dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 137

Temat: tanie ogrodzenie

  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    13 zł. Ogólnie to robicizna 15 zł za mb reszta to matrialy i transport.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 26-04-2015 o 11:31

  2. #102

    Domyślnie

    Witam
    tez poszukuje jakiegoś w miarę solidnego ogrodzenia dla swojej działki z tym , że na razie traktuje to jako czasowe rozwiązanie. Chcę ogrodzic działkę i postawić tam przyczepę -budowanie domu odkładam na dalszą perspektywę. ..
    Czy może mi Pan podać namiary na te ekipę co robiła u Pana ogrodzenie? Wygląda na trwałe w miarę. ..

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał masterb Zobacz post
    Witam
    tez poszukuje jakiegoś w miarę solidnego ogrodzenia dla swojej działki z tym , że na razie traktuje to jako czasowe rozwiązanie. Chcę ogrodzic działkę i postawić tam przyczepę -budowanie domu odkładam na dalszą perspektywę. ..
    Czy może mi Pan podać namiary na te ekipę co robiła u Pana ogrodzenie? Wygląda na trwałe w miarę. ..
    Witam, rozumiem że pytanie do mnie
    Ja też podobnie planuje budowę dopiero za kilka lat a narazie chce działkę traktować rekreacyjnie. Firma która u mnie robiła jest z okolic Rawy Mazowieckiej. Jeśli mogę tutaj podać ich dane to:http://www.mucha.waw.pl/ Koszt to 40 zł za mb, słupki betonowe wkopane, słupki odkosy zabetonowane, siatka 1,5m 3,5mm powlekana. Ja z wykonania i jakości materiałów jestem bardzo zadowolony.

  4. #104

    Domyślnie

    Wygląda solidnie. Jesteś zadowolony z jakości?

  5. #105

    Domyślnie

    A czy tą samą metodą można zrobić ogrodzenie ciut wyższe, np siatka 180cm albo 200cm i do tego odpowiednio dłuższe słupki ? (czyli czy są takie słupki i czy wytrzymają?)

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał markss Zobacz post
    Wygląda solidnie. Jesteś zadowolony z jakości?
    Tak jak pisałem wyżej jestem zadowolony z wykonania i jakości użytych materiałów. Stosunek ceny do jakości na plus.

  7. #107
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Wawa Zobacz post
    A czy tą samą metodą można zrobić ogrodzenie ciut wyższe, np siatka 180cm albo 200cm i do tego odpowiednio dłuższe słupki ? (czyli czy są takie słupki i czy wytrzymają?)
    Nie wiem, skontaktuj się z tą firmą (link kilka postów wyżej) jak długie słupki oni robią - przy siatce 2m słupki powinny mieć pewnie około 3m.

  8. #108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jak mogę coś dodać z ogólnej pozycji , to tendencja obecnie i chyba słusznie jest że robimy solidny ładny front a tył w systemie siatki modułowej.
    Ja polecam znajomym ogrodzenia Konsport - naprawdę fajne i solidne

    Można zobaczyć na
    http://www.zadbanydom24.pl/palisadowe-pp-002-p

    Ogrodzenia konsport montują na terenie paru województw mimo że znajdują się w Grodzisku mazowieckim

  9. #109

    Domyślnie ogrodzenie drewniane

    witam wszystkich na forum
    Jak się domyślacie, pytam o ogrodzenie. Chciałabym tanie i ładne. Nie z siatki tylko raczej pełne. Myślałam o deskach poziomych zamontowanych pomiędzy betonowymi słupkami. Nie wiem jaki może być koszt takiego ogrodzenia i jak stosunkowo tanio je wykonać.
    tu parę zdjęć co mi się podoba:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrodz3.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	322991   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrodz1.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	322993   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrodzenie-drewniane.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	322994  

  10. #110
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bary144

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-126
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tanie ogrodzenie jak chcesz zrobić coś trwałego to nie szukaj taniego bo to kasa wyrzucona w błoto.
    Moim zdaniem jeśli nie nasz jeszcze środków na fajne ogrodzenie z którego będziesz zadowolony (w sumie będziesz je widział codziennie przez dłuuuuugie lata) to na razie zrób jakieś tymczasowe, ale solidne ogrodzenie. Pełno jest firm które za małe pieniądze wynajmują ogrodzenia. Ja mam kontakt do firmy [moderowano]Alfa Partner[/URL] z Warszawy. Jak znajdziesz kasę to wykonasz sobie coś trwałego.
    Nie oszczędzaj na docelowym ogrodzeniu (oczywiście nie popadając w skrajność), bo to w sumie wizytówka domu (choć znam takich których z zewnątrz dom i ogrodzenie wygląda nędznie, a w środku, by nie drażnić złodziej, raczej bogato - taki styl choć nie polecam).
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-01-2016 o 17:17 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  11. #111
    Banned
    Mateo33

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Tykocin
    Kod pocztowy
    16-055
    Posty
    107

    Domyślnie

    Na początku będzie tanie, ale tyle kasy w niego władujesz później, że taniej wyszedłby Ci mur

  12. #112

    Domyślnie

    Witam, ja w temacie ogrodzenia na czas budowy -działka prostokątna 10 ar (25x40) -zakończenie budowy w 2017 lub 18. Dom będzie 4 m od krótkiego boku. Chcę już teraz ogrodzić i b. proszę o radę nt. wyboru optymalnego ogrodzenia, w tym czy jest sens ogrodzenia tymczasowego, czy też od razu docelowego:
    1. całość tymczasowa - siatka leśna i słupki drewniane nieobrobione
    2. połowa już docelowa, a tylko ok 50% w obszarze budowanego domu z siatki leśnej (pkt1)

    Kusi mnie, żeby przynajmniej fragment ogrodzenia zrobić już na stałe (kasa jest) a resztę newralgiczną przy budowie np. z siatki leśnej -całość z takiej siatki to chyba powyżej 1500 zł. B. proszę o radę, jak to robicie?

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    My na razie grodzimy tymczasowo, bo jak w trakcie robót się uszkodzi, to nie będzie szkoda. I to tylko 2 boki, bo z kolejnych dwóch już są ogrodzenia sąsiadów.

    Jeśli masz fundusze i czas, to możesz zrobić jak w pkt. 2
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Warto pogadać z sąsiadami w sprawie podziału kosztów. Co do wyboru optymalnego ogrodzenia docelowego, to różni ludzie mają różne kryteria optymalizacji, np. trwałość, koszt budowy, koszt i łatwość konserwacji, szczelne odgrodzenie się od drogi lub sąsiada, trudność sforsowania, wygląd itp.

    Raczej trzeba wybrać wygląd pasujący do architektury domu, bo np. blacha perforowana lub panele aluminiowe do domku typu dworek albo leśniczówka to nie będzie to. Często od frontu daje się elementy nawiązujące do elewacji domu, np. słupki obłożone podobnym materiałem co na ścianie domu, a z pozostałych stron coś tańszego, a neutralnego wizualnie. Najbardziej neutralna i niezbyt droga jest siatka na metalowych słupkach. Ja nie chciałem ostrego oddzielenia swojego ogrodu od ogrodów sąsiadów, więc dałem siatkę.

  15. #115

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedzi. Po zastanowieniu i w nawiązaniu do siatki sąsiadów dam chyba od razu siatkę z metalowymi słupkami z dala od budowy, a przy placu budowy na razie prowizorka -siatka leśna na palikach. Co do ogrodzenia frontowego zgadzam się z przedmówcą -trzeba dopasować do elewacji, ale na to jeszcze czas. Pozdrawiam

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakkolwiek to zabrzi mam problem bo mam duża działke Chciałbym juz w tym roku ogrodzic działkę z trzech stron ogrodzeniem docelowym. Budowa ruszy w tym lub w przyszłym roku. Będzie to w sumie ok. 160 metrów ogrodzenia. Front narazie zostawiam, na czas budowy bedzie jakas prowizorka, a potem cos ładnego.
    Myślałem słupkach metalowych i siatce ocynkowanej 150cm. Do tego fundament na 20cm w ziemi na całej długości (pod słupkami więcej). chciabym to zrobic sam, to znaczy z teściem i szwagrem teść jak 30 lat temu zrobił taka siatke, to słupki i fundament stoja do dzisiaj, tylko siatka zmieniona.
    Na allegro widzę, ze siatka okolo 8,50mb, a slupek okolo 20zł, czyli pi razy oko 2600zł + beton (mam betoniarke). Nie mam natomiast pradu wiec bede musial pewnie wynajac agregat z aokolo 100zł / dzień.
    Jeszcze nie wiem czy damy rade, bedzie duzo roboty, ale jak pomysle, ze mam placic 80zł / mb firmie to mi sił d opracy przybywa

  17. #117
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    A może podmurówka gotowa. Wtedy nie potrzebujesz agregatu, wystarczy urobić beton w taczkach

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Ja też kombinuje co i jak, i teraz już mam dogadany taki system:
    70 mb ogrodzenia w tym 1 furtka.
    Słupki lakierowane 2,3 m, 43 / 2.0, siatka PCV 2,1/3,2 + materiały montażowe - 22 PLN/mb
    Furtka 330
    Montaż słupków - 500 za całość

    Chcę zrobić tak:
    Firma przyjeżdża, przywozi wszystko, wiercą dziury, osadzają słupki, łapią poziomy, betonują 10 cm poniżej gruntu. - To chyba najgorsza robota.
    A ja później na spokojnie, po kawałku sam (z Teściem ) będę wykopywał rowek na podmurówkę, szalował i zalewał podmurówkę.
    Potem zamontuję siatkę.

  19. #119

    Domyślnie

    Jakie parametry musi spełniać siatka ogrodzeniowa, aby można było ją nazwać dobra/ bardzo dobrą? grubość drutu, ocynk, powlekanie, malowanie itd....?
    Mam do ogrodzenia 350mb. Na pewno użyję betonowych słupków 1,5m ponad ziemię i rzecz jasna tej wysokości siatki. Nie wiem jakiej szukać.
    Ktoś poradzi? Widziałem kiedyś siatkę z drutu spłaszczonego, takiego o szerokości 5mm. Wyglądała mega solidnie.
    Ktoś coś?

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Co to znaczy 10 cm poniżej gruntu , bo nie chodzi chyba o betonowanie słupków ...

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony