my dopiero zaczynamy powolutku palić wieczorkami
    OMEGA - "KRAJOBRAZY"
    SAS UWT

  6. #26

    Domyślnie

    Jeszcze niedokonałem zakupu ale teraz skłaniam się do zakupu pieca dolnospalającego Seko.
    Pozdrawiam!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gepardos

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-026
    Posty
    10

    Domyślnie SAS NWT to w końcu dolniak czy górniak?

    Ha ha ha. Przepraszam że zaczynam lekko infantylnie tudzież sarkastycznie ale dzisiaj właśnie byłem w sklepie z piecami SAS i oglądając typ NWT zarówno na żywo jako w przekroju katalogowym zastanawiałem sie czy aby nie jest on górnospalajacym przez niby ten otwór. Sprzedawca aczkolwiek miły chętnie wysłuchał mojego "wykładu" (pisze w " " bo mam mizerna wiedze o tym) o zasadzie funkcjonowania tzw. górniaka i dolniaka. Zdegustowany wszedłem tutaj i znalałem obszerna dyskuje na te temat. Jednak sa watpliwości takie jaki i ja mam ! Generalnie na temat SASa czytalem pozytywne opinie zarówno pod względem historii firmy, funkcjonalności piecy iak i elektroniki. Z tym lubię jasne sytuacje i nie nazwijmy to kolokwialnie mataczenia. Tak wiec ciekawe czy jest on dolnospalajacym tak jak podaje producent? Rozumiem ze ma to kolosalne znaczenie dla ekonomiki spalania. Chciałbym aby spalanie następował na dole a góra była tylko tzw. magazynem opału. A moze owa "dziura na górze" ma znaczenie dla eliminowania owych gazów.
    A... i jeszcze jedno. Ten piec ma byc alternetywny żródlem ciepła. Jest dobry piec gazowy typu niedźwiedź. A nowy piec mam zastąpić "stary" który sie rozlatuje po 25 latach pracy i ma czasami palić wegiel z powodów ekonomicznych , dla frajdy taty (stara szkoła) ale i ma byc tzw. smieciuchem... czyli stare deski, gałezie z ogrodu.. ect.

    Nad SAS em się nie upieram ... mysle jeszcze o Cichewiczu... bo podobno Defro to najlepsze robi... taczki .. bez urazy..

    Pozdrawiam.
    Niby prosta rzecz a zgłupłem \

    ps. a nie mozna czasem koksem w nim palić? Nie wiem czemu ale tata ciągle sie pyta o koks a nie wegiel.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alex18

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAS.jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	250040

    Witam,
    Chciałam wyrazić swoją opinię na temat kotłów SASA. Ogólnie rzecz biorąc, jest to szmelc, dlatego chcę Wam zademonstrować zdjęcie kratki zabezpieczającej żar, która wytrzymała tylko 2 sezony, na którą to kratkę, gwarancja obejmuje tylko 2 lata. Dlaczego 2 lata? Dlatego, że jej żywota się kończą po 2 sezonach WSZYSTKIM ODRADZAM KUPOWANIE KOTŁÓW SASA!!!!

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomek 74

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mokra
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    mam problem z piecem ST450H po włączeniu pracy ręcznej sam się przełącza w prace automatyczną korzystam z pieca trzy lata i pierwszy raz się taki problem pojawił

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony