dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Padre
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    219
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie Oswietlenie podbitki

    Przeszukalem forum pod rzeczonym katem i nic...
    Nadal nie mam pojecia co zrobic.
    Chcialbym w podbitce na obwodzie domu zainstalowac okolo 16 sztu oswietlenia w podbitce.
    Halogeny, swietlowki czy zarowki energooszczedne?
    Widzialem u sasiada halogeny i oswietlaja bardzo punktowo
    Sklaniam sie w kierunku swietlowek albo zarowek energooszczednych z wiadomych przyczyn, ale szukam ladnych, trwalych a przede wszystkim tanich oprawek.
    Co mozecie polecic, bo przeszukalem sporo sklepow i wyglada na to, ze czegos takiego to nie maja

  2. #2

    Domyślnie

    Ja też coś takiego zrobiłem, jeśli chodzi o tanie i dobre to nie ma czegoś takiego oprawy halogenowe na zewnątrz są drogie. Ja kupiłem zwykłe niklowane ale po roku zaczeły korodować być może kupiłem jakiegoś słąbego producenta. Teraz kupię takie same tylko przed założeniem ich na dworze zanurzę ich w lakierze, nie wiem czy to dobry pomysł? A moze ktoś ma jakieś inne rozwiazanie z tanimi oprawami.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja robiłem już eksperymenty z oświetleniem podbitki ale nie wielopunktowo tylko po jednej oprawie na połać o dług. ok 4mb. Kupiłem zwykłe oprawy malowane piecowo na normalny gwint. Podobne do opraw na halogeny. Co zauważyłem stosując żarówki energooszczedne czyli świetlówki. Chmary robactwa ciągnące do emitującego UV światła a w konsekwencji pełna oprawa zdechłych ciem i much etc. + pająki (jadłodajnia ) Ponadto w zimie z powodu temperatury trudny "start" i zmniejszenie jasności świecenia (świetlówka musi być przeznaczona do pracy w temp. ujemnych w przeciwnym wypadku szybko się uszkodzi). Rozwiązaniem dla uniknięcia przyciągania owadów była by specjalna oprawa z filtrem UV. Ostatecznie wkreciłem żarówki halogenowe 40 W ale w standartowej oprawie jak zwykła żarówka (OSRAM) i zwykłą 20 W. Za halogenową przemawia trwałość i brak koniecznosci częstego wchodzenia na drabinę w celu wymiany. Co do przyszłości to na pewno rozwiązaniem będą żarówki na LED-ach. Na razie trochę za drogie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam co jakieś 3-4 metry oprawki na żarówki R63 (chyba, takie reflektorki). Z dołu widać pierścień metalowy oprawki, a w środku prawie płaską żarówkę. Dałem chyba 40W. Załączane czujnikami ruchu (w sekcjach, na każdy bok domu osobno).
    żarówki są w połowie szerokości podbitki, tzn. 50 cm od ściany.
    Jak na razie wygląda ładnie, świeci dobrze, nie żre dużo prądu bo się włącza tylko jak potrzeba.

    Jak ktoś myśli o halogenkach to polecam oprawki Brilux L-400. Są przeznaczone do łazienek i takie bardziej hermetyczne, więc na zewnątrz powinny być dobre.
    Damian

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zrobiłem oświetlenie na zwykłych lakierowanych oprawkach z małym gwintem, które kupiłem w Castoramie. Do tego włożyłem żarówki z płaskim denkiem o mocy 20W i wygląda bardzo fajnie.
    Oprawki są nawet niezłe bo po roku czasu wyglądają jak nowe.
    Oczywiście do tego czujniki ruchu sprzężone (równolegle) z wyłącznikiem w domu. Włączam światło z domu lub samo się włącza z czujnika ruchu.

  6. #6

    Domyślnie

    A ja chyba zrobię lampy wiszące w narożnikach domu - jest ich 8. Mam tylko obawy jak to będzie się zacowywało podczas silnych wiatrów. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z takim rozwiązaniem.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...w podbitce mam ( na każdym "rogu" ) 7 szt. hermetycznych, białych opraw, ze szklanym, płaskim kloszem i energooszczędnymi 11W.
    Świeci ładnie ( muchi niestety się dostają, mimo uszczelki, ale łatwo klosik zdjąć ), kosztowało coś 28,- zeta sztuka, a kupiłem w barakach po drugiej stronie Górczewskiej, na wysokości Wola Park.
    Pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  8. #8

    Domyślnie

    ja zamontowalem po 8 z kazdej strony domu i na kazda strone czujnik zmierzchowy podlaczylem go do dniazdka w pokoju po prostu przwiercilem sie na wylot i wsadzilem kabel. Sam to wszystko wykonalem a nie jestem elektrykiem bardzo prosta sprawa. Zakupilem oprawy halogenowe i zamontowalem kupione na allegro zarowki ledowe na 20 led za 11 zl sztuka. Calosc kosztowala 350 zl z oprawami kablami i czujnikami oraz zarowkami.





    diody led





    CMyK

  9. #9

    Domyślnie

    witam
    No to jeszcze tylko pochwal się jakie IP mają te oprawy.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Polecam tzw. halogeny energooszczędnę na gniazdo GX53, u mnie sprawują sie rewelacyjnie. Sa dwie wersje 7W i 9W co odpowiada +/- 30W i 40W normalnych żarówek. Wytrzymują one 15000h. W sprzedaży sa od razu z oprawkami, wymagają wycięcia otworu 90 mm.

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam tzw. halogeny energooszczędnę na gniazdo GX53, u mnie sprawują sie rewelacyjnie. Sa dwie wersje 7W i 9W co odpowiada +/- 30W i 40W normalnych żarówek. Wytrzymują one 15000h. W sprzedaży sa od razu z oprawkami, wymagają wycięcia otworu 90 mm.

  13. #13

    Domyślnie

    dlaczego zdjatko się nie wyświetla..?

  14. #14

    Domyślnie

    A jak te ledy swieca? Widac cos w nocy na ziemi czy tylko taka bardziej ozdoba elewacji domu?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    dlaczego zdjatko się nie wyświetla..?
    Proszę
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d7d639c17.html
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Może tu sie coś znajdzie ... ?

    http://www.halogen.pl/index.php?site...4c12e77e92d513

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony