dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 29
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 574
  1. #201

    Domyślnie

    Co do okien fakro to one chyba są drewniane a nie plastikowe, w każdym razie dla drewnianych numerek byłby z grupy 20.30.11

    Natomiast pytanie mam o kołnierze do Veluxów. Ma ktoś je na fakturze z numerkiem???
    Pozdrówka Marek

  2. #202

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje.
    Jeśli chodzi o krany etc. to też mam dylemat bo sama wpisałam baterie termostatyczne podtynkowe wraz z elementem wykończeniowym zewnętrznym, głowice do prysznica etc. pod poz. 167. Nie wiem czy słusznie no ale w końcu to zalicza sie do armatury. To samo z syfonami chromowanymi, bo plastikowe oczywiście w poz.30. Choc im dalej idę to, to co oczywiste przestaje nim być bo wątpliwości mam coraz więcej.

    Mnie cały czas nurtuje kwestia zlewu z tegranitu (zlew Teka). Bo nie jest to ani czysty wyrób z tworzyw sztucznych, ceramiki ani tym bardziej z metalu, czy aluminium. Czy ktoś ma podobny problem?

    Jeśli chodzi o membranę paroprzepuszczalną to ja swojego Corotopa zakwalifikowałam do poz. 170. A czy słusznia? Nie wiem, to sie okarze. A może ktoś ma 100% informacje i wiedzę na ten temat i inne wymienione wyżej?!
    Pozdrawiam,

  3. #203

    Domyślnie

    Dla marekj; mam PKWiU 28.11.23-76.49 (elementy budowlane) na kołnierze, co prawda nie Veluxy, a Fakro, ale myślę, że to będzie to samo.

  4. #204

    Domyślnie

    Mack,
    Jeśli chodzi o plastyfikator zobacz tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...084669#1084669

    Pozdrawiam
    jj

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał lakk
    Dla marekj; mam PKWiU 28.11.23-76.49 (elementy budowlane) na kołnierze, co prawda nie Veluxy, a Fakro, ale myślę, że to będzie to samo.
    Dzięki - pasuje jak ulał

    Tak swoją drogą jak się wczytać w tą klasyfikację to za czasów róznych stawek VAT'u było tu niezłe pole do popisu coby dodatkowy biznes ukręcić
    Pozdrówka Marek

  6. #206

    Domyślnie

    Coś wątek ucichł - czyżby wszystko już było jasne?

    Siedzę trzecia noc nad tymi fakturami i mam takie spostrzeżenie że faktury z konca roku maja z reguły ładnie uzupełnione numerki PKWiU - najpewniej sklady sie polapały że będą im ludzie łazić i się pytać i zaczęli uzupełniac.

    Najbardziej mnie drażnią faktury z PSB Buster w Gliwicach - połowy numerów brak, druga połowa wpisana ewidentnie z księzyca - tragedia.
    Pozdrówka Marek

  7. #207

    Domyślnie

    niestety, nie wszystko jest takie jasne jakby sie mogło wydawac

    ja cały czas mam zagadki dotyczące poz 167 rozporzadzenia czyli armatury metalowej sieci domowej czy jakos tak

    co można am podciagnąć- nie ma ograniczen w PKWiU wiec to raczej ważne

    czy moge tam wrzucac tylko zawory, czy krany, przedłuzki, mufy itp tez? a korki ( mam np cos takiego "korek automatyczny do zlewozmywaka") lub pokretła? normalnie mam zagadki.

    poza tym więźba dachowa. Jesli całośc to miała przedtem 7% VAT, tylko jak to udowodnic skoro nie widze tego w wykazie


    aha, i jeszcze obróbki blacarskie- znalazlam wiatrownice, znalazłam pasy nadrynnowe a nie mam naroznik wewnęrzny czy jakos tak ( niestety nie mam przed sobą FV)- czy to wrzucacie w poz 62?

    niby pracuje w budowlance, ale ten zwrot VATu to normalnie czarna magia

  8. #208

    Domyślnie

    Baterie to własnie armatura i są wykonane z metalu więc tak.
    Korek automatyczny wannowy mam w grupie 25.21 jeśli dobrze pamiętam, jeśli twój jest metalowy do wpisałbym go do armatury.

    rurki, złączki itp to będzie 27.21 (stalowe) 27.44.26 (miedź)
    Pozdrówka Marek

  9. #209

    Domyślnie

    Witam,
    Wątek jak najbardziej na czasie.
    Mam betonowe szambo, kanały oraz pokrywę. Czy podciągam to pod wyroby z betonu ? Bodajże 26.6 ?

    Za jakiśc czas pojawię się z kolejnymi pytaniami. A najbardziej mnie wkurząją gwożdzie i wkręty. Tyle tego poszło na budowie.....
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  10. #210

    Domyślnie

    Szambo jak najbardziej pod betonowe. Gwoździe nie, natomiast wkręty ja odliczam - najwyżej wycofają. Nie mam przed nosem teraz klasyfikacji ale jest cos takiego elementy złączne gwintowane.
    Pozdrówka Marek

  11. #211

    Domyślnie

    Witam,
    W końcu wykonałem zestawienie posiadanych faktur. Mam prośbę o informacje dla poniższych arytkułów, dla których mam wątpliwości. Proszę o radę:

    1. Czy można odliczyć i pod jakie PKWiU:
    1.1 Gwoździe - słyszałem że definitywnie nie (?)
    1.2 Sznurek murarski
    1.3 Lampki halogenowe montowane w płyty G-K pod oprawki ?)
    1.4 Folie: fundamnetowa, paroizolacyjna, paroprzepuszczalna, metalizowana
    1.5 Wkręty, bachowkręty
    1.6 Klej do glazury, do styropaniu, do ociepleń
    1.7 Dwuteownik zwykły, dwuteownik HEB, baacha walcowana na gorąco
    1.8 Kołki rozporowe, kołki do izolacji
    1.9 Śruby
    1.10 Miska WC (kibelek)
    1.11 Siatka techniczna z włókna szklanego
    1.12 nakrętki, podkładki (w tym ocynkowane)
    1.13 Farba
    1.14 Elemety komina systemowego - w tym rura szamotowa
    1.15 Plastyfikatory
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  12. #212

    Domyślnie

    1.1 Gwoździe - słyszałem że definitywnie nie (?) NIE
    1.2 Sznurek murarski
    1.3 Lampki halogenowe montowane w płyty G-K pod oprawki ?) TAK
    1.4 Folie: fundamnetowa, paroizolacyjna, paroprzepuszczalna, metalizowana NIE
    1.5 Wkręty, bachowkręty NIE
    1.6 Klej do glazury, do styropaniu, do ociepleń TAK ( nie można kleju do tapet!)
    1.7 Dwuteownik zwykły, dwuteownik HEB, baacha walcowana na gorąco
    1.8 Kołki rozporowe, kołki do izolacji NIE
    1.9 Śruby NIE
    1.10 Miska WC (kibelek) TAK
    1.11 Siatka techniczna z włókna szklanego- ja mam FV z 2003 z VATem 22%
    1.12 nakrętki, podkładki (w tym ocynkowane) NIE
    1.13 Farba NIE
    1.14 Elemety komina systemowego - w tym rura szamotowa
    1.15 Plastyfikatory NIE

  13. #213

    Domyślnie

    aha, lampki halogenowe w sensie że oprawki; samych świetlówek odliczac w zadnym wypadku nie mozna!!

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ging
    1.4 Folie: fundamnetowa, paroizolacyjna, paroprzepuszczalna, metalizowana NIE
    1.5 Wkręty, bachowkręty NIE
    1.9 Śruby NIE
    ad 1.4 - Folia paroprzepuszczalna podchodzi pod poz. 170 zestawienia (bez względu na PKWiU)
    ad 1.5 i 1.9 - 28.74.11 - na jakiejś fakturze miałem blachowkręty klasyfikowane własnie w tej grupie - wpisałem wszystko - najwyżej odrzucą.
    Pozdrówka Marek

  15. #215

    Domyślnie

    co do blachowkretow to poświęciłam kilka godzin na przegladnięcie kilku segregatorów FV z 2003 r i miały 22% ( podobnie jak wkrety do płyt g-k)więc ja nie odliczam

    a z folią zdaje mi sie że tez miałam ja z VATem 22 % choc faktycznie podchodza pod poz 170

    w ogóle z tymi wkretami to dziwna historia, niby są wyszczególnione ale jesli pamiętam ze cos miało juz przedtem wyzszy VAT to nie odliczam- np wywaliłam mocowania do listew podłogowych bo nie byłam pewna jak je zakwalifikowac

  16. #216

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Mam pytanie jeszcze do dwóch następujących sytuacji:
    1. Co w sytuacji gdy na fakturze nie ma PKWiU - Myślę że należy podać naszą propozycję
    2. Co w sytuacji gdy na fakturze występuje PKWiU dla wybranego artykułu ale jest definitywnie zły

    W/w sytuacje często się zdarzają. Jakie rozwiązania są "mile widziane" przez US. Oprócz naturalnie niezgłaszania zwrotu
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał ging
    aha, lampki halogenowe w sensie że oprawki; samych świetlówek odliczac w zadnym wypadku nie mozna!!
    To znaczy ? Zakupiłem lapmki halogenowe do wmontowania d płytę G-K. Mogę odliczyć VAT?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  18. #218

    Domyślnie

    Podtrzymuję pytania:
    1. Co w sytuacji gdy na fakturze nie ma PKWiU - Myślę że należy podać naszą propozycję
    2. Co w sytuacji gdy na fakturze występuje PKWiU dla wybranego artykułu ale jest definitywnie zły
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ging
    1.4 Folie: fundamnetowa, paroizolacyjna, paroprzepuszczalna, metalizowana NIE
    1.11 Siatka techniczna z włókna szklanego- ja mam FV z 2003 z VATem 22%
    tzn że folii kubełkowej Dorkena do fundamentów i siatki pod ocieplenie nie można?

  20. #220

    Domyślnie

    jesli podciagniesz folie pod poz 170 to ok, ja nie odliczam żadnej, mam FV z 2003 z poroizolacyjna np na 22 % wiec nie ryzykuje

    a jesli mam złe PKWIU ( a czesto sie to zdarza) to obok wpisuje na kopii ołówkiem dobry lub pozycje pod która to podciagam

    tak w ogóle to nie radze pisac długopisem, ostatnio podczas kontrolii w US dostałam opr... za pisanie po KOPII fv długopisem ( bo to niby tez dokument!!)

Strona 11 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony