dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61

    Domyślnie

    Od dwóch lat mamy rolety zewnętrzne i widzę więcej zalet, niż wad.
    Zalety:
    -dobre zaciemnienie rano, gdy promienie słoneczne przebijają się przez każdą zasłonę, a ja chcę jeszcze pospać
    -tłumią hałasy zewnętrzne
    -cieplej w zimie
    -chłodniej w lecie
    -mam całkowitą pewność, że nikt z zewnątrz mnie nie widzi (a mam trochę hopla na tym punkcie )
    -zasłony mogę upiąć na stałe i mogą służyć tylko do ozdoby, bez ciągłego podpinania i opuszczania. A opuszczenie rolety to tylko jeden ruch ręką.
    -zasłon może też nie być wcale, co kto lubi.
    Wady:
    -akurat u mnie kolor jest zbyt ciemny (wybraliśmy brąz, pod kolor dachu). Na zewnątrz wygląda to ładnie, ale w środku po opuszczeniu rolet wydaje się, że za oknem jest czarna noc, i w pomieszczeniu też jakoś bardziej ponuro... Gdybym dzisiaj miała wybierać, kupiłabym jaśniejsze- kremowe albo beżowe.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    -złodziej wie kiedy nikogo nie ma w domu
    -problem z roślinami przy dłuższym wyjeździe
    Nikt cię nie zmusza do zamykania rolet podczas wyjazdu.

    Tutaj ciekawa dyskusja: http://forum.muratordom.pl/czy-warto...ne,t124599.htm

  3. #63

    Domyślnie

    No wybacz,ale jak ktoś zakłada rolety antywłamaniowe to po to,żeby je zamykać przy takich okazjach.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    No wybacz,ale jak ktoś zakłada rolety antywłamaniowe to po to,żeby je zamykać przy takich okazjach.
    Nie ma praktycznie takich rolet. A poza tym nikt tutaj nie pisał o antywłamaniowych roletach.

  5. #65

    Domyślnie

    Są takie rolety.
    Popatrz na zamknięte sklepy.
    Nikt tu również nie pisał ,że nie mają pełnić roli zabezpieczenia.
    A z doświadczenia wiem,że olbrzymia większość ludzi zakłada je właśnie po to.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Są takie rolety.
    Popatrz na zamknięte sklepy.
    Nikt tu również nie pisał ,że nie mają pełnić roli zabezpieczenia.
    A z doświadczenia wiem,że olbrzymia większość ludzi zakłada je właśnie po to.
    Miałem na myśli to, że rolety kupowane do domów, w większości przypadków nie są roletami antywłamaniowymi.

    Nadal nie zgadzam się z twoją definicją "wady". To co cytowałem w twojej wypowiedzi, to nie są wady rolet, tylko takiego a nie innego sposobu korzystania z nich.

  7. #67

    Domyślnie

    Nie musisz.
    Ja nie zgadzam się z Twoją.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał pattaya
    Są takie rolety.
    Popatrz na zamknięte sklepy.
    Nikt tu również nie pisał ,że nie mają pełnić roli zabezpieczenia.
    A z doświadczenia wiem,że olbrzymia większość ludzi zakłada je właśnie po to.
    Miałem na myśli to, że rolety kupowane do domów, w większości przypadków nie są roletami antywłamaniowymi.

    Nadal nie zgadzam się z twoją definicją "wady". To co cytowałem w twojej wypowiedzi, to nie są wady rolet, tylko takiego a nie innego sposobu korzystania z nich.
    podpisuję się pod tym


    A co do sklepowych "antywłamaniowych" rolet, to one tez tak do końca nie chronią, dla profesjonalisty to nie żaden problem dostać się do środka.


    Ja mam rolety tylko na dole w domu i żałuję że nie dałam na górę.
    Od samego początku wiedziałam, ze one nie chronią przed włamaniem, ale przed słońcem, wścibskimi sąsiadami, mam 100% pewności, że sąsiedzi nie zobaczą cienia mojego

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Są takie rolety.
    Popatrz na zamknięte sklepy.
    Nikt tu również nie pisał ,że nie mają pełnić roli zabezpieczenia.
    A z doświadczenia wiem,że olbrzymia większość ludzi zakłada je właśnie po to.

    rolety zewnętrzne zabezpieczające, to nie to samo co rolety antywłamaniowe (sądzę iż w większości sklepów są zwykłe zewnętrzne rolety i w większości domów także). Antywłamaniowe są grubsze, co za tym idzie cięższe no i oczywiście nieporównywalne cenowo do tych zabezpieczających (raczej utrudniających życie potencjalnym złoczyńcom, niż eliminującym ich perfidne działania na naszym mieniu)
    Kasia i Paweł

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dolabella
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Gruszczyn/Poznań
    Posty
    196

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wrócić do postawionego w tym wątku pytania o automatyczne sterowanie roletami.
    Mamy w całym domu rolety zewnętrzne, nie sterowane automatycznie, ale i bez ręcznych "korbek". Uruchamiane są włącznikiem w ścianie, takim jak włącznik światła.
    Podnosimy i opuszczamy rolety wielokrotnie w ciągu dnia i takie rozwiązanie jest najprostsze i najbardziej estetyczne. Zauważyłam tylko jedną wadę: kiedy zdaża się, że nie mamy w domu prądu, nie możemy odsłonić okien

  11. #71

    Domyślnie

    Dolabella ma rację - główne pytanie wątku dotyczyło automatycznego sterowania roletami, a myśmy się rozgadali o celowości zakładania rolet.
    Ja mam w oknach podnoszone ręcznie , a w drzwiach tarasowych elektrycznie, włącznikiem usytuowanym obok tych drzwi. W oknach rolety bardzo łatwo można ręcznie podnieść i opuścić, a w drzwiach tarasowych roleta jest o wiele cięższa, dlatego wybraliśmy takie rozwiązanie. I faktycznie, przy chwilowym braku prądu człowiek musiałby siedzieć po ciemku... Dotyczy to również sterowania automatycznego pilotem.
    W dodatku nie ma takiej opcji, żeby rolety można było uruchamiać i ręcznie, i na prąd. Trzeba wybrać - albo to, albo tamto. Dlatego dobrze sobie wcześniej przemyśleć wszystkie możliwości. Biorąc również pod uwagę ceny tych wszystkich rozwiązań...
    A co do awaryjności automatycznego sterowania - u mojego szwagra, który takowe ma u siebie, zaraz na początku trzeba było wzywać serwis do naprawy gwarancyjnej...

  12. #72

    Domyślnie

    Witam szanowni koledzy mam pytanie czy samemu można założyć silnik do już zamontowanych rolet zewnętrznych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie silniczka może ktoś z was był w podobnej sytuacji i montował u siebie.

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjjanek1
    Witam szanowni koledzy mam pytanie czy samemu można założyć silnik do już zamontowanych rolet zewnętrznych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie silniczka może ktoś z was był w podobnej sytuacji i montował u siebie.
    oczywiście ze można, samemu wszystko można zrobić jak się chce, ma się wiedzę, dwie prawe ręce
    Pamiętaj jak będziesz kupował silniczek - jak sadze na Allegro - jak większość z was chcących ciąć koszty że silnik to nie wszystko, nie da się go ot tak wsadzić zamiast mechanizmu nawijającego - silnik musi tez mieć swoje gniazdo w które się go wkłada, gdzieś w okolicy zasilanie połączone z jakimś systemem sterowania itd itd itd.
    Pomijam już kwestię, że lepiej omijać wyroby ChRL w tym materiale
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #74

    Domyślnie

    jareko dziękuje za zainteresowanie mym problemem. Co do elektroniki to sobie poradzę , natomiast interesuje mnie fizycznie włożenie silniczka w obudowę. Nigdy nie miałem z tym do czynienia na pewno wiem że trzeba, dobrać odpowiedni pod kątem wielkości ale chciałbym się dowiedzieć czy trzeba dodatkowo oprócz silnika kupować jakieś przekładnie ?. Na razie nie rozbierałem rolety ponieważ myślałem że najpierw pokupuje a dopiero wtedy wezmę się za rozbieranie. Dla tego nie dziwcie się że chciałbym na temat budowy wiedzieć jak najwięcej. Fakt jest że mieszkam w małej miejscowości fachowiec który mi montował Rolety raczej w elektronice nie jest za dobry a ja dodatkowo chce podpiąć to wszystko pod system alarmowy. Zakupu myślałem dokonać właśnie na allegro.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    silnik sam w sobie ma juz przekladnie oraz wylaczniki krancowe
    Istotne jest zamocowanie silnika i do tego musisz miec odpowiednie gniazdo zamocowane do stalowego krażka ktory to pozniej przykrecasz do skrzynki rolety
    Jesli jestes "techniczny" to najlepiej bedzie jak rozbierzesz jedna rolete by poznac jej konstrukcje - bedziesz wiedzial jaki ogrom pracy cie czeka oraz jakie elementy sa ci potrzebne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #76

    Domyślnie

    dziękuje za radę jednak będę musiał rozebrać tą roletę
    będziesz wiedział jaki ogrom pracy cie czeka
    z tego wynika że czasu będzie trzeba poświęcić , a ja myślałem że praktycznie różnica jest tylko wałkiem i podmiana silnika załatwia całą sprawę że silnik wchodzi w te same zamocowania.

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    niestety jest troszkę inaczej, nawet nie wiesz jaka to upierdliwa robota
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #78

    Domyślnie

    Witam udało się silniki (firmy sukces) siedzą na razie w 3szt. Zamykanie i otwieranie odbywa się poprzez przełącznik przy każdym oknie z silnika napięcie 230v . Co musiał bym dokupić by można zamykać i otwierać wszystkie na raz. Dodatkowo posiadam system alarmowy Integra 64 i odbiornik bezprzewodowy ELMES 8h. Może udało by się żeby to wszystko razem pracowało. Wiem że o alarmach gdzieś to było ale tyle stron że ciężko znaleźć jak ktoś z was mógł by pomóc byłbym wdzięczny.

  19. #79

    Domyślnie

    U mnie wsz. 4 rolety Heroala dzialaja na sterowniku radiowym Somfy,oprocz pilota,rowniez Somfy,ktorym moge sterowac pojedynczo lub grupowo.Sterownik to drozsza inwestycja,ale wygodna,jak wiekszosc gadzetow domowych.Nie powiem,zeby był tani,ale upust dostalem duzy przy zakupie rolet,wowczas jego cena o polowe mniej straszyla.Rolety dzialaja od wrzesnia,jestem zadowolony,test najwiekszy przejda tego lata.Mam nadzieje posterowac dzieki nim temperatura w srodku domu.

  20. #80

    Domyślnie

    My mamy zamontowane przy oknach - jest użytecznie. Ponadto z programatorem czasowym, więc w sumie same się podnoszą i opuszczają

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony