dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 246
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4912
  1. #41

    Domyślnie

    Domek spoko. Ale ktoś wspomimał, że nie lubi schodów albo mi się wydawało
    Budowa, budowa - jak to przetrwać i nie zwariować, wreszcie zamieszkane... cudownie jest na własnych śmieciach

  2. #42

    Domyślnie

    Faktycznie nie lubimy schodow, ale do piwnicy jakoś sie trzeba dostać
    A na dole jest tylko pralnia-kotłownia.
    Garderoba jest w sypialni narożnej (północno zachodniej)
    Umeblowanie kuchni - to tylko wersja "demo" - nad właściwą kuchnią pracujemy dopiero - a pewnie jak stana ściany to i tak zmienimy jeszcze jej wnetrze
    Pokoje maja tak od od 12 do 17 m2
    A w piwnicy cześć ścian jest tylko dla celów projektowych w rzeczywistości będzie całkiem sporo miejsca - np wydzielone pomieszczenie garażu którego faktycznie nie będzie.
    Czy 30m2 salonu to naprawdę mało? Tym bardziej że łączy sie on z otwartą kuchnią i holem wejściowym.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  3. #43

    Domyślnie

    Projekt ciekawy.
    Moim zdaniem jeśli jest taka możliwość to zrób schody ze spocznikiem, te (kręcone) są b. niewygodne.I podaj jaka jest pow. wiatrołapu, bo może uda się trochę go powiększyć kosztem korytarz, my tak mamy i jesteśmy zadowoleni.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  4. #44

    Domyślnie

    Może jeszcze drzwi z pom. 004 do 002 przemieśc do 003, te drugie z 003 otwierać w drugą stronę(pomieszczenia 3 i 4 będą ustawniejsze.).I czy ten komin w piwnicy nie można obrócić o 90 stopni(nie wiem co to jest w kuchni obok komina?), może byłoby lepiej.Czy ten WC z piwnicy nie zmieściłby się pod schodami w piwnicy( a chyba tak bo piwnica 3m) i byłoby to wszystko w jednym pionie i chyba o jeden komin mniej i jedna obróbka mniej i jedno potencjalne miejsce do nieszczelności dachu mniej.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  5. #45

    Domyślnie

    Jeśli dobrze odczytuję to po prawej stronie drzwi przy wiatrołapie jest wejście do jadalni. Jeśli tak to proponuję przejście do jadalni zrobić tam gdzie jest ścianka, atam gdzie drzwi ściankę i drzwi z wiatrołapu otwierać odwrotnie (na tą ściankę)
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał deha
    .Czy ten WC z piwnicy nie zmieściłby się pod schodami w piwnicy( a chyba tak bo piwnica 3m) i byłoby to wszystko w jednym pionie i chyba o jeden komin mniej i jedna obróbka mniej i jedno potencjalne miejsce do nieszczelności dachu mniej.
    A wiesz... to całkiem fajny pomysł z tym WC. Uprosci znacznie układ pomieszczeń na dole.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał deha
    Jeśli dobrze odczytuję to po prawej stronie drzwi przy wiatrołapie jest wejście do jadalni. Jeśli tak to proponuję przejście do jadalni zrobić tam gdzie jest ścianka, atam gdzie drzwi ściankę i drzwi z wiatrołapu otwierać odwrotnie (na tą ściankę)
    Hm... trochę rysunek jest nieczytelny.
    To nie jest ścianka tylko taki kwietnik - pomieszczenia sa całkowicie otwarte na siebie. dlatego taki kierunek otwierania drzwi - żeby wchodzic na jadalnię-salon.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał deha
    Projekt ciekawy.
    Moim zdaniem jeśli jest taka możliwość to zrób schody ze spocznikiem, te (kręcone) są b. niewygodne.I podaj jaka jest pow. wiatrołapu, bo może uda się trochę go powiększyć kosztem korytarz, my tak mamy i jesteśmy zadowoleni.
    W przejściu z wiatrołapu do holu mamy uwzględniona (na naszą prośbę) szeroka belkę nadprożową - właśnie po to by albo wysunać to pomieszczenie nieco do wewnątrz albo obsadzic drzwi z przeszkolnymi stałymi skrzydłami bocznymi.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał RYDZU

    Hm... trochę rysunek jest nieczytelny.
    To nie jest ścianka tylko taki kwietnik - pomieszczenia sa całkowicie otwarte na siebie. dlatego taki kierunek otwierania drzwi - żeby wchodzic na jadalnię-salon.

    Pozdrawiam
    Kwietnik zauważyłem.Myślę, że tam może być tam ścianka, ponieważ np. w czasie imprezy w jadalni kazdy kto wchodzi będzie może niepokoić(zwłaszcza jak dzieci podrosną). Może w korytażu 103 wykonać szafę wnękową(2 ścianki np z drzwiami przesuwanymi )
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Indywidualny projekt, sam go tworze wiec moze ktos...oceni

    Witam
    Mam prosbe, jestesmy wraz z zona na etapie projektowania
    wlasnego domku, powstala już dosc mocno zawansowana koncepcja ale chwilami mamy watpliwosci do zastosowanych rozwiazan.
    Domek parterowy, niepodpiwniczony.
    Fundamenty- lawa wylewana, sciany fundamentowe murowane z bloczkow lub wylewane
    Sciany zewnetrzne z gazobetonu gr.24cm plus styropian gr.10cm
    W domku nie planuje wykonywac stropu, sufit z plyt g-k podwieszony do
    drewnianego dzwigara. Pokrycie z blachodachowki.


    Ponieważ to projekt indywidualny umieszczam link i jeżeli ktos ma ochote
    podzielic się swoimi uwagami to zapraszam

    http://217.99.176.18/~mj/dom/index.php

    Z gory dziekuje za wszelkie uwagi

    Mariusz J

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Indywidualny projekt, sam go tworze wiec moze ktos...oceni

    Witam
    Mam prosbe, jestesmy wraz z zona na etapie projektowania
    wlasnego domku, powstala już dosc mocno zawansowana koncepcja ale chwilami mamy watpliwosci do zastosowanych rozwiazan.
    Domek parterowy, niepodpiwniczony.
    Fundamenty- lawa wylewana, sciany fundamentowe murowane z bloczkow lub wylewane
    Sciany zewnetrzne z gazobetonu gr.24cm plus styropian gr.10cm
    W domku nie planuje wykonywac stropu, sufit z plyt g-k podwieszony do
    drewnianego dzwigara. Pokrycie z blachodachowki.


    Ponieważ to projekt indywidualny umieszczam link i jeżeli ktos ma ochote
    podzielic się swoimi uwagami to zapraszam

    http://217.99.176.18/~mj/dom/index.php

    Z gory dziekuje za wszelkie uwagi

    Mariusz J

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Granat

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witaj,
    Na technologii się nie znam, ale jestem babą i sama niedawno wybierałam projekt domku dla siebie – dla nas.....
    Więc z takich moich pierwszych spostrzeżeń, to przemyśl czy nie warto zamienić miejscami kuchnię z salonem, a oto czemu:
    -aby wejść do kuchni przechodzisz przez salon, przeszkadzasz komuś w oglądaniu TV, czytaniu, wpatrywaniu się w kominek itp.
    -odbywasz dłuższą drogę przy np. wnoszeniu zakupów, wynoszeniu śmieci...
    -wolałam też, mieć okna w kuchni wychodzące na front domu, zawsze to miło wiedzieć co się dzieje przy bramie, chyba, że z tamtej właśnie strony będziecie mieli ogród...
    Widzę też, że nie zaplanowaliście wiatrołapu, mi też się tak dużo bardziej podoba, ale po rozmowach z mieszkańcami takich domów doszliśmy do wniosku, że jednak z przyczyn czysto praktycznych - musi być.
    Czy da się zmienić aby drzwi WC nie otwierały się bezpośrednio do salonu...tak trochę głupio...
    Pozostałe rzeczy bardzo mi się podobają, duże sypialnie, gabinet....rewelacja!
    Przemyśl tylko jeszcze nad prawą część domu...
    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne wyobrażenie na temat domu swoich marzeń.
    Powodzenia
    Agat

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Granat

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witaj,
    Na technologii się nie znam, ale jestem babą i sama niedawno wybierałam projekt domku dla siebie – dla nas.....
    Więc z takich moich pierwszych spostrzeżeń, to przemyśl czy nie warto zamienić miejscami kuchnię z salonem, a oto czemu:
    -aby wejść do kuchni przechodzisz przez salon, przeszkadzasz komuś w oglądaniu TV, czytaniu, wpatrywaniu się w kominek itp.
    -odbywasz dłuższą drogę przy np. wnoszeniu zakupów, wynoszeniu śmieci...
    -wolałam też, mieć okna w kuchni wychodzące na front domu, zawsze to miło wiedzieć co się dzieje przy bramie, chyba, że z tamtej właśnie strony będziecie mieli ogród...
    Widzę też, że nie zaplanowaliście wiatrołapu, mi też się tak dużo bardziej podoba, ale po rozmowach z mieszkańcami takich domów doszliśmy do wniosku, że jednak z przyczyn czysto praktycznych - musi być.
    Czy da się zmienić aby drzwi WC nie otwierały się bezpośrednio do salonu...tak trochę głupio...
    Pozostałe rzeczy bardzo mi się podobają, duże sypialnie, gabinet....rewelacja!
    Przemyśl tylko jeszcze nad prawą część domu...
    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne wyobrażenie na temat domu swoich marzeń.
    Powodzenia
    Agat

  14. #54

    Domyślnie

    Hmmm.
    Nie podoba mi sie to, że
    - praktycznienie ma żadnego przedsionka
    - wejście do Wc prosto z pokoju dziennego
    - taras od strony wejścia ale rozumiem, że jest to podyktowane stronami świata
    - zbyt szeroka bryła budynku
    - to jest duży budynek parterowy a nie widzę w nim pomieszczenia gospodarczego!

    Podoba mi się:
    - mimo, że duży to prosty budynek
    - wielkość sypialni
    - to, że jest spiżarnia

    Myślę, że musicie jeszcze nad nim popracować, ale najważniejsze że Wam się podoba.
    Pozdrawiam.

  15. #55

    Domyślnie

    Hmmm.
    Nie podoba mi sie to, że
    - praktycznienie ma żadnego przedsionka
    - wejście do Wc prosto z pokoju dziennego
    - taras od strony wejścia ale rozumiem, że jest to podyktowane stronami świata
    - zbyt szeroka bryła budynku
    - to jest duży budynek parterowy a nie widzę w nim pomieszczenia gospodarczego!

    Podoba mi się:
    - mimo, że duży to prosty budynek
    - wielkość sypialni
    - to, że jest spiżarnia

    Myślę, że musicie jeszcze nad nim popracować, ale najważniejsze że Wam się podoba.
    Pozdrawiam.

  16. #56

    Domyślnie

    Żeby sie nie powtarzać, w całości popieram przedpiśców
    Dla mnie największym mankamentem jest kibelek prawie w salonie i kuchnia hen daleko od wejścia.

  17. #57

    Domyślnie

    Żeby sie nie powtarzać, w całości popieram przedpiśców
    Dla mnie największym mankamentem jest kibelek prawie w salonie i kuchnia hen daleko od wejścia.

  18. #58

    Domyślnie

    1. Spiżarnia jest tam gdzie ma być – przy kuchni
    2. W takim układzie, jak ten, spokojnie można zrezygnować z dodatkowego miejsca kąpielowego. W przypadku sypialni na wyższej kondygnacji, drugiej pełnowymiarowej łazienki raczej trudno uniknąć
    3. Rozplanowanie kuchni warto jeszcze raz przemysleć
    Cytat Napisał deha
    proponuję przejście do jadalni zrobić tam gdzie jest ścianka, a tam gdzie drzwi ściankę i drzwi z wiatrołapu otwierać odwrotnie (na tą ściankę) Myślę, że tam może być tam ścianka, ponieważ np. w czasie imprezy w jadalni kazdy kto wchodzi będzie może niepokoić(zwłaszcza jak dzieci podrosną). Może w korytażu 103 wykonać szafę wnękową(2 ścianki np z drzwiami przesuwanymi )
    4. Absolutnie TAK. Pomysł bardzo praktyczny, mimo, że zaburza twoją koncepcję. Gościa posadzisz raczej na kanapie, a swoi nie będą przecież od razu z wiatrołapu lecieć do stołu A szaf w korytarzu nigdy nie za wiele
    5. Tę skarpę, to natura stworzyła, czy wy?
    6. Domek będzie ok

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Co do układu prawej strony budynku pare slow dlaczego tak, otóz planujac ten domek bralismy pod uwage jego lokalizacje na naszej dzialce, wiec strony swiata i ilosc mjejsca po kazdej ze stron. Domek ma wesjscie od zachodu i od tej strony chcemy zrobic taras, gdyz najwiecej ogrodu jest po stronie zachodniej i poludniowej. Sciana wschodnia budynku bedzie okolo 5 metrow od granicy, wiec stad wyszedl taras od strony wejscia . Ze wzgledu na naslonecznienie poludniowo zachodnie pokoj dzienny uzyskal mjejsce na przodzie budynku . Wydaja sie nam ze koniecznosc doniesienia zakupów na tyl do spizarki, kuchni warta jest uzysknia wiekszej ilsoci slonca w pokoju.
    Wiatrolap- dyskusje trwaja zona ze zgledów estetycznych namowila mnie do wyzucenia ale kto wie moze znów powroci
    I musze cos z tym kibelkiem zrobic .....z salonu tylko co to jeszcze nie wiem.
    Pomieszczenie gospodarczego rzeczywiscie nie planuje, jako takie mam zamair wykorzystac spory graz a w szcegolnosci jego "tylna" czesc z ddatkowymi dzrwiami.

    Dziekuje ze wszystkie dotychczasowe uwagi, napewno zostana one przedyskutowane i moze czesc wproadzona w zycie

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Co do układu prawej strony budynku pare slow dlaczego tak, otóz planujac ten domek bralismy pod uwage jego lokalizacje na naszej dzialce, wiec strony swiata i ilosc mjejsca po kazdej ze stron. Domek ma wesjscie od zachodu i od tej strony chcemy zrobic taras, gdyz najwiecej ogrodu jest po stronie zachodniej i poludniowej. Sciana wschodnia budynku bedzie okolo 5 metrow od granicy, wiec stad wyszedl taras od strony wejscia . Ze wzgledu na naslonecznienie poludniowo zachodnie pokoj dzienny uzyskal mjejsce na przodzie budynku . Wydaja sie nam ze koniecznosc doniesienia zakupów na tyl do spizarki, kuchni warta jest uzysknia wiekszej ilsoci slonca w pokoju.
    Wiatrolap- dyskusje trwaja zona ze zgledów estetycznych namowila mnie do wyzucenia ale kto wie moze znów powroci
    I musze cos z tym kibelkiem zrobic .....z salonu tylko co to jeszcze nie wiem.
    Pomieszczenie gospodarczego rzeczywiscie nie planuje, jako takie mam zamair wykorzystac spory graz a w szcegolnosci jego "tylna" czesc z ddatkowymi dzrwiami.

    Dziekuje ze wszystkie dotychczasowe uwagi, napewno zostana one przedyskutowane i moze czesc wproadzona w zycie

Strona 3 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony