dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 234 z 246
Pokaż wyniki od 4.661 do 4.680 z 4912
  1. #4661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    aaa...Tam było tyle propozycji zmian, ze zrozumiałam, że maja zostać tylko pokoje.

  2. #4662

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - pomieszczenia od PN - nie będą miały światła dziennego NIGDY !
    - pomieszczenia od PD - również nie mają "wesoło" - może dostaną 15 miniut nasłonecznienia padającego pod ostrym kątem
    Dziękuję za uwagi.
    Północne pokoje mają duże okna balkonowe. Ale dorabiamy otwory okienne na okna dachowe w skosach w stropie betonowym. Rozmawiałem z potencjalnym wykonawcą i mówił, że nie ma problemów, żeby zrobić te okna lub zaślepić je dachem.
    Analiza nasłonecznienia pokazuje, że północne pokoje mają rano chwilę światła słonecznego w miesiącach letnich (zaraz po wschodzie słońca).
    Południowe pokoje mają słońce cały dzień. Tylko klika dni w grudniu jest przysłanianie okna pokoju pd-zach przez wysuniętą połać dachową nad ścianą szczytową. Od północy jest łąka-ogród i drzewa. Załączam widok cienia 21 III (równonoc wiosenna) o godz. 17:00.

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    ja bym jednak zwęziła schody do 210 cm. Większość mebli da się łatwo rozłożyć i ponownie złożyć, co ostatnio widziałam przetestowane na starej trzydrzwiowej szafie po mojej babci
    Meble skręcane są jednorazowe i po kilklu latach się rozlatują. Owszem mam w rodzinie przedwojenną szafę dębową. Potrzeba czterech atletów, aby ją przenieść. Prawdziwe, grube deski. Trzyma się zdrowo i pewnie nas przeżyje. I ona tu nie weszła by na górę w całości z powodu zakrętu po wyjściu z klatki schodowej na piętro. Schodów nie chcemy zwężać, bo na parterze mamy ścianę schodów która prosto przedłuża się do sypialni na parterze. Załączam projekt parteru.

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    I jeszcze jedno pytanie.
    Czy te nastolatki wolą mieć każde własny telewizor w pokoju, czy może wspólną salkę telewizyjną (oczywiście nie z rodzicami)
    Nastolatki oglądają jutuby i fejsbóki na swoich laptopach. TV to chyba w ubiegłym wieku?

    Wejście do domu jest po prawej stronie, czyli od wschodu i od razu mówię, że nie da się inaczej, ponieważ od pewnego momentu idąć wzdłuż ściany w kierunku północnym przekraczamy linię 3 m od granicy. Dlatego są tam z klatki schodowej "okna" ppoż nieotwieralne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	390357   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Naslonecznienie1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	390360  
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 01-06-2017 o 10:21

  3. #4663

    Domyślnie

    A jakieś uwagi do tego parteru powyżej?

  4. #4664
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Podobnie jak na górze: drzwi bezpośrednio przy stopniach schodów, bez spocznika na którym można by stanąć. Teściowie tak mają zrobione drzwi do piwnicy i wchodząc na parter jest to dość uciążliwe kiedy sięga się wysoko do klamki ze schodka.
    W kuchni wejście zrobiłabym bliżej wejścia z korytarza, zamiast okna - wyjście na taras, dwurzędowe ustawienie szafek i oczywiście całkiem inne rozmieszczenie sprzętów.
    Czy koniecznie w sypialni na parterze musi być balkon? Mając na tym samym poziomie wyjście na taras, z balkonu nie będzie się korzystać. U moich rodziców nawet z balkonu na piętrze nigdy się nie korzysta.

    Co jeszcze rzuca się w oczy, to to, że dom ten jest budowany z postanowieniem, że w przyszłości co najmniej jedno z dzieci zamieszka ze swoją rodziną na piętrze (duży balkon, kuchnia na piętrze, schody przy wejściu). Można jednak to zaprojektować nieco lepiej.
    Oglądając oba rzuty, mam wrażenie, że najpierw powstała skorupa domu, a później starano się jakoś wpasować pomieszczenia. Ja bym wszystko zmazała i zaczęła od początku.

    Niezbyt ładnie wygląda to szerokie okno na poddaszu. Myślę, że można je zamienić na węższe. Zmieniłabym też wszystkie zestawy "drzwi balkonowe + okno", na podwójne drzwi balkonowe, co jest opcją bardziej nowoczesną.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 10-06-2017 o 12:32
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #4665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    weź nie rób tych uskoków na wanne w łazience a zamiast tego zrób normalną toaletę gościnną, w której mozna zdjąc normalnie spodnie bez obijania się łokciami o sciany. masz sporo miejsca a ta toaleta pod krasnoludki projektowana

  6. #4666
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    weź nie rób tych uskoków na wanne w łazience a zamiast tego zrób normalną toaletę gościnną, w której mozna zdjąc normalnie spodnie bez obijania się łokciami o sciany. masz sporo miejsca a ta toaleta pod krasnoludki projektowana
    popieram
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #4667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    weź nie rób tych uskoków na wanne w łazience a zamiast tego zrób normalną toaletę gościnną, w której mozna zdjąc normalnie spodnie bez obijania się łokciami o sciany. masz sporo miejsca a ta toaleta pod krasnoludki projektowana
    Tzn. poszerzyć toaletę, a zwęzić wnękę na wannę?

  8. #4668
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    dodatkowe drzwi w spiżarce skracają drogę do kuchni. Przecież musisz cały dom naookoło oblecieć z zakupami!

  9. #4669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mozna też zrobić salon bliżej wejścia, by goście nie biegali po korytarzach:

  10. #4670

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post

    dodatkowe drzwi w spiżarce skracają drogę do kuchni. Przecież musisz cały dom naookoło oblecieć z zakupami!
    Dziękuję za komentarze. Na zakupy mam okienko podawcze na południowej ściance - prosto do spiżarni. Nad pozostałymi uwagami myślę...

  11. #4671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie




  12. #4672
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... rzut do bólu przypomina X planów gotowców. Nie wiem dlaczego jest w dziale PROJEKT INDYWIDUALNY ( ? ). Z '' indywidualnością '' ma tyle wspólnego, że indywidualnie próbujesz go rozrysować. Powodzenia
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #4673

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ... rzut do bólu przypomina X planów gotowców. Nie wiem dlaczego jest w dziale PROJEKT INDYWIDUALNY ( ? ). Z '' indywidualnością '' ma tyle wspólnego, że indywidualnie próbujesz go rozrysować. Powodzenia
    Tak, zgadza się. Próbuje indywidualnie rozrysować projekt domu Z98... Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec post zamieściłem tutaj, licząc na jakieś cenne rady, które pomogą w aranżacji lub zmianie układu pomieszczeń.

  14. #4674
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... to potrzebny jest nowy wątek w FM - " jak indywidualnie zaprojektować sobie dom ", albo " jak w prostokąt wpisać prawidłowo zakładaną ilość pomieszczeń ", ... lub coś w tym stylu. Ale jest wątek "Jaki projekt domu wybrać" gdzie gotowce ( co by to nie znaczyło ) są analizowane w lepszy i gorszy sposób, ale głównie pod kątem funkcjonalności. Tam powinieneś wrzucić Z...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #4675

    Domyślnie

    Ok, w takim razie prosiłbym moderatora o przeniesienie postu do tematu "Jaki projekt domu wybrać" i skasowanie powyższych.

  16. #4676

    Domyślnie parterowy dom z wejsciem od poludnia - projekt indywidualny

    Dzien dobry
    Chcialam was poprosic o opinie i konstruktywna krytyke 2 koncepcji projektu mojego domu. Dzialka jest z wjazdem od poludnia, prawie kwadrat ok 39x39m. Dom bedzie parterowy, z czesciowo wykorzystanym poddaszem (na pracownie + garderoba/pokoj goscinny).

    Załozenia jakie mamy:
    - prosta bryla, mozliwa do przykrycia dwuspadowym dachem,
    - bez garazu,
    - ok 150m pow. uzytkowej w parterze.
    - salon, jadalnia, kuchnia, spizarnia razem ok 55-60m, 2 lazienki, spore pom gospodarcze - pralnia + kotlownia
    - dobrze oswietlona czesc dzienna (światłem od poludnia i zachodu), pokoje dzieciece od poludnia.
    - główny taras od północy, wyjscie do ogrodu rowniez na zachod.
    - na wprost wejscia duze okno z widokiem na ogrod

    Zostały mi dwie wersje projektu rozmieszczenia parteru, juz do ostatecznej decyzji. Z kuchnia od wejscia (poludnie):
    https://www.dropbox.com/s/ya60ri0jzcret4b/3.p.A.Przybylska.01.08.17-Model%20od%20poludnia.pdf?dl=0

    lub z salonem od wejscia, a kuchnia od polnocy.
    https://www.dropbox.com/s/6dsedzfn7hkq8fi/PARTER.p.A.Przybylska.08.08.17-Model.pdf?dl=0
    Ta wersja jest o pare metrow wieksza (w czesci dziennej) i jadalnia jest nieco dalej od kuchni.
    W obu mam duze okno na wejsciu, wyjscie na taras na polnoc i zachod.

    Jeszcze maly komentarz, w wersji z kuchnia od wejscia zalezalo mi na doswietleniu salonu/jadalni od poludnia. Stad wysuniecie tej czesci domu w stosunku do kuchni. Rozmieszczenie okien w czesci dziennej nie jest jeszcze docelowe. W jednej z koncepcji brakuje okna w sypialni i pralni, ale to z pospiechu chyba

    Ktora koncepcja jest wedlug was lepsza? I lepiej rozplanowana? Mnie prostsza wydaje sie ta z kuchnia od wejscia. Niestety Poniewaz wolalabym salon od poludnia.
    Bardzo jestem ciekawa waszych opinii. I z góry za nie bardzo dziekuję.

    PS. Nie udalo mi sie wstawic rysunkow, stad linki do projektu. Moze ktos z was pomoc?

    Pozdrawiam
    Ania
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  17. #4677
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    To tak naprawdę zależy od Ciebie. Osobiście nie rozumiem pomysłu, w wersji z kuchnią od południa, pomieszczenia gospodarczego przyklejonego do pokoju do tego z wejściem tylko z zewnątrz.

    Co do kuchni - też wg mnie nie powinna być od południa, bo bez tego już jest w niej ciepło. Z drugiej strony, jeżeli coś pichcimy lubimy mieć widok z kuchni na wejście

  18. #4678

    Domyślnie

    MrA, dziekuje za komentarz. Tego pomieszczenia gospod. przyklejonego do domu ostatecznie nie bedzie. Nie mam wersji rysunku bez tego pomieszczenia.
    Ja nie potrzebuje miec widoku z kuchni na wejscie, raczej na ogrod wole - stad moje preferencje do ustawienia kuchni od pólnocy czyli naprzeciwko wejscia. Ale chcąc miec do tego ladny widok na ogrod w osi wejscia, troche sie to zaczyna komplikowac. Łatwiej narysowac kuchnie od wejscia (u mnie poludnie) i zrobic ladny widok na salon, dalej ogrod.
    Ania
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  19. #4679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1 - do czego są te schody?

  20. #4680

    Domyślnie

    chyba uda mi sie wstawic zdjecia rzutu parteru. Wersja z kuchnia od frontu (poludnie):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt z kuchnia od poludnia.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	394624

    I salon od frontu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt z kuchnia od polnocy.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	394622
    Schody sa na poddasze, ktore w czesci (troche mniej niz polowa) bedzie wykorzystywane jako pracownia/garderoba. Co do schodow, wolalabym jednobiegowe (tak zeby wychodzily mniej wiecej w polowie dlugosci poddasza), lub jakos inaczej zaplanowane zabiegowe. Pod schodami ma byc maly schowek/garderoba. Moze jakies podpowiedzi?
    Ktora z wersji projektu (szczegolnie jesli chodzi o czesc dzienna) bardziej wam sie podoba?
    Ania
    Ostatnio edytowane przez aniutaJ ; 10-08-2017 o 17:31
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

Strona 234 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony