dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 133 z 246
Pokaż wyniki od 2.641 do 2.660 z 4912
  1. #2641
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Patin nie dostalem potwierdzenia otrzymania wiadomosci (tzn.e-maila z rzutami)
    Czy dotarły ?

  2. #2642

    Domyślnie

    Dotarły, dotarły. Mam nadzieję, że pomogłem a nie zrobiłem niedźwiedziej przysługi
    No z tym doradztwem to może być tak, że trzeba się będzie z niego wycofać. Raczej myślałem o doradztwie lokalnym, południowe podkarpacie i wschodnia małopolska. Poza tym jest wielu ludzi bardziej doświadczonych niż ja także to raczej forma reklamy i promocji jak ktoś zauważył.
    Jeżeli TiA będzie chciał opublikować uwagi proszę bardzo, sam tego nie zrobię ponieważ znam zaciętość niektórych forumowiczów (także swoją) i polemika zabierała by zbyt wiele cennego czasu.
    Poza tym niektórych wyuczonych przekonań nie warto zmieniać bo się po prostu nie da, inwestorzy w większości nie mają "wyczucia" architektury co zreszta tez przy budynkach jednorodzinnych nie jest tak strasznie ważne.
    Z ciekawości prosze sobie porównać jak przez wieki wyglądała architektura polska, gdzie technologia obiektów zmieściłaby sie na 5-ciu stronach A4 i jaka była piękna zarówno ubogich, szlachty itd a jak wygląda to dzisiaj jak wiele jest błędów i budowlanych i wizualnych.
    Pozdrawiam
    Miasta jak sny zbudowane z pragnień i lęków...
    Italo Calvino

  3. #2643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patin
    Dotarły, dotarły. Mam nadzieję, że pomogłem a nie zrobiłem niedźwiedziej przysługi
    Kazda uwaga sie przyda,tym bardziej od osoby znajacej temat.

    Cytat Napisał Patin
    No z tym doradztwem to może być tak, że trzeba się będzie z niego wycofać. Raczej myślałem o doradztwie lokalnym, południowe podkarpacie i wschodnia małopolska. Poza tym jest wielu ludzi bardziej doświadczonych niż ja także to raczej forma reklamy i promocji jak ktoś zauważył.
    Moze trzeba bedzie tylko zawezic krąg np; do wizyt z rzutami w siedzibie firmy

    Cytat Napisał Patin
    Jeżeli TiA będzie chciał opublikować uwagi proszę bardzo, sam tego nie zrobię ponieważ znam zaciętość niektórych forumowiczów (także swoją) i polemika zabierała by zbyt wiele cennego czasu.
    Ile osob tyle zdan,przyzwyczajen i wymagan.Co do zacietosci to wszystko powinno byc w granicach rozsadku.Jak ktos je przekracza to ja np poprostu ustepuje-szkoda czasu.Co do uwag to wkleje je aby podyskutowac i poznac zdanie innych i opisze + i -

    Cytat Napisał Patin
    Z ciekawości prosze sobie porównać jak przez wieki wyglądała architektura polska, gdzie technologia obiektów zmieściłaby sie na 5-ciu stronach A4 i jaka była piękna zarówno ubogich, szlachty itd a jak wygląda to dzisiaj jak wiele jest błędów i budowlanych i wizualnych.
    Pozdrawiam
    Tak naprawde to Polska architektura jednorodzinna jest bardzo zroznicowana.Mieszka na wyspach 5 lat nudzi mnie tu 3 rodzaje domkow powielanych w całym kraju.Całe identyczne osiedla.Jest pare plus takiego rozwiazania:
    -nie musisz pytac gdzie co jest bo jest tak jak u siebie
    -jak sie opijesz zawsze wiesz gdzie toaleta
    -w sklepie jak cos potrzebujesz sprzedawca zna wymiary

    Wiele osob nie docenia naszego kraju.

  4. #2644
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Oczywiscie za zgoda PATIN upubliczniam czesc wiadomosci:

    "Może na początek ogólne uwagi:
    - mnie zawsze uczono, że garaż powinien byc wolnostojący, wielu inwestorów woli jako połaczony z domem, nie wiem dlaczego"


    W moim przypadku to;
    -jedna budowa
    -jedno pozwolenie
    -oszczednosc,wykorzystanie jednej sciany
    -mniejszy podatek
    -brak latania pomiedzy domek a garazem w zime,deszcz z zakupami

    "- z tego tez powodu elewacje zachodnia mamy straconą a ona daje dużo światła, elewacja która jest nam niepotrzebna lub gdzie umieściliysmy kuchnię to elewacja północna"

    U mnie front to elewacja zachodnia i od tej jest wjazd dlatego tez kuchnia,aby widziec kto pochodzi do domu.

    "- w jak największym stopniu unikałbym uskoków na ścianach zewnętrznych, narozniki to zawsze mostki cieplne, straty ciepla poza tym takie uskoki zwiększają skomplikowanie ław i ścian fundamentowych przez cą te są droższe (wypowie się konstruktor) a w tym przypadku w 1 linii moglibysmy co najmniej zaprojektowac fundament po garaż, schody i fragment elewacji z kuchnią"

    To bardzo wazna uwaga,porozmawiam o tym z KB zobaczymy jak on to widzi.

    "- drzwi do małych pomieszczeń powinny otwierać się na zewnątrz w przypadku gdyby zemdlał tam człowiek nie wejdziemy do srodka"

    Trafna uwaga.

    "- garaż zbyt wąski, z 2 auta juz nie wyjdziemy (ustawa warunki techniczne)"

    Na to juz zwrociłem uwage i rozmawialem z architektem i ograniczaja nas warunki zabudowy max to 18m,dzialka ma 25m szerokosci,wiec wykorzystane wszystko co do cm.

    "- dom docieplony od strony garażu min 5cm, garaz zawsze chłodniejszy"

    To mnie zalamalo,o tym nie pomyslalem.Zona bedzie jezdzic Fiatem 126p i bedzie ok.

    "- schody zewn. większy spocznik jeżeli odwiedzi nas kotś na wózku inwalidzkim nie otworzymy drzwi"

    Nie mamy znajomych w PL na wozku,jezeli bedzie taki mus to sie skuje i nowy wybuduje,oglolnie to caly dom trzeby bylo przebudowac.

    "- na dole śmiało zamiast wc można byłoby umieścić większa łazienkę dla gości kosztem większego holu"

    Na parterze miala byc tylko toaleta,ale za slusznymi namowami zrobilismy prysznic tylko dlatego,ze jak bedzie w domu piesek to musi miec sie gdzie kąpac bo nie bedzie latal z blotniem na gore.Dwie duze lazienki mamy na gorze to musi wystarczec.

    "- podoba mi się ustawienie kuchi spiżarni i jadalni + salon - OK"

    Milo uslyszec z ust zawodowca

    "- pion między salonem a pokojem kino możnaby dać w dół wtedy mamy centralnie w budynku umieszczony kominek który jest najwydajniejszy w takim położeniu (oszczędnośc energi)"

    Myslalem o tym wczesniej i zapomnialem.
    Wszystko trzeba zapisywac.

    "- okna albo bym dał symetrycznie albo naroznikowe"

    Podobaja sie nam okna naroznikowe,ale nie mamy pomysly jak je wkomponowac.To okno z zaluzjami to tez nasza wizja.Ciezko ta dwa rozwiazania polaczyc.

    "-elewacja tylna troche pusta i nudna"

    To fakt,ale z tylu i od bocznej czesci garazu jest las.
    Dom posadowiony w koncu dzialki,przed domek bedzie podjazd i ogrod.

    "- możnaby pomyśleć nad zmianą drzwi na taras i dac je do jadalni (więcej tarasu) możnaby zastosować szerokie i bardzo modne
    drzwi przesuwne tzw. HS-y"


    Tak bedzie w jadalni beda drzwi a nie okno,ale klasycznie otwierane zapomnial dadac tego architekt.Modne przesuwne HS-y mam teraz w domku i napewno nie chce ich u siebie.Sa ladne i modne tylko nic poza tym.

    "- poddasze jest w miare fajne, ciekawe rozwiązanie sypialni z garderobą i łazienką + mały aneks - komfortowe i wygodne podoba mi się"

    Nie bede skromny moj pomysl.Dzieki

    "- prosze sprawdzić powierzchnie okien czy jest wszędzie 1/8 - sprawdzić w warunkach technicznych jaką pow. okien wymagaja pomieszczenia a stały i czasowy pobyt ludzi"

    OK

    "- podczas planowania więxby dachowej słupy moga wyskoczyc Panu w korytarzu ale da się je umieścić w balustradzie
    Nie ma jeszcze naniesionych pionów, powinno wyjśc nie więcej jak 3 maksymalnie, pamiętac że sedes max 1m od pionu kanaliz., punkty poboru wody w miare możliwości blisko siebie, koniecznie zostawic miejsce w ponach na wszystkie niezbędne kanały"


    Widze ze wszystkiego trzeba pilnowac,myslalem ze o takie rzeczy to nie musze sie martwic.

    Fajnie uslyszec opinie specjalisty te pozytywne i te negatywne.

  5. #2645
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    To jeszcze rzuty:



    Okno w lazience na gorze trafnie,tez nie zmienil jeszcze tego architekt.Beda dachowe i umywalki przeniesione na inna sciane bo tam jest sciana kolankowa 120cm.

    W pomieszczeniu gospodarczym to uwazam ,ze drzwi byly w dobra strone dlatego ze:
    -do zewnatrz beda uderzac w auta
    -do wewnatrz nic nie ograniczaja
    Chyba ze chodzi o wzgledy bezpieczenstwa o ktorych pisales.

    Drzwi w wiatrolapie do srodka chaba beda ograniczac swobode ruchu.Jak wpadniemu cala rodzinka w 4osoby to bedzie ciasno.Tak mysle,ale przeciez mozna to zmienic w ostatniej chwili.

    Zmiany okienne to zmiana calego wizerunku domu,moze warto?

  6. #2646
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    T i A dlaczego nie chcecie HS-ów??? Lepiej normalnie otwierane drzwi tarasowe??

  7. #2647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Mam je teraz w wynajmowanym domku.
    Te co mam sa malo szczelne,ciezkie w przesuwaniu i poprostu mi nie pasuja.Dom ma jakies 10lat.Preferuje tradycjnie otwierane skrzydla.Jak bede w polsce to przyjze sie im HS-om jeszcze raz bo tu na wyspach wydaje mi wszystko 3-kategorii.Na dzien dzisiejszy wole tradycyjne.

  8. #2648

    Domyślnie

    T i A w większośpi pan Patin potwierdził to co wczesniej opisywaliśmy. Co do kominka to się zgodzę. Garaz jest sam w sobie zimniejszy więc nie ociepla się go mniejszą gruboscią styropianu.
    Okna narozne i drzwi rozsuwane to tragedia.
    Reszta tak jak wy sobie wymysliliscie

  9. #2649
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Co do garazu to zapomnialem calkiem o tym,ale dobrze ,ze mam WAS

    Miejsce kominka nie jest przypadkowe,popatrzcie na rzuty pietra tam jest odpowiedz.Chyba ze macie pomysl na inne miesce-prosze napisac.

    Drzwi rozsuwane maja ta zalete,ze mozna je zamykac i otwierac od zewnatrz.Klasyczne niestety tego nie maja.Czasami sie to przydaje np; jak jest troszke chlodniej na zewnatrz.
    Z naroznymi nie mam doswiadczen,ale sie nam podobaja.Dlaczego sa takie tragiczne?

  10. #2650

    Domyślnie

    hehe sprytnie Pan to wykombinował z tym postem i komentarzem .
    Tez uważam, że mieszkamy w pięknym i pełnym możliwości kraju o pięknych tradycjach budowlanych i nie tylko.
    Co do HS-ów nie mam doświadczenia z ich użytkowania ale bardzo mi się podobają bo stanowią duże przeszklenie np. do ogrodu (ale ma to i wady-sąsiad). Kiedyś zaryzykuje i umieszczę je we własnym domu.
    Okna narożne to tez świetna sprawa a żaluzje zewnętrzne lub markizy jeszcze lepsza. Bardzo nowoczesne i drogie, trudne w utrzymaniu w czystości ale przy ciekawym zaprojektowaniu dają naprawdę świetny efekt.

    Osobiście jeżeli powierzchnia działki pozwoliłaby umieściłbym garaż z tyłu domu w ogrodzie z pomieszczeniem dla narzędzi ogrodniczych, a bieganie z zakupami jakoś musiałbym znosić. Ale jak wspominałem kwestia potrzeb. Mam ten sam przypadek teraz występuje dla klienta o nowe warunki bo dł. elewacji front. z garażem przekroczyła warunki o 0,5m
    Kominek warto umieścić w centrum domu ponieważ ogrzewanie to nie tylko przekazywanie ciepła ale konwekcja i promieniowanie (trzeba o tym poczytać)
    Co do branży CO to projektant powinien zakładać temperaturę w każdym pomieszczeniu i z wyliczeń wyjdzie mu moc kaloryfera - jeżeli grzejniki w pomieszczeniach przy garażu (pomieszczeniu chłodnym) wyjdą zbyt "duże" to warto jednak w jakiś sposób docieplić tę ścianę, może wewnątrz styropianem z ekranem z foli aluminiowej - podobno odbija ciepło promieniowane. pzdr.
    Miasta jak sny zbudowane z pragnień i lęków...
    Italo Calvino

  11. #2651
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patin
    hehe sprytnie Pan to wykombinował z tym postem i komentarzem .
    Nie bardzo kumam

    Cytat Napisał Patin
    Tez uważam, że mieszkamy w pięknym i pełnym możliwości kraju o pięknych tradycjach budowlanych i nie tylko.
    Polska ma niestety duzo minusow,ktore skutecznie utrudniaja nam zycie

    Cytat Napisał Patin
    Co do HS-ów nie mam doświadczenia z ich użytkowania ale bardzo mi się podobają bo stanowią duże przeszklenie np. do ogrodu (ale ma to i wady-sąsiad). Kiedyś zaryzykuje i umieszczę je we własnym domu.
    Bardzo zly pomysl.

    Cytat Napisał Patin
    Okna narożne to tez świetna sprawa a żaluzje zewnętrzne lub markizy jeszcze lepsza. Bardzo nowoczesne i drogie, trudne w utrzymaniu w czystości ale przy ciekawym zaprojektowaniu dają naprawdę świetny efekt.
    Chyba to lepsze zło,sa bardzo efektowne nie mam doswiadczenia z naroznymi oknami wiec wole to zło

    Cytat Napisał Patin
    Osobiście jeżeli powierzchnia działki pozwoliłaby umieściłbym garaż z tyłu domu w ogrodzie z pomieszczeniem dla narzędzi ogrodniczych, a bieganie z zakupami jakoś musiałbym znosić. Ale jak wspominałem kwestia potrzeb. Mam ten sam przypadek teraz występuje dla klienta o nowe warunki bo dł. elewacji front. z garażem przekroczyła warunki o 0,5m
    Kominek warto umieścić w centrum domu ponieważ ogrzewanie to nie tylko przekazywanie ciepła ale konwekcja i promieniowanie (trzeba o tym poczytać)
    Co do branży CO to projektant powinien zakładać temperaturę w każdym pomieszczeniu i z wyliczeń wyjdzie mu moc kaloryfera - jeżeli grzejniki w pomieszczeniach przy garażu (pomieszczeniu chłodnym) wyjdą zbyt "duże" to warto jednak w jakiś sposób docieplić tę ścianę, może wewnątrz styropianem z ekranem z foli aluminiowej - podobno odbija ciepło promieniowane. pzdr.
    Moja dzialka to ponad 1000m2 w czesci zalesiona,zalezalo mi na takiej.Dom bedzie w koncu dzialki bo tam nie ma drzewek,a innych nie chce wycinac.Dlatego tez projekt indywiduajlny ma w tym pomoc.Dzialka ma 25x42m i zmiana WZ dlugo by trwalo.
    Poza tym intensywnie mysle nad istota wielkosci garazu bo ten co jest na 2 auta jest za maly-wejda,ale na wcisk co mija sie moimi potrzebami.Z racji polozenia dzialki musze miec SUV-a no i moje kombi ktore bede mial przez nastepne 20-30lat.Wiec zmniejszego go okolo 1m i bedzie duzy na jeden samochod ale spelniajacy moje potrzeby.
    Co do kominka to tworzy on narkotyczny klimat,warto go tez w inny sposob wykorzystac (C.O) nie bardzo wiedze jak go umiescic w odpowiednim miejscu dlatego chyba zrezygnujemy z niego jak nie bedzie dawal nam korzysci.

  12. #2652

    Domyślnie odsprzedaż projektu indywidualnego

    Witam,

    chciałbym prosic o podpowiedź w nastepującej sprawie.
    Kupiłem projekt domu jednorodzinnego wykonany na moje indywidalne zlecenie. Obecnie chce ten projekt odsprzedać. Jak mogę, jako osoba fizyczna, tego formalnie dokonać?Czy na podstawie umowy cywilno-prawnej? Kto i w jakiej wysokości płaci podatek od takiej sprzedaży?
    Z góry dziękuję za wskazówki

  13. #2653
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Czytam tak sobie jeszcze raz caly wątek i byłbym przeoczył wazna wskazówke :

    Cytat Napisał ma
    Swoją drogą to pomyślcie, czy wtedy bezpieczne jest stosowanie poziomych desek, po których łatwo się wspinać.
    FAjnie ogólnie, bardzo fajnie
    Moj jeden z synkow jest super pomyslowy i sprytny i napewno by moja nieuwage wykorzystał,musze za pamieci napisac o tym do architekta.

  14. #2654

    Domyślnie

    Witam,

    Nie wiem czy jeszcze ktoś zagląda do tego wątku. Przypadkiem natrafiłam na ten wątek, a z racji tego iż chcemy wybudować dom piętrowy ten przypadł mi bardzo do gustu (na tyle na ile jest on pokazany bo niestety linki do jakichkolwiek zdjęć już nie działają). Dom wygląda na taki który pasował by do naszej wąskiej działki. Mam prośbę o informcję jakie dom ma wymiary i jeśli można to rzuty. Wchodziłam na stronę architekta ale nie zdnajduję tego projektu. Mój mail [email protected]

    z góry dziękuję.

  15. #2655

    Domyślnie

    Witam,

    Nie wiem czy jeszcze ktoś zagląda do tego wątku. Przypadkiem natrafiłam na ten wątek, a z racji tego iż chcemy wybudować dom piętrowy ten przypadł mi bardzo do gustu (na tyle na ile jest on pokazany bo niestety linki do jakichkolwiek zdjęć już nie działają). Dom wygląda na taki który pasował by do naszej wąskiej działki. Mam prośbę o informcję jakie dom ma wymiary i jeśli można to rzuty. Wchodziłam na stronę architekta ale nie zdnajduję tego projektu. Mój mail [email protected]

    z góry dziękuję.

  16. #2656
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DxHxS
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcmagda
    Witam po urlopie. Odebrałam od architekta wersję jednospadową i powiem, że jestem jeszcze bardziej skołowana. Architekt prosił, żebym nie wieszała wizualizacji na wprost na sieci (mimo, że zgodnie z umową mogę), ale nie ma nic przeciwko, żeby pokazywać i rozsyłać znajomy, więc jakby ktoś chciał mi pomóc to z wielką chęcią prześlę link do albumu. Wersja dwuspadowa jest mocno dopracowana, jednospadowa to tylko idea na razie - pytanie czy kontynuwać ten kierunek ...

    P.S. Oczywiście kompletny rozjazd z mężem, ale chyba on już nie ma siły na mnie.

    Super. Właśnie prąd mi wyłączyli i zaraz mi bateria pójdzie ... a taka mała burza ...
    Ja tez bym bardzo poprosila; tez jestem fanka takich dowmówi i zaczyna sie krystalizowac.....))
    3rd Rock from the Sun

  17. #2657

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluteq
    Podłącze się do tematu. Co prawda mój projekt do inna klasa (pow, koszt + nie zdecydowałem się na zmianę miejscowego planu zabudowy - musze mieć dach 2 spadowy), ale:
    Zupełnie nie mam wrażenia innej klasy, wielkości itp. Pierwszej klasy za to zawsze mam wizualki .

    Czym planujesz obkładać? Klinkieriem? Właśnie ma dzień myślenia o pergoli. U Ciebie się wpasowała.
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

  18. #2658

    Domyślnie

    A poza tym to jestem po dwóch kolejnych wizytach u archiego i szykuje się trochę zmian. Bryła się coraz mocniej spłaszcza i myślę, że wyjdzie w efekcie prawie płaski dach, albo z bardzo niskim nachyleniem - kompromis z mężem, który nie mógł zaakceptować ciężkiej bryły drugiego piętra od strony wejścia. Tniemy też tą elewację oknem w łazience - w tym samym celu. Zobaczymy jak wyjdzie bo na razie tylko mazał architekt roboczo po wizualkach. Odchudzamy też bryłę - już zapomniałam o ile. No i wizulaki na których pracujemy są w jasnym drewnie - od razu nam się bardziej podoba.

    Dostałam też zadanie domowe, które powinnam odrobić, ale mi dziś leniwo idzie:
    - żaluzej / osłony zewnętrzne i wewnętrzne - pomyśleć czego chcę
    - układ okien na piętrze - powinien być symetryczny z oknami na dole - na dole pewnie będą 3 * 360, więc na górze powinno być równo - czy wkładać też dwie wielkie 360 do ziemi? Na to bym pewnie chciała jeżdzące drewniane przesłony, ile, jakie, łączy się z problemem powyżej.
    - wysokość salonu - jeżeli okno ma wysokość 250 to na jakiej wysokości powinien być sufit? Podłogę chciałabym równo z tarasam. To wnętrzarskie pytanie

    Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu dostaniemy wizualki z różnymi wersjami i zacznie się tysiące dylematów. A poza tym to niestety u mnie w pracy zrobiło się bardzo niepewnie. Obniża to mocno moją determinację na wzięcie kredytu, a o budowaniu za gotówkę to nawet nie chce mi się myśleć.
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

  19. #2659

    Domyślnie

    Jak tam posępy w projekcie?

  20. #2660

    Domyślnie

    W temacie żaluzji pionowych:

    Gramazio & Kohler

    Wohnhaus, Riedikon








    http://www.gramaziokohler.com/index....ar=&this_id=25
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

Strona 133 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony