dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 246
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 4912
  1. #3641
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz87.

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Jestem tu nowy i chciałbym poddać opinii nasz wymarzony projekt. Po obejrzeniu setek gotowych projektów doszliśmy do wniosku, że lepszym rozwiązaniem dla nas będzie projekt indywidualny. Głównie ze względu na fakt, że chcemy dom ogrzewać paliwem stałym(eko-groszek) i ilość projektów dostosowanych dla takiego typu ogrzewania jest ograniczona. Jako, że nie dysponujemy dużymi zasobami, chcemy wybudować dom w miarę tani i taki abyśmy mogli jak najwięcej wykonać własnymi rękami. Cechami priorytetowymi jest dla nas: kotłownia przystosowana do ogrzewania węglem, wygodny salon i możliwość wyjścia z niego bezpośrednio na taras, brak zbędnych pokoi, ale za to możliwości zwiększenia ich ilości w przyszłości(poprzez adaptację poddasza). Z uwagi na koszty, chcieliśmy także projekt bez garażu, a całkowita powierzchnia domu nie powinna przekraczać 125m2. I tak powstał stworzony przez nas projekt. Teraz chcielibyśmy zestawić go z rzeczywistością i poznać opinie innych. Także bardzo proszę o wszelkie uwagi, opinie i rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom proj. Nasz.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	244172Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom zdj. Nasz.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	244173Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom zdj. zewnętrzne Nasz.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	244174

  2. #3642

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz87. Zobacz post
    Witam

    Także bardzo proszę o wszelkie uwagi, opinie i rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom proj. Nasz.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	244172Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom zdj. Nasz.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	244173Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom zdj. zewnętrzne Nasz.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	244174
    Też zmagam się z wyborem projektu, i podobnie bede robił indywidualny pisałem w wątku JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami niestety nie za bardzo chce ktoś pomóc, a Elfir chyba się na mnie obraził. Jeśli chodzi o wasz projekt to Ja bym nie robił takiego holu- dlaczego ponieważ mam obecnie taki w domu gdzie jest 6 drzwi i praktycznie zawsze każdy z gości się gubi po prostu nie wiedzą gdzie mają iść, co prawda mój hol jest dosyć mniejszy powiedzmy o połowę, więc może u was będzie to lepiej wyglądało. Jeśli chodzi o połaczenie kuchni salonu i jadalni jak dla mnie rewelacja sam bym tak chciał, taras w pełni słońca to już jak kto lubi, osobiście zawsze uciekam od słońca i chce mieć u siebie taras od północnego zachodu, może dlatego że spedzam wiekszą część dnia w pracy na słońcu. No i kotłownia z tym jest najwiekszy problem u was widze że zrobiliście to bardzo fajnie palenisko oddzielone od składu opału, bardzo mądre posuniecie od strony ppoż. niestety u mnie nie możemy sobie pozwolić na takie luksusy ogranicza nas powierzchnia domu, wiadomo kasa.Dodam, że nie jestem żadnym ekspertem budowlanym i piszę tylko swoje odczucia. W jakim programie robiliście swoje wizualizacje?

  3. #3643
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Łukasz87.
    Po pierwsze zrezygnowałabym z tak wielkiego i niustawnego holu. Jeśli projektujesz sobie niewielki wiatrołam, to w holu powinieneś mieć miejsce na obszerne szafy lub osobną garderobę.
    Jeśli chodzi o II etap budowy (adaptacja poddasza), to schody kręcone są najmniej wygodne ze wszystkich mozliwychn nie tylko w codziennym użytkowaniu, lecz także podczas adaptacji i meblowania poddasza.
    Osobną mikro-pralnię bym zlikwidowała wraz z tym korytarzykiem, który do niej prowadzi - nie wiem jak wyobrażasz sobie wniesienie pralki przez ten korytarzyk, czy mebli do sypialni (nawet złożonych w paczki jak z IKEA). Poza tym taka klitka, to za mało na porządną pralnię, a przecież masz duze pomieszczenie gospodarcze, gzie zmieści się nie tylko pralka ale i suszarka.
    Co do małżeńskiej sypialni w obecnym kształcie, to po wstawieniu szafy już nieiwele wiecej tam się zmieści.
    Jeśli ta druga/mała sypialnia ma być dla dziecka, to jest zdecydowanie za mała - dziecko musi mieć miejsce nie tylko do spania, ale też do zabawy, a w późniejszych latach do przyjmowania gości.

    Jeśli myślisz o późniejszej adaptacji poddasza, to lepszym rozwiązaniem byłby dom z dachem dwuspadowym - tańsza więźba, mniej odpadów pokrycia i (co chyba najważniejsze) wiecej miejsca do mieszkanai niż pod dachem cztero-spadowym. Nie zapominajmy też o tańszych i wygodniejszych niz połaciówki, oknach w ścianach szczytowych.

    Inne uwagi:
    - zaburzone proporcje pomieszczeń (np. wielki nieustawny hol i klitkowata pralnia, do której nawet pralki się nie wniesie)zaburzone proporcje kuchnia-salon. Klaustrofobiczny aneks kuchenny przy wielkim salonie
    - komin w centralnej części domu będzie mógł służyć w awaryjnych przypadkach, do celów grzewczych
    - krzywe ściany częst sprawiają dużo kłopotów podczas budowy i meblowania
    - brak konsekwencji w doborze okien (na jednej z elewacji każde okno z innej parafii, co uchodzi w domach nowoczesnych o prostych bryłach a nie tradycyjnych)

    Zwykle dom tani w budowie ma prosty kształt i przejrzysty układ wnętrz. Jeśli u Ciebie pierwszy punkt można jeszcze od biedy uzanć za spełniony, to juz drugi absolutnie nie.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 20-02-2014 o 22:58
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #3644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na nikogo się nie obrażam, nie mam internetu w domu po przeprowadzce. Piszę krótko i szybko, bo korzystam gościnnie z komputera u znajomych czy teściów. Nie mogę siedzieć za długo kontemplując plany

  5. #3645
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Łukasz, jeszcze jedna sprawa, nie wiem czy nie najważniejsza
    Zadaj sobie pytania i na nie odpowiedz:
    - jak teraz mieszkasz i czego Ci obecnie brakuje
    - co Ci się podoba w obecnym mieszkaniu/domu
    - w jakich pomieszczeniach przebywacie najczęściej, a gdzie najmniej
    - czego potrzebujesz Ty i Twoja rodzina do wygodnego życia (spizarki, garderoby, osobnej małżeńskiej łazienki, oddzielnej kuchni z dużym stołem?) - jakie są Wasze marzenia
    - jakie macie wizje co do wyglądu własnego domu tak na zewnątrz jak i wewnątrz (z Twojego rysunku widać, że macie konkretny plan jak ma wyglądać salon - ścięte narożniki

    Bardzo ważną sprawą jest też ustawienie domu względem stron świata oraz ulicy.

    P.S.
    Osobne wc tuż przy łazience z kibelkiem jest moim zdaniem zbędne - co innego gdyby łazienka była dostępna tylko z jednej sypialni, wówczas można by zrobic oddzielne wc z prysznicem dostępne z holu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-02-2014 o 15:12
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  6. #3646

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na nikogo się nie obrażam, nie mam internetu w domu po przeprowadzce. Piszę krótko i szybko, bo korzystam gościnnie z komputera u znajomych czy teściów. Nie mogę siedzieć za długo kontemplując plany
    Przepraszam, mam nadzieję że neta szybko założysz
    Przenoszę moją wypowiedź do tego tematu bo tamten chyba całkiem umarł.
    A więc:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	244297
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	244298
    Na razie udało mi się zrobić coś takiego, minusy jakich się dopatrzyłem to za wąski korytarz-na razie nie wiem jak to naprawić.
    Nie wiem czy wejście z holu od razu do salonu to dobre rozwiązanie?
    Powiedzcie mi czy te pokoje w takim wymiarze nie są za wąskie (1,2), pokój nr 3 jest trochę za mały( pokój 1,2 będą pokojami dzieci-może kłótni nie będzie)
    Spiżarka jest tak jakby śluzą wejścia do kotłowni, która będzie wyposażona w piec na węgiel, drzewo, magazynować opał będę w garażu-dla mnie to nie problem przejść się z wiaderkiem węgla dwa razy na dzień.
    Dom w obecnym kształcie i wymiarze ma 108 m2 jeśli zajdzie taka potrzeba przy projektowaniu przez architekta mogą go powiekszyć do maxymalnie 115m2-ogranicznik to kasa.
    Łukasz87 podaj nazwę programu do wizualizacji, bo aż mi wstyd że jaz czymś takim...
    Rodacy pomóżcie, doradźcie, krytykujcie itd aby coś z tego wynikło.
    P.S. okien na razie brak

  7. #3647
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    gabione, umebluj sobie pokoje na kartce, wtedy zobaczysz czy wszystko się zmieści i czy są wystarczającej wielkości.
    Co to za kiszkowata wnęka w spiżarce (za ścianą wc)?
    Wejście z wiatrołapu/przedsionka do otwartej części dziennej, bez holu/przedpokoju/sieni po drodze, często występuje w małych domach

    Piece na węgiel strasznie brudzą - po sezonie grzewczym w całej piwnicy u moich teściów widoczna jest warstwa czarnego pyłu. Tak więc drzwi do spiżarki muszą być bardzo szczelne.

    Jeśli chodzi o programy do projektowania domów, to kiedyś bawiłam się ARCON'em

    Zapomniałam o korytarzu: 1,2m to całkiem wygodna szerokość.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-02-2014 o 20:52
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  8. #3648
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz87.

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię i rady. Już się tłumaczę z paru uwag Co do holu do rzeczywiście jest proporcjonalnie za duży, ale sprawa wyglądała tak. W pierwszej wersji (z uwagi na to że chcemy mieć możliwość w przyszłości wykorzystać poddasze) na środku holu była klatka schodowa. W konsekwencji nie dość, że byłaby ona kosztowna i musiałaby być murowana od razu to powstały by wąskie korytarzyki dookoła niej(załączam rys.). Więc mimo wielu minusów schodów kręconych zdecydowaliśmy, że będą one dobrym rozwiązaniem dla nas. A te minusy dla nas nie są zbyt istotne, bo na piętrze w przyszłości znalazłby się tylko jeden lub dwa pokoje dla dzieci(jak już podrosną)- póki co nie mamy w ogóle, za rok planujemy ślub). Co do wnoszenia mebli na piętro to, w pomieszczeniu gospodarczym nie zrobiłbym stropu, ale za to na połowie podest, i drzwi na piętro. Więc na strych wchodzilibyśmy z pomieszczenia gospodarczego(nie robiąc włazu w holu do póki nie będzie schodów kręconych). Wejście to przydałoby się awaryjnie podczas meblowania poddasza.
    Pralnia faktycznie jest mała, ale szkoda nam powierzchni na większą... A pomieszczenie gospodarcze, służyłoby na przechowywanie kosiarki, rowerów itp.
    Co do dachu, to moniss też masz rację i szczerze to cały czas mam obawy co do dachu czterospadowego. Tym bardziej, że chciałbym jak najwięcej wykonać samemu... i nie wiem czy dam radę. Dach dwu spadowy jest o wiele prostszy w wykonaniu. Problem w tym, że nam się dachy dwu spadowe po prostu nie podobają hehe Co do komina, to dlatego wyprowadziłem go na pomieszczenie gospodarcze, bo po co ma grzać kotłownie. Lepiej jak trochę podgrzeje temp. w pomieszczeniu gospodarczym. Salon, faktycznie może być mało ustawny, ale za to powinna tam fajnie pasować półokrągła kanapa- takie nam się podobają. Jeśli chodzi o okna, to w 100% się zgodzę. To bym zostawił w rękach projektanta, albo do przemyślenia przez nas ale już na etapie projektowania domu przez projektanta. Póki co okna wstawiłem, tak tylko orientacyjnie Pokoik dziecka i sypialnia faktycznie nie zbyt duża, ale co do drugiego Twojego postu, to własnie mieszkam i całe życie wychowałem się w pokoiku 9m2 i nie narzekam, więc mam nadzieję, że moje dziecko też nie będzie A jak urośnie to będzie miało większy pokój na poddaszu. Co nie zmienia faktu, że gdyby nie kasa to zrobiłbym większe oby dwie sypialnie na dole... Podsumowując. Cieszę się, że mam możliwość usłyszenia opinii innych, bo nawet jeśli nie z każdą wadą będę w stanie coś zmienić, to będę jej świadomy i na pewno przemyślę na ile będą te wady dla nas istotne w przyszłości.

    P.S.
    gabione - Też kiedyś rysowałem na kartce Ale w programie wygodniej. Sweet Home 3D.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KLATKA SCHODOWA.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	244402

  9. #3649
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz87. Zobacz post
    Pralnia faktycznie jest mała, ale szkoda nam powierzchni na większą... A pomieszczenie gospodarcze, służyłoby na przechowywanie kosiarki, rowerów itp.
    zastanów się, gdzie będziecie wieszać pranie?? w tak małej pralni nie da się. Wędrowanie z praniem do innego pomieszczenia (w Waszym przypadku - którego??) mało komfortowe. Rozkładanie przenośnych suszarek po pokojach, w holu - nie przystoi w takim domku.
    tak, wiem, wiem... może się wydawać, że nie będzie problemu z przenoszeniem prania do innego pomieszczenia.
    wiele osób tak myśli, a potem pluje sobie w brodę.

    w ubiegłym roku robiłam remont i pralkę wyrzuciłam z łazienki do kuchni, reszta - kosz z brudnymi ubraniami, proszki zostały w łazience... czasem z tego powodu, że mi nie chce się wędrować w 'tę i spowrotem' po ubrania, proszki, odwlekam w nieskończoność włączenie prania.

  10. #3650
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz87.

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wierka Pomysle nad tych, chociaż wydaje mi się, że jak porozciągam sznurki nad pralką albo wzdłuż pralni albo zrobie jakiś stelarz pod sufitem który będzie się opuszczać na doł to będzie ok

  11. #3651
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz87.

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Chociaż mam wątpliwości, bo może być kłopot z pościelą... bo na nią dużo miejsca potrzeba. Muszę to jeszcze przemyśleć. Kłopot w tym, że nie bardzo da się tutaj już coś z tą pralnią poprawić. Musiałbym zwiększyć rozmiary całego domu a to nie wchodzi w grę...

  12. #3652
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Łukasz, po prostu zlikwiduj pralnię - pralnia nich będzie częścią pom. gospodarczego.
    I na litość Boską! zrób coś z tym przejściem do sypialni i pralni - tam nie da się przejść - co najwyżej przecisnąć.
    Na Twoim miejscu ten cały projekt wyrzuciłabym do kosza i zabrała się od nowa do roboty.
    Sama przez jakieś 2 lata rysowałam przeróżne domki i powiem Ci, że zdecydowana większość nadawała się do kosza.

    Pooglądaj jakieś gotowe projekty niedużych parterówek. Jest ich naprawdę dużo i może się okazać, że znajdziesz dokładnie to co Cię interesuje.
    Z polskich stron z projektami, to nie licząc Muratora oraz stron pracowni projektowych, to bardzo popularna jest tooba.pl, extradom.pl, wybieramydom.pl
    Tu z kolei kilka adresów stron zagranicznych (to akurat miałam pod ręką, czyli na kompie):
    http://www.gservis.cz/projekty-rodin...omu/bungalovy/
    http://www.drummondhouseplans.com/ho...an-search.html
    http://projekty-rd.bydleniprokazdeho.cz/
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  13. #3653
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabione Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	244297
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	100,7 KB
ID:	244298
    Powiedzcie mi czy te pokoje w takim wymiarze nie są za wąskie (1,2), pokój nr 3 jest trochę za mały( pokój 1,2 będą pokojami dzieci-może kłótni nie będzie)
    Spiżarka jest tak jakby śluzą wejścia do kotłowni, która będzie wyposażona w piec na węgiel, drzewo, magazynować opał będę w garażu-dla mnie to nie problem przejść się z wiaderkiem węgla dwa razy na dzień.
    Wiesz, my teraz mieszkamy w pokoiku 3x4 we 4 osoby ( z dwójką dzieciaczków) z czego lwią część- około 2m2 zabierają nam zabiegowe schody do garderóbki na stryszku. Pokój Twój (nr3) jest podobny- całkiem wygodny dla jednej osóbki wręcz idealny choć nam troszkę jest przyciasno, bo to nasza sypialnia/bawialnia/salon / jadalnia w jednym

    Popieram Moniss
    My na szczęście budujemy niedługo - też mnóstwo projektów powstawało na papierze milimetrowym
    Ale ostatecznie przeszperalismy internet, tonę gazet z projektami i trafiliśmy na niemal idealny domek- teraz albo przeróbki, albo architekt zdecyduje sie narysować od podstaw inspirując się tym projektem- czekamy na opinie
    Też ten sposób polecam- najłatwiej można wówczas się zorientować jak taki domek będzie wyglądał


    W Twoim projekcie ja bym jedno zmieniła- spiżareczkę przerzuciłabym obok kuchni- 2 m miedzy szafkami to dużo- trzeba będzie się nabiegać przy gotowaniu. Idealna opcja moim skromnym zdaniem jest taka,że odległość ta powinna wynosić 1,6-1,8m w takich kuchniach najwygodniej mi się gotowało ( potwierdza moja mama która ma odległość miedzy szafkami troszkę większą niż 1,8m i teraz gdy ma chore kolana i kręgosłup narzeka,że to za dużo, że jedną ręką nie da się odstawić miski/ talerza/salaterki tylko trzeba dreptać.

    Osobiście spiżarkę przeniosłabym na ścianę w kuchni- tą przy holu- wówczas kuchnia będzie wygodniejsza, niewiele mebli stracicie w niej, do tego można by zwiększyć pomieszczenie gospodarcze

    Dodatkowo spiżarka nie powinna być ogrzewana- sucho i chłodno to najlepsze warunki do przechowywania produktów żywnościowych. Przy kotłowni ten warunek będzie niespełniony. Dodatkowo z doświadczenia mego wynika( obecnie w mikro kotłowience przechowuję warzywka okopowe po przywiezieniu od teściowej) jedzonko może przejść "aromatem" dymu Mąka potrafi przejść aromat niestety.

  14. #3654
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabione Zobacz post
    Przepraszam, mam nadzieję że neta szybko założysz
    sciana nosna oddzielająca pokój od kotłowni powinna być przedłużona jako ściana między wiatrołapem (holem) a łazienką.

    Może tak:

  15. #3655
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz87. Zobacz post
    Dziękuję za opinię i rady. ]
    Moja opinia - przekombinowane, drogie i na dodatek niewygodne.
    Wynajmij architekta i po kłopocie

  16. #3656
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Reinka

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    MK
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzisiaj trafiłam na to forum. Bardzo dobre porady. To plan naszego domu. Wjazd od południa, ale wejście do budynku od północy. Dom obrócony aby najwięcej okien było od południowo-zachodniej strony. Działka nie jest szeroka ma około 21 m. Taki układ podoba mi się. Oglądnęłam bardzo dużo projektów i zawsze było coś nie tak. Zastanawiam się co mogłabym zmienić aby był jak najbardziej funkcjonalny.. Poddasze do zagospodarowania w późniejszym czasie chociaż już rozrysowane.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	245024   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek1.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	245025  

  17. #3657
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla ilu to osób?
    Bo tyle sypialni a w wiatrołapie maleńka szafeczka na kurtki.

    Ściana sypialni z kotłownią musiałaby być wygłuszona.

  18. #3658
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Reinka

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    MK
    Posty
    3

    Domyślnie

    Rodzina 4 osobowa. W założeniu był dom parterowy i te wszystkie pomieszczenia, które są na dole. Poddasze jest tak rozrysowane, ale zawsze można zmienić. Chciałam aby dzieci w przyszłości miały miejsce na górze a z małego pokoju zrobić pokój- gabinet. Wiatrołap mały, ale jakoś nie mam pomysłu jak go powiększyć i nie chciałam mieć wejścia do kotłowni z bezpośrednio z pomieszczen mieszkalnych.. Nie ma tez za bardzo miejsca aby wstawić szafę w holu. Schody zajmują miejsce. Chcialam kuchnie mieć większą i salon taki średni. Wejście do salonu tak od razu z wejścia i wejście do kuchni aby nie przechodzić przez salon. Szerokość domu jest maksymalna. Niezbyt jest gdzie zmieścić też wc i spiżarkę (jakąś szafkę na przetwory)

  19. #3659
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może jednak dom z niewielkim poddaszem użytkowym na dwa pokoje dzieci + łazienka?
    Albo zrezygnować z poddasza i zyskać powierzchnię, którą teraz traci się na klatkę schodową?

  20. #3660
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Reinka

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    MK
    Posty
    3

    Domyślnie

    Własnie cały czas się zastanawiam nad tym poddaszem. Wyszło duże i może to jest pomysł aby je trochę zmniejszyć tylko nie wiem jak to rozrysować aby było mniejsze. Z poddasza nie chce rezygnować (schodów).

Strona 183 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony