dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie szafa wnękowa - jak zrobić

    witam
    chciałbym w mieszkaniu zrobić szafę (od sufitu do podłogi, z jednego boku ściana). z tego co widziałem to chyba nie jest to takie trudne, ale nigdy tego nie robiłem (nawet nie widziałem jak to się robi). czy ktoś może zna adres jakieś strony gdzie jest to szczegółowo opisane krok po kroku (co trzeba kupić, jak to potem mocować do ściany/sufitu/podłogi) ?

  2. #2

    Domyślnie Re: szafa wnękowa - jak zrobić

    Cytat Napisał sne
    witam
    chciałbym w mieszkaniu zrobić szafę (od sufitu do podłogi, z jednego boku ściana). z tego co widziałem to chyba nie jest to takie trudne, ale nigdy tego nie robiłem (nawet nie widziałem jak to się robi). czy ktoś może zna adres jakieś strony gdzie jest to szczegółowo opisane krok po kroku (co trzeba kupić, jak to potem mocować do ściany/sufitu/podłogi) ?

    przyłączam się prosze o rady
    początkujący "budowlaniec"

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    to jest nawet niegłupie. ale chodziło mi o taką szafę z przesuwanymi drzwiami na całą wysokość

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Z jednego boku ściana? Czyli gdzie tylko "plecy" ?

    Zrobiłem jak dotej pory 3 szafy Jedna była typowo wnękowa pomiędzy 3 ścianami zamykana drzwiami przesuwanymi. Druga to szafa która stoi obok starej szafy, z tyłu jest ściana więc musiałem dobudować jedna stronę, środek i drzwi. Sądze że ten przypadek jest u Ciebie.
    Do rzeczy ja to robiłem w ten sposób że wymierzyłem sobie dokładnie miejsce pod szafę, rozrysowałem wszystkie elementy ( jeżeli są widoczne należy pamietać o fakturze płyty meblowej aby szła w jednym kierunku) i z takim zmówieniem udałem sie do sprzedawcy płyt meblowych ( hurtownia lub market budowlany) i zamówiłem odpowiadającą mi wygladem płyte z pocięciem na kawałki. Do łaczenia elementów zakupiłem takie trójkąty plastikowe zamykane, mocuje się to do ścianki pionowej na to układa się półke i również sie mocuje. Do wnętrza można zakupić dowolne kosze lub szuflady. Drzwi przesuwanych to już sam nie robiłem, wymiarzyłem "dziure i zamówiłem potem sam to zamocowałem. Jak znajde jutro troche czasu to postaram sie wkeić jakąs fotkę.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  6. #6

    Domyślnie Sam robię szafę

    Najgorzej jest z drzwiamy - szukam jakiejś niemarkowej firmy czyli innej niż Senator, Sevrol, ale po kolei.
    Rzeczywiści trudne to nie jest, ale wymaga swoistej odwagi
    Moja szafa wygląda tak: z dwóch stron ściana, bez pleców (czyli też ściana), bez podłogi i sufitu z płyty. Chodzi oczywiści o koszty
    Grubość płyty 18mm, okleina 2mm (prezentuje się lepiej niż 1mm)
    Szerokość szafy 260cm, wysokość 250cm, głębokość 51cm.
    Peirwsza półka 35cm od góry (jeden kawałek na całej długości) przeznaczona na duże gabaryty, bez żadnych przegródek, czyli ścianki pionowe były przycinane na 223cm (260-35-1,8 grubość płyty)
    Szafę podzieliłem na 4 części, odległości między półkami ok 28cm (z płytą), ale można i 30:
    1 - szer. 62cm (z płytą)-na wierzchnie ubrania-1 półka i drążek
    2- szer. 50cm 4 szuflady i 2 półki (szuflady mają szer. ok.46, reszta to prowadnice)
    3- szer.74cm -lżejsze ubrania wiszące-drążek na wys. 120cm i 2 półki
    4-szer. 80cm - część gospodarcza od góry 2 półki reszta podzielona na 2 części: lewa bez półek na wiszący odkurzacz, prawa 2 półki na kosz z bielizną mopa itd.
    Scianki pionowe z półką najwyższą (przyp. w jednym kawałku) mocowałem na konfirmaty. Dodatkowo 2 półki w każdej części również na konfirmaty(stabilność) reszta półek na kołki ocynkowane. Półki do ścian na podpórki plastykowe.
    Jeśli masz mieszkanie w bloku z płyty uważaj na krzywizny ścian, nie da się uniknąć problemu-skosy w zewnętrznych częściach-zrobiłem podpórki z płyty
    Jeśli pomogłem to się cieszę
    Janusz

  7. #7

    Domyślnie Re: szafa wnękowa - jak zrobić

    Cytat Napisał sne
    z tego co widziałem to chyba nie jest to takie trudne, ale nigdy tego nie robiłem
    Zabudowa (półki, wieszaki) to jest zabawa dla dziecka - tu wszystkie chwyty dozwolone. Natomiast podstawowa sprawa: wnęka musi mieć proste ściany, kąty proste. Zmierz wysokość i szerokość wnęki, dla pewności sprawdź, czy są równe przekątne. Kup elementy jezdne w Castoramie - w nich jest "łopatologiczna" instrukcja montażu i nawet są szablony do odmierzenia dzurek w drzwiach pod śruby mocujące kółka. Tam też każ sobie dociąć płyty na wymiar.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  8. #8

    Domyślnie

    Jaka hurtownie elementow do szafy polecacie poza castorama?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    georgio

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    w karakowie BELMEB.Niezbyt miła obsługa ,ale wybór bardzo duży.

    http://www.belmeb.pl

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Ten wontek mnie interesuje wiec sie wpisuje mam pare pytań co do wykonania co i jak sie robi np :
    mam wneke chce ja najpierw obudować płyta która sie obija tył mebli gdyż nie jestem zwolennikiem malowanych ścian lub tapety w szafie wnekowej wiec moje pytanie jak ładnie zakączyć ta cieką płyte, która bedzie przykrecona do ściany bo jesli ona bedzie przykrecona na ściankach bocznych to od czoła bedzie widać krawdz płyty i jak to zakączyć aby było estetycznie.
    Nastepne pytanie to takie co jest lepsze w praktyce zakładam płyte 18 mm trzeba ją jakoś wykończyć chodzi o obrzeża czy ją zakończyć taka taśmą przyklejaną pod wpływem temparatury np . żelaskiem czy też normalną nakładką - zakładką co też można zastosować na te płyty od czoła, tylko jak bede chciał zrobić jakieś szuflady to juz z tymi nakładkami o profili C bedzie kiepsko.
    Jak Wy to wykonaliście ciekawi mnie to bardzo
    Dobra to narazie tyle Pozdrawiam ARi

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darczy

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Owe
    Cytat Napisał ARi. Zobacz post
    Witam
    Ten wontek mnie interesuje wiec sie wpisuje mam pare pytań co do wykonania co i jak sie robi np :
    mam wneke chce ja najpierw obudować płyta która sie obija tył mebli gdyż nie jestem zwolennikiem malowanych ścian lub tapety w szafie wnekowej wiec moje pytanie jak ładnie zakączyć ta cieką płyte, która bedzie przykrecona do ściany bo jesli ona bedzie przykrecona na ściankach bocznych to od czoła bedzie widać krawdz płyty i jak to zakączyć aby było estetycznie.
    Nastepne pytanie to takie co jest lepsze w praktyce zakładam płyte 18 mm trzeba ją jakoś wykończyć chodzi o obrzeża czy ją zakończyć taka taśmą przyklejaną pod wpływem temparatury np . żelaskiem czy też normalną nakładką - zakładką co też można zastosować na te płyty od czoła, tylko jak bede chciał zrobić jakieś szuflady to juz z tymi nakładkami o profili C bedzie kiepsko.
    Jak Wy to wykonaliście ciekawi mnie to bardzo
    Dobra to narazie tyle Pozdrawiam ARi
    Nie jestem purystą językowym, ale Twój "popis" gramatyczny i ortograficzny mnie poraził. Jednym słowem: idiota!

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał darczy Zobacz post
    Owe

    Nie jestem purystą językowym, ale Twój "popis" gramatyczny i ortograficzny mnie poraził. Jednym słowem: idiota!
    Może popatrz na datę tego posta. Kolegi dawno tu nie ma. Poza tym wyzywanie kogokolwiek raczej do zwyczajów tego forum nie należy. Chyba że chcesz szybkiego bana.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony