dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 220 z 246
Pokaż wyniki od 4.381 do 4.400 z 4912
  1. #4381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    180 cm to mało, powinno być z 3 m. Trochę ten salon z kanapą mało ustawny.

    Liczyłeś opłacalność fotowoltaniki? Jakie masz dom ustawiony względem stron świata?

    Ja zrezygnowałem z kominka na rzecz biokominka i wybrałem pompę powietrze woda (mam 145 m użytkowej)
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  2. #4382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też mam wrażenie, że najbardziej reprezentacyjnym i przestronnym pomieszczeniem będzie kuchnia

  3. #4383
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Przepraszam z tą energooszczędnością ale jestem po całym dniu pracy i całym dniu pisaniu prac Dom planuję ocieplić 20cm styropianem grafitowym, na poddasze prawdopodobnie piana PUR. Ogrzewanie podłogowe w całości. A dom będę budować (i tutaj się zastanawiam) silikat lub porotherm.

  4. #4384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przede wszystkim w jaki współczynnik Eu celujesz?

    O co chodzi z garażem.
    Jak zimą otworzysz garaż to całe ciepłe powietrze z niego wypuścisz, naleci zimne. Jak nie będzie ocieplenia między domem a garażem, ciepłem domu będziesz grzał garaż - co równa się stratom ciepła. Więc po co ci grube ocieplenie, skoro i tak wpuszczasz zimno?
    Dlatego takie rozwiązanie jakie masz w swoim projekcie nie stosuje sie w domach energooszczędnych.

    Energooszczędność powstaje na etapie mądrego projektu.

  5. #4385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie rady i proszę o więcej Jest to jak mówiłem pierwsza koncepcja i już drugiej połówce oznajmiłem, że czeka nas sporo zmian
    Jeśli chodzi o działkę to tak wygląda (widać także ułożenie względem stron świata):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	378736

    885/12 tutaj stanie dom a 1524/4 to będzie ogród. Te dwie działki są moje.
    Jeśli chodzi o media to w drodze jest woda, kanalizacja, kanalizacja deszczowa (co mnie zaskoczyło), gaz. Prąd idzie sobie napowietrznie wraz ze światłowodem.

  6. #4386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mimo wszystko zrobiłabym parterówkę w L-kę

  7. #4387
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Deny,

    masz działkę ze spadkiem od 0,5- 0,9 m od drogi. Nie podnoś zbytnio budynku bo się okaże że taras masz metr nad poziomiem i będziesz schodził z tarasu po schodkach...
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  8. #4388
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Marcin,

    Słuszna uwaga na pewno chce zniwelować trochę teren ale też nie będę obstawał przy budowaniu wysokiego tarasu. Także mam nadzieję, że uda się to wypośrodkować. Zastanawia mnie jak rozwiązać zjazd do domu, czy woda z ulicy nie będzie naturalnie się dostawać do nas. Na chwilę obecną takiego zjawiska nie zaobserwowałem.

  9. #4389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaka masz glebę?

  10. #4390
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Wycinka z opinii geotechnicznej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	378815Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	378816

  11. #4391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    piaszczyste gliny - teoretycznie może zalać gdy grunt będzie zamarznięty i napada dużo deszczu albo nagle stopnieje śnieg.
    Można sobie oczywiście poradzić odpowiednio kształtując spadki nawierzchni i ogrodu:

  12. #4392
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    a co powiecie na to? Druga połowa narysowała jak by to mogło wyglądaćKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	379045Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	379046

  13. #4393
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Przekombinowałeś
    Poprzedni miał prostą bryłę prostokąta, teraz chcesz dom piętrowy z płaskim dachem?
    Kuchnia na drugim końcu domu, będziecie z zakupami musieli przejść cały dom do kuchni, to nie jest dobre rozwiązanie.
    Schody/komunikacja też w nieciekawym miejscu, bo siedząc na kanapia będziesz widział każdego kto wchodzi na górę, schodi itp.
    Jak do dzieci przyjdą znajomi to nie będziesz mógł siedzieć w gaciach na kanapie
    Poprzednia wersja była fajna, wchodzi do domu i od razu po schodach na górę. Nawet nie będziesz wiedział czy ktoś wchodzi na piętro.

    Najlepiej zobaczyć na żywo kilka domów, to na pewno pomoże.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  14. #4394
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardzo daleko kuchnia od wejścia, żeby biegać z zakupami

  15. #4395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Drobne zmiany kosmetyczne oczywiście wszystko jest do ustalenia. Na razie cały czas myślimy i kombinujemy Sorki za jakoś ale jestem miszczam painta na szybko Jeśli chodzi o schody to może faktycznie macie rację z komunikacją w innej części domu. Co do kuchni z jednej strony racja z drugiej jest blisko tarsu co też ma plus. Ale chyba Wasza koncepcja mnie bardziej przekonuje. Chodziło mi o oddzielenie salonu od części kuchennej ale można zamienić jadalnię z salonem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	379067Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	379068

  16. #4396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a może w tym kierunku:


    I zrobić sobie przy kuchni zacieniony taras, przyjemny do spożywania posiłków latem. A przy salonie drugi taras, do opalania.

  17. #4397
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    też ciekawe

  18. #4398
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawoou

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    8

    Smile Projekt indywidualny do oceny - pomocy

    Witam odwiedzających,
    Razem z Drugą Połową podjęliśmy decyzję o budowie domu. Jakiś czas temu zostaliśmy posiadaczami działki 25mx 50m, usytuowanej 3 km od centrum miasta, w okolicy lasów. Po kilku miesiącach poszukiwania projektu zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny.
    Jest to pierwsza, robocza koncepcja stworzona we współpracy z naszym projektantem. Z grubsza wpasowaliśmy się w zakładany przez nas metraż i rozkład pomieszczeń. Wydaje się nam być ok ale to pewnie pierwsze złudzenie podekscytowanych
    Proszę o opinię co do rozkładu pomieszczeń i ogólnej koncepcji:

    Piętrowy dom z płaskim dachem o powierzchni użytkowej ok 180 m2 (+ garaż), w miarę możliwości energooszczędny o nieskomplikowanej bryle, dobrze ocieplony (24 silka + 20 grafitowy?) na płycie fundamentowej, podłogówka po całości zasilana PC PW (gaz pod wielkim znakiem zapytania, nadal rozważają czy go dociągnąć bo mało zabudowań w okolicy), wentylacja mechaniczna + rekuperacja. Okna 90% fixy 3 szybowe. Strefa dzienna z dużymi przeszkleniami od południa a pomieszczenia gospodarcze, garaż, garderoba od północy w miarę możliwości. Brak okien od północnej strony, brak balkonów.
    Konstruktywna krytyka mile widziana
    Pozdrawiamy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3130.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	380154
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3129.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	380155

    Linki jeśli się nie załadowało:
    http://www.tinypic.pl/unb9ffysfnta
    http://www.tinypic.pl/tlsgpi8i58ub

  19. #4399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    garaż ma być grzany?
    Jeśli nie, to niestety wasz architekt ideę energooszczędności rozumie wyłącznie jako pogrubianie styropianu na elewacji.

    Jak na tak duży dom sypialnie dzieci bardzo małe i słabo doświetlone małymi oknami.

  20. #4400
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawoou

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Garaż ma być oczywiście ogrzewany. Nie rozpisałem się w tym temacie ale zarówno okno w jadalni jak i w obu pokojach na gorze maja być pionowe. Nie orientuje się jeszcze dokładnie co do rozmiarów ale pewnie blisko 190x70 cm. Rozwiniesz trochę myśl?

Strona 220 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony