dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1
    m_ch_konto usunięte
    Guest
    m_ch_konto usunięte

    Domyślnie Rolety zewnętrzne podnoszone elektrycznie

    Cześć!

    Proszę o Wasze zdanie na temat umieszczania włączników opuszczania i podnoszenia rolet zewnętrznych. Czy lepiej zamontować je tuż przy oknie, czy też może przy wejściu do pomieszczenia? Za pierwszym przypadkiem, według mnie, przemawia intuicyjność rozwiązania, za drugim być może funkcjonalność np. nie trzeba łazić po całym pomieszczeniu by podnieść rolety. Jakie są wasze sugestie/doświadczenia? Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, który wariant byłby lepszy.
    Temat dla mnie pilny! Z góry dzięki za odpowiedzi
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My mamy przy każdym oknie po włączniku, a oprócz tego jeden "zbiorczy", który podnosi wszystkie razem.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jeszcze zapomniałam - ten główny jest z programatorem czasowym.
    Dobre rozwiązanie, jak się chce hodować kwiatki .

  4. #4

    Domyślnie

    ja mam głównie przy drzwiach ale w jednym pomieszczeniu przy oknach ( salon ). Co prawda w tymże salonie jest także grupowy wyłącznik przy wejściu do salonu działający na wszystkie rolety w tym pomieszczeniu. Wyłącznik główny mam przy drzwiach wejściowych ale chyba dodam taki sam przy wejściu z garażu.
    /Roland

  5. #5
    m_ch_konto usunięte
    Guest
    m_ch_konto usunięte

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    ja mam głównie przy drzwiach ale w jednym pomieszczeniu przy oknach ( salon ). Co prawda w tymże salonie jest także grupowy wyłącznik przy wejściu do salonu działający na wszystkie rolety w tym pomieszczeniu. Wyłącznik główny mam przy drzwiach wejściowych ale chyba dodam taki sam przy wejściu z garażu.
    O tym garażu to nie zapomnę. Przecież to będzie moje "główne" wejście, choć przez kotłownię

    Rozumiem, że nie masz centralki sterującej? Tylko wyłacznik na wszystkie rolety. Tak sobie teraz myślę, że wyłaczniki umieszczone przy drzwiach są konieczne, gdy nie ma jakiejś centralki sterującej grupą rolet. Czy tak jest u Ciebie?

    I jak jest u innych Was?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Może troszke odbiegnę od tematu wątku jakim napięciem zasilane są rolety? 220V czy jakies inne np 12 ? I drugie jaki jest orientacyjny koszt napędu do 1 rolety?
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    My mamy przy każdym oknie po włączniku, a oprócz tego jeden "zbiorczy", który podnosi wszystkie razem.
    My mamy podobnie, w jednym miejscu w salonie są wszystkie wyłączniki i przy wejściu dwa centralne, jeden na górę i drógi na dół. Jednak obecnie centralne nie mogą działać bo muszą bić dołożone przekaźniki do każdej rolety. Elektryk mówił że każdy przekaźnik to ok 150 zł a mamy 11 rolet i to juz daje ładną sumkę. U was też tak jest ?? Czy te przekaźniki są faktycznie takie drogie ????

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Osobiście nie posiadam rolet, ale ma je znajomy. Sterowanie ma przy każdym oknie, do tego sterowanie czasowe które może przełączyć na sterowanie na wschód i zachód słońca. Z tego co wiem miał pewne kłopoty by rolety na drzwiach na taras zamykały się z opóźnieniem po okiennych. Chodziło o to by nie zamknąć domowników w ogrodzie na całą noc.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał michmach
    O tym garażu to nie zapomnę. Przecież to będzie moje "główne" wejście, choć przez kotłownię

    Rozumiem, że nie masz centralki sterującej? Tylko wyłacznik na wszystkie rolety. Tak sobie teraz myślę, że wyłaczniki umieszczone przy drzwiach są konieczne, gdy nie ma jakiejś centralki sterującej grupą rolet. Czy tak jest u Ciebie?

    I jak jest u innych Was?
    Mam główny sterownik ... wszystki jest połączone w gwiazdę - dzieki temu mogę dowolnie zmieniać działanie, połączenia, grupowanie ...

    pozdrawiam
    /Roland

  10. #10
    m_ch_konto usunięte
    Guest
    m_ch_konto usunięte

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Może troszke odbiegnę od tematu wątku jakim napięciem zasilane są rolety? 220V czy jakies inne np 12 ? I drugie jaki jest orientacyjny koszt napędu do 1 rolety?
    Ja mam 220 - koszt silnika 300-360zł (zależne od producenta) Mam NICE za 300zł netto (vat 7%)
    Do tego kabel zasilający (chyba 5 żył jeżeli mają być sterowane centralnie), Włacznik jakieś 30zł. Przekażniki nie wiem ile kosztują -ale wydaje mi się, ze będą potrzebne jedynie gdy będzie sterowanie niskoprądowe.

  11. #11

    Domyślnie Re napędy rolet

    Witam
    U mnie napędy rolet sterowane bezprzewodowo.
    Chodzi bezproblemowo , jeden programator czasowy plus dwa piloty pięciokanałowe.

    Greg

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Cytat Napisał Sonika
    My mamy przy każdym oknie po włączniku, a oprócz tego jeden "zbiorczy", który podnosi wszystkie razem.
    My mamy podobnie, w jednym miejscu w salonie są wszystkie wyłączniki i przy wejściu dwa centralne, jeden na górę i drógi na dół. Jednak obecnie centralne nie mogą działać bo muszą bić dołożone przekaźniki do każdej rolety. Elektryk mówił że każdy przekaźnik to ok 150 zł a mamy 11 rolet i to juz daje ładną sumkę. U was też tak jest ?? Czy te przekaźniki są faktycznie takie drogie ????
    Zobacz w Cyfralu Kraków. Jakiś czas temu były po 80 złotych (na 12 i 24 V)

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Cytat Napisał Sonika
    My mamy przy każdym oknie po włączniku, a oprócz tego jeden "zbiorczy", który podnosi wszystkie razem.
    My mamy podobnie, w jednym miejscu w salonie są wszystkie wyłączniki i przy wejściu dwa centralne, jeden na górę i drógi na dół. Jednak obecnie centralne nie mogą działać bo muszą bić dołożone przekaźniki do każdej rolety. Elektryk mówił że każdy przekaźnik to ok 150 zł a mamy 11 rolet i to juz daje ładną sumkę. U was też tak jest ?? Czy te przekaźniki są faktycznie takie drogie ????
    Ja planuję wykorzystać przekaźniki wielostykowe. Największy jaki był w sklepie to przekaźnik czterostykowy. Koszt przekaźnika łącznie z podstawką to około 55zł. Jeden przekaźnik obsługuje 4 rolety, ale tylko samo zamykanie lub samo otwieranie. W sumie do 4 rolet będę potrzebował 2 takich przekaźników.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    przekazniki nie sa drogie a mozna "poszalec" jak sie je zainstaluje, a jak
    http://www.central.krakow.pl/index_pl.htm

    a jak będziesz miał sterownik och to dopiero bedzie zabawa np.
    otwieranie i zamykanie automatycznie o wybranych godzinach (programowalnych)
    o i z jednym przelacznikiem
    o i z w momecie aktywacji lub dezakt, alarmu itp.

    http://www.central.krakow.pl/index_pl.htm

    taka zabawa wciaga !

  16. #16

    Domyślnie Rolety zewnętrzne sterowane elektronicznie

    Mam pytanie do Was...czy ktoś z Was robił coś takiego.
    Tzn. czy ktoś z Was ma rolety opuszcane elektronicznie za pomocą guziczka, pilota itp.? No i czy to jest każda roleta z osobna? Chciałabym w swoim domu, który będe budować na wiosnę zamontować rolety ale żeby były opuszcane elektronicznie i to w dodatku za pomocą jednego guziczka wszystkie jednocześnie, aby nie biegać z pokoju do pokoju i opuszczać każdą z osobna? Czy ktoś to przerabiał i czy jest to możliwe? Dzięki za informacje

  17. #17

    Domyślnie

    wszystko jest możliwe, skąd jesteś może podam ci jakieś namiary

  18. #18

    Domyślnie

    ja tam mam przyciski przy rolecie i wszystkie lub grupowe centralnie
    Przepraszam za bledy ale dysleksia nie wybiera

  19. #19

    Domyślnie

    Możesz i z guziczka i z pilota.

    http://www.xcomfort.pl/
    PRO

  20. #20

    Domyślnie

    Oprocz tego doloz sobie zegary za ok 30zl i mozesz programowac jak sobie zyczysz. NP od pn do pt o 6 podnosi a o 19 zamyka. W weekend o 10 podnosi a o 19 zamyka...koszt niewielki a wygoda nie do opisania..

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony