dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: Cena ocieplenia styropianem

 1. #1

  Domyślnie

  W artykule "Ile kosztuje ściana" (Murator 2/2002, str. 9 można przeczytać, że ocieplenie styropianem 12 cm + tynk cienkowarstwowy kosztuje ok. 116 zł za m kw.
  Czy to prawda? Myślałem, że jest to około 2-3 razy tańsze?
  Jakie są Wasze doświadczenia?

 2. #2
  Guest

  Domyślnie

  Ocieplenie mojego domu styropianem o gr. 12 i 14 cm kosztowało ok. 85 zł za metr kwadratowy, łącznie z robocizną (wszystkie materiały oprócz styropianu pochodziły z firmy Caparol)

 3. Okresowe przeglądy budynków. Co ile lat należy sprawdzić stan techniczny domu i instalacji? Odwrócony kredyt hipoteczny. Czy to korzystny kredyt dla osób starszych? Jak obliczyć wysokość odwróconego kredytu hipotecznego? Sprawdź, na jaką kwotę możesz liczyć Wybierz najlepszy kredyt na remont domu lub mieszkania. Ranking kredytów gotówkowych
 4. #3
  Guest

  Domyślnie

  To co napisał ostatnio Murator to paranoja.
  Ja płaciłem (co prawda 2 lata temu, ale ceny prawie się nie zmieniły) ok. 35 zł/m2 za cały system Kreisla (b zresztą przyzwoity) + 25 zł/m2 robocizna (bez rachunku).
  Wiem, że kalkulacje z Muratora zawierają składniki typu zysk, koszta zakupu itp. ale kalkulacja jest i tak z kosmosu.
  Podobnie mylące jest porownanie ściany nośnej z silikatów i ceramiki.
  Wybrano najdroższy na rynku system Silka - faworyzowany zresztą gdzie się da (ostatnio z Muratorplusa dowiedziałem sie,że wyroby wapienno-piaskowe są dostepne w Polsce od 5 lat i to właśnie dzięki grupie Van den Brink - ciekawostka przyrodnicza). Tymczasem bloczki BSD 180 innych wytwórców można dostac za 1/2 tej ceny (niewiele ponad 20 zł/m2)
  Podobnie nierealnie niskie wydają mi sie koszta robocizny przy murach z porothermu.
  Nikt nie wymuruje ściany z P+W 18,8 za 10 zł/m2!!!
  Alek

 5. #4

  Domyślnie

  To bardzo ciekawe zjawisko, występujące na łamach prasy związanej z tematyką budowlaną i wyposazenia domów: ceny są zwykle niższe, niż podają autorzy. Dotyczy to także sprzętu AGD, mebli etc.

 6. #5

  Domyślnie

  Co do kosztów robocizny to faktycznie cena jest z kosmosu.
  Ja za wymurowanie 1 m2 porothermu 30 P+W (robocizna tańsza bo jest P+W) płaciłam 16 zł bez rachunku oczywiście z rachunkiem to jest kwota rzędu 20-25 złotych za m2. Mieszkam w małym mieście gdzie ceny nie są wysokie. Nie wiem skąd się wzieła w muratorze kwota 10PLN za m2.
  pozdrowienia
  Agnicha

 7. #6

  Domyślnie

  warto wiedzieć ,że rozliczenia w świecie budowlanym dokonywane są np o KNR i tam podany jest konkretny naklad np 1 godzina na metr kwadratowy muru mnożymy to razy stawkę za godzinę i wychodzi .Dlaczego zaś nie wychodzi fachowcom o których wspominacie ,dlatego ,że są źle zorganizowani. Te nakłady są podawne przy dobrej organizacji robót, a ztym jak wiadomo ciężko.
  To tak jak w samochodach podaje się,że osiąga 100 w 9 sekund i niech ktoś spróbuje jedynie kierowcy fabryczni w określonych warunkach (temperaturowych, wietrznych itp).POZDRAWIAM

 8. #7

  Domyślnie

  Moje doświadczenia cenowe także są podobne. To co jest w muratorze, a to co ja płacę to dwie różne sprawy. Ceny różnią się zarówno na plus jak i na minus.
  A co do ocieplenia to cena styropianu łatwa do policzenia 1m3 kosztuje 90 zł to m2 12 cm około 10 zł. Siatka 1,6 zł/m2, klej 16 zł/m2, tynk różnie, a robocizna 25 zł/m2. Tyle płaciłem w ubiegłym roku.

 9. #8

  Domyślnie

  ostateczna cena docieplenia styropianem to także listwy narożne itp. i np to,że okna wlicza wykonawca w robociznę lub liczy ościerza dużo drożej.W W-wie około 100 z racunkiem można znaleźć bez problemu z tym ,że nie są to renomowane systemy ociepleniowe

 10. #9
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
  Zarejestrowany
  Jan 2002
  Skąd
  Południowa Wielkopolska
  Posty
  8.421

  Domyślnie

  Ketiso - nie zgadzam się co do cenników i cen z Muratora. Przyjrzyj się ile kosztuje wykonanie (robocizna) ściany surowej z Porothermu i tych bloczków z Krotoszyna (Krotherm?). Nie mam przy sobie Muratora, ale to było coś koło 11 i 32 odpowiednio. Podobne rozmiary, P+W i 3 razy taniej? Mutator bazował na danych od producentów i widać, że niektórzy podali poprawnie, a niektórzy zaniżają, że heja. Tak samo jak w hutowni próbowali mi wcisnąć kit: "Bloczek Porothermu kosztuje tyle co betonu komórkowego". Na co ich obśmiałem "a cegła kosztuje 8 razy taniej". Dla tych co nie wiedzą - bloczek z betonu komórkowego (Prefbet Milicz i 3 inne) ma 59cm długości, czyli jest ewidentnie większy od Porothermu. To co napisałem nie oznacza, że komuś odradzam Porotherm, ale niech sam decyduje jaki typ materiału mu odpowiada i niech sam (lub jego murarze) policzy.

 11. #10

  Domyślnie

  Frankai. Nie wiem czy wiesz ,że w Porothermie bywają promocje i zdarzają sie takie sytuacje ,że np metr kwadratowy Porothermu 30 P+W mogłeś przez około 2 miesiące dostać z transportem z rozładunkiem na budowie -25% od cennika 43,20zł . Nie kupisz niczego inn3ego o takich parametrach w takiej cenie. Sytuacja októrej piszesz że PTH 25 P+W byłotańsze od gazobetonów 24 też niedawno miała miejsce .Odnośnie nakładów robocizny to są one podane w KNR i ich się nie przeskoczy(tylko dobra organizacja)

 12. #11
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
  Zarejestrowany
  Jan 2002
  Skąd
  Południowa Wielkopolska
  Posty
  8.421

  Domyślnie

  Ketiso - podaj mi gdzie przeczytam (może być KNR), że nakład na wykonanie muru z Porothermu jest 3 razy większy niż z podobnego Krotermu (czy jakoś tam). Ba - nie sądzę nawet, by na to była osobna pozycja. Będzie coś w stylu "wykonanie m2 ściany 36cm z ceramiki lekkiej na pióro i wpust : Xh".
  Jeżeli porównujesz Ytong i Porotherm to może tak jest. Jak kupowalem niecałe 2 lata temu i porównałem Porotherm i beton komórkowy z Milicza u tego samego hurtownika, to Porotherm wychodził mi około 25% drożej; dowóz i rozładunek w obydwu wypadkach wliczone.
  Jeszcze co do KNR-ów, to mylą się one jak diabli. Robiąc instalację elektryczną kułem 3 razy szybciej od normy, żeby było jasne - nie jestem jakimś osiłkiem, a zakładając osprzęt ledwo się wyrabiałem. Patrząc całościowo, to więcej godzin wychodziło wg cennika niż w rzeczywistości.

 13. #12

  Domyślnie

  Frankai odnośnie KnR to można dowiedzieć się w Wienerbergerze ,ja nie mam. Odnośnie cen to przy promocjach są czasami bezkonkurencyjni tylko trzeba się dowiadywac

 14. #13

  Domyślnie

  witam,
  w moich stronach cena ocieplenia styropianem + tynk cienkowarstwowy, wynosi ok. 55-60 zl.

  pozdro

 15. #14
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
  Zarejestrowany
  Jan 2002
  Skąd
  Południowa Wielkopolska
  Posty
  8.421

  Domyślnie

  Redakcjo - prosimy o podawanie pozycji z cennika przy podawaniu cen wykonania jakichś prac. Bardzo dobrze było przedstawione przeliczenie godzin (podanych przez producenta) na konkretną kwotę, ale tak duże rozbieżności w robociznie są bardzo wątpliwe. Plusy swoich materiałów producenci powinni wykazywać w inny sposób, a nie przez wątpliwe obliczenia.
  Szczegóły w "Wymiana doświadczeń"-"Cena ocieplenia styropianem"

 16. #15

  Domyślnie

  Wojtek M: płaciłeś tylko 25 PLN za robociznę? Bardzo tanio. Mieszkam w Poznaniu, tu 30 PLN za metr uchodzi za ofertę atrakcyjną. Dotyczy to także wykonawców z "terenu", którzy również żadają tu dość dużo. Jeden z nich zaproponował mi nawet 45 PLN. Gdy go wyśmiałem, opuścił do 40... Inna rzecz, że można "dogadać" się z chłopakami, którzy ocieplają: niedwuznacznie sugerują, że zrobiliby ocieplenie "za plecami" szefa poniżej 30 PLN za metr.

 17. #16
  SYMPATYK FORUM (min. 10)
  gregorus

  Zarejestrowany
  Jan 2002
  Posty
  84
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  31

  Domyślnie

  Jedno małe pytanko...
  Słyszałem, że Wienerberger ma znowu promocje na swoje porothermy (-15%). Ktoś o niej słyszał? (u mnie w hurtowniach nic - mają stare ceny)..
  Grzegorz

 18. #17

  Domyślnie

  Może i ja coś dodam! Wyliczanie wg KNR-ów, nowocześniej z KNNR-ów podczas budowy domu dla siebie nie jest do końca uzasadnione, ponieważ norma normą, a jak założycie sobie styropian sami lub ustalicie dobrą cenę z wykonawcą to możecie te wyliczenia wyrzucić do śmieci. MURATOR podaje ceny, które nie należy przyjmować za wyrocznię (ot ktoś zbudował dom za 60tyś. - ale wszystko robił sam, trochę pomógł szwagier, trochę materiałów sprzedał taniej sąsiad, itp.) MOja rada liczcie sobie sami wertując ceny u hurtowników i wykonawców, a dane podawane przez czasopisma lub inne publikacje traktujcie jako szacunkowe- jak z trzech źródeł ceny Wam się pokryją tzn. że coś w tym guście należy wydać (A propos czasopism to chyba sprawdza się też zasada - kto posmaruje tan pojedzie - interpretację tych słów pozostawiam Wam drodzy forumowicze) PAPAPAPAPA!

 19. #18

  Domyślnie

  W listopadzie uczestniczyłem w pokazie systemu dociepleń i po pokazie w ramach promocji można było nabyć komplet materiałów za 35 zł +7% vat za metr kw.

 20. #19
  Guest

  Domyślnie

  Generalnie w większych miastach są wyższe zarobki. Kierując się tą zasadą budowlańcy odpowiednio dostosowują ceny. Na prowincji koszt docieplenia to 20 zł za m2 + koszt systemu dociepleń (do wyboru). Obchodzi mnie tylko zakup materiałów. Narzędzia, robocizna, rusztowania są robotników.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony