dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Cegły, ceramika...

    Ostatnio wyszłam z tezą, że wypalarnie cegieł, cegielnie należą do przedsiębiorstw oligopolistycznych. Mój profesor ekonomii niestety przedsiębiorstwami budowlanymi się nie interesuje, więc mnie powierzył udowodnienie swoich słów. Jestem w kropce, bo pisząc te słowa w swoim eseju, nie znałam do końca prawdy. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy takie przedsiębiorstwa mają jakieś bariery prawne lub inne by wejść na rynek? Będę wdzięczna za wszelką pomoc
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Przeslanką do istnienia monopolu (lub oligopolu) jest udzial w rynku (tu akurat lokalnym) i tu pewnie cegielnia może byc pod to podciągnieta, ale także brak alternatywnych produktów. I tu niestety teza o oligopolu sie wykłada jak długa, bo zamiast cegły możesz wziąć silkę, beton, czasami gazobeton. Więc raczej 1:0 dla profesorka.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki

    Wiedziałam, że to nie bedzie ten złoty strzał i choc na budownictwie sie jako tako znam to z ekonomii jestem laikiem. I tu po raz kolejny potwierdza sie teza, że jak się człowiek nie zna, to niech się lepiej nie odzywa
    Dzieki jeszcze raz za pomoc, szkoda tylko, że odpowiedź wypadła na moją niekorzyść.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony