dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kanja

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    3 lata temu wybudowałam dom.Moja okolica miała mieć zabudowę niską ,jak do tej pory w okolicy są tylko domki jednorodzinne.Obecnie sąsiad ,właściciel duęgo terenu postanowił na nim wybudować osiedle domków jednorodzinnych.Już teraz są kłopoty z wodą.W lecie kiedy wszyscy podlewają swoje ogrody nie sposób się wykąpać przed 22.00.
    Czy mogę wstrzymać jego projekt ,zwłaszcza ,że zmienia się plan zagospodarowania przestrzennego i jak dowiedziałam się w gminie po jego zatwierdzeniu nie ma szans na zabudowę szeregową?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jeżeli jest to teren za Twoim płotem, to powinnaś dostać informację o pozwoleniu na budowę i w określonym terminie oprotestować, podając dlaczego Ci się to nie podoba. Uważaj, bo zwykle urzędy nie przysyłają informacji, że sąsiad dostał pozwolenie i choć w takim wypadku masz prawo do wznowienia postępowania, bo Cię nie poinformowali i możesz oprotesotwać to wtedy, to chyba nie będzie to takie proste. Raczej nie uda Ci się tego załatwić ze względu na wodę, bo w takim wypadku inwestor i wodociąg muszą zapewnić by była dostępna. Uderzaj raczej do wodociągu. Czasami wodociągi zabraniają pod groźbą kary podlewania ogródków w określonych godzinach. W sytuacji, gdyby ktoś postawił coś obok, co spowodowałoby że nie mogłabyś korzystać dalej z nieruchomości jak dotychczas lub powodowało szczególne utrudnienia, a Ty stawiając swój dom nie mogłaś przewidzie, że takie coś może być obok, to możesz żądać odszkodowania za utratę wartości (cmentarz za płotem), usunięcia problemu (ekran akustyczny przy autostradzie) lub wykupu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony