dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak zamurować za szerowki otwór na drzwi wejściowe?

    Cześć.

    To mój pierwszy post na tym forum więc liczę na wyrozumiałość.

    Mam do wymiany ogromne, stalowe, drzwi o wymiarach 200CMx190CM (wys x szer). Tylko jedno skrzydło w tych drzwiach jest otwierane. Drzwi zamontowane w lokalu, który kiedyś używany był gospodarczo, stąd takie wymiary.

    Jaki jest najlepszy sposób na wymianę takich drzwi? Jak zwęzić dziurę? Czy wzmacniać ją jakoś stalowymi prętami spawanymi w kratownice? jak to wykonać aby nowa ściana spełniała funkcję "antywłamaniową"?

    A drzwi sprzedać na złom bądź też pociąć i z nich wykonać wzmocnienie. Do ich wyrobu użyto kątowników i płaskowników.

    Dzięki za rady.
    m

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jeśli dobrze rozumiem, chcesz w miejsce starych drzwi szerokich na 190 cm wstawić normalne 90 czy 100? Najprościej będzie zamurować pozostałą część otworu, bloczkami czy cegłą i wstawić nowe drzwi z nową ościeżnicą. Co do "antywłamaniowości" i zbrojeń to nie za bardzo rozumiem co i poco chcesz robić? Czy pozostałe ściany są zbrojone jakimiś spawanymi kratownicami? Jak sądzę nie, a swoją funkcję, w tym antywłamaniową spełniają. Co innego gdybyś chciał zabudować otwór lekką zabudową, typu szkielet i siding, wełna, płyta GK. Przez to faktycznie można "przejść" jednym solidnym kopem, ale myślę że zamurowanie otworu bloczkami będzie rozwiązaniem najprostszym. Przed usunięciem starej ościeżnicy upewnij się że nad drzwiami jest nadproże, żeby Ci się ścianka nie zawaliła.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    można zrobić jakieś kotwy żeby sie lepiej trzymało a nie robił bym z tego problemu
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  4. #4

    Domyślnie

    Ściana się trzyma bo jest połączona z inna najczesciej prostopadłą. Tak mi sie wydaje. A tutaj raptem będzie 100x200 cegieł vel bloczków stojących samopasem i przyklejonych do bok dziury, podłogi i nadproża (wylewanego tak nawiasem, mieszkam w bloku lanym z betonu)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony