dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak uniknąć śrubek przy montażu cokołów parkietowych???

    Koncepcja jest taka : na podłogach parkiet lapacho i merbau ,śladowo w holu wejściowym gres.Chcę zamontować cokół chyba dębowy i wybarwić na orzech pod stolarkę drzwi wewnętrznych.Wahałam się czy wybarwić na merbau czy lapacho,ale lapacho ma w sobie kilka odcieni.W końcu orzech i takież cokoły przy gresie.W obecnym mieszkaniu mam listwy brrr ohydne poprzykręcane do podłogi.Teraz główkuję nad wyższymi cokołami.6cm wydaje się być trochę mało.Ma to być drewniane.Jak mocować?Jakieś pomysły?Zdjęcia?K

  2. #2

    Domyślnie

    Teraz chyba wszyscy mocują cokoły na klej, ew. jeśli z ćwierćwałkiem, to sam ćwierćwałek do podłogi niewidocznymi gwożdzikami bez łebka. Przynajmniej u mnie tak jest i się trzyma. Klej z "pistoletu" (na gorąco).
    Tomasz M.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie cokoły są przyklejone. Też nie wiedziałam, że tak można. Wygląda bez porównania lepiej!

  4. #4

    Domyślnie

    My mocowaliśmy cokoły na klej z zachowaniem wszelkich reżimów technologicznych (stary ma fioła na punkcie drewna). Niestety ostatnio, tj. po trzech latach, zauważyłam że w kilku miejscach klej puścił i listwy odeszły.
    Listwy były świerkowe bejcowane i lakierowane na biało. Podłoga merbau.

  5. #5

    Domyślnie

    u mnie klej i gwoździki bez łebka - dziurka w ścianie z dyblem drewnianym. Jak narazie po 1 sezonie nie mam się do czego przyczepić ...

    pozdrawiam
    /Roland

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam przyklejone na klej montazowy od paru lat i jest ok....

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki.A czy można kleić cokoły do gresu z podłogówką?K

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony