dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 240 z 246
Pokaż wyniki od 4.781 do 4.800 z 4912
  1. #4781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten Signum fajny - jeśli dopuszczasz układ w literę L

  2. #4782

    Domyślnie

    kominy out, przeniesienie pieca z 15 do 13 i w 15 moja siłownia poszerzyć trochę garaż, pomyśleć nad przedsionkiem, tv pewnie na scianie gdzie jest kominek ... ogólnie dzisiaj szukałem inspiracji właśnie w tej koncepcji gdzie garaż jest z boku po środku budynku i trafiłem na to gdzie mi odpowiada większość ustawienia

    @Elfir
    tak dopuszczam jesteśmy na etapie poszukiwań rozwiązań które nam pasują a takie "oszukane L" również wchodzi w gre

  3. #4783

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    tv pewnie na scianie gdzie jest kominek ...
    To jest właśnie ściana naprzeciwko zachodniego okna, gdzie niskie słońce będzie się wam odbijało w ekranie. Więc jeśli tak to tylko z roletą zaciemniającą na tym oknie, która pewnie będzie zaciągnięta 80% waszego czasu w salonie.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  4. #4784

    Domyślnie

    nie jesteśmy fanami TV obydwoje (ja tylko meczyk/meczyki w weekend albo jakis national geo/discovery) najczęściej u nas gra radio z głośników bardziej fajni muzyki + oglądanie filmów więc nie wiem czy nie zdecydowalibyśmy sie po prostu na rzutnik a wtedy i tak trzeba wszystko zaciemniać. Okno można zmniejszyć / przenieść to już sa detale, ogólnie projekt spełnia nasze wymagania

    @ Elfir
    bardzo fajny projekt stworzyłaś motyw z pergolą bardzo pozytywny
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 16-05-2018 o 14:11

  5. #4785

    Domyślnie

    .

  6. #4786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do projektu to mu całkiem daleko

    Przy domu w L-kę to możesz przerobić mnóstwo różnych projektów bo starczy dorysować garaż. .
    Przykład:
    https://projekty.muratordom.pl/proje...0%2C0.htm?c=53

    I przeróbka:


    Albo https://projekty.muratordom.pl/proje...0%2C0.htm?c=48

    i przeróbka:

  7. #4787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zaletą takiego dostawianego garażu jest to, że może być wykonany w lekkiej, taniej technologii. Przecież garażu nie trzeba jakoś specjalnie ocieplać.

  8. #4788

    Domyślnie

    Pomyślimy drugiej połówce podoba się również Signum wiec jest jakiś progress tymczasem dzisiaj zadatkowana działka teraz podział i za 3 msc pewnie będzie już nasza

  9. #4789
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Pomyślimy drugiej połówce podoba się również Signum wiec jest jakiś progress tymczasem dzisiaj zadatkowana działka teraz podział i za 3 msc pewnie będzie już nasza
    Z tego co napisałeś wynika, że ten projekt powinien być odpowiednim dla Waszych potrzeb, zwłaszcza gdy będziecie ogrzewać prądem lub gazem (siłownia w miejscu kotłowni)
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #4790

    Domyślnie

    Tak signum wydaje sie być bardzo dobrą bazą z której jak wcześniej wspominała @Elfir można chociażby odłączyć garaż oraz kotłownie jesli chcielibyśmy obciąć koszta np. ale to już są nasze ewentualne rozterki tak czy siak signum spełnia praktycznie każde założenie jakie mieliśmy na pewno wyleciałby kominy, oraz zadaszenie nad tarasem aby uprościć jego konstrucje i oddać światło do salonu

    W grę wchodzi tylko gaz lub pompa ciepła to są dalekosiężne plany na razie jak pisałem wyżej zapłaciliśmy zadatek za działkę, czekamy na geodetę i jej podział, obecny właściciel podpisał zgodę na wycinkę wszystkiego co dozwolone, którą to przekazałem sąsiadowi ma się zająć krzewami/drzewami bo jest tam tego pełno + załatwił tanią koparkę żeby usunąć potem korzenie potem z rok ogarniania działki podnoszenia, kopania, płoty itp itd ... także trochę pracy przed nami w przyszłym roku.

    jak na razie wysłałem do kazdego z wątku o signum PW z pytaniem czy sie wybudowali/budują może sie uda złapać do kogoś kontakt

    https://www.youtube.com/watch?v=Pegt...ature=youtu.be krótki filmik z działki ... trochę roboty jest ale damy rade


    jak na razie poprosiłem o wycene przybliżona z extradom myślicie że to realne koszta?

    Stan zero - 53.400,00 zł. - tutaj na bank więcej ze względu na płytę fundamentową która zamierzam zrobić.
    Stan surowy otwarty - 113.300,00 zł.
    Stan surowy zamknięty - 58.900,00 zł.
    Instalacje sanitarne - 38.000,00 zł.
    Instalacje elektryczne - 11.500,00 zł.
    Wykończenie zewnętrzne - 47.200,00 zł. - elewacje bede robił sam wiec tylko materiał
    RAZEM: 332.300,00 zł.
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 17-05-2018 o 09:12

  11. #4791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dodaj do tego VAT, geodetę, przyłącza
    Bardzo kosztowna jest stolarka - warto przemyśleć okna i drzwi.

  12. #4792

    Domyślnie

    To takie szacunkowe koszta z extradom to że się gdzieś doda gdzieś MOŻE odejmie biorą pod uwagę ogólnie liczę tylko do developerskiego resztę poza meblami/materiałami będę miał za free więc kilkadziesiąt tysi zostaje w kieszeni, elektryka również sam materiał, ocieplenie również tylko materiał. Drzwi i okna pewnie też będę sam wstawiał.

  13. #4793

    Domyślnie

    signum moja dziewczyna określiła jako "ideał" takze szukam kogos kto zbudował i ma może szczegółowe ryunki bo nigdzie ich znaleźć nie moge :/

  14. #4794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja bym naniosła takie poprawki:

  15. #4795

    Domyślnie

    własnie chciałem od kogos uzyskac rysunek techniczny i go sobie nanieść do programu i sie pobawic ukladem pomieszczen

  16. #4796
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Żebyś znowu nie wyważał otwartych drzwi (a tak było z radami, abyś dał sobie spokój z malunkami), to podpowiem. Za rysunki w Cadzie (a takie są najlepsze) zwykle trzeba dodatkowo zapłacić, więc czy od kogoś je dostaniesz gratis.... może?. Kserowanie projektów też zdaje się legalne nie jest...
    Ale podzwoń albo popisz do firm, które ten projekt sprzedają i na 99% dostaniesz rzut w pdf-ie i się nim baw.
    Osobiście odradzał bym ten, którego obecnie używasz (z LeroyM chyba?) i jeśli poważnie myślisz o wspomaganiu się jakimś narzędziem, poszukał darmowego typu CAD.

  17. #4797

    Domyślnie

    wysłałem kilka maili tam gdzie je sprzedają signum 036 czekam na odpowiedz tak z leroy kazan chyba sie nazywa, jak już pisałem nie chodzi mi o dokładne projekty co do milimetra tylko o "rzucanie" pomieszczeniami nic więcej, tak jak chociazby wrzuciła tutaj Elfir nic poza tym. Moja dziewczyna ma "problem" z wyobrażeniem sobie czegoś czego nie widzi a najlepiej jakbysmy pojechali na działke i powbijali paliki i wymierzyli

  18. #4798

  19. #4799

  20. #4800
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No właśnie, wszystko jest, tylko trzeba poszukać albo zapytać
    Koncepcja wytyczenia w terenie bardzo słuszna (panowie McDonald's właśnie tak optymalizowali pracę swoich barów).
    Sam żałowałem, że wcześniej tego nie zrobiłem i spiżarnię wyrzuciłem już po zamontowaniu okna w kuchni, a mogło być większe. Finalnie i tak jest jasno, ale....
    Szczegółowe rzuty przydają się bardzo, bo widać co można zmienić bez większych komplikacji.

Strona 240 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony