dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Oklejanie płyt meblowych

    Czym oklejacie płyty meblowe ja kupiłem okleinę którą przypalałem żelaskiem i docinałem nożykiem i jestem z tego efektu końcowego średnio zadowolony.

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  3. #3

    Domyślnie

    Przy obcinaniu wiadomo ręka lata więc trochę narobiłem dziurek - ponadto mojej żonie naopowiadał koleżanka, że oni oklejają krawędzie jakaś inna taśma, że niby nie odstaje

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Są okleiny pcv ale z tego co wiem samodzielnie tego się nie zrobi. Są trwalsze i przyjemniej wygłądaja.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lataren
    Przy obcinaniu wiadomo ręka lata więc trochę narobiłem dziurek - ponadto mojej żonie naopowiadał koleżanka, że oni oklejają krawędzie jakaś inna taśma, że niby nie odstaje
    jak reka lata to wiadomo , walnij sete i bedzie lepiej.
    sa rowniez tasmy z klejem wystarczy odkleic folie i nakleic na kant plyty nie ma potrzeby robic tego zelaskiem. no ale niestety trzeba brzegi wyrownac mozna to zrobic nozykiem lub ostrym dlutem pod odpowiednim katem ustawiasz dluto i obetniesz dokladnie nadmiar tasmy. jednak bez sety i praktyki nie jest to takie proste. pocwicz na jakis odpadach.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Do takiego "domowego" obcinania najlepsze jest chyba żelazko od struga. Opiera się na płaszczyźnie płyty i po skosem odcina. Nożyk w niewprawnej ręce "zacina" i i z tego są nierówności. Płyta powinna być docinana na pile z podcinakiem lub ze specjalną tarczą. Krawędzie są wtedy wytarczająco równe. Lepiej zamówić formatki już oklejone, np pcv. Dużo to trwalsze, bardziej estetyczne i stosunkowo nie drogie. (STOSUNKOWO )
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  8. #8
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Cytat Napisał perm
    Do takiego "domowego" obcinania najlepsze jest chyba żelazko od struga. Opiera się na płaszczyźnie płyty i po skosem odcina. Nożyk w niewprawnej ręce "zacina" i i z tego są nierówności. Płyta powinna być docinana na pile z podcinakiem lub ze specjalną tarczą. Krawędzie są wtedy wytarczająco równe. Lepiej zamówić formatki już oklejone, np pcv. Dużo to trwalsze, bardziej estetyczne i stosunkowo nie drogie. (STOSUNKOWO )

    m Perm nie wypowiadaj się jeżeli nie masz pojęcia OK bo jezeli podasz mi nazwę tej owej specjalnej tarczy to zwrócę honor a jezeli nie to nie pisz postów nie mając pojęcia a pisząc z opowieści to można Pisać Bajki i powieści
    5390 DHZ N Możesz ją sobie obejrzeć na tej stronie; http://www.pilana.com/pl/pi-y-tarczo...p-yt-wiorowych tam kliknij na pokazać szczegóły. Takie rzeczy wiedzą już uczniowie 1 klasy zawodówki o profilu stolarz. Trochę chłopcze pokory!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  11. #11
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  12. #12

    Domyślnie

    Gdzie można kupić takie okleiny pcv? Chodzi o sprzedaż internetową

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Gdzie można kupić takie okleiny pcv? Chodzi o sprzedaż internetową
    Radziłbym sprawdzić czy da się przykleić okleinę pcv w warunkach domowych.

  14. #14
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    - chłopcze ------ile ty masz lat ze tak do mnie sie zwracasz ?
    "Chłopcze" bo zachowujesz się jak obrażony i zakompleksiony chłopak. Nie komentuję Twoich wypowiedzi w różnych tematach chociaż moim zdaniem w większości nie wnoszą nic nowego. Póki nie piszesz bzdur wprowadzających pytających w błąd nie będę się mieszał. Każdy na tym forum może wyrazić swoje zdanie. Nie ja jestem od tego by oceniać innych forumowiczxów.
    Ty jednak próbujesz "zaistnieć" czepiając się tego co akurat ja napisałem. Gdybyś po prostu zapytał o coś to dostałbyś moją odpowiedź, wymienilibyśmy opinie i tyle. Być może okazałoby się że nie mam racji, ja się do tego przyznaję bez jakichś oporów. Niestety zakładasz z góry że wiesz lepiej co przy powierzchownej jak sądzę patrząc na to co piszesz znajomości poruszanych tematów prędzej czy później prowadzi do Twojej kompromitacji (może to za duże słowo ).
    Jeżeli nie wiesz do czego może prowadzić posadowienie budynku powyżej granicy przemarzania to może zapytaj o to a nie na dzień dobry neguj potencjalnie złe tego efekty.
    Co do pił z ujemnym kątem natarcia i zębami łódkowo-dachówkowatymi (to inna piła niż te do tworzyw) to sa stosowane w formatówkach pionowych jak i w piłach sterowanych komputerowo z ruchomym zespołem tnącym. (nie we wszystkich). Tną bez wykruszeń o ile piła jest ostra. Żeby było jasne, nic nie zastąpi podcinaka. To jest piła do specyficznych zastosowań, zbyt szybko się tępi by była przydatna w prostym rozkroju płyt. Jest dosyć powszechnie wykorzystywana przez małe warsztaty bo pozwala jakoś rozwiązać problem braku piły z podcinaniem, dlatego też o niej wspomniałem a co wywołało Twój sprzeciw.
    Przyklejanie PCV-ki w warunkach domowych to niezła zabawa. Nie spotkałem jeszcze stolarza któremu chciałoby i opłacało się to robić.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #16
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    Przyklejanie PCV-ki w warunkach domowych to niezła zabawa. Nie spotkałem jeszcze stolarza któremu chciałoby i opłacało się to robić.

    to mało jeszcze w życiu widziałeś nie chodzi o zarobek lecz wykończenie na montażu danych niedoklejonych formatek po docięciu na wymiar a odnosnie pił Kolo przepisac z neta to proste lecz używać to inna sprawa odpowiedz na pytanie zadane na priv a potem mozemy rozmawiać < zakompleksiony to chyba Ty jesteś, ja tu nie jestem aby otrzymywać lecz dawać innym na priv lub w postach podpowiedzi <<< co to ma być zaistnieć >>>>>
    No cóż, napisałeś wcześniej że jak podam Ci o jaką piłę chodzi to zwrócisz mi honor. Proponujesz wykonanie doklejki PCV w warunkach domowych komuś kto tego na oczy nie widział. Wypisuj sobie co chcesz, ja nie będę traktował Cie powaznie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #18

    Domyślnie

    oklejanie PCV-ka w warunkach domowych jest jak najbardziej możliwa. A czy komuś się to opłaca czy nie to sam zobaczy bo taj jak w pewnej firmie w Częstochowie oklejenia krawędzi 1mb PCV to koszt 3zł z czego 1/3 to jest tylko koszt samej PCV-ki. jeśli ktoś ma czas i cierpliwość to może się bawić np. przy robieniu mebli dla siebie chcąc zaoszczędzić. przyznam się, że zamawiam formatki z oklejaniem ale to tylko z braku czasu.nie jest to nic trudnego i wymagającego jakiś wyjątkowych zdolności. wystarczy trochę wprawy. przy okleinie 0.5 i 1mm nie jest to ciężkie. wiem bo już okleiłem kilometry tym sposobem i nie było żadnych zastrzeżeń co do wykończenia krawędzi. problem może się pojawić gdy PCV-ka ma np. 2mm wtedy już się przydaje frezarka do takich rzeczy. posiadam taka z festoola. wystarczy przejechać frezarka później dłutkiem i gotowe.

  19. #19
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregorygj
    oklejanie PCV-ka w warunkach domowych jest jak najbardziej możliwa. A czy komuś się to opłaca czy nie to sam zobaczy bo taj jak w pewnej firmie w Częstochowie oklejenia krawędzi 1mb PCV to koszt 3zł z czego 1/3 to jest tylko koszt samej PCV-ki. jeśli ktoś ma czas i cierpliwość to może się bawić np. przy robieniu mebli dla siebie chcąc zaoszczędzić. przyznam się, że zamawiam formatki z oklejaniem ale to tylko z braku czasu.nie jest to nic trudnego i wymagającego jakiś wyjątkowych zdolności. wystarczy trochę wprawy. przy okleinie 0.5 i 1mm nie jest to ciężkie. wiem bo już okleiłem kilometry tym sposobem i nie było żadnych zastrzeżeń co do wykończenia krawędzi. problem może się pojawić gdy PCV-ka ma np. 2mm wtedy już się przydaje frezarka do takich rzeczy. posiadam taka z festoola. wystarczy przejechać frezarka później dłutkiem i gotowe.
    To raczej nie jest oklejanie w warunkach domowych. Jak facet z nożem (autor tematu) ma sobie tą PCV-kę obciąć?
    Co do opłacalności - liczyłeś ile Ci to czasu zabiera? Tak metr oklejenia - ile to robisz? W 2 minuty zdążysz? Jeżeli nie to taniej wyjdzie zamówić oklejanie. Wiadomo jeszcze dojazd itp, nie zawsze dla jednej płyty warto ale kto okleja jedną płytę?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony