dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Jak dopasować parapety wewnętrzne

    Jestem w trakcie wyboru parapetów wentrznych i tu pojawia się problem..., a mianowicie:
    1. W różnych pomieszczeniach będę mieć różne podłogi, tj w salonie deski jesionowe, w jadalni deski dębowe, w kuchni gres włoski w kolorze znicszczonego czerwonego kamienia
    2. Z drugiej strony mam zamontowane okna od wewntrz koloru białego

    Zastanawiałem się nad dobraniem parapetów do podłóg (odpowiedni kolor drewnopodobny), z drugiej strony do okien, czyli białe. Niestety nie wiem jak to będzie docelowo wyglądać

    Proszę Was o pomoc i sugestie jak te parapety dobrać aby było dobrze Jak jest u Was ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  2. #2

    Domyślnie

    My mamy w całym domu takie same - nie chcieliśmy dobrać dokładnie pod kolor czegoś, miały trącić ciepłą tonacja bo tak lubimy i tyle - parapety sa z konglomeratu, zdjęcia w albumie.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Wydaje mi się,że jak są białe okna,a materiały na podłogę są różne,to bezpieczny będzie konglomerat w jasnym kolorze-biały z odcieniem beżu albo szarości,możesz pooróbiwać z intensywnością tych odcieni,bo są przeróżne.
    U mnie są drewniane okna w kolorze brązowym i takie też parapety.
    Ale już w kuchni do białej kuchni są parapety z konglomeratu i bardzo dobrze to wygląda-bardzo lekko i parpaety są praktycznie niewidoczne.
    Zrobi Ci dość jasno i biało,ale potem zginie pod zasłonkami i doniczkami.

  4. #4
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie Re: Jak dopasować parapety wewnętrzne

    nie wiem, czy sa jakies zasady. mam na podlodze debowa klepke, biale okna PCV i parapety z blatu ze sklejki bukowej. wyglada to ok. w kuchni mam sztuczny marmur bialy, pasowalo tak do plytek.

  5. #5

    Domyślnie

    Urządzaliśmy wspólnie z żoną dwa mieszkania, teraz jesteśmy na etapie wykańczania domu. Nauczyłem się, że "widzi" lepiej ode mnie i jej pomysły wnętrzarskie sprawdzają się. Zdecydowała, że w całym domu parapety będą białe, czyli w kolorze okien. No, z wyjątkiem łazienek, tam zostaną obłożone płytkami (tymi samymi co na ścianach). Maciek

    PS. Przekonuje mnie do białych drzwi wewnętrznych. Co Wy na to? Zaczynam przyznawać jej rację, szczególnie od momentu, kiedy mamy drzwi zewnętrzne (białe) i mogę je oglądać od środka.

    Wydaje mi się, że biały jest absolutnie neutralny - zawsze będzie dobrze. I daje poczucie spokoju. Ale z pewnością podniosą się głosy, że jest tak nieoryginalny.

  6. #6
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    hi Maciek,

    wszystkie drzwi i oscieznice w swoim mieszkaniu zamierzam pomalowac na bialo, delikatna lakierobejca, wiem, ze bedzie wygladac to dobrze, nie przejmuj sie tym, ze bedzie 'za malo oryginalnie', jak chcesz, zeby bylo oryginalnie, to sobie postaw fontanne w salonie - bedzie oryginalnie, ale nie wiem, czy tak do konca praktycznie

  7. #7

    Domyślnie

    Ja raczej optowałbym za parapetami w całym domu w jednym kolorze.
    U mnie nie będzie problemu, bo parapety zamierzam zrobić w tym samym kolorze, co okna i tak jak i one -drewniane.
    U znajomego z kolei są okna pcv białe i takie same parapety - muszę przyznać, że nieźle to wygląda.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tripper
    jak chcesz, zeby bylo oryginalnie, to sobie postaw fontanne w salonie
    Fontanna w salonie to zupełnie nie mój styl, ja wolę prostotę i minimalizm. Pisząc o braku oryginalności miałem na myśli swoje pierwsze skojarzenia (i wewnętrzny protest) z bylejakością białych drzwi w mieszkaniach z wielkiej płyty budowanych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

    B. wiele zależy od jakości materiałów i wykonania. Jest wiele przykładów za, np. mieszkanie moich dziadków w przedwojennej kamienicy, gdzie wszystkie ościeżnice i drzwi są białe czy modernistyczne wille międzywojnia. Ale nie o tym jest ten wątek, chyba, że potraktujemy go jako dyskusję o zastosowaniu koloru białego. Tak czy inaczej rafalg wybacz.
    Maciek

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja mam dobrane parapety do koloru okna ( złoty dąb) i drzwi niezlaeznie jaka mam podłoge.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    okna wewnątrz mam białe a parapety marmurkowe ( usłojenie kamienia) .Jestem zadowolona z jednego podstawowego powodu -nawet jeśli jest parapet zakurzony to nie widać a poza tym są piękne


  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ew-ka faktycznie są przepiękne.

    Ja z kolei trochę walczę z tymi kuchennymi parapetami.Nic nie można postawić,bo zaraz kólka zostają,smugi.Ale to początek mieszkania i stąd ta czujność.
    A co do widzenia kurzu,u nas jest ważne,że go widać,bo go trzeba zaraz posprzątać.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    a poza tym są piękne
    Oj są są tak jak nasze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony