dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Płytki w łazience. Pomocy!

    Witam. Planuje kupić takie płytki do łazienki na ściane:


    Do tego na podłogę któreś z tych:
    1.

    2.

    3.

    4.

    Które podobają Wam się najbardziej?


    Mam też drugie pytanie:
    płytki na ścianie bedą tylko nad umywalką, na obudowie podwiesznego wuceciku oraz nad wanną, w wannie bedzie prysznic więc tam do sufitu. Pozostałe ściny będą pomalowane, jeszcze nie wiem dokładnie jak, na pewno nie niebieski. Wanna, zwykła-prostokątna, bedzie również w kafelkach. I tu moje pytanie: jakich? Takich jak na ścianie czy podłodze?
    Zazwyczaj są takie jak na ścianie ale u mnie bedzie ich mało, w dolnej części ścian nie bedzie wogóle. Z tego powodu chce dać takie jak na podłodze ale nie jestem pewna. Pomocy!!
    Asia.
    Pozdrawiam
    mama Mikołaja i Kajetana

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Sorry za szczerośc, ale te zestawienie kolorów, to mi wogóle nie pasuje...

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Zestawienia kolorystyczne bezu z blekitem to b. ladne i szlachetne zestawienia , ale z plytkami jest troche tak, ze laczenie plytek z roznych kolekcji jest dosyc ryzykowne. Starzona plytka z gladkim gresem /chyba NG / to dosyc odwazne polaczenie.Moze wygladac to tak jakbys ukladala lazienke z resztek , ktore Ci zostaly z innej budowy. Jak juz to trzeba to zrobic bardzo rozwaznie, wziac pod uwage nawet format plytek.Mniejsze ryzyko bedzie jesli znajdziesz taka serie plytek z jednej firmy gdzie wystepuja plytki zarowno w bezu jak i w blekicie a wtedy smialo ze soba mieszac. Wiekszosc projektantow plytek tak uklada swoje kolekcje , zeby je mozna bylo dowolnie ze soba laczyc. Sprawdz np w firmach Venis, Pastorelli,Gardenia Orchidea,Lea,.Tam sa takie jak Twoje zestawy kolorystyczne, ktore bez obawy wpadki mozesz laczyc ze soba.Z tych zdjec , ktore pokazalas, to moim zdaniem najbezpieczniejsza plytka na podloge bylaby ta pierwsza /najblizsza stylistycznie/ , ale nie wiem jaki chcesz uzyskac ogolny efekt wiec sie nie wypowiadam, poza tym plytki z roznych serii trzeba "miec w reku" zeby jednoznacznie zawyrokowac.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Asiu płytki są piękne, ale nie dawałabym takiego koloru podłogi, a raczej cos w odcieniach tych płytek na ścianie. Jeżeli już to ta pierwsza płytka podłogowa pasuje mi najbardziej do tej ostatniej – prawej – płytki ściennej. Przynajmniej tutaj na zdjęciach wygląda, że najbardziej są do siebie zbliżone kolorystycznie i strukturą płytek – są takie jakby chrapowate... No ale to zależy od tego co się komu podoba. Ja pisze jak mi się podoba, co wcale nie znaczy, że jest to dobre...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Dzieki za te plytki bo sobie poszukalam tej strony, jest tam duzo pieknych rzeczy.
    http://www.cerkolor.com.pl/

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie



    Asiu, trochę sobie zerknęłam z bliska na te Twoje płytki i widzę, że może to wcale nie będzie takie złe, bo jak z bliska popatrzę, to widzę ze jest w tych płytkach tez dużo beżu, wiec taka podłoga może jak najbardziej pasować. Najlepiej to zobaczyć na żywo. Jeszcze zerknę czy znajdę te bez od podłogi i z bliska pooglądam, bo jak na razie to dalej uważam, że ta pierwsza, taka chrapowata bardziej pasuje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    http://www.polcolorit.pl
    Ta pierwsza podłogowa to widzę stad. Jak są innej firmy to gorzej. Najlepiej przymierzyć jedne do drugich, zobaczyć na własne oczy. Tak ze zdjęcia to chyba może być, ale mowie, najlepiej wziąć i przymierzyć, bo może się okazać, że inaczej będzie niż sobie wyobrażaliśmy.
    W każdym razie życzę sukcesów a nam może kiedyś pokażesz końcowy efekt.

  8. #8

    Domyślnie

    Pierwsza podłogowa z trzecią ścienna bo podobna fakura i przebija beż w tle co daje polączenia kolorystyczne.Powodzenia

  9. #9

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za wskazówki
    Jeśli chodzi o płytki ścienne to niestety nie ma do nich płytek podłogowych ponieważ Cerkolor ma tylko płytki ścienne. Nie brałam pod uwagę płytek na ściane innych firm, ponieważ w tych zakochałam sie od pierwszego wejrzenia
    i chciałam do nich dobrać jakieś na podłogę. Dzisiaj je kupiłam więc juz teraz nie mam wyboru.
    Nie chcę też niebieskiego na podlogę, dlatego myśle o beżu.
    Jeśli chodzi o łazienkę to jak wcześnie napisałam płytki nie będąna całych ścianach.
    Umywalka będzie wpuszona w gruby, drewniany blat, pod nią i po bokach będą drewniane pólki z wiklinowymi koszmi coś w tym stylu:

    coś pomiędzy tymi dwoma na zdjęciach.
    Do tego w oknie (mam całkiem spore okno w łazience ) bedą drewniane rolety.

    I chyba jednak wybiorę te pierwsze płytki, ale jeszcze pomyśle, mam czas do poniedziałku
    Pozdrawiam
    mama Mikołaja i Kajetana

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    A zrobisz jakies zdjecia tego zestawu jak juz beda i te drugie plytki?

  11. #11

    Domyślnie

    Chodzi o zestaw płytek?
    Pozdrawiam
    mama Mikołaja i Kajetana

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Tak, tak...

  13. #13

    Domyślnie

    Postaram się
    Pozdrawiam
    mama Mikołaja i Kajetana

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    asia asia

    płytki z serii czyli jedyneczka

    pozdrawiam mimi

  15. #15

    Domyślnie

    Jednak wybraliśmy inne płytki, bardziej żółte:
    na zdjęciach wyszły bardzo blado



    Pozdrawiam
    mama Mikołaja i Kajetana

  16. #16

    Domyślnie płytki z serii Ocean

    Właśnie kupiłam takie płytki do łazienki. Na podłodze będzie odcień zieleni. Ułożyłam je sobie na podłodze i podobają mi się.
    http://www.napierala.info/album/disp...up&cat=0&pos=0
    A Ty jesteś zadowoona z efektu? Może masz zdjęcie swojej łazienki?
    Pozdrowienia
    anecia

  17. #17

    Domyślnie płytki

    Witam
    Zajrzyj do sklepu na ul Grochowskiej 333a (o ile jesteś z wawy) zapytaj o Cerkolor chyba jest to kolekcja "ocean" oraz podłogę Opoczno "mona żółta"
    Pozdrawiam
    Regulamin forum!

  18. #18

    Domyślnie

    asiaasia, witaj
    będzie ładna, przytulna łazienka , podoba mi się
    Cytat Napisał asiaasia
    Umywalka będzie wpuszona w gruby, drewniany blat, pod nią i po bokach będą drewniane pólki z wiklinowymi koszmi
    a ten blat (jasny sadząc ze zdjęć) to z czego? i jak zabezpieczony?
    masz to już rozpracowane?
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_kraków
    asiaasia, witaj
    będzie ładna, przytulna łazienka , podoba mi się
    Cytat Napisał asiaasia
    Umywalka będzie wpuszona w gruby, drewniany blat, pod nią i po bokach będą drewniane pólki z wiklinowymi koszmi
    a ten blat (jasny sadząc ze zdjęć) to z czego? i jak zabezpieczony?
    masz to już rozpracowane?
    Blat jest bukowy, będzie pomalowany Pokostem lnianym 2 razy, potem Caponem i warstwa lakieru Domalux poliuretanowy półmat, zdecydowaliśmy się na blat drewniany ponieważ teść jest stolarzem i możemy go zrobić niewielkim kosztem.
    Taki blat można też pomalować lakierem do jachtów, bardziej zabezpiecza przed wilgociom, ale takie lakiery są tylko błyszczący a mnie się takie błyszczące niestety nie podobają
    Pozdrawiam
    mama Mikołaja i Kajetana

  20. #20

    Domyślnie

    bardzo dziękuję
    wklej proszę zdjęcia jak będzie gotowy
    my home is my castle

    pozdrawiam.Aga

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony