dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Sposób montażu filtra mechanicznego do wody

    Mam mały problem dotyczący sposobu zamontowania mechanicznego filtra do wody.
    Chodzi konkretnie o filtr przed przepływowym piecem CO. Mój instalator zainstalował go mianowicie na powrocie ale w pionie, w taki sposob, że kierunek przepływu jest "pod górę".
    Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi (to znaczy przed zamontowaniem zasobnika CWU), ale po zainstalowaniu zasobnika okazało się, że w wężownicach było sporo syfu.
    Chwilę po uruchomieniu grzania CWU filtr się zapchał (znaczy przepływ wody mierzony przez kocioł spadł do zera), został wyczyszczony (faktycznie był bardzo zasyfiony). Sytuacja powtórzyła się kilkakrotnie, za każdym razem było widać jakiś brud. Ale mniej więcej po piątym wyczyszczeniu, stale spada wydajność pompy obiegowej a przy kolejnych czyszczeniach filtr wygląda już na czysty. podejrzewam, że w obiegu cały czas znajdują się jakieś cząstki zatykające, ale po zamknieciu przepływu wypadają z filtra z powrotem do rury poniżej. A chwilę po uruchomieniu obiegu znowu przytykają filtr.
    Szukałem w internecie informacji na temat prawidłowego sposobu montażu takiego filtra, niestety nie znalazłem. Proszę fachowców o jakieś informacje. Jak na mój gust taki filtr powinien być zamontowany w poziomie, tak żeby odfiltrowane przez niego śmieci nie mogły się już z niego wydostać po wyłączeniu przepływu.

  2. #2

    Domyślnie

    Standartowe filtry do wody ktore spotkalem dotychczas mialy poziome podlaczenia. Sadze, ze w Twoim przypadku tez tak.

  3. #3

    Domyślnie

    I nic? Żadnej opinii fachowców??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony