dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 130 z 246
Pokaż wyniki od 2.581 do 2.600 z 4912
  1. #2581
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Chyba tylko Ty tu Wilko zagladasz
    Dzieki za zaineresowanie

  2. #2582

    Domyślnie re

    Jedna rzecz rzuca mi się w oczy od początku tego watku (nie wiem czy ktoś przede mną zwrócił Ci na to uwagę) - dlaczego na piętrze w łazience przy sypialni brak muszli klozetowej. Zamierzasz wyskakiwać z kąpieli i biec do łazienki obok za potrzebą

  3. #2583

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    A może mała rewolucja? Ja osobiście kombinował bymw tym kierunku.

    Hm... przeniosłeś korytarz do sypialni, ale on nadal istnieje. A co do wejścia, to właśnie chciałem, żeby było od razu do salonu, a nie do korytarza.

    Marcin

  4. #2584

    Domyślnie

    Cytat Napisał T i A
    Chyba tylko Ty tu Wilko zagladasz
    Dzieki za zaineresowanie
    Eeee nie no przesadzacie.
    Udzielajcie się więcej na naszym radomskim forum to i gości więcej będzie.

    Słuchajcie jesli mogę coś podpowiedzieć. Projekt robi wrażenie to pewne. Tylko że ten ogromny garaż z tarasem wysuwają się na pierwszy plan a własciwy dom stoi w cieniu
    Taka brama garażowa będzie kosztować od 5 do 8 tyś.
    Z przodu okno na poddaszu jest lewym rogiem zbyt blisko dachu.
    Na 3-cim widoku ten zabek na styku tarasu i domu jest zbedny. Wyprostujcie go.

    To chyba na tyle.
    Moje zdanie o tarasie znacie

  5. #2585
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Anula302 juz to bylo gdzies na gorze.Nie chcielismy "przykrych" zapachow w sypialni.Bedzie sedesik bo nie trzeba uzywac go na "dwójke" przeciez.Latac w nocy do glownej lazienki na siku-bez sensu.W poprawionych rzutach jest juz on na miejscu.


    Wilko
    Bede sie starał udzielac na radomskim watku w miare mozliwosci.Nie ma nas w radomiu 4-5lat wiec ciezko jest doradzac i o budownictwie tez nie mam duzej wiedzy.Jednak bede probował.

    Co do bryły to sie cieszymy,ze tez sie komus podoba.Dodam,ze to tylko jeszcze koncepcja.Jak zatwierdzimy bryle przejdziemy do nastepnego etapu(dopracowanie wygladu,dodanie rynien,itp)Ten ząbek chyba wszystkich drazni-zona pierwsze co powiedziala to ze nie chce tego mieć.Co do bramy to widzialem na portalu aukcujnym cenu rzedu 2500-4500zl za pojedyncze wiec jak to policze X2 to tez bedzie spora sumka.Poczekam i na dalszym etapie zrobie kosztorys inwestorki i bedziemy ciąć wydatki.Dodam,ze caly czas sie borykam,czy nie zmniejszyc ten garaz do 1 stanowiska,ale niewiele to zmieni.

    Wkleje tez rzuty ze zmienionym biegiem schodow,ale jutro.

  6. #2586

    Domyślnie re

    Ja w zeszłym roku płaciłam za bramę segmentową ok. 4700 z montażem. Brama Normshtal

  7. #2587

    Domyślnie

    może zgodnie z budownictwem energooszczędnym lepiej byłoby zlikwidować okna na ścianie północnej i zrobić płaski dach? (mniejsze straty ciepła). Ogólnie fajny dom.
    Zapraszam - Praca IT

  8. #2588

    Domyślnie

    Fajny projekt, lubię nowoczesną architekturę i widzę że podobnie jak u nas dom powstaje ze względu na specyfikę działki ( u mnie 12 szerokości metrów i powstał nowoczesny twór o powierzchnie 280 m2). Napisz gdzie powstaje dom z tego co udało mi się ustalić to gdzieś na śląsku, ja buduje w sosnowcu i mam już stan surowy otwarty, w tym tygodniu przyjeżdża brama a w przyszłym okna. Dach mam jednospadowy o powierzchni 182 m2 spadek 5 % zabudowany attyką i otwarty z jednej strony gdzie znajduje się rynna. Dach posadowiony jest na stropie, strop ocieplony 20 cm wełny, potem pustka powietrzna, pełne deskowanie 3 x papa (zwykła, podkładowa termozgrzewalna, nawierzchniowa termozgrzewalna, wykończenia blacha + nylon dekarski)
    Zapraszam - Praca IT

  9. #2589

    Domyślnie

    Fajny projekt, lubię nowoczesną architekturę i widzę że podobnie jak u nas dom powstaje ze względu na specyfikę działki ( u mnie 12 szerokości metrów i powstał nowoczesny twór o powierzchnie 280 m2). Napisz gdzie powstaje dom z tego co udało mi się ustalić to gdzieś na śląsku, ja buduje w sosnowcu i mam już stan surowy otwarty, w tym tygodniu przyjeżdża brama a w przyszłym okna. Dach mam jednospadowy o powierzchni 182 m2 spadek 5 % zabudowany attyką i otwarty z jednej strony gdzie znajduje się rynna. Dach posadowiony jest na stropie, strop ocieplony 20 cm wełny, potem pustka powietrzna, pełne deskowanie 3 x papa (zwykła, podkładowa termozgrzewalna, nawierzchniowa termozgrzewalna, wykończenia blacha + nylon dekarski)
    Zapraszam - Praca IT

  10. #2590
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Obiecalem to wklejam



    Jak sie widzi Wam taka zmiana?
    Plus to napewno zmniejszenie naszenia sie akustyki na gorna kondygnacje.
    Minus to wiekszy hol,mniejszy wiatrołap,mniej schowkow.

  11. #2591
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie Re: re

    Cytat Napisał anula302
    Ja w zeszłym roku płaciłam za bramę segmentową ok. 4700 z montażem. Brama Normshtal
    Cena przystepna na pierwszy rzut oka,ale ciekawe jak wypada test "macany"
    Niestety tak mam zanim kupie musze przemacać.

  12. #2592

    Domyślnie

    A jeszcze co do tarasu to ja również mam tras nad salonem i oczywiście problem jak go wykonać. W projekcie mam system firmy Dryvit ale zastanawiam się nad firmą Botament słyszałem wiele dobrych opinii, maja całe systemy tarasowe. W zasadzie to każdy szanujący się producent chemii budowlanej posiada w swojej ofercie system trasowy, gorzej jest z wykonawcami, znaleźć porządnego wykonawcę który wykona taras poprawnie od A do Z to jest problem.

    Co do okien mam możliwość przygotowania oferty na austriackie okna Internorm, okna bardzo ciepłe współczynnik przenikania ciepła dla całego okna na poziomie u=0,7. Okna drewniana lub PCV z nakładką aluminiową. Okna mogą mieć również żaluzję pomiędzy szybami, ukryte okucia, możliwość wykonania okien z ukryta ramą czyli nie widać ram tylko same szyby od podłogi do sufitu. Na okna jest gwarancja 10 lat. Jeżeli jesteś zainteresowany daj znać na PRV, wyśle dane kontaktowe.
    galeria internorm
    opis okien
    na stronie nie ma okien PCV z nakładką aluminiowa ale mogę wysłać na maila informację.
    Zamontowane okna będzie można obejrzeć na Śląsku od przyszłego tygodnia.
    Zapraszam - Praca IT

  13. #2593

    Domyślnie

    A jeszcze co do tarasu to ja również mam tras nad salonem i oczywiście problem jak go wykonać. W projekcie mam system firmy Dryvit ale zastanawiam się nad firmą Botament słyszałem wiele dobrych opinii, maja całe systemy tarasowe. W zasadzie to każdy szanujący się producent chemii budowlanej posiada w swojej ofercie system trasowy, gorzej jest z wykonawcami, znaleźć porządnego wykonawcę który wykona taras poprawnie od A do Z to jest problem.

    Co do okien mam możliwość przygotowania oferty na austriackie okna Internorm, okna bardzo ciepłe współczynnik przenikania ciepła dla całego okna na poziomie u=0,7. Okna drewniana lub PCV z nakładką aluminiową. Okna mogą mieć również żaluzję pomiędzy szybami, ukryte okucia, możliwość wykonania okien z ukryta ramą czyli nie widać ram tylko same szyby od podłogi do sufitu. Na okna jest gwarancja 10 lat. Jeżeli jesteś zainteresowany daj znać na PRV, wyśle dane kontaktowe.
    galeria internorm
    opis okien
    na stronie nie ma okien PCV z nakładką aluminiowa ale mogę wysłać na maila informację.
    Zamontowane okna będzie można obejrzeć na Śląsku od przyszłego tygodnia.
    Zapraszam - Praca IT

  14. #2594
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    U mnie niestety zone sie taka architektura nie podoba,natomiast mnie bardzo.Bardzo jestem ciekaw jak bedzie wygladal domek w realu.
    Bede Cie obserwowal Buszmen a raczej postepy.

  15. #2595
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    U mnie niestety zone sie taka architektura nie podoba,natomiast mnie bardzo.Bardzo jestem ciekaw jak bedzie wygladal domek w realu.
    Bede Cie obserwowal Buszmen a raczej postepy.

  16. #2596

    Domyślnie

    Cytat Napisał T i A
    U mnie niestety zone sie taka architektura nie podoba,natomiast mnie bardzo.Bardzo jestem ciekaw jak bedzie wygladal domek w realu.
    Bede Cie obserwowal Buszmen a raczej postepy.
    A ja, w miarę możliwości, będę starał się dzielić informacjami/zdjęciami. Dziennika budowy co prawda chyba nie założę, bo brak mi wytrwałości i przede wszystkim czasu ale wątek będę co jakiś czas aktualizował i opisywał rozwiązania, które zastosowałem podczas budowy, być może komuś się przydadzą lub w jakiś sposób pomogą (tak jak mnie pomogły zamieszczane na tym forum opisy i doświadczenia innych użytkowników ).
    Projekt jest już prawie ukończony i myślę że w przyszłym tygodniu pójdzie do urzędu . Co prawda przekroje, które obiecałem zamieścić, nie są jeszcze gotowe (wersja ostateczna) ale wkleję przynajmniej ostateczną wersję wizualizacji i rozwiązanie okien na które się zdecydowaliśmy.





    @juni2 - Dom zostanie zbudowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z tym, że bliżej Częstochowy . Dziękuję za informacje, zapewne się do Ciebie odezwę jak będę miał zaktualizowane zestawienie wszystkich okien.
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  17. #2597

    Domyślnie

    Cytat Napisał T i A
    U mnie niestety zone sie taka architektura nie podoba,natomiast mnie bardzo.Bardzo jestem ciekaw jak bedzie wygladal domek w realu.
    Bede Cie obserwowal Buszmen a raczej postepy.
    A ja, w miarę możliwości, będę starał się dzielić informacjami/zdjęciami. Dziennika budowy co prawda chyba nie założę, bo brak mi wytrwałości i przede wszystkim czasu ale wątek będę co jakiś czas aktualizował i opisywał rozwiązania, które zastosowałem podczas budowy, być może komuś się przydadzą lub w jakiś sposób pomogą (tak jak mnie pomogły zamieszczane na tym forum opisy i doświadczenia innych użytkowników ).
    Projekt jest już prawie ukończony i myślę że w przyszłym tygodniu pójdzie do urzędu . Co prawda przekroje, które obiecałem zamieścić, nie są jeszcze gotowe (wersja ostateczna) ale wkleję przynajmniej ostateczną wersję wizualizacji i rozwiązanie okien na które się zdecydowaliśmy.





    @juni2 - Dom zostanie zbudowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, z tym, że bliżej Częstochowy . Dziękuję za informacje, zapewne się do Ciebie odezwę jak będę miał zaktualizowane zestawienie wszystkich okien.
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  18. #2598
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Super! bardzo mi się podoba! I też jestem ciekawa tych okien. To wyższa półka?

  19. #2599
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Super! bardzo mi się podoba! I też jestem ciekawa tych okien. To wyższa półka?

  20. #2600

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy wyższa pólka? Poza przeszkleniem klatki schodowej wymiary szyb starałem się utrzymać w standardzie. Chciałbym, żeby okna były w miarę "ciepłe", chyba drewniane i/lub aluminiowe, a straty energii z powodu dużych przeszkleń nie były znaczne. Poza tym w części okien muszę zastosować tzw. szyby "bezpieczne" z uwagi właśnie na bezpieczeństwo. Na pewno podniesie to jakoś cenę okien ale mam nadzieję, że nie na tyle abym musiał zmieniać koncepcję.
    Na pewno wielkość przeszkleń na części budynku jest ponad-standardowa, co generuje wyższą cenę, reszta to raczej zabawa kształtem

    btw. mazo, masz fantastyczną działkę, bardzo mi przypomina okolice gdzie mieszka babcia mojej żony
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

Strona 130 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony