dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 236 z 246
Pokaż wyniki od 4.701 do 4.720 z 4912
  1. #4701

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post

    - usiądź przy stole, połóż na nim ręce i zmierz odległość po zewnętrznej między nimi - wyjdzie dł. 70cm ( nie 60cm, nie 40cm ! ) - i to jest to minimum komfortu na długości ( czy też szerokości przy stole ) dla jednej osoby. W drugą stronę ( w głąb stołu ) mamy faktycznie minimum 40cm + miejsce na różności które będą po jego środku - przyjmijmy minimum 40cm. Wychodzi, że stół ( przykładowo ) dla 4-ch osób powinien mieć 120 x 140 ( dla dwóch osób ) przy czym dł. 140cm powinna być powiększona obustronnie po 10cm. Sumarycznie mamy stół 160 x 120cm wygodny dla 4-ch osób.
    - czy można jeść posiłki przy mniejszym stole - oczywiście. Fiat125p też kiedyś był wygodnym samochodem dla 4-ch osób.
    - obejście takiego stołu 110cm jest wystarczające.
    Widzisz, mam teraz stół 120x80, może faktycznie nie jest arystokratycznie wygodnie, ale nie jest to mój największy życiowy problem. Wręcz przez 10 lat używania go, nawet tego problemu nie zauważyłem i nie byłem świadomy, że tak mi źle

    Napisz proszę jaki wymiar powinna mieć jadalnia? Celowo nie podaję liczby osób bo ona jest zmienna i zależna od...chwili.

  2. #4702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przecież napisał...
    Stół + 110 cm na przejście dookoła.
    Ja bym dodała jeszcze jakieś min. 120 cm między kuchnią-salonem a wyjściem na taras.
    Pokaż na twoim rzucie, gdzie człowiek ma na ten taras wyjść nie obijając się o krzesła czy narożnik stołu.


    ŁUKASZ ŁADZIŃSKI - pokaż mi stół, który ma 120 cm szerokości (z modeli powszechnych a nie ekskluzywnych). Z reguły szerokość stołu mieści się od 80 cm do 100 cm.
    Nie widziałam jeszcze 120 cm (poza kwadratowymi) a szukam akurat właśnie bardzo szerokiego.

  3. #4703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przy okazji - bidet i sedes w łazience nie są obok siebie. Jak wyciągnąć rzeczy z pralki? Jak się będzie wchodzić pod prysznic?


  4. #4704

    Domyślnie

    Elfir, dziękuję bo rzuciłaś mi pomysł na to, aby zmniejszyć kuchnie. My obecnie mamy kuchnię 400x270 przy czym jeszcze w tym mamy stół 120x80. Faktycznie kuchnia może być 350cm. Powiększymy przez to jadalnie. Wziąłem przykładowy rozkładany stół https://www.ceneo.pl/41798122#tab=spec i zrobiłem symulację.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stol.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	394897

  5. #4705

    Domyślnie

    Elfir, a może to tak przerobić? Tylko wąskie drzwi balkonowe na taras i w salonie mniej światła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	394943

  6. #4706
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    no proszę cię, samozamykacz to nie jest jakiś problematyczny, drogi i niespotykany element.
    nie załatwia problemu "drugich drzwi" poza tym, że je domyka !
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #4707
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszu Zobacz post
    Widzisz, mam teraz stół 120x80, może faktycznie nie jest arystokratycznie wygodnie, ale nie jest to mój największy życiowy problem. Wręcz przez 10 lat używania go, nawet tego problemu nie zauważyłem i nie byłem świadomy, że tak mi źle

    Napisz proszę jaki wymiar powinna mieć jadalnia? Celowo nie podaję liczby osób bo ona jest zmienna i zależna od...chwili.
    ... większość stołów dostępnych na rynku to małe stoły o wymiarach dedykowanych do małych / średnich mieszkań
    " jadalnia " , a " aneks jadalny " przy kuchni to dwie różne rzeczy, natomiast wg mnie wygodny stół w domu jednorodzinnym powinien być dostosowany do ilości użytkowników, zazwyczaj dla 2+2, tj. dla 4-ch osób + powinien być rozkładany blatem obustronnie zapewniając po 2-3 dodatkowe miejsca, tj. dla sumarycznie 8 - 10 osób. Trudno uwierzyć, aby nie było takiego przypadku aby stół był docelowo "eksploatowany" przez tylko i wyłącznie 3 - 4 osoby, chyba, że z założenia ( dla większej ilości osób ) będziemy przesuwać sofę w "aneksie wypoczynkowym" pokoju dziennego stawiając tam stół i " z braku laku " dostawiając do niego blaty - blaciki zapewniające to, co w określonej lokalizacji stół nie mógłby zapewnić. Drugim rozwiązaniem jest nie przyjmowanie gości / rodziny / ... i wynajmowanie miejsca poza budynkiem, skoro ten nie zapewnia odpowiedniej powierzchni.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  8. #4708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszu Zobacz post
    Elfir, a może to tak przerobić? Tylko wąskie drzwi balkonowe na taras i w salonie mniej światła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	394943
    ściana nośna nie pozwala.

  9. #4709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    nie załatwia problemu "drugich drzwi" poza tym, że je domyka !
    Ale to jest problem - że ktoś zostawi otwarte drzwi. Przecież to nie służy jako korytarz.

  10. #4710
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... to chyba piszemy o dwóch różnych sprawach. Ja piszę o proponowanych przez Ciebie drugich drzwiach łazienki - jako rozwiązania bez sensu i tworzącego łazienkę przechodnią ( !? ), gdzie samozamykacz nie załatwia problemu ( drzwi nie znikają ) i nie mają one większego sensu. Ale faktycznie możesz mieć odmienne zdanie oparte o własne doświadczenia, ale historii bym do tego nie dokładał bo to rozwiązanie ma marne szanse, aby się obroniło.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #4711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale te drzwi akurat się przydają, więc nie muszą znikać
    A jeśli komuś przechodniość przeszkadza, to sobie dzieli na spiżarkę dostępną z kuchni i pralnię dostępną z łazienki (co dla mnie jest jednym z bardziej optymalnych rozwiązań obok wejścia do pralni z garderoby).

  12. #4712
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... to ciekawy jestem, komu ( poza Tobą ) przechodniość łazienki by nie przeszkadzała ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #4713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mojemu mężowi.
    Mojej matce, której to rozwiązanie się bardzo podoba. Kuzynce, która żałuje, że tak nie ma u siebie.

  14. #4714

    Domyślnie

    Ale się dyskusja na temat przechodniości łazienki zrobiła Dla mnie przechodnia łazienka odpada, także nie ma problemu. Bardziej mnie martwi czy jak wybiore wersje projektu z kuchnia od fronu (poludnie), czy to okno w podcieniu oświetli mi salon swiatlem poludniowym (dach bylby dwuspadowy nad caloscia). Jak myslicie eksperci?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt kuchnia od poludnia.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	395050
    Ostatnio edytowane przez aniutaJ ; 18-08-2017 o 18:47
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  15. #4715

    Domyślnie

    Lukaszu, ja też walczę z projektem na działkę z wjazdem od południa. Moje 2 wersje projektu są wklejone 1-2 strony wczesniej. Tak się zastawiam, a gdybyś zamienił miejscami kuchnie i jadalnie? Miałbyś fajną, połączoną część dzienną. Teraz ta jadalnia jest taka odseparowana od salonu.
    Ania
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  16. #4716
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniutaJ Zobacz post
    chyba uda mi sie wstawic zdjecia rzutu parteru. Wersja z kuchnia od frontu (poludnie):

    Załącznik 394624

    I salon od frontu:
    Załącznik 394622
    Schody sa na poddasze, ktore w czesci (troche mniej niz polowa) bedzie wykorzystywane jako pracownia/garderoba. Co do schodow, wolalabym jednobiegowe (tak zeby wychodzily mniej wiecej w polowie dlugosci poddasza), lub jakos inaczej zaplanowane zabiegowe. Pod schodami ma byc maly schowek/garderoba. Moze jakies podpowiedzi?
    Ktora z wersji projektu (szczegolnie jesli chodzi o czesc dzienna) bardziej wam sie podoba?
    Ania
    ... szczerze mówiąc, każda z tych wersji moim zdaniem ma więcej wad niż zalet ( ale to moje osobiste zdanie ). Wydaje mi się, że o wiele lepiej wyglądałby rzut, gdyby zdecydowanie podzielić / oddzielić : część nocną ( od WSCH z łazienką od PN ) + strefę wejściową ( w Osi budynku ... może na przestrzał budynku z lokalizacją schodów od str. PN ) + część dzienną ( z pokojem dziennym od str PD - PD/ZACH i kuchnią z jadalnią od PN I PN/WSCH ).
    - druga wersja ( z pokojem dziennym od frontu ) jest " bliższa prawdy ", ale rozwiązanie jest mało przestrzenne i nie do końca przemyślane, skoro wielkość pokoju dziennego zbliżona jest do wymiarów kuchni ( pokój dzienny wypchnięty przez garderobę i dodatkowo uszczuplony o gabaryty kominka ).
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 19-08-2017 o 12:54
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #4717

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniutaJ Zobacz post
    Lukaszu, ja też walczę z projektem na działkę z wjazdem od południa. Moje 2 wersje projektu są wklejone 1-2 strony wczesniej. Tak się zastawiam, a gdybyś zamienił miejscami kuchnie i jadalnie? Miałbyś fajną, połączoną część dzienną. Teraz ta jadalnia jest taka odseparowana od salonu.
    Ania
    Może też byłoby ciekawie, tylko szkoda kuchni na ścianie południowo-wschodniej.Ja tą kuchnie zmniejszę o 50cm kosztem jadalni, będzie większe przejście.

  18. #4718

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    ja mam szybkie pytanie...
    Ponieważ przymierzamy się z moją drugą połówką do projektu indywidualnego i spotykamy się z różnymi opiniami - jaki dom będzie tańszy w budowie?
    Parterowy czy z poddaszem użytkowym? Zakładając budowę domu o powierzchni ok 100m2 + garaż, z dwuspadowym dachem.

    Z góry dzięki za opinię.

  19. #4719
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    - moim zdaniem koszty realizacji budynku z poddaszem użytkowym, czy parterowego o zakładanej powierzchni ( 100m2 + garaż ) mogą być identyczne lub nieco drożej może wyjść parterówka, z uwagi na zajmowaną powierzchnię zabudowy, która przekłada się na wielkość fundamentów, podłogi na gruncie, powierzchni dachu, konstrukcję dachu, itd ...
    - ale też są różnice jakościowe w użytkowaniu obu typów budynków. Przy Parterówce możemy wykluczyć " życie pod skosami ", ale też mamy wygenerowane X bardziej i mniej potrzebnej kubatury konstrukcji dachu, strych ... dla budynku z poddaszem użytkowym, jakby nie było, mamy ściankę kolankową i skosy dachu do których należy dobrze dostosować wnętrze obiektu, no i mamy schody
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 18-10-2017 o 19:36
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  20. #4720

    Domyślnie

    Dzięki za fachową odpowiedz
    Parterówki są ładniejsze, ale jeśli koszty mają być mniejsze, to jednak będziemy budować z poddaszem.
    A czy dużymi kosztami są takie elementy jak wcięty taras w bryłę budynku czy pomieszczenie na półpiętrze, nad garażem? (zakładam tu doczepiony garaż do bryły budynku).

Strona 236 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony