dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wysokość progu przy drzwiach wejściowych...

    Jaka jest sensownie dopuszczalna wysokość progu, przy drzwiach wejściowych.

    W moim przypadku /nie ma jeszcze drzwi/ jest obecni 10cm róznicy między posadzką w wiatrołapie a wysokością pierwszej warstwy bloczka Ytong.

    Zastanawiam się czy wyciąć te 10cm Ytonga, aby zrównać poziomy ???

    Możecie poradzić???

    D.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Od środka - próg w drzwiach praktycznie na poziomie docelowej posadzki
    ( +/- 2,3 mm )
    na zewnątrz, po uwzględnieniu docelowego wykończenia próg ok. 4 cm.
    pozdro
    J

    ..no i leciutki spadek posadzki ze środka na zewnątrz.
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #3

    Domyślnie

    Ja chciałem jak naniższy próg, bo po co się o niego potykać, ale stolarz, który robił mi drzwi wejściowe doradził, że próg jednak musi być, bo to zawsze śnieg nie nawiewa, itp. Obecnie mam ok. 3 cm i tak jest ok.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie w projekcie jest 2 cm i wydawało mi się że to jest typowy wymiar.

    Nie może być ani za wysoki (można się potknąć) ani za niski (bo go nie zauważymy i też się potkniemy)

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Dopuszczalna przez przepisy techniczno budowlane wys. progu w drzwiach o ile pamietam to max 2cm.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Za to (nawiązując do innego wątku) wykonawca wylał taras ok 1,5cm niżej. Nawiasem mówiąc dobry wykonawca. Pocieszał mnie że to i tak lepiej niż gdyby wylał za wysoko.
    Potrącając mu pewną kwotę miałem w głowie sentencję "Inwestora" o tych 100 procentach. Przyjął to dzielnie na klatę.

  7. #7

    Domyślnie

    wysokośc progu zalezy od kilku czynników:
    - od kierunku otwierania drzwi - jesli do środka to trzeba pamietac , że warto mieć w przedpokoju jakiś dywanik/wycieraczkę i albo obnizyć na nia poziom podłogi albo podniesc dolną krawędź drzwi
    - od tego czy chcemy miec dobrą uszczelkę na progu - a na to potrzeba ok 10mm

    ostatecznie próg około 20mm spełnia oba te wymagania a nie jest zbyt wysoki aby przeszkadzał
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekSz Zobacz post
    wysokośc progu zalezy od kilku czynników:
    - od kierunku otwierania drzwi - jesli do środka to trzeba pamietac , że warto mieć w przedpokoju jakiś dywanik/wycieraczkę i albo obnizyć na nia poziom podłogi albo podniesc dolną krawędź drzwi
    - od tego czy chcemy miec dobrą uszczelkę na progu - a na to potrzeba ok 10mm
    ostatecznie próg około 20mm spełnia oba te wymagania a nie jest zbyt wysoki aby przeszkadzał
    taki próg o jakim jest mowa powyżej przedstawiła w nowym katalogu firma wikęd Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alu-drewno.jpg
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	285693
    jest to połączenie aluminium z drewnem, oczywiście ma uszczelkę (wysokość 20mm).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony