dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie

    Cześc.
    Czy moglibyście(mogłybyście ) doradzić mi jaki kolor mają mieć okna i jaką możnaby zrobić później elewację, żeby to wszystko pasowało do czarnego dachu?
    Nadmieniam, że okna na pewno kupię plastikowe, bo jak powiedziała Agnicha, są najtańsze.Projekt mojego domu nie ma żadnych ścian szczytowych i wygląda tak: http://www.studio-atrium.com.pl/proj...p?pid=52&type=

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

    P.S. Ktoś prosił redakcję o to by rozważyła utworzenie czatu i pomyślałem, że jest przecież póki co Gadu Gadu gdzie można by dość "szybko" porozmawiać . Co Wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja proponuję białe okna i niebieską elewację. W okolicy gdzie budujemy jest taki do i wygląda przepięknie !!!
    pozdrowienia
    Agnicha
    P.S. Gadu-Gadu to dobry pomysł - prawie każdy ma ten program, trzeba jednak zacząć przesyłać swoje numery
    A.B.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Moim zdaniem kolor okien powinien pasować do koloru dachu. Dlatego proponuję okna w kolorze ciemnego brązu (np. ciemny dąb bagienny). Elewacja powinna być kontrastowa, ale bez przesady. Niebieski napewno by sie sprawdził, ewentualnie beżowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie do końca się z Tobą zgadzam Wojtku. Ciemne pkna sprawią, że przy niebieskiej elewacji dom będzie wyglądał przygnębiająco. ja też jestem zwolenniczką kolor dachu = kolor okien, ale nie zawsze jest to możliwe. Przy czarnym dachu brązowe okna - nawet ciemne nie będą pasować ponieważ nie będzie zgrania koloru i nie będzie to tworzyć optycznej całości. W takim wypadku moim zdaniem należy okna dobrać jako kontrast do dachu - właśnie kolor biały będzie odpowiedni.
    Chciałam również dodać, że nie należy okien dobierać w kolorze elewacji po to żeby pasowały. Okna są ozdobą domu i należy je odpowiednio wyeksponować.
    pozdrowienia
    Agnicha

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-25 10:03 ]</font>

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Oczywiście okna nie mogą być w kolorze elewacji. Ogólny wygląd domu jest oczywiście sprawą gustu. Ważne, że zgadzamy się w jednym: kolor okien musi być różny od koloru elewacji i albo zgodny albo kontrastujący z kolorem dachu. U mnie okna są mahoniowe (PCV), dach ceramiczny (blachodachówka), elewacja ma być w kolorze morelowym, brzoskwiniowym, coś w tym stylu i nawet obawiam się, że okna będą mało wyesksponowane i zamierzam wokół nich zrobić brązową obwódkę.
    P.S. A swoją drogą Agnieszko, to bardzo szybko reagujesz na listy w forum. Pozdrawiam.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Agniecha - trudno mi sobie to wyobrazić, ale Lullabysta też jest z okolić Wrocławia, więc możesz dać mu adres po privie. Można w takim przypadku przesłać sobie też zdjątko. Co do wyobraźni, to mam awersję do białych okien. Wiele razy widziałem czerwony klinkier i białe okna - uważam, że to wygląda okropnie, ale "de gustibus dont disputantum est" (sorry za błędy znam to tylko w wymowie).
    W mojej opinii musisz mieć okna ciemniejsze od elewacji, a niebieski kolor (jasny i ostry) elewacji faktycznie może pasować do czarnego dachu. Danie jednak okien czarnych, brązowych lub w ogóle innych ciemnych spowoduje, że możesz mieć problem z plastikiem. Zapytaj o to producenta. Wydaje mi się, że powinien to być kolor zimny i ciemniejszy od niebieskiego - np. grant, ale ten już może robić problem przy nagrzewaniu.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Czarny dach, białe okna, biała elewacja, szara kostka przed domem, białe murowane słupki w płocie i białe sztachety. Widziałem w reklamówce Ruppceramiki. Bardzo Ładnie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Białe sztachety to przesada, szybko przestaną byc białe. Ale propozycja Mario najbardziej mi odpowiada do tego trzeba dodać dużo kwiatów i zieleni. Pozdr.

  9. #9

    Domyślnie

    A nie sądzicie, że biała elewacja i czarny dach to za duży kontrast? Moim zdaniem to nie będzie wyglądać zbyt dobrze. To już prędzej kolor piskowy choć zdecydowanie uważam, że niebieski z czarnym dachem wygląda przepięknie.
    Lullabysta zapraszam do Oławy - jadąc od strony miasta w kierunku na Jelcz-Laskowice zaraz za mostem na Odrze po prawej stronie jest widoczny niebieski dom z białą stolarką okienną i z czarnym dachem - śliczny. Pooglądaj sam ocenisz
    pozdrowionka
    Agnicha

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Agnicha uważam,że kolor piskowy jest beznadziejny. Ale za to bardzo dobry jest piaskowy, a okna z odcieniem wiśni, bordo(coś w tym stylu). Sprawdzone.

  11. #11

    Domyślnie

    sorry przejęzyczenie
    Agnicha

  12. #12

    Domyślnie

    Cześć wszystkim!
    Dopiero teraz przeglądam grupę i jestem pod wrażeniem Waszego odzewu na moje pytanie.
    Utwierdziliście mnie w przekonaniu że okna jednak białe i faktycznie dzisiaj widziałem w jakimś prospekcie dom niebieskawy z białymi oknami i czarnym dachem. Podobał mi się, ale dzięki Agnicha za podpowiedź, pojadę zobaczyć.
    Co do ciemnych okien to rzeczywiście większość producentów mówiła że plastik ciemny się nagrzewa i może byc nieciekawie, a mam dosyć szerokie okienka.
    Teraz tylko załatwię problem z rodziną"ciemne Artur , tylko ciemne", i okienka będą jak malowane.
    Jedno co mnie boli to to, czy te okna kiedyś nie zżółkną, ale 10 lat gwarancji, chociaż sami wiecie jak to z tą gwarancją.
    W jednej firmie np.facet mi powiedział, że "nie ma siły żeby wszytkie okna idealnie były w pionie, czy w poziomie" i gwarancja przepada, czujecie to?
    Dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam
    Artur

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Ja mam ciemne okna z PCV, a dokładnie w kolorze mahoniowym. Faktycznie w straszne upały, ale to w straszne (ponad 30 stopni), sporo się nagrzewają i lekko wykrzywiają. Jednakże to odkształcenie nie jest wielkie (parę milimetrów), a konstrukcja okna powoduje, że jest to skompensowane i nie ma problemu z otwieraniem. Prawda jest jednak taka, że kupując te okna nie wiedziałem, że mogą się odkształcać. Myślałem przede wszystkim o tym, żeby mi nie zżółkły i żeby pasowały do mojej koncepcji kolorystycznej domu.
    Odrębną sprawą są gwarancje. Sprzedawcy faktycznie sobie jaja czasami robią. Kupując okna w 1999 roku, sprzedawca udzielał 3-letniej gwarancji, a w przypadku zamontowania przez jego ekipę 10-lat. Po trzech latach to nie byłem pewny czy się wprowadzę i czy zdążę te okna wypróbować. Ekipa mi je zamontowała tak, że pożal się Boże. Sam zrobiłbym to o wiele lepiej i nie musiałbym za 4 godziny pracy 3 ludzi, zapłacić ponad tysiąc złotych. Czyste naciągactwo.

  14. #14

    Domyślnie

    do czarnego dachu najlepiej graja okna w kolorze intensywnej zieleni wchodzącej w kolor niebieski

  15. #15

    Domyślnie

    Ketiso

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Agnicha1704 dnia 2002-01-31 08:23 ]</font>

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ketiso - podaj cały swój pomysł. Bez podania koloru i faktury elewacji tego "nie widzę". Jak dałbyś np. czerwony klinkier, to to będzie koszmar. Tak w ogóle przy czarnym dachu klinkier raczej odpada.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Chyba że klinkier ciemny brąz.

  18. #18

    Domyślnie

    czarny dach, zielonkawo-niebieskawe okna(właściwie to nawet bardziej niebieskawe) i żółty klinkier to wszystko razem jest cymes

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    elewacja jasnozolta, ew. jakies opaski z klinkieru (jasnobrazowego) proponuje wejscie na strony archonu. tam sa rozne propozycje elewacji na konkretnych domach.co do niebieskiej to widzialam taki dom (wszystko niebieskie-lacznie z buda dla psa i psem)i strasznie sie gryzlo z otoczeniem. niebieski tak ,ale w grecji.ale oczywiscie de gustibus non disputandum est.

  20. #20

    Domyślnie

    Ja tego jeszcze nie zrobiłem, ale żona wymyśliła białą stolarkę i mocno nasyconą zółtą elewację do czarnego dachu więc tak będzie.

    W którymś z Muratorów (bodajże lipiec lub sierpień 2001)dołączona byłą płytka CD z projektami domów. Można na niej przetestować różne warianty kolorystyczne. Polecam bo to zawsze sprawa gustu. Trzeba także wziąć pod uwagę architektutę otoczenia.
    Pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony