dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 243 z 246
Pokaż wyniki od 4.841 do 4.860 z 4912
  1. #4841

    Domyślnie

    Wracając do Signuma pasuje idealnie, a teraz wariant bardziej "budżetowy" który również rozważamy.

    Ta sama pracownia, ten sam projektant zdaje się wersja po prostu bez garażu/dużej kotłowni
    https://projekty.muratordom.pl/proje...,240,0%2C0.htm

    w oryiginale wygląda tak


    a po przeróbce:


    - zmieniony układ
    - powiększona garderoba przy sypialni
    - zmniejszona spiżarnia, powiększona kuchnia w kuchni zmniejszone ściany od salonu. W spiżarni pewnie byłby zamurowane"drzwi" na zewnatrz tak by mozna było je kiedyś zrobić
    - zmieniony układ wejsciowy/przedsionek/garderoba/łazienka
    - pokój 2 robiłby pewnie teraz za siłownię, pokój 1 dla młodego, nie mam za bardzo pomysłu jak je mniej więcej zrównać wielkością na około 15m2 jakiś pomysł?
    - przed gabinetem zrobione miejsce na szafę wnękową
    - brak kominów oczywiście

    Mógłbym trochę powiększyć łazienkę kosztem kotłownio/pralnii tylko czy jest sens? w Łazience wanna + 1 umywalka + wc oraz bidet nie wiem czy jest sens? 9m2 to i tak sporo. Przedsionek trochę powiększyć? kosztem łazienki? Można przesunąć scianę od przedsionka w łazienkę, i łazienkową przesunać zmniejszając kotłownie, zrobiłaby się pewnie wnęka w łazienca z 60cm ~~ coś by się tam upchnęło może jakieś szafki na ręczniki itp itd?



    w przyszłości pewnie doszedłby garaż tak jak w wersji jaskółki z garażem
    https://projekty.muratordom.pl/proje...,379,0%2C0.htm
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 22-05-2018 o 09:18

  2. #4842

    Domyślnie

    Po konsultacji z użytkownikiem Jaskółki podsunął moim zdaniem bardzo fajny pomysł
    Wywalić spiżarnie i zrobić kuchnie+jadalnie wtedy jest 20m2 do aranżacji
    W miejsce garderoby wlatuje spiżarnia
    Zmienił się układ na końcu korytarza przy pokoju 1 oraz 2 teraz są prawie równe dodatkow powiększył się tam Hol co pozwoli na wrzucenie tam dodatkowej szafy.
    W Przedsionku z prawej szfa po lewej jakaś "ławka" ładna do siadania i zakładania butów + wieszaki


    Ostatnio edytowane przez martingg ; 22-05-2018 o 10:21

  3. #4843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma garażu.

    Gabinet daj od najmniej nasłonecznionej strony - podczas pracy na kompie przeszkadzać będzie światło słońca.

    Łazienka gościnna z wejściem z salonu - NIE!

    Przy 2+2 powinny być dwie łazienki z programem kąpielowym (chociażby prysznicem)

    To duży dom - jego wykończenie będzie kosztować. Bo w tak dużym salonie nie można wstawić trzyosobowej kanapy za 3 tyś. Aby wypełnić sensownie przestrzeń trzeba kupić rozłożysty narożnik za 10 tyś. Podobnie stół - nie na 4-6 osób ale na 8-10 osób.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-05-2018 o 11:29

  4. #4844

    Domyślnie

    Dlatego napisałem iż jest to wersja "budzetowa" z planowanym dobudowaniem garażu na końcu inwestycji jak juz bedziemy wiedzieli ile czego itp itd w najgorszym wypadku beton + blaszak na 2 stanowiska.

    tutaj wersja z garażem https://projekty.muratordom.pl/proje...-i,379,0,0.htm zawsze mozna go dokleic dlatego napisalem o 'zrobieniu" drzwi ze spiżarni/jadalni do garażu.
    W mniejszej łazience wejdzie prysznic bez problemu na końcu + toaleta.

    Obecnie mamy narożnik od 2 lat 350x320cm zapłaciliśmy całe 2800pln ... zrobiony na zamówienie tzn powiększony obudowany z każdej strony wiec spokojnie siada na nim 6 osób, kwestia chęci i unikania popularnych sieciówek gdzie ceny są kosmiczne stół 90x100 rozkładany do 350cm.
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 22-05-2018 o 11:46

  5. #4845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chcesz przez jadalnię/kuchnię chodzić do garażu?
    Bo w Signum garaż też można dobudować później.

  6. #4846

    Domyślnie

    tylko w signumie nie bedzie wiecej zabawy (kosztów?) dla architekta/konstruktora ze zmiana dachu na kompletnie 2 spadowy?

  7. #4847

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Po konsultacji z użytkownikiem Jaskółki podsunął moim zdaniem bardzo fajny pomysł
    Nie podoba mi się ten projekt ze względu na umiejscowienie gabinetu - skoro ma być do korepetycji to mamy obcych ludzi w głębi strefy prywatnej. Jak już to zamieniłabym go miejscem z łazienką.
    Jak widzisz w ogóle dobudowanie tam garażu? Narysuj koncepcję przebudowy. Bo dobudowanie się do jadalni lub salonu, zabranie całej ściany okien, absurdalna komunikacja - to wszystko przemawia na niekorzyść pomysłu. Signum było rozsądniej zaplanowane i do budowy z garażem i do budowy bez garażu.
    A co do kosztów konstruktora - dom 160-200 m2, a zaoszczędzenie na konstruktorze, żeby projekt może był kłopotliwy i niewygodny, ale za to tańszy... No nie wiem, ja nie widzę logiki w takim działaniu, kiedy się stawia chatę za pół bańki.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  8. #4848

    Domyślnie

    Racja, po prostu początkowe założenia były inne, zróbmy prostą stodołę jakieś 120-130m2 ~~ o garażu się kiedyś pomyśli ... tak żeby się nie zawalić kredytem liczyliśmy ze wystarczy nam 150-200 tyś kredytu ~~ a teraz signum w full opcji to co najmniej 350-400 tyś kredytu dlatego ciągle są wahania szczególnie jak wczoraj zacząłem liczyć płyta fundamentowa to z 70-80 tyś co najmniej około 260m2, dachu 380m2 to kolejne 70-80, jeszcze ściany i robota za nie to kolejne 60? strzelam. Potem podłogówka, piec, tynki, okna kolejna 100 i się robi 320 a pewnie 350 bo nie pamietam o milionie pierdół i w naszej prostej stodole liczylismy 220-240 developerski ~~ także 100ka więcej ale cóż domu się nie buduje na 5 lat ... Czyli de facto stoimy przed standardowym wyborem inwestora wziąć więcej kredytu czy zejść trochę na ziemie z wymaganiami

    signum bez garażu i siłowni

    [URL=https://images84.fotosik.pl/1077/f61cb0c5592de5fd.png][/URL

  9. #4849

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    signum bez garażu i siłowni
    Zgrabny ten projekcik, nie widzę w nim właściwie wad. Jedyne co to usunąć okno z garderoby (można wtedy mieć otwarte szafy i ubrania nie płowieją), przearanżować tę dziwną wyspę w kuchni i jest bardzo dobrze.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  10. #4850

    Domyślnie

    wyspa była rzucona tak żeby mniej więcej wyobrazić sobie kuchnie, nie wiadomo może będzie w L może z wyspa ... detale obecnie tak jak i okno

    No Signum bez garażu, przedsionka i siłowni jest to rozwiązanie pośrednie które nas zadowala pod względem metrażu, rozkładu dosyć wdzięczny projekt jeśli chodzi o obcięcie go, a wywalenie tych 3 pomieszczeń pewnie pozwoli zaoszczędzić około 100 tyś .

  11. #4851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Signum można skrócić o jakieś 1,5 m bez większej utraty funkcjonalności. Zlikwidować okno w garderobie. Poza wyjściem tarasowym w kuchni i salonie fixy.


    na czerwono zaznaczyłam drogę z zakupami.

  12. #4852

    Domyślnie

    raczej bym nie chciał go skracać te 1,5m zmniejszyłoby o około14m2 więc całkiem juz sporo jak mółwiłem okna i drzwi były od czapy teraz chwile nad tym posiedziałem



    nie wiem czy bym nie wolał normalnego otwieranego okna w kuchni jednak reszta w salonie fixy poza balkonowymi
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 24-05-2018 o 08:00

  13. #4853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na moim rysunku widzisz jakoś stratę tego 1,5 m?

  14. #4854

    Domyślnie

    Tak trochę dzisiaj się nudziłem w pracy i pomyślałem o wersji "Eco"

    jakieś opinie? schody są rzucone "umownie" powiedzmy gdzies tam będą ...

    Ostatnio edytowane przez martingg ; 28-06-2018 o 14:11

  15. #4855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    raczej zamień miejscami łazienkę i wejście do domu.
    Małe wc (domyslam się, że gościnne) w części sypialnej a duża (w domyśle prywatna) łazienka w części publicznej?

  16. #4856

    Domyślnie

    tak, w sumie prawda wjescie na prawo, aczkolwiek licząc wszystko raczej zostaniemy przy parterówce, oszczędności na płycie i dachu pójdą w stropy + dach także wyjdzie na jedno ...

  17. #4857

    Domyślnie



    Opinie?

  18. #4858
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    martingg
    tą „dyskusję” jaką starasz się prowadzić na FM, powinieneś prowadzić z projektantem obiektu ! ( jak najbardziej pochwalić się efektem tej współpracy nad projektem indywidualnym ) i może to uchroniłoby Cię przed ciemnym korytarzem, spiżarką w której mieszczą się dwie szafki, czy też odległością do pokonania między „siłownią”, a najbliższym natryskiem ( zakładam, że pocisz się jak wszyscy ), czy też innymi „ ciekawostkami ”.
    Póki co nie ma tu Architektury, Konstrukcji, Instalacji, brak choćby podstawowej aranżacji pomieszczeń, nie ma NIC poza hobbistycznym podziałem przestrzeni prostokąta i zapytaniem co z tego wynika? wynika zakładany program użytkowy budynku, który można i spisać na kartce A4 ( albo mniejszej ). Weź ( przykładowo ) Koncepcję z #4534 , tam jest o czym dyskutować i porównaj ją ze swoją.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #4859

    Domyślnie

    Chodzi mi o wymianę spostrzeżeń co do układów pomieszczeń, a nie wymiarów drzwi czy okien ... jeśli chodzi o spiżarnie po otworzeniu drzwi z prawej strony wchodzi szafka 50 głęboka 70 szeroka z lewej strony szafka 30cm głęboka 200cm długa, na końcu będzie L 90cm szerokie 60cm głębokie jak dla mnie to w zupełności wystarcza nie będzie tam zamrażarek na ludzkie szczątki tylko półki/szafki na mleko wode i inne puszki czy też jakieś sprzęty mało używane w kuchni ... przejście 10m do łazienki problem? nie sądze ...

    urządzane .

    Ostatnio edytowane przez martingg ; 16-08-2018 o 07:27

  20. #4860

    Domyślnie

    Po co ci prywatna łazienka w master bedroom, jeśli pod natryskiem mieści się tylko jedna osoba? Żeby mieć blisko do toalety rano?
    Pytam, bo fascynuje mnie to na gruncie prywatnym, a widzę takich projektów coraz więcej.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

Strona 243 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony