dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lena74

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    5

    Domyślnie SZKLANA KABINA - CZYM DOCZYŚCIĆ??

    Moją kabinę "zapuściłam" sama, przez to, że na początku bałam się używać różnych, agresywnych środków chemicznych, żeby nie zniszczyć powłoki szklanej, teraz...nie mogę jej domyć, kamień wkradł się głęboko, próbowałam różnych rzeczy, nic nie dało czy mial ktoś ten sam problem i umiał sobie z nim poradzić?? Będę wdzięczna...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Są różne środki w spreju do czyszczenia kabin, ja ostatnio skusiłam się na polskiegi "tytana" i jestem zadowolona, choć cif w spraju bardziej mi podchodi, bo po nim nie trzeba wycierać, tylko spłukac i gotowe...bardzo dobry polecam!

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lena74

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki, za tak szybką odp., ale niestety, Tytan próbowałam, Cif, Cilit i inne typowe mleczka też Nie pomogło, stan beznadziejny

  4. #4

    Domyślnie

    Agacka a te środki stosujesz 'od nowości'? i nic się z kabiną nie dzieje?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    z dużym powodzeniem stosuję ORO specjalnie do kabin prysznicowych .....popsikać -zostawić na parę minut -można przetrzeć i spłukać -gotowe

    Jest jeszcze jeden doskonały środek do ogólnego używania ( szyba w kominku np.....ale i inne zabrudzenia -doskonale czyści fronty mebli szczegolnie kucennych kiedy tłuszcz wżera sie w szafki -hucznie polecam )
    MEGLIO- odtłuszczacz uniwersalny -żółta butelka -koszt ok 13 zł.....

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    wiesz kwestia nowości jest względna ...u mnie po kąpielach psa, dzieci i naszych już dawno wszytko przestało być nowe...

  7. #7

    Domyślnie

    Sróbuj zastosować ocet 10%. Trzeba smarować nim np gąbką powierzchnie, a miejsca trudno dostępne np starą szczoteczką do zębów.
    Pozostawić na pewien czas i ponowne smarować. raczej nie szorować bo można uszkodzić delikatne powierzchnie.
    Na koniec zmyć woda z dodatkiem jakiegoś detergenta, aby zneutralizować działanie kwasu.
    Robię tak od lat z bateriami i nic się nie dzieje.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lena74

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie pomoce , spróbuję z octem..., tego jeszcze nie próbowałam, a czy ktoś stosował Ravak? Jak to naprawdę działa? Jest opisywany jako środek nie tylko usuwający "skamieniałą" powierzchnię szklaną, ale także środek zapobiagający osadzaniu się (?) Bo jeśli uda mi się doczyścić powierzchnię (w końcu), może warto zastosować zapobiegawczo ten środek...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Witaj Lena ,

    mam kabinę Ravaka , od roku użytkuję ją intensywnie a ponieważ producent zalecał swoje środki , więc ja je również używałam , konkretnie Ravak Cleaner i jestem z niego zadowolona . Czyści dobrze a przede wszystkim łatwo nawet większe osady . Ale ja używam go od początku , więc nie wiem jak by to było u Ciebie

    Pozdrowionka

  10. #10

    Domyślnie

    Mam zamiar własnie kupic kabinę ravak, powiedziano mi w sklepie, ze powłokę trzeba odanwiac co ok 4 m-ce czy to prawda czy jest to uciążliwe, i jakie są ogólne opinie o kabinach ravak, z góry dzieki za odpowiedź

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxtorka
    Witaj Lena ,

    mam kabinę Ravaka , od roku użytkuję ją intensywnie a ponieważ producent zalecał swoje środki , więc ja je również używałam , konkretnie Ravak Cleaner i jestem z niego zadowolona . Czyści dobrze a przede wszystkim łatwo nawet większe osady . Ale ja używam go od początku , więc nie wiem jak by to było u Ciebie

    Pozdrowionka
    MAxtorka a gdzie kupuje się te środki Ravak?

    Jeśli chodzi o ocet to w karcie gwarancyjnej kabiny było napisane, że zalecają czyszczenie octem- nie zniszczy powłoki. Ale niestety smród, że brrr.. Może mam jakieś uczulenie na ocet bo nie dałam rady nim czyścić

  12. #12

    Domyślnie

    Bo to trzeba polac i uciekać, robiłam tak kiedyś z toaletą

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lena74

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Śroski Ravak wydaje mi się, że można kupić w takim markecie, jak OBI, jest strona i kontakt www.ravak.pl - pewnie jak nie ma na stronie dystrybucji - można zadzownić i się dowiedzieć, a z tym octem... doczytałam się też, że można go rozcieńczyć z wodą i podgrzać, żrące środki, w ilościach, w jakich walczyłam z kabiną... też miały nieprzyjemny zapach

  14. #14

    Domyślnie

    polecam niemiecki srodek czyszczacy do kabin-BIFF.dostepny u handlowcow majacych oferte z niemieckich sklepowzapewne mozna go znalezc na roznej masci rynczkach

  15. #15

    Domyślnie

    u mnie pomogło czyszczenie Hagesnem błękitnym, ale niestety nie był to srodek typu popsikać i już, tylko szorowanie wchodziło w grę

  16. #16

    Domyślnie

    cilit bang w sprayu jest ok, wystarczy popsikac, przetrzec i splukac.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    Cytat Napisał Maxtorka
    Witaj Lena ,

    mam kabinę Ravaka , od roku użytkuję ją intensywnie a ponieważ producent zalecał swoje środki , więc ja je również używałam , konkretnie Ravak Cleaner i jestem z niego zadowolona . Czyści dobrze a przede wszystkim łatwo nawet większe osady . Ale ja używam go od początku , więc nie wiem jak by to było u Ciebie

    Pozdrowionka
    MAxtorka a gdzie kupuje się te środki Ravak?

    Jeśli chodzi o ocet to w karcie gwarancyjnej kabiny było napisane, że zalecają czyszczenie octem- nie zniszczy powłoki. Ale niestety smród, że brrr.. Może mam jakieś uczulenie na ocet bo nie dałam rady nim czyścić
    Tak jak pisała Lena można je kupić w OBI ale także w każdym sklepie , który sprzedaje produkty Ravaka , tak jest przynajmniej u nas .

    Pozdrowionka

  18. #18

    Domyślnie

    Ja kupiłam Hagesan i dość dobrze czyści i nawet nie śmierdzi za mocno

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lena74

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    No właśnie...nawet Cilit Bang nie pomógł, aż wstyd przyznać , wczoraj walczyłam z octem, efekt jest, nie 100% zadowolenia, ale już coś, dzięki za podpowiedzi, szkoda że Biff czy Hagesan nie są tak łatwo dostępne (małe miasto), ale jak tylko będę miała możliwość, kupuję! Jak już z efektów będę zadowolona, na końcu użyję Ravaka, a później będę dbać sukcesywnie ,pozdrawiam i dzięki

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    odkryłam ostatnio coś takiego jak KABI-FIX
    kosztuje niewiele a czyści wszystko rewelacyjnie
    zna to ktoś?
    bo ja stosuję od nie dawna i zapał może zbyt przedwczesny

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony