dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21

    Domyślnie

    zawor termostatyczny mieszajacy tm200 Honeywell okolo 200zl
    mozna dac TM50 koszt 125zl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark1oc
    zawor termostatyczny mieszajacy tm200 Honeywell okolo 200zl
    mozna dac TM50 koszt 125zl
    mark bez przesady

  3. #23

    Domyślnie

    no dlaczego bez przesady daje odrazu ceny co w tym zlego w czym przesadzam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark1oc
    no dlaczego bez przesady daje odrazu ceny co w tym zlego w czym przesadzam
    z chodzimy do granic niemożliwośći

  5. #25

    Domyślnie

    wiesz teraz to naprawde nie wiem oco ci chodzi

  6. #26

    Domyślnie

    marcka jak sterowac tym zaworem na bypassie. Trzeba to zrobić doświadczalnie czy są jakieś przyrządy?
    Woda nie ślepa, zawsze znajdze drogę.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Koledzy, to może skoro już dyskutujemy na ten temat, to wypowiedzcie się proszę na temat tak zrobionej instalacji:



    Po lewej stronie jest rozdzielacz od grzejników. Z czterech przewidzianych na razie jest jeden i to mało używany (w garażu). Niebawem będzie jeszcze drugi (drabinka w łazience). Dwa pozostałe nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą zamontowane (kotłownia i salon - rury i miejsce w rozdzielaczu zostawione na zapas). dalej tak jak widać, zawór za zasilaniu z kapilarą na powrocie (bez by-pasu ) i rozdzielacz od podłogówki na pięć sekcji.

    Co by tu zmienić, ulepszyć?

    Czy w takim układzie można zastosować do podłogówki zamiast zaworu z kapilarą, zawór trójdrożny z siłownikiem i dodatkową pompę (szafka jest oddalona od kotłowni, więc mogę jedynie zasilać instalację z tego, co widać). Co prawda w tej szafce nie ma miejsca, ale mogę zrobić drugą szafkę nad lub obok tej. Sterowanie do zaworu i pompy mogę dociągnąć z kotła (mam peszle w ścianach ).

    Z góry dziękuję za fachowe sugestie
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    I jeszcze jedno, czy zamiast takich zaworów (regulowanych kluczem ampulowym) można zamontować przepływomierze? Jeśli tak, to ile może kosztować taki przepływomierz? Jak się wtedy reguluje przepływy?

    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    mozna a nawet wskazane!!! tys to sobie zrobil?podobny uklad widzialem kiedys u jednego goscia gdzie sama kotlownie robilem wyregulowac to hydraulicznie niech krew zaleje

  10. #30

    Domyślnie

    gdzies widzialem same przeplywomierze tylko nie pamietam u jakiego producenta[chyba herz] koszt okolo80zl za sztuke

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark1oc
    gdzies widzialem same przeplywomierze tylko nie pamietam u jakiego producenta[chyba herz] koszt okolo80zl za sztuke
    dokladnie w herz ma takie rozdzielacze gotowe ,ale mozna to ustawić samemu całkiem prosto .potrzeba tylko troche czasu i cierpliwosci

  12. #32

    Domyślnie

    facet sie pyta o przeplywomierze ze herz robi rozdzielacze z przeplywomierzami to wiem ale lepiej mu powiedz czy tez sprzedaje same przeplywomierze czy nie lub jakies innej firmy mu zaproponuj

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    ZBYCH
    Przepływomierz nosi fachową nazwę rotametr

    Zapewne można zreezygnować z kręcenia śrubą regulacyjną na regulację rotametrem lecz jest kilka ale ...
    1. Mianowicie czy końcówka rotametru będzie pasowała grzybkiem do gniazda w belce rozdzielacza aby w razie konieczności odciąć daną pętle (rotametr działa również jak zawór odcinający)
    2. Koszt takiej wymiany jest wg mnie nie uzasadniony. Można było wcześniej zdecydować się na rozdzielacze z przepływomierzami.

    Regulacja przepływu imbusem jest równierz skuteczna tylko nie widzimy wartości przepływu.
    W zależności jaki jest potrzebny dany przepływ w pętli o tyle obrotów wkręcamy nastawę.
    Jaki powinien być przepływ tu pojawia się mały problem gdyż dane te powinny być w projekcie z wyliczeniami, jeśli nie ma to pozostale metoda prób wkręcanie i wykręcanie.

    Osobiście jestem za rozwiązaniem podmieszania wody na ogrzewanie podłogowe za pomocą zaworu 3-drogowego z siłownikiem lecz jeśli klient wybierze opcją
    lub to również zmontuję

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark1oc
    facet sie pyta o przeplywomierze ze herz robi rozdzielacze z przeplywomierzami to wiem ale lepiej mu powiedz czy tez sprzedaje same przeplywomierze czy nie lub jakies innej firmy mu zaproponuj
    ale przecież to instalator powinien mu wyregulować

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    ZBYCH
    Przepływomierz nosi fachową nazwę rotametr

    Zapewne można zreezygnować z kręcenia śrubą regulacyjną na regulację rotametrem lecz jest kilka ale ...
    1. Mianowicie czy końcówka rotametru będzie pasowała grzybkiem do gniazda w belce rozdzielacza aby w razie konieczności odciąć daną pętle (rotametr działa również jak zawór odcinający)
    2. Koszt takiej wymiany jest wg mnie nie uzasadniony. Można było wcześniej zdecydować się na rozdzielacze z przepływomierzami.

    Regulacja przepływu imbusem jest równierz skuteczna tylko nie widzimy wartości przepływu.
    W zależności jaki jest potrzebny dany przepływ w pętli o tyle obrotów wkręcamy nastawę.
    Jaki powinien być przepływ tu pojawia się mały problem gdyż dane te powinny być w projekcie z wyliczeniami, jeśli nie ma to pozostale metoda prób wkręcanie i wykręcanie.

    Osobiście jestem za rozwiązaniem podmieszania wody na ogrzewanie podłogowe za pomocą zaworu 3-drogowego z siłownikiem lecz jeśli klient wybierze opcją
    lub to również zmontuję
    VPS, dziękuję za odpowiedź

    Owszem, można było się zdecydować od razu na rozdzielacze z przepływomierzami, ale trzeba było posiadać na ten temat wiedzę .
    Taki rozdzielacz zaproponował hydraulik, więc taki kupiłem (wcale nie tani )

    Jaki zawór (jakiej firmy i o jakich parametrach) jest zastosowany w tym rozwiązaniu ?

    Jeśli dobrze rozumiem, to rozwiazanie z zaworem trójdrogowym i siłownikiem jest takie samo, tylko że zamiast mieszającego zaworu termostatycznego jest właśnie zawór trójdrogowy z siłownikiem?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekaqua
    Cytat Napisał mark1oc
    facet sie pyta o przeplywomierze ze herz robi rozdzielacze z przeplywomierzami to wiem ale lepiej mu powiedz czy tez sprzedaje same przeplywomierze czy nie lub jakies innej firmy mu zaproponuj
    ale przecież to instalator powinien mu wyregulować
    Kolego, jak możesz mi pomóc, to bardzo proszę.
    Jak by instalator mi wyregulował instalację, to bym nie prosił tu o pomoc...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_

    Jaki zawór (jakiej firmy i o jakich parametrach) jest zastosowany w tym rozwiązaniu ?
    Jest to rozwiązanie podobne do zastawu RTB lecz mniejsze i tańsze. Zawór jest firmy Afriso
    Jeśli dobrze rozumiem, to rozwiazanie z zaworem trójdrogowym i siłownikiem jest takie samo, tylko że zamiast mieszającego zaworu termostatycznego jest właśnie zawór trójdrogowy z siłownikiem?
    Rozwiązanie z zaworem ESBE firmy Afriso nie jest tym samym co z zaworem 3-drogowym z siłownikiem.

    Zawór 3-drogowy ESBE jest zaworem termostatycznym. Żądaną nastawę temp ustawia się ręcznie podobnie jak w zestawie RTB.

    Natomiast zawór 3-drogowy z siłownikiem jest sterowany poprzez odpowiednią automatykę kotła i odbywa się w sposób płynny w zależności od temperatury zewnętrznej i od żądanej temperatury wewnątrz.

    ZBYCH dlaczego chcesz regulować przepływ w poszczególnych pętlach. Czyżby był problem i podłogówka nie grzała ? Czy inny problem. Nie widząc całej konfiguracji instalacji będzie raczej niemożliwe doradzenie Ci jak powinieneś wyregulować ten przepływ. To samo dotyczy nastaw wstępnych na zaworach termostatycznych. Nastawy te są zależne od wielu czynników.

    Regulacja przepływu może to będzie dla Ciebie pomocne zobacz tu strona 18 i 19

  18. #38

    Domyślnie

    wtrącę swoje trzy grosze jeśli można, mam 45 mkw parteru i trzy pętle podłogówki, mam również kocioł kondensacyjny, właściwością tego kotła jest, że grzeje według wskazań temperatury zewnętrznej, wewnętrznej i zadanego wzniosu i pochylenia krzywej grzewczej. W efekcie temperatura wody wychodzącej z kotła jest zmienna, jednocześnie żeby zachować efekt kondensacji pożądane jest, żeby była możliwie niska.
    Następnie, ogrzewanie podłogowe ma gigantyczną bezwładność, w związku z tym od zadziałania jakiejkolwiek regulacji do momentu efektywnego zadziałania mija 6-10 godzin.
    Mając powyższe na wadze w swoim domu zrezygnowałem z jakiejkolwiek regulacji poza zwykłymi zaworami do tłumienia przepływu. Przyznam, że pokazana na zdjęciach obejścia, pompki, głowice i kapilary wyglądają imponująco tylko (przy kotle kondensacyjnym) czy mają jakiś sens ?????
    W moim przypadku maksymalną temperaturę na kotle ustawiłem na 45 st. ale jak do tej pory kocioł z reguły pracuje w okolicach 35-38 st. a przy obecnej pogodzie załączanie kotła jest tylko chwilowe, jeżeli spadnie temperatura, najwyżej kocioł będzie pracował dłużej, nie przekraczając zadanej temp.
    Dlatego, jeżeli macie w planie kondensta i podłogówkę polecam spokojne przeanalizowanie tematu i unikanie komplikacji tam gdzie można się bez nich obejść.

  19. #39

    Domyślnie

    te uklady co sa opisane na wczesniejszych postach sa glownie przeznaczone do ukladow 2 lub wiecej strefowych np.czesc idzie na grzejniki wyzsze parametry zasilania a reszta na podlogowke i tu potrzebujemy uklady mieszajaco ograniczajace temprature zasilania podlg. jezeli jest tylko podl.. mozna zrezygnowac z tych ukladow ale moze wystapic potrzeba zamontowania pompy to juz inny temat

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    To chyba najbardziej interesujacy post o sterowaniu układem z podłogówką od kilku miesięcy.
    A czy macie jakieś fotki i opisy jak wygląda taki układ z wymiennikiem (przy paliwie stałym)??
    Grzejniki i zasobnik w układzie otwartym a sama podłoga w zamkniętym przez wymiennik (w tej pętli jest wtedy naczynie przeponowe ??)
    Takie same zawory mieszające itp ??
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony