dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Z czego ściany zewnętrzne??

    Witam serdecznie i mam pytanie. Z czego budować ściany zewnętrzne mam 2 pomysły ceramiczna U220+styropian 15 oraz max 29cm +15 styropianu. Zależy mi na tym aby ściany były jak najbardziej ciepłe. Jakie by było U (przenikliwość cieplna w tych 2 zestawach) No i cena nie ukrywam, ze jest dla mnie ważna. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    między jednym a drugim rozwiązaniem nie będzie żadnej znaczącej różnicy , U220 i Max to to samo, różni się tylko wymiarami , materiał ten sam , skoro styropianu 15 cm, to co za różnica czy ściana będzie miała grubość 25 cm ( U220 ) czy 29 cm ( max ) sama zwykła ceramika ma słabe właściwości izolacyjne, a te 4 cm nic nie zmieni znacząco , a pozatym ciepło w domu to nie tylko ciepłe ściany , ciepło w domu to dobrze ocpeplony fundament i podłoga na gruncie, to brak mostków cieplnych , to wentylacja , ocieplenie dachu, dokładność wykonania, i co z tego że same ściany będą ciepłe skoro cała reszta nie..... na to trzeba uważać, jak się wszystkiego dopilnuje , i jak CAŁOŚĆ będzie dobrze zrobiona , to spokojnie wystarczy U220 i 12 cm styropianu , przecież to nie ścianą ma być ciepło , tylko Tobie w domu...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Jakbys przeczytał napis jaki się wyświetla pod Twoim nickiem, zresztą nawet podwójnie, zaręczam Ci wiedziałbys duuuużo więcej (co nie znaczy, ze łątwiej byłoby podjąc decyzję).

    Mam ochote napisaś (nawrzucać) więcej, ale zmilczę...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony