dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Podłogi

  1. #1

    Domyślnie Podłogi

    Jak w temacie. Ogólnie chodzi mi o pomysły na ułożenie parkietów i dech i wymianę doświadczeń, co do rodzajów drewna na podłodze.
    Na początek mam pytanie:
    Czy parkiety kl. IV i III różnią sie jakościowo od tych I i II? Na wygląd, to nawet podobają mi sie bardziej te z sękami. Bardzo proszę o opinie użytkowników. Może też coś z teorii np. jak sie kładzie klepki wzdłuż pokoju, to on sie chyba wydłuża, ale czy bardzo i czy ten efekt zależy od wielkości płytki?
    I zapraszam chetnych do wklejania pomysłów.
    Monika

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Obie podłogi bardzo ładne. Ta druga jakoś mi bardziej pasuje do wnętrz rustykalnych albo tradycyjnych. Jakoś nie bardzo ten mebel się tutaj prezentuje, ale to moje zdanie.., podłoga ciekawa, ładna.
    Niestety ja nie mam jeszcze co pokazać, bo w domu do podłogi nam daleko a w mieszkaniu to mamy mozaika dębowa.., a wszyscy wiedza jak to wygląda...

  4. #4

    Domyślnie

    A te klasy parkietowe? Czy nikt nie wie jaka jest róznica w użytkowaniu między Iv a I? czy to tylko kwestia wyglądu? Ładniejsza wg. mnie jest tańsza! Więc dlaczego wszyscy przepłacją?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    A te klasy parkietowe? Czy nikt nie wie jaka jest róznica w użytkowaniu między Iv a I? czy to tylko kwestia wyglądu? Ładniejsza wg. mnie jest tańsza! Więc dlaczego wszyscy przepłacją?
    NIe ma róznic w użytkowaniu róznice sa w wyglądzie. Poszczególne klasu są również tak samo dokładnie wykonane jeżeli chodzi o wymiary wiec z ułożeniem klasy IV nie ma problemów. Kupując klasę IV trzeba się liczyc z tym że mogą sie niektóre klepki znacznie róznic od pozostałych i np trzeba bedzie kilka odrzucić ale to tez niekoniecznie. Ja mam parkiet klasy IV.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki. Ostatecznie decyduję się na II i IV klasę.
    A dla ciekawych wklejjam parę propozycji ułożenia desek.














  7. #7

    Domyślnie

    Osobiście wolę prostotę, ale do odważnych świat należy







  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zobacz u Nurniego w dzienniku. Ma połozony m. /inn. parkiet przemysłowy i wygląda bardzo ładnie.
    Podłogi ma zaolejowane co dodatkowo dodaje im uroku .

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...1519&start=120

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Zobacz u Nurniego w dzienniku. Ma połozony m. /inn. parkiet przemysłowy i wygląda bardzo ładnie.
    Podłogi ma zaolejowane co dodatkowo dodaje im uroku .

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...1519&start=120
    Dzięki. Niestety - olejowania absolutnie nie biorę pod uwagę. Jestem leń. A czy parkiety przemysłowe są droże czy tańsze od zwykłych?

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie parkiet klasy drewna

    Cytat Napisał Monika B
    Dzięki. Niestety - olejowania absolutnie nie biorę pod uwagę. Jestem leń. A czy parkiety przemysłowe są droże czy tańsze od zwykłych?
    Parkiety przemysłowe są tańsze, ze względu na wymiary oraz to że nie wyróżnia się wnich klas drewna. Poprostu w parkiecie przmysłowym klasy są pomieszane.

    Co do parkietu I czy IV klasa, to jest to rzecz gustu i tego co się komu podoba. Jak pisano wyżej jakość wykonania parkietu w I czy IV klasi ejest taka sama.

    pozdrawiam

    mj

  13. #13

    Domyślnie

    Myślałam o merbau deskach kladzionych po skosie, ale tych zdjęciach merbau jakos dziwnie wyglada, ale podłoga numer dwa piękna i wg mnie pasuje równiez do wnetrz w których jest połaczenie nowoczesnego stylu z elementami satrych mebli.

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Muszę sobie te przemysłowe parkiety obejrzeć na żywo.
    Ty Ola też koniecznie zobacz. Zdjęcia bardzo potrafią fałszować obraz...

  15. #15

    Domyślnie

    No chyba bede musiała, tyle ze w sklepie pokaza pewnie pojedyńcze deski nie ze wszystkoego mają ekspozycje kawałka podłogi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony