dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 230 z 246
Pokaż wyniki od 4.581 do 4.600 z 4912
  1. #4581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kolor czerwony ściana nośna. Schody na strych w garderobie-graciarni lub kotłownio-pralni:


  2. #4582
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DenyLTD_89

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-506
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tylko potrzebne jest miejsce na rozłożenie
    ale chyba będzie dość stół po rozłożeniu 3,6m powiedzmy po 0,7m przestrzeni z przodu i z tyłu co akurat powinno się zmieścić

  3. #4583
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... takie podstawowe wymiary



    - choć zmieniłbym wymiar 60cm przy stole na 60-70cm/osobę oraz wydłużył bym blat o co najmniej po 20-30cm obustronnie na długości stołu, skoro i tam mały by być miejsca przy stole.
    - 90cm szerokości stołu w zasadzie jest wystarczające, ale już "schodzenie" z tego wymiaru może się żle skończyć przy większej ilości osób i stole zastawionym potrawami na jego środku
    - sprawdzają się stoły rozsuwane, ale " z automatu " warto pomyśleć o miejscu "składowania" / magazynowania dodatkowych siedzisk
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 17-03-2017 o 12:42
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4584

    Domyślnie Projekt indywidualny.

    Proszę o ocenę projektu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pop.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	384313

  5. #4585
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... myślę, że w tej formie, z uwagi na wrysowaną wentylację grawitacyjną " projekt " nie ma szans uzyskać zakładaną projektowaną charakterystykę energetyczna budynku i tym samym otrzymania PnB. To jakiś strasznie historyczny rzut ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #4586

    Domyślnie

    PnB odebrane tydzień temu...
    Co masz na myśli pisząc, że ,,to jakiś strasznie historyczny rzut,, ?
    Ostatnio edytowane przez gino21 ; 17-03-2017 o 12:59

  7. #4587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież już wklejałeś ten rzut na forum

  8. #4588

    Domyślnie

    Tak, wklejałem, jednak nie było żadnego odzewu dlatego odnowiłem temat.

  9. #4589
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał gino21 Zobacz post
    Tak, wklejałem, jednak nie było żadnego odzewu dlatego odnowiłem temat.
    Pamiętam było to kilka dni przed końcem roku, w dwa miesiące powstał projekt indywidualny i, z uprawomocnionym PnB....

  10. #4590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla mnie kotłownia węglowa i wentylacja grawitacyjna to taki przeżytek, że nawet się nie odzywałam.

  11. #4591

    Domyślnie

    Projekt powstał w ok 1,5 miesiąca, PnB otrzymałem po dwóch tygodniach od złożenia wniosku, obecnie czekam na uprawomocnienie (powinno być najpóźniej w przyszłym tygodniu).


    Elfir, kotłownie zrobiłem taką żeby być przygotowanym na każdy rodzaj opału, jeszcze nie postanowiłem co nim będzie. Przy składaniu wniosku o prąd dostałem informację, iż w miejscu gdzie mam działkę muszę się liczyć ze spadkami napięcia więc grzanie prądem chyba jest mocno dyskusyjne, gazu niestety nie ma.
    Ostatnio edytowane przez gino21 ; 17-03-2017 o 13:41

  12. #4592

    Domyślnie

    Projekt ok., ja zmienilabym drobiazgi:
    - wejścia do pokoi na środku ściany - warto wrysowac meble, żeby się nie okazało, że wystarczyło przesunąć drzwi o 10 cm i pokój dałoby się lepiej umeblować,
    - spiżarka z tak usytuowanym wejściem jest niewygodna i dużo miejsca traci się na przejście, zauważ, że lokalizując wejście na długiej ścianie masz dużo lepszy dostęp do półek na wprost wejścia, do tego zabudowujesz dwie krótsze ściany (okno w spiżarni nie jest niezbędne),
    - wejście pod kątem do wc - ja zrobiłabym prostą ścianę równo ze ścianą z wiatrolapu, jeśli to za mało, to można powiększyć wiatrołap o parę cm - takie skośne wejścia zawsze kojarzą mi się z prowizorką, ponadto jeśli kładziesz na podłodze kafle, to przy tych skośnych ścianach zawsze brzydko to wygląda, jakieś docinanie pod kątem, ja bym unikała takiego rozwiązania

  13. #4593
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    gino21
    ... bardzo ciekawe rzeczy piszesz !
    - pochwalisz się na FM jaka wartość wyszła wskaźnika EP H+W na potrzeby ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w projektowanej charakterystyce energetycznej ( wymaganej do Projektu Budowlanego ) - przy zastosowanej wentylacji grawitacyjnej ?
    - czy też ta wartość tak po prostu jest wpisana w projekt i tyle ( !? )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #4594

    Domyślnie

    - wejście do pokoju na środku ściany wydawało mi się ok ale tak jak piszesz, wyrysuje sobie jakieś mebel i zobaczę jak to będzie wygladało
    - spiżarka to duży problem, tzn, wejście do niej, ja chcę zrobić wejście od strony kuchni jednak ma wybranka się upiera przy tym rozwiązaniu które jest obecnie, ja jednak nie powiedziałem ostatniego słowa w tej sprawie
    - problem skosu do wc już ktoś mi zasugerował, tutaj chyba jednak zostanie tak jak jest
    Dziekuję za opinie.

  15. #4595

    Domyślnie

    Łukasz sprawdzę i napiszę.

  16. #4596
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    OK
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #4597

    Domyślnie

    O to chodziło ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EP.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	384362

  18. #4598
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... tak, o to ! dzięki
    choć trudno mi uwierzyć w ten wynik przy "grawitacji"
    pozdrawiam
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #4599

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kolor czerwony ściana nośna. Schody na strych w garderobie-graciarni lub kotłownio-pralni:
    Czy przy stropie z dolnego pasa wiązarów potrzebne są ściany nośne wewnątrz budynku?
    Twoja propozycja jest ciekawa i na pewno zostanie rozważona

    Mam jeszcze pytanie odnośnie kuchni, dziewczynie podoba się (nie wiem jak to nazwać) miejsce do siedzenia i szybkiego posiłku z wysokimi krzesłami, coś takiego jak w projekcie archon dom w renklodach 2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9a0c4226386a7441gen.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	384459

    Dwie pierwsze rzeczy jakie zauważyłem to kolizja z drzwiami balkonowymi, i piekarnika z drzwiami od spiżarni... no i jest to wrysowane bez proporcji i nie wiem czy się zmieści i czy będzie funkcjonalne?

  20. #4600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał franek89 Zobacz post
    Czy przy stropie z dolnego pasa wiązarów potrzebne są ściany nośne wewnątrz budynku?
    Nie mam pojęcia. Ale na twoim rysunku były szersze ściany w poprzek domu, więc założyłam, że je planujesz. Zmieniłam tylko na szerszą ścianę wzdłuż zamiast w poprzek.


    Jeśli chcecie barek to trzeba zlikwidować drzwi tarasowe przy kuchni lub zrobić suwane, bo kolidują z krzesłami. Twój barek na rysunku ma ok. 40 cm głębokości, to nie musi być problemem o ile to nie jest miejsce codziennego jedzenia.






Strona 230 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony