dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 94
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Miesiąc ciszy.
    No ale po drodze był Sylwester i Nowy Rok a teraz karnawał to czasu nie ma żeby coś napisać.
    W marcu szykuje się spotkanie braci forumowej w redakcji Muratora. Może ktoś ma nuty i teksty jakiś piosenek o budowaniu? Było coś takiego: "Podaj cegłę, podaj cegłę, zbudujemy nowy dom..." ale nie pamiętam kto to śpiewał.
    Można by wspólnie zaśpiewać, będzie weselej.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Miesiąc ciszy.
    No ale po drodze był Sylwester i Nowy Rok a teraz karnawał to czasu nie ma żeby coś napisać.
    W marcu szykuje się spotkanie braci forumowej w redakcji Muratora. Może ktoś ma nuty i teksty jakiś piosenek o budowaniu? Było coś takiego: "Podaj cegłę, podaj cegłę, zbudujemy nowy dom..." ale nie pamiętam kto to śpiewał.
    Można by wspólnie zaśpiewać, będzie weselej.
    Z nutami może być kłopot, ale posłuchać można :
    http://www.empik.com/showobject.jsp?...tegory=2000000
    Jaka piękna katastrofa ...

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprzedworski
    Cytat Napisał andre59
    Może ktoś ma nuty i teksty jakiś piosenek o budowaniu? Było coś takiego: "Podaj cegłę, podaj cegłę, zbudujemy nowy dom..." ale nie pamiętam kto to śpiewał.
    Można by wspólnie zaśpiewać, będzie weselej.
    Z nutami może być kłopot, ale posłuchać można :
    http://www.empik.com/showobject.jsp?...tegory=2000000
    Hehee! To byl hicior "Dzezabel Troyanowsky" a Iza Trojanowska jest raczej z koncowki okresu budowania zrebow PRL-u. Ale linka fajnego podales " To idzie mlodosc, mlodosc, i spiewa ..." , "Hej dalej chlopcy dziewczeta....SP ach SP"
    Ktos jeszcze wie, co to bylo SP??

  4. #44

    Domyślnie

    Witajcie

    Tak nieśmiało się wtrące, a jak zapatrujecie się na klasykę?

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witaj!
    Czekałem kiedy napiszesz.
    Czemu "tak nieśmiało"?
    Muzyka klasyczna jest cudowna. Daje wspaniałe przeżycia. Jestem pełen podziwu dla kunsztu dawnych kompozytorów.
    Ta muzyka ma w sobie tyle ekspresji i emocji.
    Napisz czy muzyka jest twoim hobby czy sposobem na życie?
    Napisz coś o sobie.

    Pozdrawiam.

  6. #46

    Domyślnie

    Witajcie

    Tak nieśmiało, bo z reguły muzyka klasyczna nie znajduje wielu zwolenników, a tak naprawdę przecież wszystko opiera się właśnie na niej. Na harmonii, prowadzeniu linii melodycznej itp. Ja mam to szczęście,że robię to co lubię. Od wielu lat pracuję w zespole ludowym (chyba tym najbardziej popularnym i największym), naukę gry na skrzypcach zaczęłam mając 6 lat, to chyba mogę powiedzieć o sobie - zawodowy muzyk. Grałam i gram różną muzykę i jest to mój sposób na życie i na zarabianie pieniędzy. Na gitarze też kiedyś uczyłam sie grać, ale okazało się, że mam za delikatne opuszki palców.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    chopinetka,
    To Ty z "Mazowsza" jesteś!
    Fajnie, że możesz robić to co lubisz.
    Taka praca nie męczy, to przyjemność.
    Zawsze lubiłem 'Mazowsze" i niech tak zostanie.

    Pozdrawiam.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Podciągnę trochę
    Może znajdą się kolejni miłośnicy aktywnego obcowania z muzyką?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    oczywiście

    ja i moje dzieciaki jesteśmy po Szkole Muzycznej I stopnia - ja i córa -klasa fortepianu .....syn-gitara klasyczna .....
    Niestety na pianinie tylko grywam ostatnio ja i to raczej w długie zimowe wieczory ,bo dzieciaki maja inne "ważniejsze" zajęcia . Dawid czasem ( jak ma chandrę ) wyciąga swoją gitarę i grywa smęte kawałki

    uważam ,że wykształcenie muzyczne kształtuje charakter

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    oczywiście

    ja i moje dzieciaki jesteśmy po Szkole Muzycznej I stopnia - ja i córa -klasa fortepianu .....syn-gitara klasyczna .....
    Niestety na pianinie tylko grywam ostatnio ja i to raczej w długie zimowe wieczory ,bo dzieciaki maja inne "ważniejsze" zajęcia . Dawid czasem ( jak ma chandrę ) wyciąga swoją gitarę i grywa smęte kawałki

    uważam ,że wykształcenie muzyczne kształtuje charakter
    Cześć Ew-ka

    Szkoda, że wcześniej się nie ujawniłaś.
    Masz pianino w domu?
    Jak skończę budowę, to chyba sobie kupię. To taki fajny instrument, nie to co te elektroniczne cudeńka.
    Już to widzę... wyłączam prąd... rozpalam ogień w kominku.... zapalam świece... i muzyka... żywa muzyka...
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Cytat Napisał Ew-ka
    oczywiście

    ja i moje dzieciaki jesteśmy po Szkole Muzycznej I stopnia - ja i córa -klasa fortepianu .....syn-gitara klasyczna .....
    Niestety na pianinie tylko grywam ostatnio ja i to raczej w długie zimowe wieczory ,bo dzieciaki maja inne "ważniejsze" zajęcia . Dawid czasem ( jak ma chandrę ) wyciąga swoją gitarę i grywa smęte kawałki

    uważam ,że wykształcenie muzyczne kształtuje charakter
    Cześć Ew-ka

    Szkoda, że wcześniej się nie ujawniłaś.
    Masz pianino w domu?
    Jak skończę budowę, to chyba sobie kupię. To taki fajny instrument, nie to co te elektroniczne cudeńka.
    Już to widzę... wyłączam prąd... rozpalam ogień w kominku.... zapalam świece... i muzyka... żywa muzyka...
    mam Calisie - pianino kupili mi rodzice jak mialam 7 lat

    Mąż sie smieje ,że to moje wiano Pianino stoi na górze na otwartym holu -jest cudowny pogłos -nie to co w bloku
    Jak dzieciaki były młodsze grywaliśmy razem kolędy -ja na pianinie ,Kasia na flecie ,Dawid na gitarze -cudowne wspomnienia Teraz już trudniej zaprosić ich do wspólnego muzykowania ,ale mam nadzieję ,że we własnych rodzinach wrócą do tej tradycji .

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Dobry Wieczór

    Zgłasza sie pianino - 8 lat w ognisku muzycznym i niespełniona gitara . Na gitarze chciałam grać od zawsze . Kiedy tylko miałam okazję przy okazji imprez ogniskowych brałam instrument , siadałm sobie w kąciku i coś sama ze słuchu brzdąkałam . Od kiedy syn zainteresował się muzyką wykorzystałam okazję i kupiliśmy gitarę . Nie powiem że gram bo to by było lekkie przegięcie , ale na pewno umiem stroić
    W razie kompletowania składu forumowego zespołu instrumenty zostawię profesjonalistom , ale w razie gdyby jakiś mały mikrofon był wolny , chętnie go przechwycę i w chórku w trzecim rzędzie zaśpiewam
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  13. #53

    Domyślnie

    Ja sie podlaczam pod gitare .
    Ogladalem niedawno film . W tle byla muzyka , ktora slyszalem kilka razy , ale nie wiedzialem kto wykonuje . Znalazlem ja . "Dust in the wind" zespolu Kansas . Postanowilem nauczyc sie grac na gitarze . Zaczynam za 3 miesiace . Zona mnie wysmiala .

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Ja sie podlaczam pod gitare .
    Ogladalem niedawno film . W tle byla muzyka , ktora slyszalem kilka razy , ale nie wiedzialem kto wykonuje . Znalazlem ja . "Dust in the wind" zespolu Kansas . Postanowilem nauczyc sie grac na gitarze . Zaczynam za 3 miesiace . Zona mnie wysmiala .
    Właśnie sobie tego kawałka słucham , jest piękny .
    Potrzebujesz jeszcze kogoś grającego na skrzypcach , bo między drugą a trzecią zwrotką jest fajna skrzypcowa wstawka

    Hold On Tight To Your Dream
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  15. #55

    Domyślnie

    Myslalem ze to wiolonczela , altowka ostatecznie . No ale na skrzypce tez sie moge zgodzic .
    Poznalem przy okazji nowe slowo : curiosity .

  16. #56

    Domyślnie

    Powracam do wątku
    Jakby powstawał forum-band to chętnie włączam się na gitarze.
    Dust in the wind to raczej wymagający kawałek szczególnie dla prawej ręki (zakładając że nie jesteś mańkutem ) ale lewa ma tu łatwiej. Ja wyczekuję momentu kiedy będę mógł w moim domu dać porządnie czadu z "pieca" ale to jeszcze rok.
    Od 17.12.2007 na swoim

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Dust in the wind to raczej wymagający kawałek szczególnie dla prawej ręki (zakładając że nie jesteś mańkutem ) ale lewa ma tu łatwiej.
    Namyslilem sie na nauke gry na gitarze , bo na filmie granie "Dust..." wychodzilo im latwo .
    Jestem praworeczny . Dam wie sobie ( chyba ) rade .

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Po miesiącach posuchy wreszcie wątek nabrał rumieńców
    Widzę, że wśród forumowiczów najwięcej jest "szarpidrutów" tzn. gitarzystów
    Może jeszcze znajdzie się kilka osób "obsługujących" inne instrumenty?
    Piszcie kochani, a może uda się na następny zjazd jakiś akustyczny ansambl skrzyknąć

    Pozdrawiam wszystkich muzykujących
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Poznalem przy okazji nowe slowo : curiosity .
    Curiosity Killed The Cat - była kiedyś taka kapela
    Od 17.12.2007 na swoim

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Curiosity Killed The Cat - była kiedyś taka kapela
    Piekna nazwa dla zespolu .

    Nie kupilem jeszcze gitary . Mam wiec troche czasu na przemyslenia . Chodzi mi o to , jaki instrument jest najseksowniejszy dla muzykujacego chlopaka ? No bo jesli chodzi o dziewczyny , to wiadomo - wiolonczela .
    Jakies sugestie , czy pozostac przy gitarze ?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony