dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał jacekaqua
    Cytat Napisał mark1oc
    facet sie pyta o przeplywomierze ze herz robi rozdzielacze z przeplywomierzami to wiem ale lepiej mu powiedz czy tez sprzedaje same przeplywomierze czy nie lub jakies innej firmy mu zaproponuj
    ale przecież to instalator powinien mu wyregulować
    Kolego, jak możesz mi pomóc, to bardzo proszę.
    Jak by instalator mi wyregulował instalację, to bym nie prosił tu o pomoc...
    to zostawił cie tak bez regulacji ,połowa grzeje a druga nie - co w tej warszawie sie dzieje

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Dziękuję za dalsze wyjaśnienia

    Cytat Napisał VPS
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Jeśli dobrze rozumiem, to rozwiazanie z zaworem trójdrogowym i siłownikiem jest takie samo, tylko że zamiast mieszającego zaworu termostatycznego jest właśnie zawór trójdrogowy z siłownikiem?
    Rozwiązanie z zaworem ESBE firmy Afriso nie jest tym samym co z zaworem 3-drogowym z siłownikiem.

    Zawór 3-drogowy ESBE jest zaworem termostatycznym. Żądaną nastawę temp ustawia się ręcznie podobnie jak w zestawie RTB.

    Natomiast zawór 3-drogowy z siłownikiem jest sterowany poprzez odpowiednią automatykę kotła i odbywa się w sposób płynny w zależności od temperatury zewnętrznej i od żądanej temperatury wewnątrz.
    Nie precyzyjnie napisałem. Rozumiem to, że przy instalacji z zaworem ESBE czy RTB temperaturę ustawia się ręcznie (tak, jak u mnie), a w instalacji z zaworem 3-drogowym z siłownikiem mieszaniem wody, a tym samym i temperaturą steruje automatyka kotła. Chodziło mi o układ podłączeń, czyli że zamiast zaworu ESBE wstawiam zawór 3-drogowy z siłownikiem podłączonym do sterownika kotła i mam sterowanie automatyczne. Czy tak?

    Cytat Napisał VPS
    ZBYCH dlaczego chcesz regulować przepływ w poszczególnych pętlach. Czyżby był problem i podłogówka nie grzała ? Czy inny problem. Nie widząc całej konfiguracji instalacji będzie raczej niemożliwe doradzenie Ci jak powinieneś wyregulować ten przepływ. To samo dotyczy nastaw wstępnych na zaworach termostatycznych. Nastawy te są zależne od wielu czynników.
    Przepływ wyregulowałem już doświadczalnie , bo faktycznie jedna z pętli podłogówki nie grzała.

    Rotametry chciałem zamontować, aby jeszcze dokładniej wszystko ustawić .
    Cytat Napisał VPS
    Regulacja przepływu może to będzie dla Ciebie pomocne zobacz tu strona 18 i 19
    Dzięki, poczytam w wolnej chwili.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekaqua
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Cytat Napisał jacekaqua
    Cytat Napisał mark1oc
    facet sie pyta o przeplywomierze ze herz robi rozdzielacze z przeplywomierzami to wiem ale lepiej mu powiedz czy tez sprzedaje same przeplywomierze czy nie lub jakies innej firmy mu zaproponuj
    ale przecież to instalator powinien mu wyregulować
    Kolego, jak możesz mi pomóc, to bardzo proszę.
    Jak by instalator mi wyregulował instalację, to bym nie prosił tu o pomoc...
    to zostawił cie tak bez regulacji ,połowa grzeje a druga nie - co w tej warszawie sie dzieje
    Sprawia Ci przyjemność pisanie takich głupot?

  4. #44
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    ZBYCHU, wcale się nie dziwię, że nie może to pracować w sposób zadowalający,
    jak sam zauważyłeś powinieneś mieć zainstalowany by-pas z zaworem regulacyjnym oraz dodatkowo jeszcze powinna być pompa ogrzewania podogowego,
    czy to się da zrobić u Ciebie?
    tak, ta instalacja jest do poprawienia, w tej chwili raczej chyba nie ma sensu instalowanie przepływomierzy, wprawdzie regulacja była by krótka i bezstresowa, ale w zasadzie, instalację reguluje się raz, później już nie trzeba pchać tam paluchów,
    co do by-pasu i pompy sterowanej przy pomocy termostatu przylgowego to powino być zrobione,
    w miarę czytelny sposób wykonania tego rodzaju instalacji znajdziesz na tej stronie
    http://www.imi-international.net/pl/...podlog.THE.pdf
    to po to, żebyś wiedział jak rozmawiać z instalatorem,

  5. #45

    Domyślnie

    1950 zauwazylem ze pomacoszemu jest stosowany baipas rzadko sie go stosuje a juz przy zaworach 3drogowych to bardzo rzadko a on tak wazne funkcje spelnia

  6. #46
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    to jeszcze ja,
    nie doczytałem,
    chcesz zrobić z tego instalację podłogówki z zaworem trójdrogowym,
    wykonalne,
    pod jednym warunkiem, musisz mieć kocioł którego automatyka będzie sterować zaworem trójdrogowym i pompą,
    wprawdzie istnieją samodzielne układy z pogodówką sterujące zaworem i pompą, bez udziału automatyki kotła ale jest to dość drogie rozwiązanie
    znalazłem takie rozwiązanie, zresztą typowe, ale niezbyt czytelne,
    http://heating.danfoss.pl/PCM/Presen...E45&VMenu=KEEP
    jak znajdę bardziej czytelne to też wkleję

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    ZBYCHU, wcale się nie dziwię, że nie może to pracować w sposób zadowalający,
    jak sam zauważyłe powiniene mieć zainstalowany by-pas z zaworem regulacyjnym oraz dodatkowo jeszcze powinna być pompa ogrzewania podogowego,
    czy to się da zrobić u Ciebie?
    tak, ta instalacja jest do poprawienia, w tej chwili raczej chyba nie ma sensu instalowanie przepływomierzy, wprawdzie regulacja była by krótka i bezstresowa, ale w zasadzie, instalację reguluje się raz, później już nie trzeba pchać tam paluchów,
    co do by-pasu i pompy sterowanej przy pomocy termostatu przylgowego to powino być zrobione,
    w miarę czytelny sposób wykonania tego rodzaju instalacji znajdziesz na tej stronie
    http://www.imi-international.net/pl/...podlog.THE.pdf
    to po to, żeby wiedział jak rozmawiać z instalatorem,
    Dziękuję za odpowiedŸ

    To znaczy tak, układ w zasadzie działa całkiem nieŸle . W domu mam ciepło. Podłoga nie parzy w stopy . Co prawda nie używam jeszcze dwóch grzejników podłšczonych do rozdzielacza umieszczonego przed rozdzielaczem do podłogówki. Sšdzę, że jak zacznę je używać, to zabiorš one wodę podłogówce . Na razie nie stanowi to problemu.

    Jedyne, co mnie denerwuje, to koniecznoœć ręcznego przestawiania termostatu od podłogówki w zależnoœci od temperatury zewnętrznej (szczególnie odczuwalne rano, jak w nocy spadnie temperatura na zewnštrz ).

    Taki układ zasilania podłogówki był podyktowany finansami, jakie wtedy posiadałem (a raczej których nie posiadałem ). Po fakcie, w końcu dostałem kredyt więc teraz chodzę lekko zirytowany, że nie zrobiłem tego tak, jak być powinno zrobione
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    to jeszcze ja,
    nie doczytałem,
    chcesz zrobić z tego instalację podłogówki z zaworem trójdrogowym,
    wykonalne,
    pod jednym warunkiem, musisz mieć kocioł którego automatyka będzie sterować zaworem trójdrogowym i pompą,
    wprawdzie istnieją samodzielne układy z pogodówką sterujące zaworem i pompą, bez udziału automatyki kotła ale jest to dość drogie rozwiązanie
    znalazłem takie rozwiązanie, zresztą typowe, ale niezbyt czytelne,
    http://heating.danfoss.pl/PCM/Presen...E45&VMenu=KEEP
    jak znajdę bardziej czytelne to też wkleję
    Spoko, mam kocioł Buderusa Logano G124. On ma możliwoœć dołšczenia karty sterownika mieszacza i pompy obiegowej do podłogówki
    Kosztuje jedyne 200 euro + koszt zaworu 3-drogowego i siłownika oraz pompy (ile te urzšdzenia dobrej jakoœci mogš kosztować?)

    Znalazłem też w katalogu Buderusa niezależny sterownik do mieszcacza i pompy od podłogówki:
    http://www.buderus.pl/doc/index.php?screen=4&id=392
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  9. #49

    Domyślnie

    Przepływomierz nosi fachową nazwę rotametr

    Hydraulik mnie poinformował, że coś takiego istnieje...pomimo, że taki rozdzielacz jest droższy to jednak bez wachania się zdecydowałem na coś takiego...co prawda jeszcze nic nie regulowłem...pomimo, że przydałoby się
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  10. #50

    Domyślnie

    zawor 3drogowy honeywell golden corona[szczegolnie polecany do ogrzewania podlogowego]3/4" +sterownik koszt550zl koszt pompy grundfos ups 15-50 130 240zl ceny brutto

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark1oc
    zawor 3drogowy honeywell golden corona[szczegolnie polecany do ogrzewania podlogowego]3/4" +sterownik koszt550zl koszt pompy grundfos ups 15-50 130 240zl ceny brutto
    Dziękuję za informację

    Czyli tak, jak myślałem - bez upustów i kosztów robocizny trzeba wydać około 1600 zł
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Czyli tak, jak myślałem - bez upustów i kosztów robocizny trzeba wydać około 1600 zł
    A coś pan myślał, że chałupe za darmo postawisz??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    ...A czy macie jakieś fotki i opisy jak wygląda taki układ z wymiennikiem (przy paliwie stałym)??
    Grzejniki i zasobnik w układzie otwartym a sama podłoga w zamkniętym przez wymiennik (w tej pętli jest wtedy naczynie przeponowe ??)
    Takie same zawory mieszające itp ??
    To co nikt z fachowców nie wrzuci jakiejś fotki jak wygląda sterowanie podłoga + grzejniki ale przy kotle na paliwo stałe ??
    U mnie nie ma gazu i musze mieć ekogroszek.
    A o ile te układy już mniej więcej kumam to z wymiennikiem sprawa się komplikuje.
    A po zimie musze nadzorować wykonanie i musze załapać troszke wiedzy na ten temat.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Cytat Napisał jabko
    ...A czy macie jakieś fotki i opisy jak wygląda taki układ z wymiennikiem (przy paliwie stałym)??
    Grzejniki i zasobnik w układzie otwartym a sama podłoga w zamkniętym przez wymiennik (w tej pętli jest wtedy naczynie przeponowe ??)
    Takie same zawory mieszające itp ??
    To co nikt z fachowców nie wrzuci jakiejś fotki jak wygląda sterowanie podłoga + grzejniki ale przy kotle na paliwo stałe ??
    U mnie nie ma gazu i musze mieć ekogroszek.
    A o ile te układy już mniej więcej kumam to z wymiennikiem sprawa się komplikuje.
    A po zimie musze nadzorować wykonanie i musze załapać troszke wiedzy na ten temat.
    układ za wymiennikiem od srony instlacji jest taki sam wszędzie,a przed musisz zastosować pompe, naczynie otwarte

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Czyli tak, jak myślałem - bez upustów i kosztów robocizny trzeba wydać około 1600 zł
    A coś pan myślał, że chałupe za darmo postawisz??
    Ale to do "starego" domu, w który już mi się nie chce generalnie inwestować
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Ale to do "starego" domu
    Do starego , jak to brzmi powiedz, tym co nie wiedzą, jak stary jest ten twój dom??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Ale to do "starego" domu
    Do starego , jak to brzmi powiedz, tym co nie wiedzą, jak stary jest ten twój dom??
    No fakt, trochę dziwnie brzmi jak na całkiem nowy dom , ale ponieważ mam już stan surowy następnego domku, to ten jest dla mnie stary !
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    No fakt, trochę dziwnie brzmi jak na całkiem nowy dom , ale ponieważ mam już stan surowy następnego domku, to ten jest dla mnie stary !
    _ZBYCH_u, kiedy przewidujesz przeprowadzę do nowego domku?
    Jak piszesz w Swoim dzienniku, pierwszy zbudowałeś dla wroga, to po co mu masz ułatwiać życie poprawianiem podłogówki?
    Pozdrawiam Tomik_B

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony