dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 246
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4912
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    doc100doc

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    2

    Domyślnie PROJEKT INDYWIDUALNY test

    Czy ktoś udzieliłby mi kilku dobrych porad:
    a) jak wybrać architekta domu jednorodzonnego 200-300 m2?
    b) jakie są ceny projektów? Jak się je wycenia?
    c) na co uważać przy zlecaniu projektowania?

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    doc100doc

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    2

    Domyślnie PROJEKT INDYWIDUALNY - wymiana doświadczeń, pytania, dyskusja nad planami

    Czy ktoś udzieliłby mi kilku dobrych porad:
    a) jak wybrać architekta domu jednorodzonnego 200-300 m2?
    b) jakie są ceny projektów? Jak się je wycenia?
    c) na co uważać przy zlecaniu projektowania?

    Dziękuję i pozdrawiam


  3. #3

    Domyślnie

    4 tyś nie powinien przekroczyć, /podlaskie/

  4. #4

    Domyślnie

    4 tyś nie powinien przekroczyć, /podlaskie/

  5. #5

    Domyślnie

    nie ma regul, u znajomej architekt zaplacilem 4800 + VAT, domek 200 m2, zalatwilem jej 2 klientow, ktorzy zaplacili troche mniej ode mnie za taka sama powierzchnie ... ech by sie rzeklo ....

  6. #6

    Domyślnie

    nie ma regul, u znajomej architekt zaplacilem 4800 + VAT, domek 200 m2, zalatwilem jej 2 klientow, ktorzy zaplacili troche mniej ode mnie za taka sama powierzchnie ... ech by sie rzeklo ....

  7. #7

    Domyślnie

    Hej
    Lodzkie dom 250m2 + osobny garaż 4000zl.

    Rada - duzo rozmawiac z architektem, niekoniecznie zgadzac sie na jego pomysly. Po otrzymaniu projektu wstepnego BARDZO DOBRZE sie mu przyjzec. Na pewno wylapie sie jakies niescislosci, badz bedzie chcialo sie cos zmienic. Nie bac sie o tym mowic architektowi.Nalezy wziasc pod uwage swoje mozliwosci finansowe. Na projekcie cos nawet calkiem fajnie wyglada, a pozniej okazuje sie dopiero jaki to koszt i problemy techniczne.
    ( mowie tu o moim projekcie - wszystkie otwory okienne i drzwiowe w luku - wyzszy koszt wykonania tych otworow i samych okien )

  8. #8

    Domyślnie

    Hej
    Lodzkie dom 250m2 + osobny garaż 4000zl.

    Rada - duzo rozmawiac z architektem, niekoniecznie zgadzac sie na jego pomysly. Po otrzymaniu projektu wstepnego BARDZO DOBRZE sie mu przyjzec. Na pewno wylapie sie jakies niescislosci, badz bedzie chcialo sie cos zmienic. Nie bac sie o tym mowic architektowi.Nalezy wziasc pod uwage swoje mozliwosci finansowe. Na projekcie cos nawet calkiem fajnie wyglada, a pozniej okazuje sie dopiero jaki to koszt i problemy techniczne.
    ( mowie tu o moim projekcie - wszystkie otwory okienne i drzwiowe w luku - wyzszy koszt wykonania tych otworow i samych okien )

  9. #9

    Domyślnie

    kompletny projekt
    -zagospodarowanie
    -architektura
    -konstrukcja
    -przyłącza i instalacje wewnętrzne

    tak ok 4000-6000zł
    plus koszty uzgodnień w zależności od nakładów i rozbuchania planów przez inwestora
    i dodatkowych opracowań jak
    -zjazdy
    -itp...czasem pozwolenie wodno-prawne...

  10. #10

    Domyślnie

    kompletny projekt
    -zagospodarowanie
    -architektura
    -konstrukcja
    -przyłącza i instalacje wewnętrzne

    tak ok 4000-6000zł
    plus koszty uzgodnień w zależności od nakładów i rozbuchania planów przez inwestora
    i dodatkowych opracowań jak
    -zjazdy
    -itp...czasem pozwolenie wodno-prawne...

  11. #11

    Domyślnie

    On 2003-01-09 17:06, doc100doc wrote:
    Czy ktoś udzieliłby mi kilku dobrych porad:
    a) jak wybrać architekta domu jednorodzonnego 200-300 m2?
    b) jakie są ceny projektów? Jak się je wycenia?
    c) na co uważać przy zlecaniu projektowania?

    Dziękuję i pozdrawiam
    Myślę, że to zależy od tego w jaki sposób chcesz budować. Jeżeli masz o tym pojęcie to zaadoptuj projekt który Ci się podoba i daj to projektantowi który ma chodu w urzędzie gdzie będzie dawane pozwolenie na budowę. Ja zapłaciłem za projekt 3000,- i w tym miałem uzgodnienia wszystkich mediów w urzędach oraz wrysowane to wszystko w projekcie.
    Jak kupujesz gotowy projekt, który na pierwszy rzut oka jest tani - potem musisz dopłacić za adaptacje domku do twojej działki i za wrysowanie każdego medium to kolejna kasa. Ja policzyłem że projekt "Staszka" który obecnie realizuję kosztował by mnie gdybym kupił gotowca ok 5000,-, a tak to jak już pisałem zapłaciłem 3000,- łącznie z przeróbką technologii budowy (był murowany a teraz jest można powiedzieć budowany zmodyfikowaną przeze mnie metodą "muru pruskiego"
    Pozdrawiam i jak ktoś ma jakieś uwagi do domu Staszka to proszę o opinię.


  12. #12

    Domyślnie

    On 2003-01-09 17:06, doc100doc wrote:
    Czy ktoś udzieliłby mi kilku dobrych porad:
    a) jak wybrać architekta domu jednorodzonnego 200-300 m2?
    b) jakie są ceny projektów? Jak się je wycenia?
    c) na co uważać przy zlecaniu projektowania?

    Dziękuję i pozdrawiam
    Myślę, że to zależy od tego w jaki sposób chcesz budować. Jeżeli masz o tym pojęcie to zaadoptuj projekt który Ci się podoba i daj to projektantowi który ma chodu w urzędzie gdzie będzie dawane pozwolenie na budowę. Ja zapłaciłem za projekt 3000,- i w tym miałem uzgodnienia wszystkich mediów w urzędach oraz wrysowane to wszystko w projekcie.
    Jak kupujesz gotowy projekt, który na pierwszy rzut oka jest tani - potem musisz dopłacić za adaptacje domku do twojej działki i za wrysowanie każdego medium to kolejna kasa. Ja policzyłem że projekt "Staszka" który obecnie realizuję kosztował by mnie gdybym kupił gotowca ok 5000,-, a tak to jak już pisałem zapłaciłem 3000,- łącznie z przeróbką technologii budowy (był murowany a teraz jest można powiedzieć budowany zmodyfikowaną przeze mnie metodą "muru pruskiego"
    Pozdrawiam i jak ktoś ma jakieś uwagi do domu Staszka to proszę o opinię.


  13. #13

    Domyślnie

    Witka!
    Ja rozmawialem z dwoma (Wroclaw), parterowy ok. 200m2 , bez poddasza.
    Jeden chce 8tys bez instalacji wew. ale ma referencje .

  14. #14

    Domyślnie

    Witka!
    Ja rozmawialem z dwoma (Wroclaw), parterowy ok. 200m2 , bez poddasza.
    Jeden chce 8tys bez instalacji wew. ale ma referencje .

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    KrzysztofieS!
    Wysłałam Ci wiadomość w wiad.prywatnych. Chodzi o projekt "Staszka".
    Pozdrawiam
    Jaga

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    KrzysztofieS!
    Wysłałam Ci wiadomość w wiad.prywatnych. Chodzi o projekt "Staszka".
    Pozdrawiam
    Jaga

  17. #17

    Domyślnie


    witam.

    zapraszam wszystkich na obejrzenie mojego projektu i poprosilbym o komentarze o nim na tym forum.

    zdjecia i krociutki opis znajduja sie na tej stronie.

    pozdrawiam i czekam na opinie...
    lukasz


  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Inaczej ustawiłbym budynek na działce względem stron świata. W moich okolicach wiatr wieje przeważnie z zachodu, dlatego minimalizowałbym ilość otworów na tej elewacji. Należy również liczyć się z uciążliwym (np. przy oglądaniu TV) operowaniem zachodzącego słońca.
    Jeśli dobrze zrozumiałem 2/3 budynku ma być wynajmowane. Czy tylko w sezonie wakacyjnym? Sezon trwa krótko. Zastanowiłbym się więc czy warto w tym celu budować szeregówkę. Trzy domki o różnym standardzie mogą okazać się tańsze w eksploatacji i nawet w budowie, a pozwolą atrakcyjniej zagospodarować działkę.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam,

    dzieki za pierwszy komentarz

    Inaczej ustawic budynek na dzialce? Hmmm, pomyslelismy nad tym, lecz nie ze wzgledu TV . Nasze przemyslenia sa takie:

    Dzialka ma ok.55x55m. Pod zabudowe jest tylko ta dolna polowa (25-30x50m). Dlatego chcielibysmy postawic budynek wzdluz, aby taras (dla gosci) byl na ogrod i rownie na zachod. Tak moga wszyscy wieczorami posiedziec na cieplutkim sloneczku z widokiem na jezioro. Sorry, nie wyjasnilem tego...

    Budynek bedzie caloroczny, takze sezon bedzie "przez caly rok"

    Jak ostatnio na szybkiego policzylem (mam nadzieje, ze dobrze pamietam), to caly budynek ma okolo 280m2 uzytkowych (nie wliczajac w to jeszcze piwnicy pod uzytek).

    Jak byloby najoszczedniej/-korzystniej budynek tej wielkosci ogrzewac?
    Drewnem? - dosc czasochlonne i niezbyt wygodne...
    Olejem? - najprosciej, lecz tanio...???

    Pozdrawiam
    Lukasz


  20. #20

    Domyślnie

    Brakuje w tym projekcie kominów a tym samym dobraj i przemyślanej wentylacji, która jest niezbędna!!!
    Widoczny komin budzi zastrzeżenia co do lokalizacji.
    Ogrzewanie zależy od warunków lokalnych a także od rachunku kosztów : budowy, eksploatacji i wpływu na ,,miłośników domów z bali"...
    Pozdrawiam!

Strona 1 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony