dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 235 z 246
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.700 z 4912
  1. #4681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może tak:


    lub tak:

  2. #4682

    Domyślnie

    Elfir, dziekuję za ciekawy pomysł. Jak ty to tak szybko zrobiłas? Ale drugi rysunek chyba się nie wkleił.

    PS> Poprawilam ten rysunek z kuchnia od wejscia, bo sie chyba nie wyswietlal dobrze.
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  3. #4683
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Elfir

    pogarszasz rzut !!!
    - z kwadratowych pokoi proponujesz mniej ustawne prostokątne
    - w kuchnię "wbijana jest" wyspa - na siłę i nie wiadomo po co ?
    - w części "nocnej" do dziennej wchodzimy wprost na kominek ( ? )
    - pomieszczenie pralni / suszarni " po długości ściany blokuje dostęp światła do środkowej cz. budynku
    - łazienka cz. nocnej z dwoma drzwiami to nieporozumienie
    ... przegadane, niefunkcjonalne, " rysowane na kolanie " bez pomysłu
    misz / masz gotowców
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 10-08-2017 o 17:44
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  4. #4684
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    aniutaJ

    w obu koncepcjach wejście jest od PD ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #4685

    Domyślnie

    tak w obu wejscie jest od poludnia, niestety Myslalam poczatkowo zeby dom postawic "pionowo", z wejsciem od wschodu. Ale z roznych wzgledow jednak bardziej pasuje wejscie do domu od poludnia, budynek wydluzony w linii wsch-zach.
    Dla mnie najtrudniejsza decyzja to - czy zrobic klasycznie kuchnie przy wejsciu, czy jednak blizej ogrodu. W tym drugim wariancie chcac miec ladny widok na ogrod w osi wejscia robi dosc duza czesc jadalniana. Mam wrazenie ze jest za duza. W wariancie z kuchnia od wejscia wysuwam salon w lewo zeby zlapac w nim troche slonca od poludnia. Tak mi sie przynajmniej wydaje, ze to sie uda Ale moze sie myle i dach zasloni to swiatlo? Juz sama nie wiem. Ot dylematy budujacego...
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  6. #4686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    [QUOTE=ŁUKASZ ŁADZIŃSKI;7509465]


    - z kwadratowych pokoi proponujesz mniej ustawne prostokątne

    Dla mnie ustawniejsze są prostokątne. W kwadratowym masz jedynie pusty środek

    - w kuchnię "wbijana jest" wyspa - na siłę i nie wiadomo po co ?

    Bo jest za szeroka gdyby ustawić meble tylko pod ścianą.

    - w części "nocnej" do dziennej wchodzimy wprost na kominek ( ? )

    Dokładnie tak - kominek trójstronny, jako główny element osi widokowej widoczny z wielu miejsc w domu:

    Irytują mnie kominki upychane po kątach, ledwo widoczne we wnętrzu.

    - pomieszczenie pralni / suszarni " po długości ściany blokuje dostęp światła do środkowej cz. budynku

    Dlatego okno jest na szczycie korytarza, by je doświetlić.
    Z resztą nie rozumiem zarzutu - gdyby był pokój z zamykanymi drzwiami, to by nie blokował?

    - łazienka cz. nocnej z dwoma drzwiami to nieporozumienie

    Mam tak w swoim domu i nie ma żadnego problemu - wejście do pralni bezpośrednio z łazienki jest bardzo wygodnym rozwiązaniem: zdejmuję ciuchy przy wejściu pod prysznic, uchylam drzwi i wrzucam do pralni, do pojemnika na pranie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 10-08-2017 o 20:39

  7. #4687

    Domyślnie

    Inspiracja kominkowa piękna, ale nie chciałabym tak na środku ustawionego kominka. Poza tym u nas w planach "koza" Jotul. "Przytulimy" ją do ceglanej ściany i też będzie pięknie.
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  8. #4688

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    poniżej nasz projekt który dopracowywaliśmy od kilku miesięcy. Pokoje ergonomiczne pod względem wymiarów, nacisk na ułożenie względem stron świata. Niestety wejście od południa (lekko południowy zachód) - część dzienna od południowego wschodu. Zimą salon maksymalnie oświetlony, latem około 17-18 słońce chowa się za garażem, pokoje dziecięce oświetlone późnym popołudniem. Sypialnia z porannym słońcem, podobnie jak biuro. Łazienka i pom. gospodarcze najbardziej nieoświetlone miejsca. Taras duży na północ, widok na lasek, taras wschodni na popołudniowe słońce z odrobiną cienia. W tym temacie wiem, że to niezgodne z założeniami wszechświata ale po co mi taras na który latem nie wyjdę bo słońce na nim dokucza. Jadalnia z założeniem na stół około 160-170cm - 6 osób w porywach po rozłożeniu 9, max 10 osób.

    Pytanie czy wymieszczę się w 420k zł.

    Pompa ciepła i wentylacja mechaniczna poza tą kwotą.

    Jak to oceniacie?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	394726

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	394725
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	394723  

  9. #4689
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. Dlaczego schody do garażu? Przecież to niewygodne?

    2. Mała garderoba na końcu korytarza - cofnij drzwi łazienki i zrób drzwi garderoby otwierane na zewnątrz. Będzie to wygodniejsze w używaniu

    3. Trochę ciasna jadalnia, jeśli trzeba obchodzić stół, by wyjść na taras.

    4. Trochę szkoda by mi było południowej elewacji straconej na garaż.

  10. #4690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    1. Dlaczego schody do garażu? Przecież to niewygodne?

    2. Mała garderoba na końcu korytarza - cofnij drzwi łazienki i zrób drzwi garderoby otwierane na zewnątrz. Będzie to wygodniejsze w używaniu

    3. Trochę ciasna jadalnia, jeśli trzeba obchodzić stół, by wyjść na taras.

    4. Trochę szkoda by mi było południowej elewacji straconej na garaż.
    1 - cały dom jest o 2 schody wyżej, więc do garażu musi być zejście. Chyba, że można to inaczej rozwiązać?

    2 - to graciarnia na odkurzacz itd. Pozostałe graty na strychu. Przemyślę jeszcze, ale będzie za dużo holu.

    3 - czy ciasna jadalnia? Teraz mamy stół 80x120 i 4 krzesła. Wymiar który jest pozwala na 4x60cm + 1 osoba na boku czyli jest na 9 osób i swobodne wstanie i przejście.Szerokośc stołu 80 + 2x75cm (wstanie) = 230cm... za osobą wstającą pozostaje jeszcze 70 cm. Po co nam jadalnie większa od pokojów? 99% czasu nie ma imprez i urodzin a wtedy każda jadalnia za mała. 1-koszt, 2- ogrzewanie, 3- akwarium by z tego było ze złożonym stołem.

    4 - mam teraz salon na południu, nie da się tam wytrzymać a jest lato. Przecież to czas pokoju dziennego i tarasów prawda?

  11. #4691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można po prostu zrobić garaż 2 schody wyżej (podjazd), co za problem?
    70 cm na przejście na taras? To dla was jest wygodnie? Ok, skoro tak twierdzicie...
    Zimą pokoje dzieci lepiej by miały światło południowe niż wschodnie czy zachodnie. Inaczej w zasadzie będą pół roku skazane na sztuczne doświetlanie pokoi, bo światła dziennego będzie jak na lekarstwo.

    Nie zamierzam z Tobą dyskutować, bo to w końcu twój dom i twoje wybory. Ja po prostu wypisałam co MOIM zdaniem jest wadą w tym projekcie.

  12. #4692
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Elfir " Mam tak w swoim domu i nie ma żadnego problemu - wejście do pralni bezpośrednio z łazienki jest bardzo wygodnym rozwiązaniem: zdejmuję ciuchy przy wejściu pod prysznic, uchylam drzwi i wrzucam do pralni, do pojemnika na pranie. "

    - z łazienki nie korzysta się tylko po to, aby "wchodzić pod prysznic" pomieszczonko spełnia jeszcze inne funkcje, i co ( ? ) .... każdorazowo osoba wchodząca jednymi drzwiami będzie się zastanawiać ( lub sprawdzać ) , czy drugie drzwi są otwarte / zamknięte.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  13. #4693
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszu Zobacz post
    czy ciasna jadalnia? Teraz mamy stół 80x120 i 4 krzesła. Wymiar który jest pozwala na 4x60cm + 1 osoba na boku czyli jest na 9 osób i swobodne wstanie i przejście.Szerokośc stołu 80 + 2x75cm (wstanie) = 230cm... za osobą wstającą pozostaje jeszcze 70 cm. Po co nam jadalnie większa od pokojów? 99% czasu nie ma imprez i urodzin a wtedy każda jadalnia za mała. 1-koszt, 2- ogrzewanie, 3- akwarium by z tego było ze złożonym stołem.
    - jadalnia ciasna i tyle ! - stół po minimach, a przecież stół w domach jednorodzinnych nie pełni tylko i wyłącznie funkcji podstawowej ... jedzenia posiłków.
    - zastanawia mnie natomiast ta wentylacja grawitacyjna ( ? ). Trudno uwierzyć, aby dom podziurawiony kominami grawitacyjnymi spełniał zakładaną projektowaną charakterystykę energetyczną - raczej nie ma na to szans.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  14. #4694

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - jadalnia ciasna i tyle ! - stół po minimach, a przecież stół w domach jednorodzinnych nie pełni tylko i wyłącznie funkcji podstawowej ... jedzenia posiłków.
    - zastanawia mnie natomiast ta wentylacja grawitacyjna ( ? ). Trudno uwierzyć, aby dom podziurawiony kominami grawitacyjnymi spełniał zakładaną projektowaną charakterystykę energetyczną - raczej nie ma na to szans.
    Wentylacja będzie mechaniczna, to wstępny projekt.

    Co do jadalni, teraz mam kuchnie wraz ze stołem wielkości tej jadalni w projekcie. Naprawdę, nie odczuwam potrzeby wielkiej jadalni z małym stołem w którym przez 99% czasu nic się nie dzieje. Nie potrzebuję tego i tyle.

    Zgodnie ze stroną:
    https://www.houseloves.com/blog/2016...-wymiary-stolu

    przy stole PROSTOKĄTNYM potrzebujemy:

    2 osoby - optymalnie 60cm x 90cm
    4 osoby - min. 120x90cm - optymalnie 150cm x 125cm
    6 osób - min. 200x90cm - optymalnie 245cm x 125cm
    8 osób - min. 260x90cm - optymalnie 320cm x 125cm
    10 osób - min. 320x90cm - optymalnie 350cm x 130cm
    12 osób - min. 320x125cm - optymalnie 350cm x 150cm

    i zgodnie z tym:
    http://www.domplusdom.pl/mebel/wygodnie-przy-stole

    1 osoba 40cm, czyli 4x4 osoby mamy 240cm i 1 na skraju wygodnie z przejściem 110cm = 350cm, czyli tak na 9 osób ze swobodą przejścia z każdej strony.

    Zakładam, że na szerokość 300cm wystarcza 80cm+2x110cm = 300cm.

    Pytanie, ile powinna mieć taka jadalnia? Jest nas 3. Mógłbym zrezygnować z tarasu i stół miałby znacznie większe możliwości rozłożenia - ale ten taras byłby przyjemny. 9 osób teraz nam tam wejdzie, a większa ilość wtedy impreza w salonie po przemeblowaniu.

    Optymalnie patrząc 4x60cm + załóżmy 65cm na końcu i 110cm od wejścia z kuchni mamy 415cm. Czy tyle powinna wynosić długość? czy warto o tyle powiększać dla opcji max 10 osób. Będzie 12 osób i znowu braknie miejsca.
    Ostatnio edytowane przez lukaszu ; 14-08-2017 o 15:13

  15. #4695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Elfir " Mam tak w swoim domu i nie ma żadnego problemu - wejście do pralni bezpośrednio z łazienki jest bardzo wygodnym rozwiązaniem: zdejmuję ciuchy przy wejściu pod prysznic, uchylam drzwi i wrzucam do pralni, do pojemnika na pranie. "

    - z łazienki nie korzysta się tylko po to, aby "wchodzić pod prysznic" pomieszczonko spełnia jeszcze inne funkcje, i co ( ? ) .... każdorazowo osoba wchodząca jednymi drzwiami będzie się zastanawiać ( lub sprawdzać ) , czy drugie drzwi są otwarte / zamknięte.
    starczy zamontować samozamykacz...
    Ale jak ktoś się boi takiego przechodzenia, to dzieli pomieszczenie i ma spiżarkę przy kuchni i pom. gospodarcze od strony łazienki. A do gospodarczego można zrobić dodatkowo wejście z ogrodu, by wywiesić pranie czy na zimę schować meble ogrodowe.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-08-2017 o 21:27

  16. #4696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lukaszu - podane przez ciebie wymiary są minimalne i dotyczą stołu, wokół którego nie ma traktu komunikacyjnego. A u ciebie jest trakt, więc przynajmniej z jednej strony - do drzwi tarasowych powinno być szersze przejście.

  17. #4697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniutaJ Zobacz post
    Elfir, dziekuję za ciekawy pomysł. Jak ty to tak szybko zrobiłas? Ale drugi rysunek chyba się nie wkleił.

    PS> Poprawilam ten rysunek z kuchnia od wejscia, bo sie chyba nie wyswietlal dobrze.
    albo:


  18. #4698
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszu Zobacz post
    Wentylacja będzie mechaniczna, to wstępny projekt.

    Co do jadalni, teraz mam kuchnie wraz ze stołem wielkości tej jadalni w projekcie. Naprawdę, nie odczuwam potrzeby wielkiej jadalni z małym stołem w którym przez 99% czasu nic się nie dzieje. Nie potrzebuję tego i tyle.

    Zgodnie ze stroną:
    https://www.houseloves.com/blog/2016...-wymiary-stolu

    przy stole PROSTOKĄTNYM potrzebujemy:

    2 osoby - optymalnie 60cm x 90cm
    4 osoby - min. 120x90cm - optymalnie 150cm x 125cm
    6 osób - min. 200x90cm - optymalnie 245cm x 125cm
    8 osób - min. 260x90cm - optymalnie 320cm x 125cm
    10 osób - min. 320x90cm - optymalnie 350cm x 130cm
    12 osób - min. 320x125cm - optymalnie 350cm x 150cm

    i zgodnie z tym:
    http://www.domplusdom.pl/mebel/wygodnie-przy-stole

    1 osoba 40cm, czyli 4x4 osoby mamy 240cm i 1 na skraju wygodnie z przejściem 110cm = 350cm, czyli tak na 9 osób ze swobodą przejścia z każdej strony.

    Zakładam, że na szerokość 300cm wystarcza 80cm+2x110cm = 300cm.

    Pytanie, ile powinna mieć taka jadalnia? Jest nas 3. Mógłbym zrezygnować z tarasu i stół miałby znacznie większe możliwości rozłożenia - ale ten taras byłby przyjemny. 9 osób teraz nam tam wejdzie, a większa ilość wtedy impreza w salonie po przemeblowaniu.

    Optymalnie patrząc 4x60cm + załóżmy 65cm na końcu i 110cm od wejścia z kuchni mamy 415cm. Czy tyle powinna wynosić długość? czy warto o tyle powiększać dla opcji max 10 osób. Będzie 12 osób i znowu braknie miejsca.

    - usiądź przy stole, połóż na nim ręce i zmierz odległość po zewnętrznej między nimi - wyjdzie dł. 70cm ( nie 60cm, nie 40cm ! ) - i to jest to minimum komfortu na długości ( czy też szerokości przy stole ) dla jednej osoby. W drugą stronę ( w głąb stołu ) mamy faktycznie minimum 40cm + miejsce na różności które będą po jego środku - przyjmijmy minimum 40cm. Wychodzi, że stół ( przykładowo ) dla 4-ch osób powinien mieć 120 x 140 ( dla dwóch osób ) przy czym dł. 140cm powinna być powiększona obustronnie po 10cm. Sumarycznie mamy stół 160 x 120cm wygodny dla 4-ch osób.
    - czy można jeść posiłki przy mniejszym stole - oczywiście. Fiat125p też kiedyś był wygodnym samochodem dla 4-ch osób.
    - obejście takiego stołu 110cm jest wystarczające.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #4699
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wstarczy zamontować samozamykacz....
    .. no proszę Cię ... i systemy kontroli dostepu ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  20. #4700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no proszę cię, samozamykacz to nie jest jakiś problematyczny, drogi i niespotykany element.

Strona 235 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony