dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 188
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1976
    Czytac należy ze zrozumieniem
    Budowa zaczeta 3 tygodnie temu a jest już strop. Czyli stan zero + parter + strop w trzy tygodnie.
    i uważasz że stan zero + mury + strop w 3 tygodnie to nie jest niezłe tempo?
    przecież w te 3 tygodnie to ławy jeszcze nie uzyskały 100% mocy... a tu już na nich stoi prawie cały dom...

  2. #22

    Domyślnie

    tempo naprawde niezle,ciekawe czy bez szkod dla jakosci ??
    u mnie aktualnie wymurowane sciany z bloczkow,dni roboczych zajelo to dokladnie 7(siedem)a liczac przerwy technologiczne,weekend i dokonczenie budowy poprzedniego inwestora 12 dni.teraz ocieplenie i izolacja scian fund. plus zasypywanie i obsypywanie,mysle ze w sobote skoncza.

    co do domu bez dachu,znajomy budowlaniec budowal dom dla siebie i zostawil bez dachu,tyle tylko ze strop dysperbitem przelecial.jak jezdze na Polwysep Heslki to po drodze mijam dom,wystawiony parter plus sciany kolankowe bez wiezby,sek w tym ze do tego roku stalo to odkryte.A moja pamiec ze zaczalem to zauwazac datuje sie spokojnie ze 3 lata wstecz.wiec ja tam bym sie jedna zima nie przejmowal i mysle ze rowniez mnie to czeka.
    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Sorki a przed czym zabezpieczać ? A tempo faktycznie zawrotne tylko komu to ma służyć jak na razie to jedynie ekipie. Nie zazdroszczę nie współczuje.

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rebelian

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Szanowni Państwo czytam i czytam i się nie mogę zrozumieć jak to możliwe w temacie postu napisałem "jak zabezpieczyć na zimę dom bez dachu ?" i w treści rozwinąłem ten wątek poprzedzając zupełnie nieistotnym wstępem o "rozpoczęciu budowy" a wiele osób przyczepiło się właśnie do wstępu i rozpisują się na temat tempa budowy....
    Osobą które zrozumiały pytanie bardzo dziękuję za odpowiedz, pozostałym wyjasniam ze:
    - fundamenty zostały wykonane w lipcu
    - ocieplenie w sierpniu
    - zasypanie we wrześniu
    - w październiku rozpoczęcie murowania ścian, ok. 3 tyg. temu
    - strop w trakcie realizacji

    czyli tempo całkiem normalne

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    hm... a czy na tym stropie przewidujesz jeszcze przed zimą ustawić ściany poddasza (jeśli będziesz miał).... bo jeśli tak to jedynie te ściany musiałbyś zabezpieczyć od góry folią , bo np. jeśli budujesz z ceramiki i napadałoby Ci wody do środka pustaka to zimą mogłoby Ci te pustaki porozsadzać ...samego stropu raczej nie trzeba zabezpieczać...aczkolwiek jeśli czujesz duzy dyskomfort psychiczny z tego powodu to możesz rozłożyc folię.... na pewno nie zaszkodzi

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #26

    Domyślnie Re: jak zabezpieczyć na zimę dom bez dachu ?

    Cytat Napisał rebelian
    zacząłem budowę 3 tyg. temu
    no cóż, napisałeś w pierwszym poście mylącą informację to co się dziwisz...

    a po tym że nie dostałeś żadnej odpowiedzi możesz wyciągnąć wniosek że nic nie trzeba robić...
    budynek przez zimę się nie zawali, a jakby jednak sie zawalił tzn że i tak była odwalona fuszerka

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ...aczkolwiek jeśli czujesz duzy dyskomfort psychiczny z tego powodu to możesz rozłożyc folię.... na pewno nie zaszkodzi

    pozdrawiam, smoczyca
    Pamietaj jednak aby tę folię dobrze zabezpieczyć przed wiatrem. W okresie jesienno-zimowym lubi czasami porządnie powiać.
    Najlepiej poukładaj na folii w wielu miejscach cegły, solidne kamienie. Powinno wystarczyć, chociaż przed trąbą powietrzną nie zabezpieczy.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario_pab
    Cytat Napisał daggulka
    ...aczkolwiek jeśli czujesz duzy dyskomfort psychiczny z tego powodu to możesz rozłożyc folię.... na pewno nie zaszkodzi

    pozdrawiam, smoczyca
    Pamietaj jednak aby tę folię dobrze zabezpieczyć przed wiatrem. W okresie jesienno-zimowym lubi czasami porządnie powiać.
    Najlepiej poukładaj na folii w wielu miejscach cegły, solidne kamienie. Powinno wystarczyć, chociaż przed trąbą powietrzną nie zabezpieczy.
    I wiatr porwie tę folię z tymi cegłami na głowę przypadkowego przechodnia. Stuk puk w czaszku.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    e tam od razu przypadkowego .... może akurat trafi na wrednego sąsiada

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #30

    Domyślnie

    Witam

    My zaczelismy budowe 3 lata temu. W pierwszym roku (sierpien) fundamenty , w nastepnym sciany oraz strop i w takim stanie pozostawilismy na zime. Niczym nie zabezpieczalismy stropu i nic sie nie stalo. Zabezpieczylismy wszystkie wejscia do domu (okna, drzwi) a w domu oczywiscie przykrylismy blacha schody prowadzace na gore. W czasie zeszlorocznych b. silnych wiatrow zerwalo nam blache , ktora spadla obok domu ( na szczescie nikomu nic sie nie stalo). moim zdaniem nie ma sensu niczym przykrywac stropu, wystarczy tylko porzadnie zabezpieczyc wszystkie ewentualne wejscia .

  11. #31

    Domyślnie Pozostawienie domu na zimę bez stropu.Pomocy!!!!!!

    Witam prosze o radę.Mam problemy z ekipą budowlaną.Dokładnie mówiąc panowie się nie pokazują od miesiąca na budowie ciągle nas zbywając.Niestety nie mamy umowy(ekipa z polecenia ).Ręce nam już opadają.Mam pytanie czy na zimę korzystnie jest zostawić dom bez stropu czyli same mury albo ze stropem bez dachu.Która opcja jest lepsza.I jakie są konsekwencje zostawienia domu w takim stanie na zimę.Bo nie wiem czy mamy na siłe szukać teraz ekipy czy poczekać do marca.Pozdrawiam i prosze o pomoc!!!!!!!

  12. #32

    Domyślnie

    Wszystko można, lepiej gdyby strop był, ale jeśli niema to jak masz mury z maxów lub jakiś porotermów to muszisz tylko je zabezpieczyć z góry folią żeby woda w nie nie wpływała i tyle, przez zimę sie nic nie stanie.

  13. #33

    Domyślnie

    witaj, wklejam Ci link topiku, który wczoraj założyłam, może pomoże wyjaśnić wątpliwości.
    http://forum.muratordom.pl/a-jesli-n...em,t143484.htm

    Pozdrawiam.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Rób jaki pisze lee28

  15. #35

    Domyślnie

    ja też miałem taki dylemat, jak budowałem swój dom.
    Zostawiłem same mury bez stropu, a ścany przykryłem folią, żeby woda nie wciekała między syropian i cegły.
    Takie rozwiązanie jest lepsze, bo przykrycie folią całego budynku ze stropem, to już problem.

  16. #36

    Domyślnie

    Dzięki za info!!!!Pozdrawiam.Tymczasem jeszcze ścigamy wykonawców.Może zdążą przed zimą.

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki za info!!!!Pozdrawiam.Tymczasem jeszcze ścigamy wykonawców.Może zdążą przed zimą.

  18. #38

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za porady.Mamy jeszcze nadzieje że ekipa dokończy to co zaczęła ale gdyby nie, to zrobimy tak jak radzicie.Pozdrawiam

  19. #39

    Domyślnie ZABEZPIECZENIE budowy przed zimą.

    Mam wymurowaną piwnicę, parter i strop nad parterem. Oczywiście nie mam okien i nad schodami na poddasze jest otwarta przestrzeń.
    Proszę mi powiedzieć czym grozi niezabezpieczenie deskami lub folią otworów okiennych i drzwiowych?
    Czy to niezbędny zabieg? mury i tak przemarzną.
    Przestrzeń nad schodami mam zamiar zabezpieczyć folią aby woda się nie dostawała do środka budynku.
    ---Tu była reklama zakupów---

  20. #40

    Domyślnie

    A strop czym masz zamiar nakryć? Można zostawić bez przykrycia?

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony