dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 229 z 246
Pokaż wyniki od 4.561 do 4.580 z 4912
  1. #4561
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... a co mówią Warunki Zabudowy, czy też zapisy Planu Miejscowego ?
    - pytanie pod kątem lokalizacji obiektu na działce i o klasyfikację działki zalesionej od Zachodu
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #4562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    hol jest ogromny!

    Piekna działka, piekne widoki a kanapa tyłem do panoramicznego okna

    Zrób przed domem miejsce na zawrócenie samochodem i miejsce do zaparkowania dla gości.

  3. #4563

    Domyślnie

    @ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zalesiona działka przylegająca od zachodu to:
    - 1/3 od północy (góra) to działka rolna, 2/3 (dół) to las.
    Plan zagospodarowania mówi o 12m odległości budynku od granicy lasu (16 - jeśli z materiałów łatwopalnych).

    Działka ma szerokość 36 metrów, jej 2/3 od północy to część budowlana, na samym dole jest rolna.

    Dom według naszej dotychczasowej wiedzy się spokojnie zmieści, garaż*też uda się według moich wyliczeń przysunąć do zachodniej granicy działki na odległość ok. 5m (zachowując odległość od sąsiada 4m i od granicy lasu 12m).

    WZ mówią też o kącie nachylenia dachu - 35-45 stopni, max. wysokość budynku to bodajże 8m lub 9m.

    O ile czegoś nie przeoczyłam, powinno być w porządku

    @Elfir
    Celna uwaga z kanapą - pomyślimy, co z tym zrobić

  4. #4564
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Vaire,
    Przyglądając się Twoim rysunkom sądzę, że pralnię dałoby się umieścić na poddaszu.
    Przy głównej sypialni lepiej byłoby zrobić łazienkę z wanną (dla długiego relaksu) a nie samo wc.

    Kuchnia jest bardzo duża, ale brakuje mi tam podręcznej spiżarki. Zamiast półwyspu, lepiej by tu wyglądała wyspa czy nawet zwykły stół.
    Jeśli macie zamiar urządzać większe imprezy przy stole (kilkanaście osób), to można by zmniejszyć kuchnię na rzecz jadalni - stół długi na 3,6 m pomieści 6- 7 osób przy dłuższym boku.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #4565
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Co sądzicie o zmianach? Pierwsza uwaga ale to czeski błąd z 4,6m zrobiło się 4,1m a miało być 5,1

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	383879Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	383880Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekrój.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	383881

  6. #4566
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Vaire
    ... moim zdaniem jest to tak ogólna koncepcja ( a w zasadzie bardzo ogólne założenia programowe ), że trudno się do niej odnieść, począwszy od schodów piwnicznych po których może zejść jedynie ... chyba dziecko ( ??? ), bo stojąc na spoczniku tych schodów trafiamy na ścianę wiatrołapu ! a kończąc na schodach wachlarzowych w centrum rzutu.
    Podoba mi się natomiast to, że wg tych założeń, każda sypialnia ma swoją wydzieloną garderobę. Komfortowe rozwiązanie ! ale ma się ono nijak do mega małej łazienki na Piętrze rodem z M2. Kuchnia projektowana pierwszy raz ! lepiej, aby zostawić dla niej "wolny plan", a niżeli "projektować" przestrzeń jadalną pomiędzy ścianą a przedłużeniem blatu kuchennego na 66cm - nikt nie ma szans aby tam usiąść, chyba że się mocno "spręży" , ale to bez sensu przy założeniach ( wg rys. ) dużego programu funkcjonalnego i zakładanej powierzchni użytkowej ponad 300m2.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #4567
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Aha i co do wysokości na poddaszu to też będziemy to weryfikować bo coś mi się nie podoba.

  8. #4568
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    DenyLTD_89
    ... zaczyna się to dobrze układać w porównaniu do pierwszych koncepcji
    - można by wyrównać ściankę gabinet / pokój dzienny z ścianką schody / toaleta
    - może drzwi przesuwne do gabinetu ?
    - może pomyśleć o wejściu do toalety parteru od strony wiatrołapu ? ( na pewno będzie ogrzewany )
    - zweryfikowałbym wszystkie okienka na poddaszu, aby światło równomiernie oświetlało pokoje i aby powierzchnia przeszklenia miała minimum 1/8 powierzchni podłogi. Ciekawe czy tak jest ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  9. #4569
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    DenyLTD_89
    ... zaczyna się to dobrze układać w porównaniu do pierwszych koncepcji
    - można by wyrównać ściankę gabinet / pokój dzienny z ścianką schody / toaleta
    - może drzwi przesuwne do gabinetu ?
    - może pomyśleć o wejściu do toalety parteru od strony wiatrołapu ? ( na pewno będzie ogrzewany )
    - zweryfikowałbym wszystkie okienka na poddaszu, aby światło równomiernie oświetlało pokoje i aby powierzchnia przeszklenia miała minimum 1/8 powierzchni podłogi. Ciekawe czy tak jest ?
    Ad.1 pokój jest wystarczająco duży i wydaje mi się, że te parę cm wolę mieć w salonie
    Ad.2 raczej będą normalne... chociaż kto wie co 2 połowa wymyśli
    Ad.3 będzie ogrzewany ale wolę toaletę z wejściem od powiedzmy salonu - prostsza komunikacja
    Ad.4 tutaj pozwolę sobie zacytować:

    Witam, przesyłam koncepcje po zmianach wraz z bardzo roboczym rzutem na ktorym widać wysokosci pomieszczen. prosze zeknąc, czy takie wysokości Państwu odpowiadają, Przy takiej rozpietosci stropu nie mogę dać niżej stropu poddasza ponieważ okna dachowe by sie nie zmieściły. Obecnie sa wstawione 70 x 120. Te spełniaja warunek stosunku okien do stosunku podłogi praktycznie na styk.
    znalazłem też taki przekrój i kurcze nie widzę dlaczego u mnie piętro musi mieć AŻ 306cm wysokości...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekrój_1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	383893

  10. #4570
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Patrząc na rzuty zastanawiam się też co z wyłazem dachowym. Czy nie lepiej umieścić go na strychu?

  11. #4571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nadal nie wstawisz stołu na 10 osób

  12. #4572

    Domyślnie

    Po zmianach są dwie wersje A i B

    Co sadzicie o tych koncepcjach?







    Wersja A.


    Wersja B.








































  13. #4573
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał DenyLTD_89 Zobacz post
    ... znalazłem też taki przekrój i kurcze nie widzę dlaczego u mnie piętro musi mieć AŻ 306cm wysokości...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekrój_1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	383893
    ... nooo, wysokość ścianki kolankowej ma swoje plusy i minusy
    plusy : pomieszczenia na poddaszu użytkowym są bardziej ustawne
    minusy : osoby przebywające na poddaszu, zobaczą przez okienka doświetlające w połaci dachu tylko niebo
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #4574
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Wiktor1111
    ... jeżeli nie masz potrzeb przebywania w dobrze " skrojonej " przestrzeni, to myślę, że każdy z tych rzutów jest OK, w każdym da się "przeżyć" nawet wchodząc w zygzakowaty ciemny korytarz części "nocnej" i przechodząc po drodze przez wiatrołap, a co ( !? )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  15. #4575
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Wiktor1111
    ... jeżeli nie masz potrzeb przebywania w dobrze " skrojonej " przestrzeni, to myślę, że każdy z tych rzutów jest OK, w każdym da się "przeżyć" nawet wchodząc w zygzakowaty ciemny korytarz części "nocnej" i przechodząc po drodze przez wiatrołap, a co ( !? )
    Pytanie czy idzie to jakoś wyważyć żeby poddasze było ustawne a okna nie przypominały świetlików?

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nadal nie wstawisz stołu na 10 osób
    Salon na rzucie ma mieć 5,1m a nie 4,1m tak jak jest pokazane - błąd projektanta, się nie zrozumieliśmy

    Oglądałem stoły i np. taki:
    http://allegro.pl/rozkladany-stol-z-...739121100.html

    ma max długości 360cm czyli jeszcze sporo zostaje mi w zapasie
    Ostatnio edytowane przez DenyLTD_89 ; 16-03-2017 o 14:46

  16. #4576
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko potrzebne jest miejsce na rozłożenie

  17. #4577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wiktor - to ty projektujesz czy architekt? Bo jak architekt to kopnęłabym go i poszukała nowego.

  18. #4578

    Domyślnie

    No dobra, to, co byście polecili na wzór, przyszłego projektu.
    1.Uwzględniając następujące zapotrzebowane
    Parter z garażem , powierzchnia od 170 do 180m2
    Dach 25stopni
    Kształt domu - propozycje
    Tak, aby to wkomponować w działkę 34x49 uwzględniając jej atrybuty

  19. #4579
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Wiktor1111
    - nie miej mi za złe, ale niekiedy bardziej warto doprecyzować to - JAKIE SIĘ MA FAKTYCZNE POTRZEBY ? związane między innymi z pomieszczeniami, a niżeli próbować na siłę coś z nich sklecić.
    - masz w miarę ustawną działkę, " program funkcjonalno użytkowy " w zasadzie dopięty, Warunki Zabudowy pewnie masz, a Mapa do celów projektowych określa jakie masz sieci "w działce", ... jak do tego doda się sąsiedztwo, otoczenie, to masz dobrą podstawę, aby zapukać do architekta.

    DenyLTD_89
    " ... czy idzie to jakoś wyważyć żeby poddasze było ustawne a okna nie przypominały świetlików ? "
    na tym polega ( między innymi ) sztuka projektowania, aby wyważyć, co jest istotne, a co nie ... jak w szachach, można stracić dwa pionki i zyskać królową
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  20. #4580

    Domyślnie

    Co powiecie na taki projekt?



    Jest to wariacja projektu Z98 z pracowni Z500, rysunek wykonałem sam wiec wymiary są plus/minus... Czy nie ma w nim jakiś rażących błędów funkcjonalnych?
    Założenia dla domu: w miarę prosta i tania parterówka do 130mkw, 3 sypialnie, salon ok 30mkw, kuchnia z spiżarnią, łazienka i osobny WC z prysznicem, pomieszczenie gospodarcze pełniące też rolę pralni. Z technicznych rzeczy: ściany silka 18cm, brak kominka i kominów, wentylacja mechaniczna, jakiś bezobsługowy system co, podłogówka w całym domu, myślę nad wiązarami i podwieszanym sufitem, część poddasza jako strych/graciarnia.
    Ostatnio edytowane przez franek89 ; 16-03-2017 o 21:37

Strona 229 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony